NEV-DAMA a.s.

Užijte si Vánoce na horách plné lyžování a sváteční atmosféry

Dokážete si představit krásnější místo, kde strávit Vánoce než v obklopení zasněžených svahů hor plných bílé sněhové pokrývky? Vyrazte s námi na Vánoce na hory a užijte si parádní vánoční lyžování. Dáme vám tipy na vánoční pobyty v Alpách i na českých horách.

Aktuální podmínky cestování do Alp

Vánoce v italských Alpách

Zasněžené svahy, alpská městečka dýchající sváteční atmosférou, adventní trhy a nazdobené horské hotely – tak vypadají Vánoce v italských Alpách. Doporučíme vám nejlepší střediska a ubytovací zařízení pro vánoční pobyt v Itálii.

 

Livigno

Jedním z nejžádanějších zimních středisek na vánoční svátky je Livigno. Skvělé lyžování, vánoční nákupy v bezcelní zóně i tradiční trhy lákají mnoho lyžařů. Vánoční trhy v Livignu letos probíhají od 26. 11. až do 30. 12. Za zvuků vánočních koled si zde můžete pochutnat na výborném svařeném vínu, bombardinu, pečených kaštanech či místních sladkých pochutinách.

Vánoční pobyty Livigno:

Aprica

Na vánoční lyžování vám doporučujeme středisko Aprica a naši letošní novinku Hotel Posta, kde jsme pro vás připravili výhodný pobyt se skipasem v ceně v termínu 18.-25. 12. 2021. Na sjezdovkách v Aprice po celý prosinec panuje sváteční atmosféra a v malebném městečku se od 4. do 23. 12. konají vánoční trhy.

Vánoční pobyt Aprica:

Hotel Posta

Bormio / San Colombano

Chcete letos prožít Vánoce na horách s lyžařskými hvězdami? Vydejte se do střediska Bormio / San Colombano, kde se budou známí lyžaři připravovat na závod Světového poháru, který se koná v Bormiu a Santa Caterině 29.-30. 12. 2021. Kromě toho se můžete těšit na víkendové vánoční trhy v krásně nazdobeném lázeňském městečku a doprovodné hudební akce italského rádia Deejay.

Vánoční pobyty Bormio / San Colombano:

Madesimo

Přímo pohádkové Vánoce prožijete v lyžařském středisku Madesimo. Sváteční atmosféru pocítíte jak na sjezdovkách, tak i v malebném městečku s vánočními trhy. Ty se letos konají od 4. do 26. 12.

Vánoční pobyty Madesimo:

Val di Fiemme / Obereggen

Opravdu bohaté možnosti pro vychutnání sváteční atmosféry po lyžování nabízí středisko Val di Fiemme / Obereggen. Doporučujeme vám navštívit vánoční trhy v Cavalese (od 27. 11. 2021) a Predazzu, projít si „betlémské cesty“ v Tesero, Ziano di Fiemme a Vareně či se zúčastnit Night Show s exhibicí lyžařských škol v Obereggenu (každé pondělí).

Alpe Lusia / San Pellegrino

Návštěvníci střediska Alpe Lusia / San Pellegrino si po svátečním lyžování jistě nenechají ujít oblíbené vánoční trhy v Moeně, které se konají každý prosincový víkend (od 18. 12. 2021 do 9. 1. 2022 i ve všední dny). Kromě tradičních stánků je zde připravena také dílna, atrakce a animační program pro děti. Můžete se těšit taktéž na živé koncerty a další vystoupení. Lyžařský areál San Pellegrino bude 20.– 21. 12. 2021 dějištěm závodu ve sjezdu žen v rámci Evropského poháru v alpských disciplínách.

Alta Badia

V centru Corvary ve středisku Alta Badia se od 3. 12. 2021 do 9. 1. 2022 konají odpolední trhy řemeslných výrobků. Můžete zde nejenom nakoupit krásné vánoční dárky, ale také si pochutnat na svátečních specialitách ladinské kuchyně.

Vánoční pobyt Alta Badia:

Hotel Greif

3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti

Lyžařské středisko 3 Zinnen o Vánocích láká na vánoční trhy na náměstí v San Candidu. Tradiční rukodělné výrobky a jihotyrolské speciality pořídíte za zvuků vánočních koled a v obklopení překrásnou sváteční výzdobou každý prosincový víkend a od 17. 12. 2021 do 6. 1. 2022 i ve všední dny.

Vánoční pobyt 3 Zinnen - Tre Cime Dolomiti:

Sporthotel Tyrol

Kronplatz / Plan de Corones

Vánoční lyžování, sváteční atmosféra, nazdobené trhy - to všechno letos na Vánoce nabízí krásné středisko KronplatzV historickém centru Brunica se od 26. 11. 2021 do 6. 1. 2022 konají největší vánoční trhy v okolí střediska.

Vánoční pobyt Kronplatz / Plan de Corones:

Hotel Spaces

Folgaria / Lavarone

Také lyžařské středisko Folgaria / Lavarone je krásným místem pro prožití vánoční dovolené. Na vánoční trhy se můžete těšit v historické části lokality Bertoldi v Lavarone. Historické centrum městečka Folgaria zase skýtá množství obchůdků nejen s vynikajícími lokálními produkty a díky krásné vánoční atmosféře jde o ideální místo pro večerní procházku zakončenou svařeným vínem v některé z místních kaváren či vináren.

Noční Folgaria

Vánoční pobyty Folgaria / Lavarone:

Tonale / Ponte di Legno

Přestože ve středisku Tonale / Ponte di Legno zatím žádné velké vánoční akce neplánují, máme pro vás několik tipů na vánoční pobyt i zde. Aby ne, když na ledovci Presena je už sněhová nadílka vysoká metr a svahy Tonale taktéž pokrývá dostatek sněhu pro lyžování.

Sněhová nadílka v Tonale
Zasněžené Tonale

Vánoční pobyty Tonale / Ponte di Legno:

Valle Isarco

Jedním z nejlepších lyžařských středisek v Itálii pro vánoční pobyt je Valle Isarco. Až vás omrzí lyžování, můžete si v Brixenu zabruslit na ledovém kluzišti přímo na náměstí, vybírat lokální produkty v tradičních stáncích, poslouchat živou hudbu či se kochat světelnou show. Vánoční trhy v Brixenu jsou jedněmi z největších v celém regionu. Letos se konají od 26. 11. 2021 až do 6. 1. 2022.

Vánoční pobyty Valle Isarco:

 

christmas3.jpg

Vánoce na horách v ČR

Nechce se vám na Vánoce jezdit až do dalekých Alp? Nevadí! Na českých horách jsou vánoční svátky také kouzelné a navíc plné neopakovatelných českých tradic a zvyků. Vyrazte na Vánoce na hory třeba do Krušných hor nebo Krkonoš. Dáme vám tipy na nejlepší vánoční pobyty v ČR.

Klínovec

Rodinám s dětmi doporučujeme Vánoce na Klínovci. Děti zde mohou pěšky či na běžkách absolvovat zábavnou Ježíškovu cestu plnou zajímavých úkolů nebo zanechat svůj dopis s vánočním přáním na Ježíškově poště.

Vánoční pobyty Klínovec:

Harrachov

Milujete české Vánoce a chtěli byste je proží v kouzelných panoramatech českých Krkonoš? Vydejte se na vánoční pobyt s lyžováním do Harrachova. Ve zdejší sklárně si s rodinou můžete prohlídnout výrobu vánočních ozdob, líbit se vám bude i ozubnicová železnice.

Vánoční pobyt Harrachov:

Vánoce v rakouských Alpách

Inspirujte se našimi tipy na nejlepší rakouská střediska pro vánoční pobyt na horách. Informace o aktuálních podmínkách cestování, otevřených hotelech, restauracích, obchodech a službách v jednotlivých oblastech najdete v naší aplikaci Covid info.

Vánoční pobyty Gasteinertal - Grossarltal

Vánoční pobyty Kaprun - Zell am See

Vánoční pobyty Petzen

Nevybrali jste si?

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?