NEV-DAMA a.s.

Přepravní zařízení: 24

 • 12×

Sjezdové tratě: 103 km

 • 18 km
 • 77 km
 • 8 km

Běžecké tratě: 57 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1100 - 2055 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nejsou aktualizované. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně sezóny 2024/2025, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování v Bad Kleinkirchheimu 

 • nejoblíbenější korutanské lázeňsko-lyžařské středisko
 • 103 km značených a upravených sjezdovek, 24 moderních lanovek a vleků
 • sněžná děla pokrývající 97 % plochy na lyžování
 • černá závodní sjezdovka Světového poháru FIS Franz-Klammer-Abfahrt
 • lázeňské městečko proslavené léčivým účinkem místních pramenů
 • široká škála dalších polyžařských aktivit
 • Kaiserburg Bob – první bobová dráha v Korutanech
 • nepříliš rozsáhlá nabídka pro snowboardery

Světově proslulé lyžařské lázně Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim je znám krom skvělého lyžování též díky místním vyhlášeným termálním lázním. Ve středisku je celkem 103 km značených a upravených sjezdovek, 24 moderních lanovek a vleků a více než 800 sněžných děl, které pokrývají 97 % plochy na lyžování. Většina zdejších sjezdovek je střední obtížnosti, ale pozor, v některých místech narazíte na sklon až 70 %. Kdo sleduje Světový pohár v lyžování, určitě si za žádnou cenu nenechá ujít jízdu po proslulé Franz-Klammer-Abfahrt.
Se skipasem Top Ski Pass Gold máte možnost návštěv všech dalších středisek Korutan a Východního Tyrolska.

Patronem závodní sjezdovky Světového poháru legendární Franz Klammer

Lázeňské městečko v blízkosti korutanského Národního parku Nockberge proslavily především léčivé účinky místních pramenů, jde však zároveň o jedno ze dvou největších lyžařských středisek Korutan.  

Ceněná kombinace špičkových lázní i sjezdovek má v Alpách jen málo paralel. Skiareál nepravidelně pořádá závod světového poháru ve sjezdovém lyžování žen. Patronem černé závodní sjezdovky Světového poháru FIS Weltcupabfahrt s délkou 3 km a převýšením 842 m je legendární olympijský vítěz ve sjezdu v Innsbrucku 1976 Franz Klammer.

800 sněžných děla pokrývá 97 % plochy na lyžování

Více než 100 km sjezdových tratí pokrývá 800 sněhových děl zasněžujících drtivou většinu plochy pist, čímž garantují bílou pokrývku až do začátku dubna. Ambiciózní sjezdaři mohou poměřit síly na měřených úsecích závodních svahů Kaiserburg nebo u panoramatické lanovky Nockalm. Freerideři a příznivci snowboardingu ocení možnost jízdy v hlubokém sněhu mezi Mulden a Hirschsprunglift.

Průběžně se obměňují i přepravní zařízení – od sezóny 2020/21 nahradila vlek Spitzeck nová moderní 6místná sedačková lanovka.

Atraktivní nabídka pro běžkaře a škála polyžařských aktivit

Široká je i nabídka pro milovníky klasického lyžování – uměle zasněžovaná je 8 km dlouhá údolní běžecká trasa Römerloipe, další trasy naleznete v okolí (o celkové délce 45 km) a sněhovou jistotu skýtá vysokohorská trasa na Nockalmu v délce 4 km.

Pestrá škála polyžařských aktivit sahá od túr na sněžnicích, přes osvětlenou sáňkařskou dráhu, bruslení, metanou až po četné trasy pro zimní pěší turistiku.

Dětský lyžařský klub BOBO garantuje malým návštěvníkům veselou a pestrou zábavu. Od sezóny 2019/2020 je v nabídce rovněž dráha pro snowtubing u dolní stanice lanovky Kaiserburg. Poslední novinkou je Kaiserburg Bob – první bobová dráha v Korutanech s celoročním provozem o délce 1,4 km, s 26 zatáčkami, průměrným sklonem 12 % a rychlostí jízdy až 40 km/h, přímo u lanovky Kaiserburgbahn.

Všemožné akce pro pobavení návštěvníků pak dotvářející atraktivní après ski nabídku střediska.

Báječnou relaxaci garantují 2 velká lázeňská zařízení

Báječnou relaxaci garantují 2 velká a architektonicky zajímavá lázeňská zařízení – Římské lázně (Römerbad) a Lázně svaté Kateřiny (Therme St. Kathrein) – napájená ceněnou, radon obsahující vodou z pramene o teplotě 36 °C. S platným skipasem je denně možno si do 16.00 hod. zvolit místo lyžování vstup do lázní zdarma. Atraktivní jsou akční nabídky střediska na skipasy a vstupy do termálních lázní Römerbad ve spolupráci s vybranými ubytovacími kapacitami.

Od 7. 12. do 23. 12. 2023 je to akce „4 za 3“ či „3 za 2“ na skipas („Wahlkarte“), tedy 4 dny lyžování za cenu 3denního skipasu, resp. 3 dny lyžování za cenu 2denního skipasu. 

Od 6. 1. do 8. 3. 2024 jde o akci „Family 1 €“, kdy děti do nedovršených 12 let v doprovodu dospělého s 6denním skipasem platí za skipas („Wahlkarte“) jen 1 € na den.

Od 6. 1. do 2. 2. a od 2. 3. do 8. 3. 2024 je to pak akce „Ski-Wellness Wochen“, kdy skipas s platností 3, 5, resp. 7 dní zahrnuje i 1, 2, resp. 3 čtyřhodinové vstupy do lázní.

Od 9. 3. do 1. 4. 2024 zimní sezónu završí akce „Ski & Therme“ s 30% slevou na skipas s platností od 3 dnů a jedním 4hodinovým vstupem do lázní zdarma.

Vstup do lázní nyní v rámci výše uvedených akcí možný kdykoliv během otevírací doby, dříve to neplatilo večer.

Skvělá reputace lázeňského městečka se odráží v cenách

Vyšší ceny odpovídají nadstandardním službám a skvělé reputaci lázeňského městečka. K drobným minusům lze dodat, že na věhlas střediska je zde nepříliš rozsáhlá nabídka pro snowboardery.

I přes pravidelnou modernizaci je v areálu dosud poměrně vysoký podíl vleků oproti sedačkovým a kabinovým lanovkám.

V případě slabší přírodní sněhové nadílky se občas objeví některé vyfoukané a zledovatělé sjezdovky.

Přes vysokou lůžkovou kapacitu celoročně vyhledávaného resortu včetně zastoupení hotelů nejvyšší kategorie 5* je zde v hlavní sezoně obvykle dosti plno a často zaznamenáváme nedostatek lůžek i v okrajovějších termínech.

Při cestě ze směru od Brna či Bratislavy počítejte s větším počtem posledních kilometrů mimo dálnici.

Typy skipasů:

Bad Kleinkirchheim / St. Oswald
platí pro lyžařský areál Bad Kleinkirchheim; po většinu sezóny platnost max. 1 den

Top Ski Pass Gold
platí pro lyžařský areál Bad Kleinkirchheim a dále ve všech střediscích Korutan a Východního Tyrolska; platnost od 1,5 dne

Vícedenní skipas Bad Kleinkirchheim (tzv. Wahlkarte)
platí pro lyžařský areál Bad Kleinkirchheim; umožňuje daný den lyžovat, nebo navštívit lázně (od 10:00–16:00; sauna za příplatek); nelze kombinovat
platnost od 2 dní

Vícedenní skipas Bad Kleinkirchheim + lázně Römerbad (tzv. Kombikarte)
platí pro lyžařský areál Bad Kleinkirchheim; umožňuje ve stejný den lyžovat i navštívit lázně (na 4 hodiny, mezi 10:00–21:00, pá+so do 22:00; sauna za příplatek)
platnost od 2 dní

Místní vzdálenosti:

Bad Kleinkirchheim

St. Oswald: 5 km
Döbriach: 14 km
Spittal an der Drau: 30 km
Klagenfurt: 52 km
dálnice / směr Praha: 27 km
dálnice / směr Brno nebo Bratislava: 50 km

Místní skibus:

místní skibusová linka po Bad Kleinkirchheimu; skibusová linka Bad Kleinkirchheim – St. Oswald; z oblasti Millstätter See několikrát denně pravidelné skibusové spojení do Bad Kleinkirchheimu; ostatní „meziměstské“ spoje za poplatek

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Salzburg, směr Villach, Tauerntunnel, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Millstätter See, Bad Kleinkirchheim

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, směr Villach, Tauerntunnel, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Millstätter See, Bad Kleinkirchheim

Brno, Mikulov, Wien, Graz, sjezd z dálnice Klagenfurt Nord, Feldkirchen, Bad Kleinkirchheim

Bratislava, Wien, Graz, sjezd z dálnice Klagenfurt Nord, Feldkirchen, Bad Kleinkirchheim

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?