NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 53

 • 12×
 • 30×
 • 11×

Sjezdové tratě: 130 km

 • 70 km
 • 52 km
 • 8 km

Běžecké tratě: 43 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1324 - 2778 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nemusí být vždy aktuální. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně následující sezóny, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na čísle 255 787 787 nebo e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování ve středisku Alta Badia

 • 130 kilometrů prvotřídních sjezdovek v nejkouzelnějších scenériích Dolomit
 • špičkové sjezdovky v čele s legendární pistou Gran Risa, každoročním dějištěm 2 obřích slalomů Světového poháru v alpském lyžování mužů
 • dostatek modrých sjezdovek pro děti a začátečníky
 • moderní přepravní zařízení s vysokou hodinovou kapacitou
 • unikátní možnost vydat se na lyžích po stopách bojů I. světové války
 • dostatek polyžařské zábavy v luxusním horském městečku Corvara
 • vyšší cenová hladina a častá vyprodanost

To nejlepší ze Sella Rondy – luxusní středisko Alta Badia

Známé luxusní středisko Alta Badia, proslulé nejvyššími cenami z celého konsorcia Dolomiti Superski, představuje jeden z vrcholů lyžařské nabídky Itálie vůbec, a nutno říci, že zaslouženě. Nabízí návštěvníkům na 130 kilometrů prvotřídních sjezdovek v těch nejkouzelnějších scenériích Dolomit.

Též moderní přepravní zařízení s vysokou hodinovou kapacitou řadí oblast Alta Badia mezi italskou špičku. Poslední novinkou byla loni nová 8sedačka Sodlisia v Colfoscu, předloni byla spuštěna 8sedačka Costoratta z Passo Campolongo na Boé zrychlující Sella Rondu a také 6sedačka La Brancia spojující Corvaru se S. Cassianem a La Villou. 3 roky zpátky se otevírala nová 10místná gondola k poutnímu kostelu Santa Croce nad Pedraces a 6sedačka Stella Alpina nad Colfoscem (na rozšířené sjezdovce dále vznikl nový snowpark Funslope Edelweiss).

Skvěle upravované tratě v čele s pistou Světového poháru Gran Risa

Skvěle upravované tratě všech stupňů náročnosti skýtají dostatek prostoru naprosto všem a výborným vzájemným propojením umožňují během dne nejen přesuny podle pohybu slunce a kvality sněhu, ale i dlouhé skitoury. Zajímavou výzvou pro zkušené lyžaře je možnost změření vlastních sil na slalomovém svahu Světového poháru v La Ville, kde se závodí na trati Gran Risa od roku 1985, letos se tu 2 obří slalomy mužů konají 17.–18. 12. 2023. Vžijte se do pocitů posledních zdejších medailistů, kterými byli v prosinci 2022 Marco Odermatt, Lucas Braathen, Henrik Kristoffersen a Žan Kranjec.

4 vzájemně propojená střediska okolo vrcholu Sella

Suverénně nejznámější lyžařská atrakce Dolomit jménem Sella Ronda představuje lyžování ve vzájemně propojených střediscích kolem dokola vrcholu Sella. Celých 42 kilometrů propojených sjezdovek můžete projet po, nebo 39 km proti směru hodinových ručiček. Lyžařský kolotoč se točí po částech jednotlivých údolí Val di Fassa, Val Gardena, Alta Badia a Livinallongo. I mimo Alta Badii tedy v propojeném regionu najdete řadu báječných míst pro lyžování. Třeba další sjezdovku Světového poháru mužů v lyžování Saslong ve Val Gardeně, kde se konají rychlostní disciplíny, famózní Ciampac ve Val di Fassa či 12 kilometrů dlouhý sjezd Bellunese z nejvyššího vrcholu Dolomit Marmolady.

Toto napojení Alta Badie přes Sella Rondu i na okolní střediska Arabba / Marmolada, Val Gardena / Alpe di Siusi a Val di Fassa a jen malá vzdálenost od obdobně prestižních středisek Cortina d’Ampezzo a Kronplatz zde činí takřka „povinným“ celoplošný skipas Dolomiti Superski, který tak předkládá lyžařské možnosti toho nejvyššího rozměru.

Nevídané adrenalinové lahůdky

Z jedinečných zážitků, které Vám jiná střediska nenabídnou, musíme zmínit těžce přístupnou, ale nádhernou 7,2 km dlouhou sjezdovku z vrcholu Lagazuoi (patří do sousedního střediska Cortina d’Ampezzo a dostupný je lanovkou z průsmyku Passo Falzarego) okolo zamrzlých vodopádů až do vesnice Armentarola, kde vás pak čeká unikátní vlek taženým koňmi.

Další adrenalinová lahůdka má podobu sjezdu z vrcholu Selly náročným kuloárem Val Mezdì. Nedozírné možnosti má oblast Alta Badia pro skialpinisty, k čemuž vydatně napomáhají po celou sezónu tradičně výborné sněhové podmínky.

Ekonomicky nejnáročnější lokality italských Dolomit

Převážně nadstandardní ubytování zcela odpovídá vysokým požadavkům místní stálé klientely. Corvara a Colfosco jsou ekonomicky vůbec nejnáročnější lokality italských Dolomit, naštěstí však nedaleko nalezneme i cenově poněkud přijatelnější alternativy, jako jsou La Villa, Pedraces a San Cassiano. Ve vztahu k finanční nákladnosti ubytování je nadmíru zajímavá (a tím i stále atraktivnější) dolní část údolí Val Badia, jež sice leží dále od lyžařské nabídky Alta Badie a Sella Rondy, o to blíže však k lanovkám Kronplatzu, před pár lety „protaženým“ ze San Vigilio di Marebbe do Piccolina.

Zajímavé gastronomické iniciativy

Alta Badia, to jsou však již tradičně i některé zajímavé gastronomické iniciativy. Například akce nazvaná „A Taste for skiing“ – zažijete při ní gourmetské ochutnávky na horských chatách oceněných michelinskými hvězdami. Sezónu otevírá 9. 12. 2023 „Gourmet Skisafari“. Pod názvem „Sommelier on the slopes“ se 6x během zimy skrývají ochutnávky vín na horských chatách. „Breakfast with powder snow“ je unikátní zážitek v Las Vegas Lodge v San Cassianu – po transferu sněžnými skútry následuje snídaně v horách za rozednění. „Wine Skisafari“ znamená ochutnávku nejlepších jihotyrolských vín na 4 horských chatách na závěr sezóny, konkrétně 24. března 2024.

Okruh Grande Guerra: zalyžujte si podél frontové linie 1. světové války

Jste-li lyžařem a zároveň vás zajímá válečná historie, pak musíte vyrazit na italský okruh Grande Guerra. Zalyžujete si pod vrcholky Dolomit, kterými v průběhu 1. světové války vedla frontová linie. Čeká vás přibližně 80 km dlouhá trasa přes lyžařská střediska Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia s úchvatnými výhledy na vrcholy Monte Civetta, Monte Pelmo, Cinque Torri či Tofana.

Krvavá historie okruhu Grande Guerra

Fanoušci válečné historie budou okruhem Grande Guerra nadšeni. Během lyžování mohou objevovat pozůstatky obranných pevností či dochovaných tunelových systémů z 1. světové války, jelikož právě zde, u nejvyšších a nejznámějších vrcholů Dolomit, od května 1915 do listopadu 1917 probíhaly boje mezi italskými vojíny alpského pluku (tzv. Alpíny) a rakousko-uherskými a německými vojáky.

Co byste měli vědět, než se vydáte na okruh Grande Guerra

Co se náročnosti okruhu týče, je vhodný pro středně zdatné až pokročilé lyžaře. Sjízdnost je garantována většinou od konce prosince do poloviny března v obou směrech (modré či červené značení). Skipas je třeba celoplošný Dolomiti Superski nebo kombinovaný.

Počítejte s dodatečnými poplatky za skibusy (cca 5 €/trasa), taxi bus z Armentaroly v Alta Badii na Passo Falzarego (trasa ve směru hodinových ručiček), koňské spřežení (cca 2,50 €, trasa v protisměru hodinových ručiček). Start doporučujeme v brzkých ranních hodinách, protože většina přepravních zařízení je v provozu pouze do 16 až 16:30 hodin.

Nedoporučujeme vyrážet na okruh Grande Guerra v případě nepříznivého počasí. Některé vleky mohou být mimo provoz a návrat zpět do výchozího místa proto nemusí být zaručen.

Naši specialisté doporučují variantu trasy v protisměru hodinových ručiček (červené značení sjezdovek). Na této trase strávíte více času lyžováním a méně času přejezdy skibusem. Méně vytrvalí lyžaři naopak ocení variantu trasy ve směru hodinových ručiček, na které překonají „pouze“ 25 km sjezdovek. Lyžařský okruh Grande Guerra můžete začít v libovolném ze středisek Arabba / Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo a Alta Badia.

Poloha v opravdu prestižní lyžařské oblasti

Stejně jako v sousední Cortině, i v Alta Badii jsou relativně vysoké cenové relace poskytovaných služeb nezbytnou daní za „dobrou adresu“. Cenová hladina je tu daná nejen světovou prestiží i celkovou kvalitou oblasti Alta Badia, ale i neuvěřitelně vysokým procentem i po desítky let se sem pravidelně vracejících návštěvníků. Častá totální vyprodanost je pak logickým důsledkem převážně menších ubytovacích kapacit v kombinaci s výše řečeným. „Najít místo“ zde tedy chce i trochu toho štěstí, a to nejen ve vysoké sezóně. Lyžaři preferující náročné terény také mohou v Alta Badii žehrat i na nadpoloviční podíl snadných modrých sjezdovek.

Typy skipasů:

Alta Badia

platí pro skiareál Alta Badia, tedy pro všechna přepravní zařízení označená ve skimapě číslem s výjimkou kabinové lanovky č. 1/01 v pohledově levé části skimapy příslušející skiareálu Cortina d’Ampezzo; z důvodu napojení střediska na Sella Rondu a jen o málo nižší ceny oproti skipasu Dolomiti Superski není zprostředkováván CK

Dolomiti Superski

platí neomezeně ve všech 12 střediscích Dolomiti Superski

Místní vzdálenosti:

Corvara

La Villa: 4 km
Pedraces: 7,5 km
Piccolino / skiareál Kronplatz: 19 km
Cortina d’Ampezzo: 31 km
dálnice / Bressanone: 53 km
dálnice / směr Lienz: 168 km

Důležité upozornění:

tratě zakreslené tečkovanou červenou čarou představují doporučené volné terény a skialpinistické itineráře a v údajích viz výše nejsou zahrnuty

Skiareál bude dle předpokladů v provozu od 5. 12. 2023, stejně jako celý lyžařský okruh Sella Ronda.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, dálniční sjezd Bressanone

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck, Brenner, dálniční sjezd Bressanone

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz, Dobbiaco, Brunico

Bratislava, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz, Dobbiaco, Brunico

a dále

San Lorenzo di Sebato, La Villa, Corvara

Místní skibus:

skibus po Corvaře, La Ville, Colfoscu a San Cassianu i linka La Villa - Pedraces - La Val za poplatek; skibus Pedraces - Piccolino (Kronplatz) v ceně skipasu Dolomiti Superski

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?