NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 33

 • 23×

Sjezdové tratě: 120,6 km

 • 52 km
 • 42 km
 • 26,6 km

Běžecké tratě: 194 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

950 - 2275 m n. m.

Lyžování ve středisku Kronplatz / Plan de Corones  

 • jedno z nám nejbližších středisek italských Dolomit
 • úžasný 360° výhled na okolní alpské štíty z vrcholu holého kopce
 • pisty v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
 • naprostá avantgarda na poli modernosti přepravních kapacit a umělého zasněžování
 • atraktivní dlouhé černé sjezdovky, mj. trať Světového poháru Erta
 • rychlé přímé železniční spojení k lanovce Helm v oblasti 3 Zinnen
 • častá přelidněnost sjezdovek rubem značné přepravní i lůžkové kapacity

Jihotyrolský lyžařský ráj jménem Kronplatz / Plan de Corones

Jihotyrolský lyžařský ráj nese jméno Kronplatz (italsky Plan de Corones). Je to nepříliš pohledný holý vrch nad Brunicem s výhledem na alpské štíty kolem dokola, ze kterého můžete jezdit téměř všemi směry a kopírovat tak třeba pohyb slunce či volit úbočí dle kvality sněhu. Naprostá dominance rychlých kabinkových lanovek a přes 120 kilometrů pečlivě upravených sjezdovek se 100% umělým zasněžováním napovídá, že jde o skutečnou “továrnu na lyžování”. Sjezdovky jsou zde tak dlouhé, že 10 z nich je delších než 5 kilometrů a 2 dokonce přes deset kilometrů. Ať už máte s sebou děti, jste začátečníci, nebo snad experti, na tomto kopci si najde svou sjezdovku každý.

Černé sjezdovky zážitkem na celý život

Kronplatz, to je také nadstandardně vysoký podíl nejnáročnějších „černých” pist. Zážitkem na celý život pro odvážné lyžaře jsou dlouhé černé sjezdovky Herrnegg (7,8 km) nebo Sylvester (7,6 km) spadající z vrcholu Kronplatzu do Riscone u Brunica. Tyto 2 dlouhé “černé” díky své severní orientaci zpravidla drží výtečně preparované až do samého konce sezóny. V sousedním údolí láká pro změnu strmý závodní svah Erta směřující z hory Concordia do střediska San Vigilio di Marebbe, který byl již několikrát (2017, 2018, 2019, 2021, 2022, 2023 a znovu 30. ledna 2024) dějištěm Světového poháru v obřím slalomu žen. Poblíž pisty Erta v San Vigiliu loni vznikla i další nová černá sjezdovka o délce 1.600 m s převýšením 435 metrů, letos pak došlo k rozšíření tratě Seewiese 2R.

Avantgarda na poli modernosti přepravních kapacit a umělého zasněžování

Kronplatz / Plan de Corones je také naprostou avantgardou na poli modernosti přepravních kapacit, a to bez přehánění v celoevropském měřítku. Jde o středisko plné technických inovací – naposledy se pochlubilo novou 10místnou kabinou Olang 1+2 z Valdaory na vrchol Kronplatzu, krátce předtím to byla nová kabinková lanovka Rara pro 10 osob. Absolutním unikátem je více než dvojnásobný počet kabinových lanovek k součtu sedaček a vleků, což mj. zaručuje obrovskou hodinovou přepravní kapacitu a pohodovou cestu vzhůru i za nepřízně počasí. I přes nikterak oslnivou nadmořskou výšku skýtá Kronplatz tradičně výborné sněhové podmínky, doplněné navíc stoprocentním umělým zasněžováním. Je proto doslova Mekkou lyžařských fanatiků – snad nikde jinde nelze za jediný den najezdit tolik kvalitních kilometrů bez nudných přejezdů. Nekonečné sjezdy do Valdaory, Riscone a San Vigilia di Marebbe budou tak opravdovou výzvou hlavně pro svaly vašich dolních končetin…

Zajímavá muzea i gastronomie na vrcholu hory Kronplatz

Od roku 2015 stojí na vrcholu hory Kronplatz ve výšce 2 275 m n. m. futuristické MMM – Messner Mountain Museum (muzeum Reinholda Messnera věnované horským národům a kulturám) od světoznámé a již zesnulé architektky Zahy Hadid. Před 5 roky bylo otevřeno Muzeum horských fotografií LUMEN jen o kousek vedle, též na plochém vrcholu Kronplatzu. Tamtéž neleznete i restauraci AlpiNN michelinského šéfkuchaře Norberta Niederkoflera.

Rychlé napojení na ostatní střediska Dolomiti Superski

Před pár lety vznikla nová kabina z vesničky Percha s novou sjezdovkou, ale hlavně s bezprostředním napojením na vlakové nádraží. Z této železniční stanice Percha/Ried se za pouhých 30 minut ocitnete ve stanici Versciaco, tedy přímo u dolní stanice kabiny na Monte Elmo (Helm) v oblasti 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti, a to v rámci platnosti celoplošných skipasů Dolomiti Superski.

Skibus z Piccolina do Pedraces k lanovce Sponata (v oblasti Alta Badia napojené na okruh Sella Ronda) je pak další vynikající příležitostí k důkladnému využití celoplošného skipasu Dolomiti Superski.

Komplexní nabídka aktivit v celé oblasti

Nesmírně komplexní je nabídka aktivit v celé široké oblasti. Zmínit můžeme téměř 200 km bílých stop včetně okruhů Světového poháru biatlonu v Anterselvě, dále pak bazény, relaxační centra, bowling, tenis i mnohé další možnosti aktivního trávení dovolené.

5hvězdičkové hodnocení Kronplatzu ze strany specializovaného prestižního portálu skiresort.de opravdu není náhodné…

Připočtěme k tomu i velmi dobrou dostupnost z ČR, a to jak z brennerské dálnice, tak i údolím Pustertal z opačné strany od východotyrolského Lienzu.

Historické centrum největšího města oblasti Brunica svádí k procházkám i nákupům.

Kronplatz připomínající občas lidské mraveniště

Kronplatz je díky svým výše zmíněným atributům doslova magnetem pro lyžaře. Častá přelidněnost sjezdovek v nejvyšší sezóně je proto rubem zdejší značné přepravní i lůžkové kapacity.

Poněkud problematická bývá i kvalita sněhu v jarních měsících v nižších polohách sektorů Valdaora a San Vigilio di Marebbe.

Převaha kabinkových lanovek, mnohými vysoce ceněná, má i své odpůrce či kritiky – je mínusem třeba pro ty, kdo neradi odepínají lyže…

Zmínit je třeba i v průměru vyšší cenovou hladinu, a to nejen ubytování, ale i častou totální vyprodanost. V termínu 18.–21. 1. 2024 je Anterselva pořadatelem Světového poháru v biatlonu, doporučit lze tedy v tomto termínu velmi včasnou rezervaci ubytování.

Skipas z Kronplatzu bohužel neplatí v nedalekých střediscích Speikboden a Klausberg, která jsou považována za jedno z nejlepších lyžování pro rodiny s dětmi v celé Itálii.

Typy skipasů:

Kronplatz - Plan de Corones

platí pro hlavní skiareál Kronplatz a pro dalších 5 lyžařských vleků v okolí; z důvodu blízkosti střediska Alta Badia, napojeného na Sella Rondu, a jen o málo nižší ceny oproti skipasu Dolomiti Superski není zprostředkováván CK

Dolomiti Superski

platí neomezeně ve všech 12 střediscích Dolomiti Superski

Místní vzdálenosti:

Brunico

Riscone: 1,5 km
Valdaora: 12 km
San Vigilio di Marebbe: 18 km
Corvara: 34 km
dálnice: 28 km

Místní skibus:

linky  Anterselva - Rasun - Valdaora, Val Casies - Tesido - Monguelfo, Terento - Falzes - Chienes - San Lorenzo di Sebato - Gais/Teodone - Brunico (Riscone), skibus po San Vigiliu di Marebbe a okolí i všechny spoje autobusem i železnicí údolím Val Pusteria (vlaky „Ski Pustertal Express“ mezi stanicemi San Candido a Fortezza, autobusy až do Brixenu) zahrnuty v rámci karty Bruneck Kronplatz Card / Holiday Pass (zdarma u ubytovatelů registrovaných v místní turistické asociaci, což jsou všechna námi nabízená ubytovací zařízení v této oblasti); skibus Piccolino - Pedraces/Sponata (Alta Badia) v ceně skipasu Dolomiti Superski

přehled a jízdní řády skibusů

Skiareál bude dle předpokladů v provozu od 25. 11. 2023, a to v rozsahu 55 km sjezdovek.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále

Innsbruck, Brenner, dálniční sjezd Bressanone, Brunico

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?