NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 7

Sjezdové tratě: 21 km

  • 1,4 km
  • 15,2 km
  • 4,4 km

Běžecké tratě: 18 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1722 - 2881 m n. m.

Lyžování v Santa Caterině

  • mezi Čechy jedna z nejoblíbenějších italských lyžařských destinací
  • náročné sjezdovky, kde se jezdí Světový pohár a Mistrovství světa
  • vysoká nadmořská výška a převažující severní orientace zárukou skvělých sněhových podmínek
  • méně strmé sjezdovky zalité sluncem v zadním údolí Valle dell’Alpe
  • jedno z cenově nejpřístupnějších středisek Alp
  • vyšší časová náročnost při cestě z ČR

Santa Caterina – parádní lyžování na tratích Světového poháru za skvělou cenu

Santa Caterina je světoznámé horské středisko v severoitalském regionu Lombardie, jež vstoupilo do obecného povědomí pořádáním Mistrovství světa v alpských disciplínách žen v roce 1985, když si pořadatelství téže akce zopakovalo i v roce 2005. Mezitím se stalo též jednou ze zastávek Světového poháru mužů. Od devadesátých let se sousedící střediska Santa Caterina a Bormio (vzdálenost z Bormia do Santa Cateriny činí 12 km) dostala do pozice doslova poutního místa českých lyžařů, milovníků sjezdovek té nejvyšší kvality. V romantickém centru malebného horského městečka doslova nasajete vůni špičkového lyžařského sportu.

Region Alta Valtellina – 162,5 kilometrů pohádkových pist

Santa Caterina leží obklopena třítisícovými štíty horské skupiny Ortles (jejíž převážnou část tvoří nedotčená vysokohorská příroda Národního parku Stelvio) nedaleko švýcarských hranic v provincii Sondrio, na severu údolí Valtellina. Společný skipas s Bormiem obsahuje 3 velké skiareály s celkem 85,5 km sjezdových tratí (spolu s nedalekým Livignem, s nímž je pojí společný skipas Alta Valtellina, pak dokonce 162,5 km pist). V Bormiu se nacházejí i legendární termální lázně – upozorňujeme na výhodné ceny vstupenek do termálního bazénu Bormio Terme při nákupu u delegáta CK.

Maximální možná garance kvality i množství sněhové pokrývky po celou zimní sezónu

Severní orientace větší části areálu a vysoká nadmořská výška zaručují dlouhou sezónu a ojediněle fantastické lyžařské podmínky v jarních měsících. Úctyhodné převýšení 1 159 m i 100% umělé vysněžování spolu s každodenní dokonalou upravovaností pist vytvářejí doslova ráj lyžařů lačnících po vysokých porcích kvalitních sjezdových kilometrů. K tomu přidejme i s výjimkou víkendů neustále poloprázdné sjezdovky.

Líheň italských lyžařských talentů

Skiareál Santa Caterina Valfurva v údolí pod průsmykem Gavia prošel rozsáhlou modernizací před Mistrovstvím světa v alpských disciplínách žen MS 2005. Skýtá 21 km spíše náročnějších převážně na sever orientovaných tratí s vynikajícími sněhovými podmínkami až do jarních měsíců. Pestrou paletu náročných tratí vystihujících sportovní charakter Santa Cateriny doplňují dvě sluncem zalité 2 km dlouhé „červené“ v zadním údolí Valle dell’Alpe, jež začínají v úctyhodné nadmořské výšce 2 881 metrů.

Santa Caterina je doslova líhní italských lyžařských talentů, za všechny můžeme jmenovat mnohonásobnou olympijskou vítězku Deborah Compagnoni, zdejší rodačku a majitelku jednoho z nejlepších hotelů v obci.

Krom sjezdových tratí všech obtížností ve zdejším skiareálu na rozdíl od mnoha jiných italských středisek nechybí ani pestrá paleta možností jízd ve volném terénu. Abnormálně široká je i nabídka skialpinistických tras. Poslední novinkou resortu je tzv. fun ride neboli zábavná sjezdovka u sedačkové lanovky za srubem Sunny Valley.

Pista Deborah Compagnoni

K Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování 2005 byla postavena 3,7 km dlouhá černo-červená sjezdovka pojmenovaná po trojnásobné olympijské vítězce a fenomenální jezdkyni, jež tu s lyžováním začínala. V posledních letech se zde konaly závody Světového poháru ve sjezdu a kombinaci mužů, letos „jen“ 2 sjezdy a super-G Evropského poháru mužů 13.–15. 12. 2023. Tato severně orientovaná trať padá strmě dolů a na své délce 3 700 metrů klesne o celých 950 metrů. Podle místních znalců terénu je sjezdová trať hodně technická a nabízí velmi zajímavé pasáže. Horní část tratě pro Světový pohár není běžně otevřena veřejnosti. Spodní část ano, ale ani ta rozhodně nepatří mezi snadné sjezdovky. Obsluhována je 3 úseky „vajíčka“ vybudovaného u příležitosti MS 2005, díky němuž cesta vzhůru do více než 2 700 metrů trvá jen pár minut.

Vydatná porce zábavy a stále exkluzivně výhodné finanční podmínky

Na náruživé běžkaře v Santa Caterině čekají 2 výborně preparované náročné běžecké okruhy Světového poháru, k tomu i 3 okruhy turistické. Sjezdoví nenasytové si 3x za sezónu mohou užít noční lyžování v Santa Caterině a 5x za sezónu i v Bormiu, a to v ceně skipasu na minimálně 6 dnů. Opět též upozorníme na uvítací párty pro naše klienty konající se každé pondělí (od minimálně 5 nocí pobytu). Ke všem těmto lákadlům lze přičíst i maximálně různorodou nabídku ubytovacích kapacit, téměř vždy v bezprostředním dosahu lyžařských terénů, přičemž zde lze stále nalézt až překvapivě příznivé ceny. Zajímavá je i možnost zkrácených pobytů od 3 nocí s libovolným dnem nástupu na okrajích sezóny u vybraných ubytovacích kapacit.

Několik drobných vad na kráse střediska

Santa Caterina se nachází v relativně rozumné dojezdové vzdálenosti z ČR, zhruba 700 km z Prahy. Ovšem kvůli posledním 160 km mimo dálnici patří ke střediskům s horší dostupnost při cestě z ČR. Případná zkratka přes průsmyky Passo Stelvio či Passo Gavia není možná kvůli jejich zimní uzavírce.  

Ti, kdo nehodlají lyžovat v Bormiu, neocení nedávné zrušení místního skipasu v platnosti od 2 dnů. Na italské poměry skýtá Santa Caterina menší počet i úhrnnou délku sjezdových tratí, když zejména nabídka začátečnických sjezdovek není dostatečná.

Upozornit musíme i na v průměru stále starší přepravní zařízení, i letos navíc situaci neusnadní trvající odstávka 2sedačkové lanovky Paradiso z roku 1977, jež bude pro následující zimní sezónu konečně nahrazena lanovkou moderní – náhradou bude tedy i letos provizorně skibus z dojezdu sjezdovky Cevedale k páteřní kabinkové lanovce. Slabší infrastruktura je daní za menší velikost obce, což limituje i šíři nabídky polyžařské zábavy. Poloha na okraji regionu Alta Valtellina pak determinuje i efektivitu využití tohoto celoplošného skipasu, zejména přesuny za lyžováním do Livigna jsou časově náročnější.

Typy skipasů:

Santa Caterina

platí pro skiareál Santa Caterina, platnost max. 1 den; není zprostředkováván CK

Bormio Skipass

platí navíc i pro skiareály Bormio a San Colombano, platnost od 2 dnů

Alta Valtellina

platí navíc ještě pro skiareály Mottolino a Carosello v Livignu, platnost od 3 dnů

Místní vzdálenosti:

Santa Caterina

Bormio: 12 km
Isolaccia: 20 km
Trepalle: 41 km
Livigno: 50 km
dálnice: 160 km

Místní skibus:

skibus z centra Santa Cateriny k dolní stanici kabinkové lanovky; linky Santa Caterina – San Antonio Valfurva – Bormio a Bormio – Premadio – Isolaccia / skiareál San Colombano v ceně skipasu Bormio Skipass; prodloužení na Trepalle a Livigno jen v ceně skipasů Alta Valtellina

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Garmisch-Partenkirchen

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Innsbruck

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg, Innsbruck

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg, Innsbruck

a dále

Imst, tunel u Landecku, Scuol, Zernez, Livigno, Bormio,

Santa Caterina

Důležité upozornění:

Z důvodu odstávky 2sedačkové lanovky Paradiso (č. 3 ve skimapě) v aktuální zimní sezóně bude sjezdovka Cevedale (označena ve skimapě N) od svého dojezdu v centru S. Cateriny obsluhována skibusem vedoucím k páteřní kabinkové lanovce

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?