NEV-DAMA a.s.

Kam do Rakouska k jezeru?

Průzračná voda, krásné pláže a nekonečné letní radovánky... Zní vám to jako prázdniny u moře? Vedle. Řeč je o letní dovolené u rakouských jezer.

Průzračná voda, krásné pláže a nekonečné letní radovánky... Zní vám to jako prázdniny u moře? Vedle. Řeč je o letní dovolené u rakouských jezer. Oproti moři navíc v obklopení krásné přírody a nepřeberných možností turistiky a cyklistiky a bez davů turistů, nesnesitelných veder i zbytečných kilometrů na cestě.

Achensee

Achensee je největším přírodním ledovcovým jezerem v Tyrolsku a jeho poloha je skvělá pro milovníky turistiky, cyklistiky, horolezce i dovolenkáře vyhledávající relaxaci u vody. Masiv hory Rofan z východní strany jezera, chráněný přírodní park Karwendel z jeho západní strany i panorama vápencových štítů zajišťuje pobyt plný pohledů na fascinující alpskou krajinu.

Achensee je vhodné ke koupání, rybaření a nabízí pestrou škálu vodních sportů (jachting, kitesurfing, windsurfing, plavby lodí, kanoistika). Adrenalinovým nadšencům mířícím k Achensee doporučujeme paragliding či sjezd v závěsu na laně (Air Rofan). Rodiny s dětmi ocení koupání v křišťálové vodě, místní dětská hřiště či vyhlídkovou jízdu parní lokomotivou po ozubnicové úzkokolejce.

Hallstätter See

Hallstätter See v Horním Rakousku v oblasti Solné Komory je ideálním místem pro strávení relaxační dovolené u vody i poznávání rakouských přírodních a kulturních krás. Městečko Hallstatt na břehu jezera se starými zpřístupněnými solnými doly patří k jedněm z nejoblíbenějších výletních míst v Rakousku. K návštěvě vybízejí také blízké lázně Bad Goisern. Milovníky přírody nadchne výstup na horu Krippenstein či obří jeskyně (Ledová a Mamutí). Tím však výčet výletních míst a aktivit u Hallstätter See zdaleka nekončí.

Dále se nabízí aktivní program v podobě golfu, rybaření, vodních sportů, zmíněné turistiky, cykloturistiky, horolezectví a v neposlední řadě koupání. Voda v jezeře je průzračná a vhodná i k potápění.

Wolfgangsee

Dalším rakouským jezerem v oblasti Solné komory je Wolfgangsee. Jde o největší jezero v Salcbursku, které zasahuje až do Horního Rakouska. Wolfgangsee je poloostrovem rozděleno na dvě části, které spojuje cca 200 metrů široký průliv.

Křišťálově čistá voda, která se v létě vyhřeje až na 24 °C, je ideální ke koupání i provozování vodních sportů. Okolní krajina navíc přímo vybízí k pěší turistice a cyklistice. Najdete zde hluboké lesy, rozkvetlé louky a poklidné vrcholy s fascinujícími výhledy. Wolfgangsee je zkrátka vhodným místem na dovolenou pro milovníky koupání, rybáře, cyklisty, vyznavače nordic walkingu, horolezce, sportovce i golfisty.

Zell am See

Zellské jezero leží na úpatí hory Schmittenhöhe v regionu Pinzgau v Salcbursku. Jde o jedno z nejoblíbenějších míst českých turistů v Rakousku pro dovolenou u jezera. Voda v Zellském jezeře je vhodná ke koupání a zdejší nabídka vodních sportů je velmi bohatá.

Kromě vodních radovánek nabízí dovolená u Zell am See také pěší turistiku (promenádní okruh okolo jezera), cykloturistiku (proslulá cyklostezka Tauernradweg), golf (dvě 18jamková golfová hřiště mezi Kaprunem a Zell am See), relaxaci (lázně Tauernspa a Freizetzentrum s bazény, saunami a lázněmi), adrenalinovou zábavu (paragliding, vyhlídkové lety), sportovní aktivity (kuželny, tenis, squash, lyžování na ledovci Kitzsteinhorn až do konce května) a výlety (historické centrum města Zell am See s památkami).

Klopeiner See

Klopeiner See u městečka Völkermarkt poblíž slovinských hranic je nejteplejším jezerem celých Korutan. Voda v jezeře je tyrkysová a úžasně čistá. V letních měsících se vyhřeje až na 28 °C, takže je velmi vhodná ke koupání a provozování vodních sportů. Na své si u jezera Klopeiner See přijdou také vyznavači turistiky a cyklistiky.

Okolní krajina nabízí fascinující výhledy, překrásné cyklostezky, turistické trasy i atraktivní výletní cíle (středověké hrady, kláštery, kostely či krápníkové jeskyně Obir). Na dovolené u Klopeiner See se nebudou nudit ani milovníci golfu (výborné 18jamkové hřiště), kultury (galerie ve Völkermarktu nebo Bleiburgu), rybaření, sportu či jízdy na koních.

Maltschacher See

Maltschacher See je dalším korutanským jezerem. Leží poblíž městečka Feldkirchen in Kärnten nedaleko Klagenfurtu v dosahu vrcholků Gurktalských Alp. Jeho voda je díky nízké hloubce jezera (max. 6,5 metru) v letních měsících příjemně vyhřátá.

Okolí Maltschacher See je jako stvořené pro romantické procházky po horských lesích a lukách ať už na kole, na koni nebo pěšky. Když vás poklidné koupání v Maltschacher See omrzí, můžete se vydat k jednomu z blízkých jezer v okolí, jako je např. Ossiacher See či Wörthersee atd. Oblast je díky krásným turistickým trasám vhodná pro milovníky pěší turistiky, cyklistiky i výletů. Doporučujeme zavítat např. do historického Villachu nebo termálních lázní Bad Kleinkirchheim. V blízkosti Maltschacher See si na své přijdou také golfoví nadšenci – najdou zde hned 7 skvělých golfových hřišť.

Wörthersee

Wörthersee je dalším alpským jezerem ledovcového původu v Korutanech. Jde o největší jezero celých Korutan. Nachází se nedaleko Klagenfurtu. Voda v jezeře je průzračná a její teplota v letních měsících dosahuje díky spodním termálním pramenům až 27 °C. Vzhledem k čisté vodě a příjemné teplotě si na dovolené u Wörthersee budete připadat jako u moře.

Až vás omrzí koupání, doporučujeme procházky nebo projížďky na kole v krásném okolí jezera či návštěvu slavné rozhledny Pyramidenkogel nebo sportovního areálu Wörtherseearena.

Pojeďte s námi do Rakouska!

Stále váháte s nákupem dovolené v Rakousku? Neotálejte dlouho. Nejlepší zájezdy budou rychle pryč. Vyberte si z našich pobytů v Rakousku a těšte se na nejlepší alpská jezera i další krásy přírody.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?