Česká jezera

Dovolená u jezera
Není nic příjemnějšího, než se v horkých letních dnech ponořit do osvěžující vody. Vynechte letos moře a vyzkoušejte křišťálově čistou vodu jezer v obklopení nedotčené přírody.

Kam za koupáním v Čechách?

Česká republika nabízí mnoho nádherných míst vhodných pro letní dovolenou. Pokud jste fanoušky vodních radovánek a neláká vás dovolená u moře nebo alpských jezer, inspirujte se našimi tipy, kam se vydat za nejlepším koupáním v Čechách. Doporučíme vám nejoblíbenější české vodní nádrže a přehrady.

Lipno

Vodní nádrž Lipno na řece Vltavě patří mezi nejlepší místa pro letní dovolenou v Čechách. Užijete si zde nejenom skvělé koupání v čisté přírodní vodě a slunění na pláži, ale také bohaté možnosti vodních sportů. Na Lipně můžete díky obrovské vodní ploše zdejší nádrže a jejímu umístění zajišťujícímu výborné povětrnostní podmínky vyzkoušet jachting, katamarány, windsurfing apod. Na Lipně vás čeká perfektní zázemí pro letní radovánky - krásné udržované pláže s pozvolným vstupem do vody, stánky s občerstvením, dětská hřiště, půjčovny lodí a šlapadel i mnoho restaurací a ubytovacích zařízení podél celé lipenské nádrže (Lipno nad Vltavou, Frymburk, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Přední Výtoň, Nová Pec). Ani při nepřízni počasí nemusí milovníci vodních radovánek na Lipně zoufat. V oblasti se nachází několik krytých bazénů s vodními atrakcemi a tobogány (Aquaworld Lipno, Aquapark Frymburk).

Seč

Vodní nádrž Seč a její okolí je nejoblíbenější rekreační oblastí v celém Pardubickém kraji. Kromě nádherného přírodního koupání zde najdete bohaté možnosti výletů k historickým památkám, rozhlednám, hradům a zámkům i krásné turistické trasy. Samozřejmostí jsou bohaté sportovní možnosti přímo na Sečské přehradě – můžete se zde věnovat surfování, jachtingu, potápění, rybolovu nebo si vyjet na loďce. Až vás vodní radovánky omrzí, vydejte se na procházku do přírody na kole. Najdete zde mnoho cyklostezek i půjčoven kol a jiných sportovních potřeb. Nebo vyzkoušejte jízdu na koni na jedné z místních koňských stezek.

Novomlýnské nádrže

Nové Mlýny se nacházejí pod Pavlovskými vrchy na jižní Moravě. Jde o kaskádu tří přehradních nádrží na řece Dyji. K rekreačním účelům slouží horní Muškovská nádrž a dolní Novomlýnská nádrž. Můžete se zde věnovat koupání, vodním sportům (např. windsurfingu, kiteboardingu, potápění), rybolovu nebo si vyjet na loďce či šlapadle. Krásné zdejší pláže jsou jako stvořené pro slunění. Při nepřízni počasí doporučujeme návštěvu populárního Aqualandu Moravia, který patří mezi nejmodernější vodní parky v ČR. Okolí Novomlýnských nádrží je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku. Mezi zajímavé turistické cíle patří např. Dolní Věstonice, zřícenina Děvína, Dívčího hradu či Sirotčího hrádku, CHKO Pálava atd.

Novinky
×
05. 04. 2019

V Alpách se stále lyžuje...

Přestože se nezadržitelně blíží závěr lyžařské sezóny, v Alpách se stále jezdí. Právě v těchto týdnech si užijete báječné jarní lyžování na krásně upravených, prakticky liduprázdných, svazích.

Je to k nevíře, ale 04.04. nasněžilo cca 1m nového sněhu v oblastech Alta Vallteliny a Tonale. Velikonoce je možné strávit na sněhu :)

22. 03. 2019

Odklon doporučené trasy do středisek LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA a MADESIMO

Vzhledem k sesuvu půdy ve Švýcarsku platí omezení trasy přes přechod Martina, který je do odvolání uzavřen. Posíláme tedy návrh objízdné trasy pro klienty, kteří jedou do Madesima a do oblasti Alta Valtellina (Livigno, Bormio a Santa Caterina).

 

NAUDERS, RESIA PASS, MALLES VENOSTA, TUBRE, SANTA MARIA, PASSO DEL FORNO a dále tunel Livigno a do Madesima pokračujte směr Zernez a následně dle odjezdových pokynů.
06. 02. 2019

SANTA CATERINA - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Od 8. 2.2019 je ukončen z technických důvodů provoz vleku č. 4 Gavia propojujícího centrum střediska s kabinkovou lanovkou. Nahrazuje jej nový travers zapojující vleky č. 6 a 7, a také nová linka místního skibusu pendlující každých 10 minut denně od 8,30 do 17,00 od sedačkové ke kabinkové lanovce v Santa Caterině.
Sleva 300 Kč