NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 32

 • 23×

Sjezdové tratě: 73 km

 • 38,6 km
 • 29 km
 • 5,4 km

Běžecké tratě: 98 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1150 - 1850 m n. m.

Lyžování ve středisku Folgaria / Lavarone

 • jedna z nejoblíbenějších lyžařských destinací regionu Trentino
 • sjezdovky v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
 • unikátní možnost vydat se na lyžích po stopách bojů I. světové války
 • dobře fungující síť 40 sedačkových lanovek, vleků a pojízdných pásů
 • 98 km skvěle upravovaných běžeckých stop
 • dostatek polyžařské zábavy a ojediněle příjemná atmosféra městečka Folgaria
 • poloha na samém okraji oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Lyžařská oblast Folgaria / Lavarone – užijte si pravý trentinský venkov

Lyžařská oblast Folgaria / Lavarone je oblíbené dynamicky se rozvíjející rodinné středisko ležící na samém východním okraji oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Je jediným z 8 středisek této rozlehlé oblasti položeným na levém břehu řeky Adiže, tedy východně od brennerské dálnice. Původně samostatné skiareály Folgaria a Fiorentini nyní fungují jako jedno propojené středisko s 53 km sjezdovek na svazích hory Costa d’Agra (1 822 m n. m.). V platnosti základního skipasu lze využít dalších 20 km tratí v blízkém Lavarone. Vysoký počet přepravních zařízení staví na převaze pohodlných sedačkových lanovek, které zajišťují bezproblémovou přepravu v celém areálu Folgaria / Lavarone. Potěší letošní novinka – vlek Plaut z roku 1985 z Passo Coe k Fondo Piccolo je nahrazen novou, daleko kapacitnější, 4sedačkovou lanovkou.

Oblíbený program SKI FUNTAZIE ACADEMY

Letos zařazujeme opět do nabídky oblíbený program SKI FUNTAZIE ACADEMY, což je lyžařská škola s instruktorem v českém jazyce pro děti ve věku 5–12 let, a to pro zájezdy v celém středisku Folgaria v rámci základní ceny v termínech od 13. 1. do 16. 3. 2024. Kdo se chystá do Itálie na hory s dětmi a rád by jim poskytli kvalitní profesionální výuku lyžování ve srozumitelném jazyce, má ve Folgarii jedinečnou příležitost. Ski Funtazie Academy je náš dětský program každodenní výuky lyžování česky hovořícími instruktory s bohatými zkušenostmi poskytovaný bez jakéhokoli příplatku k ceně zájezdu. Na co se mohou děti těšit? 5x týdně bude probíhat výuka lyžování s našimi lyžařskými instruktory. Skiareál Folgaria dozajista uspokojí všechny kategorie lyžařů, když i dětem a začátečníkům předkládá celou řadu modrou barvou značených nenáročných terénů. Zdejší abnormálně vysoký počet pojízdných pásů je nejideálnějším způsobem „dopravy“ pro nejmenší návštěvníky, naleznete tu však i vleky a tratě vyhrazené jen pro sáňky jako další důkazy „rodinné“ orientace tohoto střediska.

53 km sjezdovek bez nutnosti sundání lyží v rámci hlavního skiareálu

Do Folgarie láká lyžaře hlavně skvěle fungující propojení dříve samostatného areálu Fiorentini s ostatními tratěmi nad Folgarií, což činí souhrnně 53 km sjezdovek bez nutnosti sundání lyží v rámci hlavního místního skiareálu. K tomu připočtěme 20 kilometrů tratí dalších v nedalekém Lavarone taktéž již zahrnutých v platnosti základního skipasu. Provozovatelem udávaných celkových 104 kilometrů sjezdovek obsahuje i různé traverzy a neupravené sjezdy. Co do náročnosti svahů je středisko ideální volbou zejména pro vyznavače méně a středně náročných sjezdovek. Za zmínku stojí lyžařsky nadmíru pestré skitoury ve skiareálu Folgaria a často doslova liduprázdné svahy Lavarone. Vyznavače jediného prkna jistě osloví dva snowparky pro pokročilé a k tomu navíc i dětský snowpark pro začátečníky ve Fondo Grande.

Stoprocentní umělé zasněžování potírající hendikep nikterak oslnivé nadmořské výšky

Propracovaný systém umělého zasněžování pokrývá sjezdové tratě ze 100 %, za zmínku stojí i dokonalá úprava pist. Důkazem kvalit střediska je i pořádání závodů Evropského poháru v paralelním slalomu mužů i žen ve dnech 1. a 2. února 2024. Nadstandardní je však i nabídka bílých stop včetně špičkového závodního běžeckého areálu na průsmyku Passo Coe, přibalte si tedy proto s sebou určitě i běžky. Potěší fakt, že Folgaria / Lavarone je jedno z cenově nejpřívětivějších italských středisek, zejména pak v čase předvánočním a jarním. Připočtěme i možnost lyžovat 1 den na Paganelle a 1 den na Monte Bondone, a to v rámci 6denního skipasu.

Na své si přijdou i milovníci tradic a historie

Oproti mnoha fádním horským střediskům je živé romantické historické centrum horské obce Folgaria s pěší zónou doslova pohlazením po duši pro milovníky tradic. Zmiňme i možnost návštěvy impozantního hradu Castel Beseno čnícího nad údolím řeky Adiže. Absolutním unikátem je pak možnost na lyžích navštívit v rámci působivého skitouru „Dei Forti“ (skitour pevností) přístupné vojenské pevnosti z 1. světové války vystavěné na okolních kopcích.

Ze skutečně pestré palety aktivního odpočinku jmenujme nabídku městského bazénu, sportovního centra či třeba bowlingu. K pozitivům patří i snadný přístup od brennerské dálnice, ojediněle příjemná atmosféra celého regionu a pohostinnost místních obyvatel, kteří si umí vážit každého klienta.

Vlastní auto nejspíše využijete i během pobytu

Máme-li zmínit i negativa, na prvním místě uvedeme vzájemnou lyžařskou nepropojenost 2 místních skiareálů a také absenci služeb „meziměstského“ skibusu. Tedy kdo bydlí ve Folgarii, musí si do Lavarone dojet sám a naopak. Vzhledem k rodinnému zaměření střediska asi příliš nebolí spíše podprůměrná nabídka černých tratí a takřka nulové možnosti pro freeride. Již zmiňovaná nižší nadmořská výška zpravidla přináší poněkud horší sněhové podmínky ke konci sezóny. Poloha na samém okraji oblasti Skirama s sebou nese nemalou časovou náročnost přesunů za nabídkou dalších středisek, tedy i těch dvou, kde platí základní skipas Folgaria / Lavarone, Paganelly a Monte Bondone.

Poloha některých ubytovacích kapacit dále od lyžování též vyžaduje každodenní nutnost využívání auta či skibusu. A na závěr: 46 let stará 2sedačková lanovka Francolini-Sommo Alto byla z technických důvodů uzavřena, ale zatím nebyla nahrazena jinou.

Typy skipasů:

Folgaria / Lavarone

platí pro skiareály Folgaria a Lavarone; v rámci 6denního skipasu možnost lyžovat 1 den na Paganelle a 1 den na Monte Bondone

Folgaria / Lavarone FONDO - běžkařský skipas opravňující držitele k využívání pouze běžkařských areálech Millegrobbe - Vezzena a Passo Coe na danou délku a termín platnosti

Folgaria / Lavarone DISCESA + FONDO 2+2 dny - kombinovaný skipas opravňující držitele k využívání 2 libovolných dnů v lyžařském středisku Folgaria / Lavarone a dalších 2 libovolných dnů pouze v běžkařských areálech Millegrobbe - Vezzena a Passo Coe, a to v rámci termínu celkově 4denní platnosti zakoupeného skipasu

Folgaria / Lavarone DISCESA + FONDO 3+2 dny - kombinovaný skipas opravňující držitele k využívání 3 libovolných dnů v lyžařském středisku Folgaria / Lavarone a dalších 2 libovolných dnů pouze v běžkařských areálech Millegrobbe - Vezzena a Passo Coe, a to v rámci termínu celkově 5denní platnosti zakoupeného skipasu

Folgaria / Lavarone DISCESA + FONDO 4+2 dny - kombinovaný skipas opravňující držitele k využívání 4 libovolných dnů v lyžařském středisku Folgaria / Lavarone a dalších 2 libovolných dnů pouze v běžkařských areálech Millegrobbe - Vezzena a Passo Coe, a to v rámci termínu celkově 6denní platnosti zakoupeného skipasu

V jednom dni nelze kombinovat běžky a sjezdové lyže, po průchodu turniketem je započítán 1 lyžařský den, který je tím považován za čerpaný a nelze jej již refundovat.

Místní vzdálenosti:

Folgaria

San Sebastiano: 4 km
Lavarone: 10 km
dálnice: 16 km

Místní skibus:

linka San Sebastiano - Costa - Folgaria - Francolini - Fondo Grande - Fondo Piccolo - Passo Coé, autovláček Folgaria - Costa

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále                       

Innsbruck, Brenner, Bolzano, Trento, dálniční sjezd Rovereto Nord, Folgaria

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?