NEV-DAMA a.s.

  • Česká jezera

Česká jezera

Kam za koupáním v Čechách?

Česká republika nabízí mnoho nádherných míst vhodných pro letní dovolenou. Pokud jste fanoušky vodních radovánek a neláká vás dovolená u moře nebo alpských jezer, inspirujte se našimi tipy, kam se vydat za nejlepším koupáním v Čechách. Doporučíme vám nejoblíbenější české vodní nádrže a přehrady.

Seč

Vodní nádrž Seč a její okolí je nejoblíbenější rekreační oblastí v celém Pardubickém kraji. Kromě nádherného přírodního koupání zde najdete bohaté možnosti výletů k historickým památkám, rozhlednám, hradům a zámkům i krásné turistické trasy. Samozřejmostí jsou bohaté sportovní možnosti přímo na Sečské přehradě – můžete se zde věnovat surfování, jachtingu, potápění, rybolovu nebo si vyjet na loďce. Až vás vodní radovánky omrzí, vydejte se na procházku do přírody na kole. Najdete zde mnoho cyklostezek i půjčoven kol a jiných sportovních potřeb. Nebo vyzkoušejte jízdu na koni na jedné z místních koňských stezek.

Novomlýnské nádrže

Nové Mlýny se nacházejí pod Pavlovskými vrchy na jižní Moravě. Jde o kaskádu tří přehradních nádrží na řece Dyji. K rekreačním účelům slouží horní Muškovská nádrž a dolní Novomlýnská nádrž. Můžete se zde věnovat koupání, vodním sportům (např. windsurfingu, kiteboardingu, potápění), rybolovu nebo si vyjet na loďce či šlapadle. Krásné zdejší pláže jsou jako stvořené pro slunění. Při nepřízni počasí doporučujeme návštěvu populárního Aqualandu Moravia, který patří mezi nejmodernější vodní parky v ČR. Okolí Novomlýnských nádrží je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku. Mezi zajímavé turistické cíle patří např. Dolní Věstonice, zřícenina Děvína, Dívčího hradu či Sirotčího hrádku, CHKO Pálava atd.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?