NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 31

 • 19×

Sjezdové tratě: 115,3 km

 • 54 km
 • 49,4 km
 • 11,9 km

Běžecké tratě: 200 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1075 - 2225 m n. m.

Lyžování ve středisku 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

 • nám vůbec geograficky nejbližší středisko italských Dolomit
 • pohodové sjezdovky pod nejkrásnější horou Dolomit Tre Cime di Lavaredo
 • pisty v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
 • před pár lety propojeny hlavní skiareály Monte Elmo a Croda Rossa
 • menší rodinný areál Monte Baranci s nočním lyžováním, sáňkařskou a skicrossovou drahou
 • rychlé přímé železniční spojení k lanovce na Kronplatz
 • ne zcela kompletní vzájemná propojenost celé oblasti na lyžích

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti – zimní idyla pod nejkrásnější horou Dolomit

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti (dříve známé pod názvem Alta Pusteria / Hochpustertal) je nám vůbec geograficky nejbližší středisko italských Dolomit. V posledních letech zaznamenává snad největší rozmach z celého 12členného konsorcia Dolomiti Superski.

Nový název celé oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti vznikl podle nejkrásnější hory Dolomit Tre Cime di Lavaredo, která panoramatu tohoto regionu vévodí.

Tre Cime di Lavaredo / Drei Zinnen (Tři vrcholy Lavareda) jsou impozantní tříčlenná skupina skalních štítů, nejčastěji fotografovaný symbol Dolomit. Vyrůstají kolmo ze sutinových polí na hranici Jižního Tyrolska a Benátska. Nejvyšší je prostřední Cima Grande. / Große Zinne (Velký štít, 2.999 m), dále západní Cima Ovest / Westliche Zinne (Západní štít, 2.973 m) a nejnižší je a Cima Piccola / Kleine Zinne (Malý štít, 2.875 m). Ve vysokých a silně převislých severních stěnách Cima Grande (z 550 m výšky je prvních 220 m převislých asi 30 m od základny) a Cima Ovest („střecha světa“) se posouvaly možnosti světového sportovního lezení.

Klíčovým kvalitativním skokem propojení skiareálů Monte Elmo a Croda Rossa

Ale pojďme zpět ke zdejším skiareálům – klíčovým kvalitativním skokem skiregionu bylo propojení obou hlavních skiareálů Monte Elmo a Croda Rossa před několika lety. Následně se k nim připojil i skiareál Padola, ležící již za hranicí germanofonního Jižního Tyrolska v italskojazyčném regionu Veneto /Benátsko.

Před 3 lety byla postavena nová 10místná kabinková lanovka Helmjet nahrazující starou kabinu Sexten-Helm, nová modrá sjezdovka usnadňující návrat ze Stiergartenu do Mosa a nový vlek tamtéž. Před 4 lety vznikla nová kabina „Drei Zinnen“ ze Signaue na Stiergarten s novou pistou a nová kabina „Stiergarten“ s mezistanicí přístupnou ze sjezdovky „Helm“. V témže roce byla postavena i nová vyhřívaná krytá sedačka pro 8 osob Hasenköpfl vedoucí až do výšky 2.225 m n. m. s panoramatickým výhledem na Dolomity. Ještě předtím vznikly 2 nové sjezdovky Signaue 2 na Croda Rossa a červená ke kabinové lanovce v Sestu jako rodinná alternativa k černé Kristlerhang. Toto vskutku velmi rychlé investiční tempo bylo následně zbrzděno až epidemií Covidu-19.

Skvěle upravené tratě všech stupňů náročnosti v 6 kvalitních skiareálech

Celkově v oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti napočítáte 6 kvalitních skiareálů, všechny se skvěle upravenými tratě všech stupňů náročnosti a s velmi vysokým procentem umělého zasněžování.

Oblasti vévodí a českým lyžařům je asi nejvíce známý skiareál Helm / Monte Elmo nabízející mimo jiné dlouhé údolní sjezdy do Versciaca a Sesta. Černá sjezdovka z Monte Elmo nutí vášnivé lyžaře ke stále opakovanému zdolávání, jde o jednu z nejlepších pist Jižních Tyrol, která navíc díky své severní orientaci skýtá ideální podmínky až dlouho do jara.

Menší rodinný areál Monte Baranci nabízí mimo jiné řadu atrakcí pro nejmenší, zatraktivněn je navíc nočním lyžováním a sáňkařskou a skicrossovou drahou (21.–22. 12. 2023 se zde opět jedou závody Světového poháru ve skicrossu).

Rychlá dostupnost na Kronplatz a do Cortiny d’Ampezzo

Velkým bonusem oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti je její výhodná poloha, a tedy i rychlá dostupnost vzhledem ke špičkovým střediskům Kronplatz - Plan de Corones, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia. To také činí jen těžko odmítnutelnou nabídku plošně rozšířených skipasů Dolomiti Superski.

Železniční stanice Versciaco leží přímo u dolní stanice kabiny na Monte Elmo, tedy za 30 minut jste odtud ve stanici Percha/Ried, a tedy i u lanovky na Kronplatz – to samozřejmě platí především pro majitele rozšířených skipasů. Nutno dodat, že regionální vlaky jsou zdarma v rámci karty Holidaypass, jež se nedá koupit, je k dispozici pouze u ubytovatelů registrovaných v turistické asociaci, což ovšem jsou všechny námi nabízené ubytovací kapacity.

Pestrá paleta doplňkových aktivit

Z opravdu pestré palety doplňkových aktivit jmenujme bruslení, tenis, curling, sáňkařské dráhy, na 200 km běžkařských tratí (z toho 30 km závodně preparovaných – opět se zde v Dobbiacu 30. 12. 2023 až 1. 1. 2024 zastaví Tour de Ski Světového poháru v běžeckém lyžování) či špičkový aquapark v San Candidu (jehož další budoucnost však bohužel vzhledem k nákladnému provozu provázejí četné otazníky).

Předvánoční období láká i koncerty či vánočními trhy, velkým bonusem jsou pak zajímavé předsezónní ceny.

Kuriozitou je jediné stádo sobů v Itálii na Croda Rossa, zábavné a fascinující setkání s polárními zvířaty na alpské sjezdovce, velkou atrakcí pro děti je pak jejich krmení.

Atraktivním adrenalinovým zážitkem je Free Fall Ride – jízda na sněhové rolbě Pistenbully 510 HP na nejpříkřejší udržované sjezdovce v Itálii (Holzriese v sektoru Croda Rossa s maximálním sklonem 72 %).

Zbrusu nový je aprés-ski lokál na rifugiu Helmrestaurant. Dále v oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti doporučujeme Igloo Après Ski Bar u nástupní stanice kabiny Monte Elmo v Sestu. Každý den se zde můžete těšit na výborné drinky a příjemnou atmosféru.

Ambice střediska směřující k lyžařskému propojení Rakouska, Jižního Tyrolska a Benátska

Vysoké ambice střediska směřují za několik let k lyžařskému propojení Rakouska, Jižního Tyrolska a Benátska sítí sjezdovek o délce 160 km v kulise Dolomit, součásti světového dědictví UNESCO.

Zatím však stále rostoucí popularitu oblasti brzdí ne zcela kompletní vzájemná propojenost celé oblasti na lyžích. Léta plánované propojení lanovkou se sousední rakouskou oblastí Skiregion Hochpustertal / Sillian už je v procesu, ještě však třeba pár let trpělivosti. Obdobné platí o kompletním lyžařském propojení se skiareálem Val Comelico v Padole.

Velmi snadná je dostupnost z hlavních silničních tahů – jde o jednoznačně nejbližší středisko oblasti Dolomiti Superski při cestě z Moravy (přes východotyrolský Lienz). Naopak cesta od brennerské dálnice celým údolím Pustertal je poněkud zdlouhavější. Kvůli okrajové poloze v rámci konsorcia je třeba počítat s větší časovou náročností přesunů ke střediskům Dolomiti Superski ležícím v Trentinu.

Typy skipasů:

Tre Cime Dolomiti

platí pro skiareály Monte Elmo, Croda Rossa, Kreuzbergpass / Passo Monte Croce, Padola Val Comelico, Monte Baranci, Waldheim (Sesto), Dobbiaco a Bagni di Braies Vecchia

Dolomiti Superski

platí neomezeně ve všech 12 střediscích Dolomiti Superski

Místní vzdálenosti:

Sesto

San Candido: 6,5 km

Dobbiaco: 11 km

Brunico: 36 km

Cortina d’Ampezzo: 43 km

dálnice / Bressanone: 64 km

dálnice / směr Lienz: 112 km

Místní skibus:

linky skiareál Monte Elmo – skiareál Croda Rossa, Sesto – San Candido – Dobbiaco, Braies – Versciaco, Prato Drava – Brunico a skibus po Dobbiacu a jeho okolí; všechny linky (stejně jako regionální vlaky) zdarma v rámci karty Holidaypass (jež se nedá koupit, je k dispozici pouze u ubytovatelů registrovaných v turistické asociaci, což jsou všechny námi nabízené ubytovací kapacity); skibus Padola – Signaue zahrnut v ceně skipasu; linka San Candido (skiareál Monte Baranci) – Dobbiaco – Cortina d’Ampezzo (Cortina Express) za poplatek

přehled a jízdní řády skibusů

Důležité upozornění:

v celkovém počtu km sjezdovek jsou započítány spojovací lyžařské trasy, tzv. skiwegy, v celkové délce 15,5 km, jež vedou z průsmyku Kreuzbergpass / Passo Monte Croce směrem na Padolu a směrem na Croda Rossa

Skiareál bude dle předpokladů v provozu od 1. 12. 2023.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, dálniční sjezd Bressanone, Brunico

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz

Bratislava, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz

a dále San Candido, Sesto

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?