NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 43

 • 23×
 • 14×

Sjezdové tratě: 150 km

 • 15 km
 • 60 km
 • 40 km
 • 35 km

Běžecké tratě: 24 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1550 - 3456 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nemusí být vždy aktuální. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně následující sezóny, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na čísle 255 787 787 nebo e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování v Tignes

 • 150 km perfektně upravovaných sjezdových tratí všech náročností
 • výkonná přepravní zařízení s vysokou kapacitou
 • v rámci základního skipasu se sousedním Val d’Isère celkových 300 km sjezdovek 
 • středisko proslulé jako Mekka moderních adrenalinových sportů
 • skvělé podmínky pro freeride a 2 velké snowparky i U-rampa
 • ledovec Le Grande Motte nad Tignes s výškou až 3.456 m n. m.
 • nebývalé převýšení skiareálu 1.906 metrů
 • poloha některých residencí dále od lyžařských terénů

Tignes – dle mnohých nejkrásnější lyžování na světě

Oblast L’Espace Killy ležící v Savojských Alpách a zahrnující střediska Tignes a Val d’Isère bývá často označována za nejkrásnější lyžování na světě. Ledovec nad Tignes s výborným profilem láká nejen sjezdové závodní týmy na trénink, ale užít se jej mohou před začátkem hlavní lyžařské sezóny i nedočkavci z řad široké veřejnosti. Neuvěřitelně pestrou paletu zábavy ve středisku doplňují aktivity jako telemarkové lyžování, jízdy se psím spřežením nebo bruslení po zamrzlém jezeře v Tignes, trasy pro pěší turistiku, možnost potápění pod ledem se zkušeným instruktorem, létání, paragliding, výpravy na sněžnicích, heliskiing, horolezectví včetně lezení po ledovci, bowling, squash, fitness centrum a široký výběr barů a restaurací.

Dosud přežívající duch zimní olympiády 1992

Vjíždíte-li do francouzského města Albertville, pravděpodobně si vzpomenete na zimní olympijské hry 1992. Stoupáte dále vzhůru z Bourg St. Maurice a spatříte přehradní hráz jezera Lac de Chevril, na které je vyobrazen obr Atlas, jak svými zády zadržuje vodní masu. V tu chvíli již uvidíte vpravo pod přehradou nejníže položenou část střediska Tignes – Tignes Les Brevieres (1.550 m n. m.). Rovně byste mohli pokračovat do střediska Val d’Isère, ale Vy odbočíte vpravo, přejedete přehradní hráz a začnete stoupat střediskem Tignes Les Boisses (1.850 m n. m.) do nejvýše položených částí Tignes.

Po 5 minutách jízdy jste dosáhli nadmořské výšky 2.100 m a vjíždíte do Tignes Le Lac. Zde se před Vámi otevře pohled na vysněžené sjezdovky, které jsou všude kolem vás. Ale to už pokračujete dál kolem jezera až na konec údolí do Tignes Val Claret. Na kruhovém objezdu odbočíte vpravo na centrální parkoviště, které leží přímo pod olympijskými svahy Stades Olympiques de Lognan. Právě zde soutěžili na olympiádě 1992 akrobaté na lyžích na boulovém svahu v mogulech – „opravdové“ zlaté medaile si odvezli domácí Edgar Grospiron a Američanka Donna Weinbrecht. Soutěžilo se zde však i na akrobatických můstcích a v baletu na lyžích (dnes již „vyhynulá“ disciplína), šlo však v té době jen o ukázkové sporty.

Během pouhých 6 minut vás vyveze podzemní lanovka z 2.100 m na ledovec La Grande Motte až do výšky 3.456 m. Odtud máte celé údolí jako na dlani a průrvou mezi skálami vidíte část trasy, kterou jste přijeli, včetně jezera v Tignes le Lac. Při pozorném pohledu na skalní masiv vlevo nad jezerem rozeznáte další dominantu střediska Tignes, skálu ve tvaru ucha jehly – Aiguille Percée (2.748 m). Jen stěží koupíte v Tignes pohlednici, kde by tento zvláštní skalní útvar nebyl zachycen.

Po Vaší pravé ruce, hned ve vedlejším údolí, spatříte vrchol Rocher de Bellevarde (2.827 m) s jeskyní těsně pod vrcholem. Právě tímto východem vystupují z podzemní lanovky každoročně počátkem prosince závodníci úvodního sjezdu SP mužů, které nese příznačný název „Kritérium 1. sněhu“. Ve Val d’Isère, na závodních pistách vedoucích ze strmého vrcholu Rocher de Bellevarde, se konaly sjezdové disciplíny během Zimních olympijských her v Albertville 1992 a též světový šampionát FIS ve sjezdovém lyžování 2009.

Na severovýchodní svahu stejné hory vyprojektoval 3násobný olympijský vítěz z roku 1968 Jean Claude Killy jednu z nejnáročnějších sjezdovek olympijského sjezdu mužů v historii. Pokud se spustíte do Val d’Isère plynulými oblouky a představíte si nájezdové rychlosti do jednotlivých zatáček černé sjezdovky, těžko uvěříte, že se závodníci byli schopni ve stokilometrové rychlosti trefit do čtyřmetrového zúžení ve střední části tratě. Památné vítězství ve sjezdu mužů si zde ze ZOH 1992 odvezl Rakušan Patrick Ortlieb se startovním číslem 1.

Sklon sjezdovky a své kvality také oceníte nejlépe při ohlédnutí směrem vzhůru nebo při výjezdu zpět na vrchol kabinou Olympique.

Svahy v okolí Val d’Isère se táhnou ještě o jedno údolí dál, až k průsmyku Col de l’Iseran (s 2.764 m n. m. nejvýše položený vyasfaltovaný průsmyk Alp). Jistě si pamatujete Tour de France 2019, kdy byla 19. etapa neutralizována na tomto vrcholu kvůli záplavám na trase do původně plánovaného cíle v Tignes – právě tato situace výrazně pomohla Eganu Bernalovi z Kolumbie vyhrát tento ročník Tour na úkor dosavadního domácího lídra Juliana Alaphilippa.

Patronem oblasti ikona francouzského lyžování Jean-Claude Killy

Celá oblast (dříve nazývaná Espace Killy – patronem je ikona francouzského lyžování a místní rodák Jean-Claude Killy, držitel 3 zlatých medailí z olympiády v Grenoblu 1968) je tvořena 300 km sjezdovek všech obtížností s velkým množstvím moderních kabinových a sedačkových lanovek. Snowboardistům jsou zde k dispozici 3 vzorně upravované freestylové areály (halfpipes, big airs, jibs, rails, spines, tables, boarder cross...). Komu ale výše zmíněné terény nestačí, najde zde dostatek svahů, které nabízejí neomezené možnosti jízdy mimo sjezdovky v prašanu.

Mekka moderních adrenalinových sportů

Tignes bylo od 80. let do roku 2000 častým pořadatelem Světových pohárů v lyžování mužů i žen, dnes je ovšem proslulé spíše jako Mekka moderních adrenalinových sportů.  

Kromě skvělých podmínek pro freeride jsou zde i 2 velké snowparky a U-rampa. Tignes je tedy i v ohledu freestylovém absolutní top středisko nejen v rámci Francie. V minulosti bylo častým dějištěm her adrenalinových sportů X-games Europe a každoročně také místem konání prestižních závodů ve freestylových disciplínách v half-pipe (např. SFR Freestyle Tour). 15.–16. 3. 2024 bude dějištěm Světového poháru ve freeski big airu a slopestylu.

Pestrou nabídku střediska doplňují aktivity jako zde velmi oblíbené telemarkové lyžování, jízdy se psím spřežením po zamrzlém jezeře v Tignes, trasy pro běžky a pěší turistiku, možnost potápění pod ledem se zkušeným instruktorem, skijöring, vyhlídkové lety vrtulníkem, paragliding, jízdy na sněžném skútru, výpravy na sněžnicích, heliskiing či lezení po ledu. 3 km dlouhou sáňkařskou dráhu Pala’Fou proslavil čtyřicetimetrový tunel v části Le Lac. Vyzkoušejte i snowtubing neboli jízdu rychlostí 45 km/h na nafouklé duši v místní části Val Claret. Milovníky adrenalinové zábavy potěší i Bun J Ride – skok na laně z můstku po rozjezdu na lyžích.

Après-ski nabídku kompletují bowling, squash, fitness centrum, tělocvična, stolní tenis, a v neposlední řadě také široký výběr barů a restaurací. V Tignes Le Lac je návštěvníkům k dispozici velké konferenční a sportovní centrum Tignespace.

Rostoucí ceny zájezdů reflektují zájem o vysoko položená střediska

Reflexí celoevropského zájmu o vysoko položená střediska jsou bohužel stále rostoucí ceny zájezdů. V Tignes však plně odpovídají kvalitě této lyžařské oblasti i nabízených služeb během celé zimní sezóny.

Jinou stranou téže mince je i větší počet návštěvníků v nejpreferovanějších termínech zimy.

Některé starší residence se prezentují poněkud nevzhlednou „panelákovou“ architekturou, a i po renovaci interiérů nabízejí stále málo prostorné apartmány, ovšem za ty nejlepší ceny.

Pro mnohé nepříjemný je i zákaz parkování automobilů u residencí, a s tím související finančně náročnější parkování na centrálních parkovištích i v garážích.

Typy skipasů:

Tignes - Val d’Isère

platí pro oblast Tignes a Val d’Isère; s 6denním skipasem volný vstup do bazénu vodního centra Lagon v Tignes

Místní vzdálenosti:

Tignes Le Lac:

Tignes Val Claret: 2 km
Tignes 1800 (Les Boisses): 4,5 km
Val d‘Isère: 13 km
Bourg Saint Maurice: 30 km
Les Arcs: 43 km
La Plagne: 57 km
Val Thorens: 90 km
dálnice: 132 km

Místní skibus:

2 vzájemně propojené bezplatné skibusové linky Tignes 1800 (Les Boisses) – Tignes Le Lac a Tignes Le Lavachet – Tignes Le Lac – Tignes Val Claret

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel

Bratislava, Wien, Salzburg, München, směr Lindau, Bregenz, Sankt Gallen, Zürich

a dále

Bern, Lausanne, Genève, dálniční sjezd Annecy Sud, Albertville, Moûtiers, Bourg St. Maurice, Tignes

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?