Užijte si Vánoce na horách plné lyžování a sváteční atmosféry

Dokážete si představit krásnější místo, kde strávit Vánoce než v obklopení zasněžených svahů hor plných bílé sněhové pokrývky? Vyrazte s námi na Vánoce na hory a užijte si parádní vánoční lyžování. Dáme vám tipy na vánoční pobyty v Alpách, Tatrách i na českých horách.

christmas.jpg

Vánoce v italských Alpách

Zasněžené svahy, alpská městečka dýchající sváteční atmosférou, adventní trhy a nazdobené horské hotely – tak vypadají Vánoce v italských Alpách. Doporučíme vám nejlepší střediska a ubytovací zařízení pro vánoční pobyt v Itálii.

Livigno

Jedním z nejžádanějších zimních středisek na vánoční svátky je Livigno. Skvělé lyžování, vánoční nákupy v bezcelní zóně i tradiční trhy lákají mnoho lyžařů. Vánoční trhy v Livignu letos probíhají od začátku prosince až do Štědrého dne. Za zvuků vánočních koled si zde můžete pochutnat na výborném svařeném vínu, bombardinu, pečených kaštanech či jablkách.

Vánoční pobyty Livigno:

Bormio / San Colombano

Chcete letos prožít Vánoce na horách s lyžařskými hvězdami? Vydejte se do střediska Bormio / San Colombano, kde se budou známí lyžaři připravovat na závod Světového poháru, který se koná v Bormiu a Santa Caterině 28.-29. 12. 2019. Kromě toho se můžete těšit na víkendové vánoční trhy v krásně nazdobeném lázeňském městečku a doprovodné hudební akce italského rádia Deejay.

Vánoční pobyty Bormio / San Colombano:

Madesimo

Přímo pohádkové Vánoce prožijete v lyžařském středisku Madesimo. Sváteční atmosféru pocítíte jak na sjezdovkách, tak i v malebném městečku s vánočními trhy. Ty se letos konají od 1. do 24. 12. 2019.

Vánoční pobyty Madesimo:

Val di Fiemme / Obereggen

Opravdu bohaté možnosti pro vychutnání sváteční atmosféry po lyžování nabízí středisko Val di Fiemme / Obereggen. Doporučujeme vám navštívit vánoční trhy v Cavalese a Predazzu, projít si „betlémské cesty“ v Ziano di Fiemme, Tesero a Varena či se zúčastnit Night Show s exhibicí lyžařských škol v Obereggenu (každé pondělí).

Alpe Lusia / San Pellegrino

Návštěvníci střediska Alpe Lusia / San Pellegrino si po svátečním lyžování jistě nenechají ujít oblíbené vánoční trhy v Moeně, které se konají každý prosincový víkend (od 16. do 25. 12. 2019 i ve všední dny). Kromě tradičních stánků je zde připravena také dílna, atrakce a animační program pro děti. Můžete se těšit taktéž na živé koncerty a další vystoupení.

Val di Fassa e Carezza

Štědrý večer plný krásné sváteční hudby vás čeká ve Vigo di Fassa (Val di Fassa e Carezza), kde od 21. do 22. hodiny proběhne vánoční koncert následovaný mší. Předposlední den v roce si nenechte ujít zábavný program s akrobacií na sněhu a jízdou s pochodněmi v Pozza di Fassa (od 18. do 20. hodiny).

Alta Badia

V centru Corvary ve středisku Alta Badia se každý prosincový víkend (od 20. 12. 2019 do 5. 1. 2020 i ve všední dny) konají odpolední trhy řemeslných výrobků. Můžete zde nejenom nakoupit krásné vánoční dárky, ale také si pochutnat na svátečních specialitách ladinské kuchyně.

Vánoční pobyt Alta Badia:

Hotel Greif

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

Lyžařské středisko 3 Zinnen o Vánocích láká na vánoční trhy na náměstí v San Candidu. Tradiční rukodělné výrobky a jihotyrolské speciality pořídíte za zvuků vánočních koled a v obklopení překrásnou sváteční výzdobou každý prosincový víkend (od 19. 12. 2019 do 6. 1. 2020 i ve všední dny).

Vánoční pobyt 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti:

Sporthotel Tyrol

Kronplatz / Plan de Corones

Vánoční lyžování, sváteční atmosféra, nazdobené trhy a ještě k tomu možnost zhlédnout závody Evropského poháru – to všechno letos na Vánoce nabízí krásné městečko San Vigilio di Marebbe ve středisku Kronplatz / Plan de Corones. Tento rok poprvé se zde budou konat vánoční trhy s doprovodným programem vhodným pro rodiny s dětmi. 21. 12. 2019 navíc proběhne již zmíněný odpolední a noční závod Evropského poháru mužů a žen v paralelním slalomu.

Vánoční pobyt Kronplatz / Plan de Corones:

Hotel Spaces

Valle Isarco

Jedním z nejlepších lyžařských středisek v Itálii pro vánoční pobyt je Valle Isarco. Až vás omrzí lyžování, můžete si v Brixenu zabruslit na ledovém kluzišti přímo na náměstí, vybírat lokální produkty v tradičních stáncích, poslouchat živou hudbu či se kochat světelnou show. Vánoční trhy v Brixenu jsou jedněmi z největších v celém regionu. Letos se konají od 29. 11. 2019 až do 6. 1. 2020.

Vánoční pobyty Valle Isarco:

Reinswald

Lyžařské středisko Reinswald je celý prosinec prosycené kouzelnou předvánoční atmosférou – v období od 29. 11. do 22. 12. 2019 se zde v půvabném tyrolském městečku Sarentino konají každý víkend tradiční lidové trhy.

Vánoční pobyt Reinswald:

Residence Hofstätt
christmas3.jpg

Vánoce na horách v ČR

Nechce se vám na Vánoce jezdit až do dalekých Alp? Nevadí! Na českých horách jsou vánoční svátky také kouzelné a navíc plné neopakovatelných českých tradic a zvyků. Vyrazte na Vánoce na hory třeba do Krušných hor nebo Jeseníků. Dáme vám tipy na nejlepší vánoční pobyty v ČR.

Klínovec

Rodinám s dětmi doporučujeme Vánoce na Klínovci. Děti zde mohou pěšky či na běžkách absolvovat zábavnou Ježíškovu cestu plnou zajímavých úkolů nebo zanechat svůj dopis s vánočním přáním na Ježíškově poště.

Vánoční pobyty Klínovec:

Filipovice

Milujete české Vánoce, ale chtěli byste je prožít bez tradičního shonu a starostí? Vydejte se na vánoční pobyt s lyžováním do hotelu Stará Pošta ve Filipovicích. Čeká vás zde pohodová sváteční atmosféra, štědrovečerní večeře, domácí cukroví i vánoční dárek. Na požádání vám dokonce připraví vlastní vánoční stromeček na hotelový pokoj.

Vánoční pobyt Filipovice:

Hotel Stará Pošta
christmas2.jpg

Vánoce v Tatrách

Hledáte kompromis mezi dalekými Alpami a českými horami? A co takhle Tatry? Prožijte netradičně Vánoce na horách u našich slovenských sousedů. Poradíme vám, v jakých lyžařských střediscích a hotelech na Slovensku to o Vánocích nejvíc žije.

Jasná

Vydejte se za vánočním lyžováním do střediska Jasná a zpříjemněte si sváteční pobyt večeří v duchu tradičních vánočních trhů organizovaných hotelem Družba. Čekají vás nazdobené vánoční stánky, ochutnávky nejrůznější specialit, zpívání koled či zdobení perníčků. 

Vánoční pobyty Jasná:

Chalety Jasná

Štrbské Pleso

Také ve středisku Štrbské Pleso se můžete těšit na speciální vánoční akce organizované jednotlivými hotely. Hotel Fis láká na vánoční dobroty, výzdobu a dětské animace, hotel Solisko zase na slavnostní večeři a doprovodný vánoční program.

Vánoční pobyty Štrbské Pleso:

christmas

Vánoce v rakouských Alpách

Horská městečka zářící světýlky nejrůznějších barev, tradiční adventní trhy, zvuk koled a sváteční atmosféra dosahující až na sjezdovky – tak vypadají Vánoce v rakouských Alpách. Inspirujte se našimi tipy na nejlepší rakouská střediska pro vánoční pobyt na horách.

Gasteinertal - Grossarltal

Lázeňské městečko Bad Hofgastein ve středisku Gasteinertal - Grossarltal chystá na pěší zóně velkolepou vánoční výzdobu a tradiční adventní trhy, které zahajují 29. 11. 2019. Součástí předvánočního programu bude vystoupení místních folkových skupin, divadelní představení, dílničky pro děti, procházka s pochodněmi a další sváteční aktivity. Za zmínku stojí průvod čertů „Krampuslauf“, který se koná 5. a 6. 12. 2019, či vánoční koncert „Swinging Christmas“ se Salcburskou filharmonií (23. 12. 2019).

Vánoční pobyty Gasteinertal - Grossarltal:

Dachstein West

Lyžařům trávícím Vánoce v oblasti Dachstein West doporučujeme návštěvu městečka Abtenau s adventními trhy probíhajícími 14. a 15. 12. 2019 od 13 hodin. Na vánoční trhy zamiřte také na historické náměstí v Hallstattu. 7. a 8. 12. 2019 od 11 hodin můžete obdivovat vánoční kulturu a tradice zdejšího regionu. Sváteční atmosféru doplní hudební doprovod.

Vánoční pobyty Dachstein West:

Petzen 

Nejvýše položený adventní trh v Rakousku, v nadmořské výšce 1700 metrů, můžete navštívit ve středisku Petzen v jižních Korutanech. Nakoupíte zde tradiční pochutiny, ručně vyráběné ozdoby, svíčky, řezbářské výrobky a další produkty. Součástí programu bude živá hudba, různá vánoční vystoupení a zábavné aktivity pro děti. Místní adventní trhy se konají 7., 14. a 21. 12. 2019 vždy od 14 hodin.

Vánoční pobyty Petzen:

Vánoce ve francouzských Alpách

Láká vás oslavit Vánoce na horách ve Francii a poznat místní zvyky? Dáme vám tipy na francouzská zimní střediska, která kromě skvělého lyžování nabízejí pestrý sváteční program.

Val Thorens

Štedrý den plný slavnostní atmosféry a vánočních aktivit čeká návštěvníky lyžařského střediska Val Thorens. Po lyžařském dopoledni doporučujeme návštěvu Place de Caron, kde od 15 hodin proběhne otevření vánoční vesničky s dobrotami pro malé i velké, od 18 hodin následuje sjezd instruktorů s pochodněmi a od 19 hodin příjezd Père Noëla na saních (francouzská obdoba Ježíška). Večer bude zakončen velkolepým ohňostrojem. 

Vánoční pobyt Val Thorens:

Residence Cheval Blanc

Valmeinier / Valloire

Pro vánoční pobyt ve francouzských Alpách doporučujeme také středisko Valmeinier / Valloire, kde se letos pro všechny návštěvníky chystá bohatý zábavný program. Můžete se těšit na vánoční koncert, trhy, sáňkařské závody, soutěž o nejkrásnější vánoční svetr, sjezd s pochodněmi i příchod Père Noëla.

Vánoční pobyty Valmeinier / Valloire:

Nevybrali jste si?

Novinky
×
15. 11. 2019 NOVÉ

LIVIGNO zahajuje lyžařskou sezónu!

Carosello - Sitas zahájilo zimní sezónu o víkendu 9.-10. 11. a pokračuje víkendem 16.-17. 11. Oficiálně středisko informuje o realném předpokladu otevření kompletně celého skiareálu od 30. 11. 2019. Neváhejte a vybírejte z naší nabídky lyžařských zájezdů do Livigna.

01. 11. 2019

Prodej zájezdů na LÉTO 2020 zahájen!

Zahájili jsme prodej letních zájezdů! Nabídka je každým dnem rozšiřována a můžete si ji prohlédnout na našich webových stránkách. Tak neváhejte a pořiďte si letní dovolenou za nejvýhodnější first minute cenu už nyní.
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
01. 09. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!