NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 29

 • 19×

Sjezdové tratě: 62 km

 • 10,5 km
 • 41,1 km
 • 10,4 km

Běžecké tratě: 43 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1121 - 2992 m n. m.

Lyžování na Tonale / v Ponte di Legno

 • jeden z mála italských lyžařských ledovců Presena v třítisícové výšce
 • fantastická pista vinoucí se z Passo Paradiso přes Tonale až do Ponte di Legno
 • snadné sluncem zalité sjezdovky pro pohodové lyžaře na severní straně průsmyku Tonale
 • náročné na sever obrácené sjezdovky nad Ponte di Legno a Temù
 • různorodá a kompletně moderními lanovkami propojená lyžařská nabídka
 • romantické centrum malebného Ponte di Legna
 • větší vzdálenost od dálnice i od dalších lyžařských středisek  

Ledovcové lyžařské středisko Tonale / Ponte di Legno láká na třítisícovou kótu a nekonečné sluncem zalité sjezdovky

Lyžařské středisko Tonale / Ponte di Legno, to je především různorodá a kompletně propojená lyžařská nabídka předkládající v Ponte di Legnu to, co nemá Passo del Tonale, a naopak. Ledovec Presena s nadmořskou výškou 3 tisíce metrů tyčící se nad průsmykem Tonale je zaručenou jistotou kvalitního sněhu v předvánočním a jarním období. Už několik let vede na ledovec nová kabinková lanovka s mezistanicí, kde je i nový bar. Novinkou letošní sezóny je nahrazení 21 let staré 4sedačkové lanovky Valena novou 6místnou krytou sedačkou s vyhříváním. Před pár lety postavená 4sedačka Casola podstatně zrychlila spojení Ponte di Legno a Temù. Díky nedávno zvětšené vodní nádrži došlo k výraznému posílení potenciálu systému umělého zasněžování.

Neuvěřitelně různorodá nabídka pist

Jedničkou mezi pistami střediska je fantastická černá sjezdovka doslova padající z Passo Paradiso do Tonale, jež láká každého stále znovu a znovu. Nemluvě o tom, že jízdu z ledovcových výšin si lze prodloužit až na dno údolí do Ponte di Legno.

Široký sluncem stále zalitý protější jižní svah v Tonale nabízí naopak tratě spíše středně a méně náročné, ideální i pro začátečníky. Dlouhé a nadmíru kvalitní sjezdovky obtékající Monte Serodine se řadí k absolutní špičce italských „červených“.

Kdysi menší skiareál v Ponte di Legnu nabyl svým protažením do Temù na atraktivnosti i pro nejnáročnější lyžaře. Nabízí stále poloprázdné, ovšem výborné, severně orientované tratě vyšších obtížností.

Krom této různorodé škály upravovaných pist stojí za zmínku i široká paleta volného terénu v podobě několika desítek kilometrů adrenalinového lyžování jiného rozměru.

Moderní přepravní i zasněžovací zařízení

Vysokou přepravní kapacitu garantují vesměs moderní přepravní zařízení. Nadstandardní je zdejší snowpark, zaujme pestrý výběr skialpinistických itinerářů, dostatek ideálních „začátečnických“ svahů i dennodenní „manšestr“.

Abnormálně příznivé sněhové podmínky podporuje navíc dokonalý a 100 % areálu pokrývající systém umělého zasněžování. 

Nedávnou milou novinkou je skipas Dual přenosný mezi oběma rodiči dítěte, který umožňuje vždy lyžovat jednomu z rodičů, zatímco se druhý věnuje nelyžujícímu dítěti narozenému po 30. 4. 2020, jež nemá nárok na skipas.

Téměř kompletní infrastruktura pro polyžařské vyžití

Romantické centrum malebného Ponte di Legna je dokonalým protipólem téměř jen lyžařským turismem celoročně žijícímu průsmyku Tonale. Za klidnou dovolenou se tedy jezdí do údolí, zatímco za rušnější zábavou „na kopec“.

Široký výběr ubytovacích kapacit je vesměs umístěn v blízkosti lyžařské nabídky.

V celé oblasti je téměř kompletní infrastruktura pro polyžařské vyžití. Novou atrakcí Ponte di Legno je Zip Line překonávající 1.273 metrů s převýšením 249 m a sklonem 20 %. Zajímavá je multimediální expozice věnovaná bojům na frontě 1. světové války na Passo Paradiso ve výšce 2.600 m n. m.

Nedávnou úspěšnou novinkou pro klienty naší cestovní kanceláře je malá uvítací party na úvod pobytu s drinkem zdarma. Ve většině termínů pro naše klienty nabízen též oblíbený benefit „instruktor zdarma“.

Časová náročnost přesunů do dalších středisek

Poloha na vysokohorském průsmyku či těsně „za ním“ má i svou odvrácenou stránku, a tou je bezesporu větší časová náročnost přesunů do dalších středisek Skirama Dolomiti Adamello Brenta (s platností skipasu Combi) nebo do střediska Aprica (s platností skipasu Valadaski). Posledních 70 km příjezdové komunikace vede mimo dálnici a doporučení zní nezapomenout přibalit sněhové řetězy.

Vzhledem k výše uvedeným rozdílným charakteristikám obou skiareálů mohou ubytovaní „nahoře“ žehrat na nedostatek nejnáročnějších černých lákadel na jižním svahu v Tonale, zatímco ti ubytovaní „dole“ pro změnu na omezený výběr „lyžařské turistiky“ v Ponte di Legno a Temù.

Stoupající poptávka po oblasti Tonale / Ponte di Legno je poslední dobou doprovázená i mírným nárůstem cenovým, což je logickou daní za její výše nastíněnou kvalitu.

Typy skipasů:

Adamello Ski

platí pro skiareál Tonale / Ponte di Legno

Valadaski

platí navíc pro 1 den lyžování ve skiareálu Aprica viz strana xxx

Combi

platí 4 až 5 dní jako Adamello Ski a jeden den jako Super Skirama, tedy v kterémkoli z 8 středisek Skirama Dolomiti Adamello Brenta

poznámka:

skipasy Combi sice z důvodu polohy Tonale / Ponte di Legno nedoporučujeme, přesto Vám je rádi nabídneme na vyžádání

Místní vzdálenosti:

Tonale

Ponte di Legno: 10 km

Marilleva 900: 20 km

Madonna di Campiglio: 39 km

Aprica: 45 km

dálnice: 70 km

Místní skibus:

skibus po Tonale; skibus po Ponte di Legnu / Temù; „meziměstské“ linky Tonale – Marilleva 900 a Tonale – Folgarida – Madonna di Campiglio

Důležité upozornění:

tratě zakreslené tečkovanou červenou čarou představují doporučené volné terény a skialpinistické itineráře a v údajích viz výše nejsou zahrnuty

Garance sněhu se nevztahuje na zájezdy s posledním dnem pobytu do 2. prosince 2023 a po 7. dubnu 2024.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále                       

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Mezzana, Tonale, Ponte di Legno, Temù

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?