NEV-DAMA a.s.

Nejlepší termální lázně na Slovensku

Kam vyrazit

Slovensko je velice bohaté na blahodárné geotermální prameny a o pobyt v tatranských termálních aquaparcích je čím dál větší zájem. Inspirujte se našimi tipy na skvělé slovenské termály v Nízkých a Vysokých Tatrách i na jižním Slovensku a nechte se na dovolené hýčkat.

Termály v Nízkých Tatrách

Tatralandia

Jen kousek od Bešeňové se nachází další oblíbený vodní svět – Tatralandia. Jde o jedničku mezi slovenskými termálními aquaparky. Zdejší termální minerální voda vyvěrající z hloubky 2500 metrů má blahodárné účinky na pohybové a dýchací ústrojí.

Celoročně otevřený aquapark disponuje 14 bazény, 28 skluzavkami a tobogány, zábavnými atrakcemi, tropickým rájem, Keltským saunovým světem a wellness & spa centrem s nabídkou různých lázeňských procedur. Ve dvou bazénech (Tropical Pool a White Lagoon) je dokonce mořská voda s vysokým obsahem minerálů specifických pro Středozemní moře, která je prospěšná pro pokožku a vhodná i pro nejmenší plavce.

Tip: doporučujeme vám ubytování v tříhvězdičkové vesničce Holiday Village Tatralandia přímo v termálním aquaparku s bezplatným denním multivstupem do vodního parku.

Termály ve Vysokých Tatrách

AquaCity Poprad

AquaCity Poprad nedaleko Starého Smokovce je jedním z nejoblíbenějších termálních aquaparků ve Vysokých Tatrách. Venkovní a vnitřní bazény o teplotě 28-38 °C jsou napájeny přírodní termální vodou pramenící v hloubce 1300 metrů, která obsahuje více než 20 různých minerálů příznivě působících na zdraví člověka. Pomáhá např. při problémech s pohybovým a dýchacím ústrojím, krevního oběhu, nervové soustavy a má také příznivé kosmetické účinky. V AquaCity Poprad je k dispozici 13 termálních a relaxačních bazénů, tobogány, vířivky, sauna a více než 350 vodních atrakcí.

Tip: vsaďte na ubytování v Tatry Holiday Resort nedaleko AquaCity Poprad s bohatými sportovní možnosti přímo v areálu resortu včetně vyhřívaného venkovního bazénu a sauny.

Thermal Park Vrbov

Dalšími slovenskými termály ve Vysokých Tatrách, které se těší velké oblibě, jsou termály Vrbov. Jeho bazény jsou napájeny geotermální vodou s obsahem minerálních látek důležitých pro lidský organizmus. V Thermal Parku Vrbov je celkem 10 bazénů s teplotou vody od 26 do 38 °C. K dispozici jsou sedací bazény s vodopády, bazény s masážními tryskami, plavecký bazén, bazény pro děti i další služby v podobě např. masáží. Koupaliště je otevřeno celoročně.

Tip: ubytujte se v Resortu Beatrice v centru Tatranské Lomnice s vlastní saunou nedaleko termálních aquaparků a turistické magistrály. Resort láká na nedávno zrekonstruované a moderně zařízené apartmány.

Termály na jižním Slovensku

Aquapark Senec

I na jižním Slovensku si můžete užít relaxace v termálech – Aquapark Senec na břehu Slnečných jazer disponuje dvanácti bazény s teplotou vody 26-38 °C, několika tobogány, klouzačkami, dalšími vodními atrakcemi i beachvolejbalovým hřištěm. Kromě toho se zde nachází také wellness centrum se saunovým světem, vířivkami a nabídkou masáží i dalších lázeňských procedur. Aquapark Senec je otevřen celoročně.

Tip: ubytujte se v pohodové prázdninové vesničce „Holiday Village Slnečné jazerá“ jen pár metrů od jezera a termálního aquaparku.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?