NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 10

Sjezdové tratě: 39,1 km

 • 14,8 km
 • 22,4 km
 • 1,9 km

Běžecké tratě: 25,5 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1082 - 2240 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nejsou aktualizované. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně sezóny 2024/2025, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování ve středisku Madesimo

 • na 39 kilometrů luxusně upravených sjezdovek s různorodou náročností
 • takřka liduprázdné svahy ve všední dny
 • rozsáhlý snowpark s halfpipe a 25 kilometrů běžeckých tratí
 • 10 moderních přepravních zařízení, unikátní metro a vysokokapacitní sedačky
 • záplavy prašanu, přesto silné umělé zasněžování
 • velká vzdálenost od všech dálničních tahů
 • dočasná uzavírka zadního údolí Val di Lei

Madesimo – lyžařská fantazie u švýcarských hranic

Oblast Valtellina leží na samém severu regionu Lombardie, kde ze strany západní a severní sousedí se švýcarským Engadinem, na východě se známou oblastí Skirama Dolomiti Adamello Brenta a na jihu sahá až k jezeru Lago di Como. V okolí provinční metropole Sondrio se nachází řada skiareálů, z nichž největší a lyžařsky nepochybně nejzajímavější je Madesimo. Přestože se v celoevropském srovnání jedná o středisko rozměrů spíše menších (úhrnná délka 39 kilometrů sjezdových tratí), má jistě co nabídnout i českým lyžařům. Po byť jen letmém nahlédnutí do ceníkových stránek tohoto střediska by se mohlo zdát, že důvodem jsou hlavně nízké cenové relace. Ano, to je pravda, ale důvody jsou i další. Madesimo, to je totiž opravdová lahůdka. Záplavy prašanu, moderní přepravní zařízení, převážně náročnější sjezdovky, finančně nákladnější ubytovací kapacity přímo na svahu či ekonomicky výhodnější s malým dojížděním i slušná infrastruktura – to je dnešní podoba Madesima, nejprestižnějšího a momentálně i „nejmódnějšího“ místní skiareálu. Toto středisko však má i jedno výrazné negativum – velkou vzdálenost od všech dálničních tahů. Avšak ten, kdo se toho nezalekne a absolvuje 180 posledních kilometrů mimo dálnici (s více než „zábavným“ stoupáním na několika kilometrech posledních), bude náležitě odměněn a jistě se sem bude rád vracet i v budoucnu.

Ojedinělé terény v překrásné přírodě

Madesimo, to je dokonalé středisko po všech směrech, jež nabízí ojediněle fantastické terény protichůdných charakteristik v překrásné přírodě pod průsmykem Spluga (v zimě pro dopravu uzavřeným) na švýcarských hranicích.

Převážně severní svahy, na kterých od pondělí do pátku budete takřka sami, padají do městečka Madesimo. Uchvátí Vás především ojediněle kvalitně preparované sjezdové tratě s tak vysokou průměrnou náročností, že v porovnání s řadou středisek dalších by zde snad bylo záhodno použít jinou škálu barev na jejich značení. Černé „padáky“ a pestrá paleta volného terénu lákají lyžaře – extrémisty. Luxusní a spíše příkřejší „červené“ pravidelně rozeseté v rámci celého lyžařského teritoria i několikakilometrové, modrou barvou značené tratě, pak pro změnu vábí pohodové lyžařské turisty.

Snowpark s halfpipe, běžecké okruhy, skialpinismus

Zastánci jediného prkna ocení snowboardové lahůdky včetně rozsáhlého snowparku s halfpipe. Lyžaři – běžci nezůstávají stranou, najdou zde přes 25 kilometrů tratí pro klasiku i skating. Opomenout nelze ani lákavé skialpinistické itineráře, půjčovnu sněžných skútrů i třeba snowtubing a sněžnice. To vše, a ještě mnoho dalšího, je zimní Madesimo.

Abnormálně vysoké procento nejmodernějších přepravních zařízení převážně sestávajících z vysokokapacitních sedaček maximálně zpohodlňuje a zkracuje cestu vzhůru, klasický vlek či kotvu zde ani nepotkáte. Zvláště je nutno zmínit „metro“ Sky Express pro 160 osob mířící v pravidelných intervalech na svahy Madesima z níže položeného Campodolcina za necelých 10 minut jízdy.

K samé dokonalosti je v Madesimu dovedena každodenní upravenost sjezdovek, areál je téměř stoprocentně pokryt systémem umělého zasněžování (letos po výstavbě nového jezera opět posíleného), a to i přes nadmíru štědré každoroční příděly přírodního sněhu. I díky slušné nadmořské výšce a orientaci větší části areálu zde naleznete ojediněle vynikající podmínky už v prosinci i v jarních měsících.

Wi-fi připojení k internetu je v restauračních zařízeních na svahu zdarma.

Zajímavé nabídky ubytování i zábavy

Madesimo nabízí kompletní infrastrukturu včetně zajímavých nabídek nejen aktivního polyžařského vyžití a pestrou škálu v průměru nadstandardně kvalitních ubytovacích kapacit s možností volby mezi cenově náročnějším, o to více však prestižním Madesimem a ekonomicky výhodnějším, od hlavního centra dění však tak trochu bokem ležícím Campodolcinem.

Krom tradičně fantastických cen upozorňujeme též na možnost zkrácených pobytů od 3 nocí s libovolným dnem nástupu na okrajích sezóny u vybraných ubytovacích kapacit, na uvítací párty každé pondělí pro pobyty minimálně na 5 nocí, na drink zdarma na svahu a také od 14.30 na drink zdarma v baru Bollicine v centru Madesima.  

Madesimo je též oblíbeným místem dojezdu náročných etap slavného cyklistického závodu Giro d’Italia, naposledy sem zavítal v roce 2021.

Odlehlé vysoko položené údolí Val di Lei na 2 sezóny zapovězeno

Od sezóny 2023/2024 je oblíbená lokalita Val di Lei na odvrácené straně hory Pizzo Groppera na 2 sezóny mimo provoz; důvodem je náhrada staré přístupové kabinové lanovky Groppera z roku 1963 a dvousedačky Val di Lei z roku 1994 novými přepravními zařízeními – gondolou pro 80 osob a vysokokapacitní krytou 4sedačkovou lanovkou. O zahájení prací bylo rozhodnuto až na podzim 2023, proto nejsou dosud zohledněny ve skimapě.

Typy skipasů:

Valchiavenna – Madesimo/Campodolcino

platí pro skiareál Madesimo/Campodolcino

Místní vzdálenosti:

Madesimo

Campodolcino: 6,5 km

Fraciscio: 9 km

Chiavenna: 20 km

St. Moritz: 68 km

dálnice: 180 km

Důležité upozornění:

 • od sezóny 2023/2024 je oblíbená lokalita Val di Lei na odvrácené straně hory Pizzo Groppera na 2 sezóny mimo provoz; důvodem je náhrada staré přístupové kabinové lanovky Groppera a dvousedačky Val di Lei novými přepravními zařízeními (o zahájení prací bylo rozhodnuto až na podzim 2023, proto nejsou dosud zohledněny ve skimapě)
 • v Madesimu je vybírán poplatek za pobytovou taxu (pro oblasti Campodolcino a Fraciscio se pobytové taxy nevybírají)

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch-Partenkirchen

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck

a dále

Imst, tunel u Landecku, Scuol, Zernez, St. Moritz, Chiavenna, Campodolcino, Madesimo

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?