NEV-DAMA a.s.

Winterberg – známé středisko zimních sportů láká i v létě

Winterberg je město v Německu, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko uprostřed regionu Sauerland, u pramenů řek Rúr a Lenne v pohoří Rothaar. Je známým střediskem zimních sportů. Nachází se v něm uměle chlazená bobová dráha, která pravidelně hostí významné světové soutěže, šestnáct sjezdovek areálu Skiliftkarussell Winterberg a na 35 km běžeckých tratí.

Navzdory svému jménu má však Winterberg co nabídnout i v létě: naleznete zde na 1700 km značených cyklostezek (Bike Arena Sauerland), 480 km značených tras pro pěší turisty a 5 vodních ploch ke koupání.

Nezapomenutelná dovolená uprostřed neporušené přírody

Winterberg je obklopen nejvyššími horami západního Německa. V četných přírodních rezervací, jako jsou přírodní parky Rothaargebirge nebo Hochheide, můžete na tematických stezkách pozorovat vzácné ptáky a rostliny. Objevte zdejší čisté vody, kvetoucí horské louky či třeba historické budovy půvabného starého města Winterberg. Hosté tu stráví skvělou relaxační nezapomenutelnou dovolenou uprostřed neporušené přírody. Turistika je zde nejvyšší prioritou, Ferienwelt Winterberg je jednou z předních turistických oblastí Německa.

Široká nabídka adrenalinových aktivit

Nadšení bikeři-sjezdaři ve Winterbergu naleznou nejoblíbenější německý bike park v Německu. Od začátečníků až po profesionální cyklisty je zde pro každého něco. Přímo naproti je Trailpark Winterberg, který zahrnuje 20 km singltreků od lehkých po obtížné, včetně cvičného okruhu. Pokud chcete zažít cyklistiku s trochu menším úsilím, můžete si vypůjčit moderní elektrická kola.

Atraktivní nabídku adrenalinových aktivit doplňují letní bobová dráha a zipline.

Milovníky vodních sportů přitahuje zejména přehradní jezero a přírodní koupaliště Erlebniswelt Hillebachsee, kde si můžete zkusit třeba wakeboarding.

Dálková turistická trasa Rootharsteig

Winterbergem vede známá dálková turistická trasa Rootharsteig o délce takřka 155 km, jež prochází pohořím Rothaar (přírodní park Rothaargebirge, hustě zalesněný a velmi řídce obydlený masiv na rozvodí Rýna a Vezery) na hranici spolkových zemí Severní Porýní-Vestfálsko a Hesensko. Byla otevřena v roce 2001.


  • hotelové
  • apartmánové

1 zájezdů / ubytování

***

Německo, Winterberg - léto

  • 16 km
  • NE
  • AI-
  • Ne
  • Info
  • BIKE
  • ZDARMA
  • zdarma

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: P2, P2+1, P2+2, P1

dospělý od 2 680 Kč / os..

24. 9. – 26. 9. 21, P2

Detail zájezdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?