NEV-DAMA a.s.

Užijte si Vánoce na horách plné lyžování a sváteční atmosféry

Dokážete si představit krásnější místo, kde strávit Vánoce než v obklopení zasněžených svahů hor plných bílé sněhové pokrývky? Vyrazte s námi na Vánoce na hory a užijte si parádní vánoční lyžování. Dáme vám tipy na vánoční pobyty v Alpách, Tatrách i na českých horách.

christmas.jpg

Vánoce v italských Alpách

Zasněžené svahy, alpská městečka dýchající sváteční atmosférou, adventní trhy a nazdobené horské hotely – tak vypadají Vánoce v italských Alpách. Doporučíme vám nejlepší střediska a ubytovací zařízení pro vánoční pobyt v Itálii.

Livigno

Jedním z nejžádanějších zimních středisek na vánoční svátky je Livigno. Skvělé lyžování, vánoční nákupy v bezcelní zóně i tradiční trhy lákají mnoho lyžařů. Vánoční trhy v Livignu letos probíhají od začátku prosince až do Štědrého dne. Za zvuků vánočních koled si zde můžete pochutnat na výborném svařeném vínu, bombardinu, pečených kaštanech či jablkách.

Vánoční pobyty Livigno:

Bormio / San Colombano

Chcete letos prožít Vánoce na horách s lyžařskými hvězdami? Vydejte se do střediska Bormio / San Colombano, kde se budou známí lyžaři připravovat na závod Světového poháru, který se koná v Bormiu a Santa Caterině 28.-29. 12. 2019. Kromě toho se můžete těšit na víkendové vánoční trhy v krásně nazdobeném lázeňském městečku a doprovodné hudební akce italského rádia Deejay.

Vánoční pobyty Bormio / San Colombano:

Madesimo

Přímo pohádkové Vánoce prožijete v lyžařském středisku Madesimo. Sváteční atmosféru pocítíte jak na sjezdovkách, tak i v malebném městečku s vánočními trhy. Ty se letos konají od 1. do 24. 12. 2019.

Vánoční pobyty Madesimo:

Val di Fiemme / Obereggen

Opravdu bohaté možnosti pro vychutnání sváteční atmosféry po lyžování nabízí středisko Val di Fiemme / Obereggen. Doporučujeme vám navštívit vánoční trhy v Cavalese a Predazzu, projít si „betlémské cesty“ v Ziano di Fiemme, Tesero a Varena či se zúčastnit Night Show s exhibicí lyžařských škol v Obereggenu (každé pondělí).

Alpe Lusia / San Pellegrino

Návštěvníci střediska Alpe Lusia / San Pellegrino si po svátečním lyžování jistě nenechají ujít oblíbené vánoční trhy v Moeně, které se konají každý prosincový víkend (od 16. do 25. 12. 2019 i ve všední dny). Kromě tradičních stánků je zde připravena také dílna, atrakce a animační program pro děti. Můžete se těšit taktéž na živé koncerty a další vystoupení.

Val di Fassa e Carezza

Štědrý večer plný krásné sváteční hudby vás čeká ve Vigo di Fassa (Val di Fassa e Carezza), kde od 21. do 22. hodiny proběhne vánoční koncert následovaný mší. Předposlední den v roce si nenechte ujít zábavný program s akrobacií na sněhu a jízdou s pochodněmi v Pozza di Fassa (od 18. do 20. hodiny).

Alta Badia

V centru Corvary ve středisku Alta Badia se každý prosincový víkend (od 20. 12. 2019 do 5. 1. 2020 i ve všední dny) konají odpolední trhy řemeslných výrobků. Můžete zde nejenom nakoupit krásné vánoční dárky, ale také si pochutnat na svátečních specialitách ladinské kuchyně.

Vánoční pobyt Alta Badia:

Hotel Greif

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

Lyžařské středisko 3 Zinnen o Vánocích láká na vánoční trhy na náměstí v San Candidu. Tradiční rukodělné výrobky a jihotyrolské speciality pořídíte za zvuků vánočních koled a v obklopení překrásnou sváteční výzdobou každý prosincový víkend (od 19. 12. 2019 do 6. 1. 2020 i ve všední dny).

Vánoční pobyt 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti:

Sporthotel Tyrol

Kronplatz / Plan de Corones

Vánoční lyžování, sváteční atmosféra, nazdobené trhy a ještě k tomu možnost zhlédnout závody Evropského poháru – to všechno letos na Vánoce nabízí krásné městečko San Vigilio di Marebbe ve středisku Kronplatz / Plan de Corones. Tento rok poprvé se zde budou konat vánoční trhy s doprovodným programem vhodným pro rodiny s dětmi. 21. 12. 2019 navíc proběhne již zmíněný odpolední a noční závod Evropského poháru mužů a žen v paralelním slalomu.

Vánoční pobyt Kronplatz / Plan de Corones:

Hotel Spaces

Valle Isarco

Jedním z nejlepších lyžařských středisek v Itálii pro vánoční pobyt je Valle Isarco. Až vás omrzí lyžování, můžete si v Brixenu zabruslit na ledovém kluzišti přímo na náměstí, vybírat lokální produkty v tradičních stáncích, poslouchat živou hudbu či se kochat světelnou show. Vánoční trhy v Brixenu jsou jedněmi z největších v celém regionu. Letos se konají od 29. 11. 2019 až do 6. 1. 2020.

Vánoční pobyty Valle Isarco:

Reinswald

Lyžařské středisko Reinswald je celý prosinec prosycené kouzelnou předvánoční atmosférou – v období od 29. 11. do 22. 12. 2019 se zde v půvabném tyrolském městečku Sarentino konají každý víkend tradiční lidové trhy.

Vánoční pobyt Reinswald:

Residence Hofstätt
christmas3.jpg

Vánoce na horách v ČR

Nechce se vám na Vánoce jezdit až do dalekých Alp? Nevadí! Na českých horách jsou vánoční svátky také kouzelné a navíc plné neopakovatelných českých tradic a zvyků. Vyrazte na Vánoce na hory třeba do Krušných hor nebo Jeseníků. Dáme vám tipy na nejlepší vánoční pobyty v ČR.

Klínovec

Rodinám s dětmi doporučujeme Vánoce na Klínovci. Děti zde mohou pěšky či na běžkách absolvovat zábavnou Ježíškovu cestu plnou zajímavých úkolů nebo zanechat svůj dopis s vánočním přáním na Ježíškově poště.

Vánoční pobyty Klínovec:

Filipovice

Milujete české Vánoce, ale chtěli byste je prožít bez tradičního shonu a starostí? Vydejte se na vánoční pobyt s lyžováním do hotelu Stará Pošta ve Filipovicích. Čeká vás zde pohodová sváteční atmosféra, štědrovečerní večeře, domácí cukroví i vánoční dárek. Na požádání vám dokonce připraví vlastní vánoční stromeček na hotelový pokoj.

Vánoční pobyt Filipovice:

Hotel Stará Pošta
christmas2.jpg

Vánoce v Tatrách

Hledáte kompromis mezi dalekými Alpami a českými horami? A co takhle Tatry? Prožijte netradičně Vánoce na horách u našich slovenských sousedů. Poradíme vám, v jakých lyžařských střediscích a hotelech na Slovensku to o Vánocích nejvíc žije.

Jasná

Vydejte se za vánočním lyžováním do střediska Jasná a zpříjemněte si sváteční pobyt večeří v duchu tradičních vánočních trhů organizovaných hotelem Družba. Čekají vás nazdobené vánoční stánky, ochutnávky nejrůznější specialit, zpívání koled či zdobení perníčků. 

Vánoční pobyty Jasná:

Chalety Jasná

Štrbské Pleso

Také ve středisku Štrbské Pleso se můžete těšit na speciální vánoční akce organizované jednotlivými hotely. Hotel Fis láká na vánoční dobroty, výzdobu a dětské animace, hotel Solisko zase na slavnostní večeři a doprovodný vánoční program.

Vánoční pobyty Štrbské Pleso:

christmas

Vánoce v rakouských Alpách

Horská městečka zářící světýlky nejrůznějších barev, tradiční adventní trhy, zvuk koled a sváteční atmosféra dosahující až na sjezdovky – tak vypadají Vánoce v rakouských Alpách. Inspirujte se našimi tipy na nejlepší rakouská střediska pro vánoční pobyt na horách.

Gasteinertal - Grossarltal

Lázeňské městečko Bad Hofgastein ve středisku Gasteinertal - Grossarltal chystá na pěší zóně velkolepou vánoční výzdobu a tradiční adventní trhy, které zahajují 29. 11. 2019. Součástí předvánočního programu bude vystoupení místních folkových skupin, divadelní představení, dílničky pro děti, procházka s pochodněmi a další sváteční aktivity. Za zmínku stojí průvod čertů „Krampuslauf“, který se koná 5. a 6. 12. 2019, či vánoční koncert „Swinging Christmas“ se Salcburskou filharmonií (23. 12. 2019).

Vánoční pobyty Gasteinertal - Grossarltal:

Dachstein West

Lyžařům trávícím Vánoce v oblasti Dachstein West doporučujeme návštěvu městečka Abtenau s adventními trhy probíhajícími 14. a 15. 12. 2019 od 13 hodin. Na vánoční trhy zamiřte také na historické náměstí v Hallstattu. 7. a 8. 12. 2019 od 11 hodin můžete obdivovat vánoční kulturu a tradice zdejšího regionu. Sváteční atmosféru doplní hudební doprovod.

Vánoční pobyty Dachstein West:

Petzen 

Nejvýše položený adventní trh v Rakousku, v nadmořské výšce 1700 metrů, můžete navštívit ve středisku Petzen v jižních Korutanech. Nakoupíte zde tradiční pochutiny, ručně vyráběné ozdoby, svíčky, řezbářské výrobky a další produkty. Součástí programu bude živá hudba, různá vánoční vystoupení a zábavné aktivity pro děti. Místní adventní trhy se konají 7., 14. a 21. 12. 2019 vždy od 14 hodin.

Vánoční pobyty Petzen:

Vánoce ve francouzských Alpách

Láká vás oslavit Vánoce na horách ve Francii a poznat místní zvyky? Dáme vám tipy na francouzská zimní střediska, která kromě skvělého lyžování nabízejí pestrý sváteční program.

Val Thorens

Štedrý den plný slavnostní atmosféry a vánočních aktivit čeká návštěvníky lyžařského střediska Val Thorens. Po lyžařském dopoledni doporučujeme návštěvu Place de Caron, kde od 15 hodin proběhne otevření vánoční vesničky s dobrotami pro malé i velké, od 18 hodin následuje sjezd instruktorů s pochodněmi a od 19 hodin příjezd Père Noëla na saních (francouzská obdoba Ježíška). Večer bude zakončen velkolepým ohňostrojem. 

Vánoční pobyt Val Thorens:

Residence Cheval Blanc

Valmeinier / Valloire

Pro vánoční pobyt ve francouzských Alpách doporučujeme také středisko Valmeinier / Valloire, kde se letos pro všechny návštěvníky chystá bohatý zábavný program. Můžete se těšit na vánoční koncert, trhy, sáňkařské závody, soutěž o nejkrásnější vánoční svetr, sjezd s pochodněmi i příchod Père Noëla.

Vánoční pobyty Valmeinier / Valloire:

Nevybrali jste si?

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?