NEV-DAMA a.s.

Objevte nejlepší istrijské pláže

Poloostrov Istrie se pyšní spoustou překrásných pláží omývaných průzračnou vodou Jadranu. Řada z nich je díky své kvalitě a čistotě oceněna Modrou vlajkou, známkou vysoké kvality. Pro zdejší letoviska jsou typické především oblázkové pláže a betonová mola, najdete zde však i pár písečných pláží. Které pláže na Istrii řadíme mezi ty nejlepší?

  1. 1. Pláž Bijeca, Medulin
  2. 2. Pláž Girandella, Rabac
  3. 3. Pláž Maslinica, Rabac
  4. 4. Pláž Njive, Kamenjak
  5. 5. Havajská pláž, Pula
  6. 6. Pláž Barbariga
  7. 7. Pláž Polynesia, Umag
  8. 8. Pláž Valeta, Lanterna

Pláž Bijeca, Medulin

Písečná pláž Bijeca v Medulinu patří mezi nejoblíbenější istrijské pláže vůbec. Díky pozvolnému vstupu do moře, bohatému zázemí a borovicím poskytujícím příjemný stín je vhodná nejen pro rodiny s dětmi. Kromě slunění a plavání nabízí pláž Bijeca spoustu možností. Průzračná voda moře přímo vybízí k pozorování podmořského světa při šnorchlování. Odvážnější návštěvníci pláže Bijeca ocení projížďku na vodních lyžích nebo skútru a další vodní atrakce.

Pláž Girandella, Rabac

Za jednu z nejlepších pláží jihovýchodního pobřeží Istrie je považována Girandella u letoviska Rabac. Pro svoji krásu a čistotu byla oceněna Modrou vlajkou. Pláž Girandellu pokrývají oblázky a kamínky a vzhledem k bohatému zázemí je vhodná pro všechny generace. Líbit se tu bude milovníkům aktivní dovolené i adrenalinu – k dispozici je vodní lyžování, jízda na banánu, picigin (tradiční míčová hra ze Splitu), beachvolejbal atd.

Dalšími krásnými plážemi v okolí jsou nedaleká Lanterna a Maslinica.

Pláž Maslinica, Rabac

Dlouhá pláž pokrytá bílými oblázky a taktéž oceněná Modrou vlajkou – představujeme vám krásnou Maslinicu ve středisku Rabac. Od písčité mělčiny zde moře přechází do tajemných modrých hlubin a jde tak o ideální místo pro zdatné plavce i začátečníky a rodiny s dětmi. Samozřejmostí je veškerá vybavenost v podobě lehátek a slunečníků, převlékacích kabinek, sprch, restaurace, obchodu a rychlého občerstvení. Děti ocení plovoucí vodní park a skluzavky a nejen starší generace pronájem šlapadel.

Nejlepší tipy na ubytování u pláže Maslinica

Bungalovy Oliva

Bungalovy Oliva ***

Komfortní ubytování v přírodě

Hotel Narcis

Hotel Narcis ****

All inclusive dovolená se vším všudy

Hotel Hedera

Hotel Hedera ****

Skvělá dostupnost města i pláže s výhledem přímo na záliv

Pláž Njive, Kamenjak

Pláž Njive na západním pobřeží poloostrova Kamenjak je jednou z istrijských nejromantičtějších pláží. Pokrývají ji drobné oblázky a vstup do moře lemují plochá skaliska. Voda je zde průzračná a hladina moře klesá jen pozvolna, takže jde o ideální místo pro rodiny s dětmi i seniory. K dispozici jsou lehátka a slunečníky k pronájmu. Nad pláží se můžete občerstvit v plážovém baru.

Dalšími z krásných pláží Kamenjaku jsou nedaleké kamínkové pláže Radovica a Pinižule.

Havajská pláž, Pula

Jak název napovídá, na téhle istrijské pláži se budete cítit jako kdesi v dalekém Tichomoří. Havajská pláž je díky vysokým vlnám a kamenným výčnělkům vybízejícím ke skokům do vody oblíbená obzvlášť mezi mladými lidmi. Havajskou pláž najdete na poloostrůvku Verudela, jen kousek jihozápadním směrem od centra Puly.

Dalšími krásnými plážemi v okolí jsou Ambrela, Brioni a Histria.

Tip: pokud si vyberete apartmánový komplex Horizont & Splendid, budete ubytovaní přesně na půlce cesty mezi Havajskou pláží a historickou Pulou.

Pláž Barbariga

Oblázková pláž Barbariga ve stejnojmenném letovisku je oblíbená především díky čisté vodě (ocenění Modrá vlajka), pozvolnému vstupu do moře a nádherné okolní krajině plné borovicových lesů. Na pláži je pestrá nabídka vodních (potápění, šlapadla, vodní skútry apod.) i plážových sportů (beachvolejbal, tenis). K relaxaci můžete zvolit kromě oblázkové pláže i betonové opalovací molo.

Pláž Barbariga leží asi 16 km jižně od Rovinje. Pokud hledáte bližší pláž u Rovinje, vsaďte na Lone Bay.

Pláž Polynesia, Umag

Polynesia v letovisku Katoro je bez nadsázky nejoblíbenější pláží poblíž Umagu. Pláž je kombinací štěrku, oblázků i písku, má pozvolný vstup do moře a pro svoji kvalitu a čistotu se pyšní Modrou vlajkou. Je tedy skvělou volbou nejen pro rodiny s dětmi a seniory. Na pláži Polynesia najdete veškeré potřebné zázemí včetně pronájmu lehátek a slunečníků a v okolí bary a restaurace.

Další oblíbenou pláží v oblasti je Stella Maris.

Tip: doporučujeme pohodlné apartmány Polynesia jen kousek od pláže.

Pláž Valeta, Lanterna

Pláž Valeta leží na jihozápadě poloostrova Lanterna u stejnojmenného autokempu. Je z části oblázková, z části vydlážděná a omývá ji průzračné moře. Díky své čistotě byla i tato pláž oceněna Modrou vlajkou. Nachází se asi 13 km severně od Poreče a jde o jednu z nejpopulárnějších pláží v oblasti.

Hledáte-li pláž blíže Poreče, vyzkoušejte třeba městskou pláž Gradsko kupalište, Plava laguna či pláž Materada.

Tip: pokud ubytování v kempu není nic pro vás, vsaďte na nedaleký apartmánový komplex Lanterna. Kvalitní a nadstandardně prostorné apartmány vám kompenzují cca 1,5 km vzdálenost od pláže Valeta (další pěkná pláž je však přímo u apartmánů).

Pojeďte s námi na Istrii!

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?