NEV-DAMA a.s.

Nejlepší lyžařská střediska a školky v ČR pro děti

Dovolená na lyžích s dětmi
Zimní dovolenou na horách milují dospělí i děti bez rozdílu. Inspirujte se a dopřejte dovolenou na lyžích plnou zimních radovánek na zasněžených svazích celé rodině. 

Nejlepší střediska pro rodiny s dětmi v Čechách

Váháte, do jakého lyžařského střediska v České republice vyrazit s dětmi? Dáme vám tipy na skvělé skiareály pro rodiny, které nabízejí sjezdovky pro začátečníky, lyžařskou výuku, dětské parky, zábavu a aktivity pro nejmenší.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn lze bez nadsázky označit za nejlepší české lyžařské středisko nejen pro rodiny s dětmi. Díky různorodosti zdejších sjezdovek od turistických modrých až po sportovně laděné černé tratě si zde na své přijdou malí lyžaři i jejich pokročilejší rodiče. Pro začátečníky jsou vhodné především menší skiareály Mísečky, Dolská a Davidovy boudy. Ve Špindlu najdete nejlepší a největší českou lyžařskou i snowboardovou školu. Rodiny s dětmi ocení ve Špindlu také místní dětské parky a bohaté možnosti polyžařské zábavy v podobě bobové a sáňkařské dráhy, aquaparku a různých sportovišť (např. squash, tenis). Celkem disponuje Špindlerův Mlýn 24 km sjezdovek, 92 km běžeckých tratí a 2 snowparky.

Harrachov

Také blízký Harrachov nabízí rodinám s dětmi perfektní lyžařskou dovolenou v Česku díky sjezdovkám a vlekům pro lyžaře všech výkonností i věkových kategorií a bohaté nabídce kurzů v lyžařských školách. Nejen ti nejmenší návštěvníci Harrachova se mohou těšit na pestrou škálu polyžařské zábavy – bobová dráha s možností večerních jízd, každoroční stavba sněhového hradu, atraktivní trasy pro pěší turistiku (např. Mumlavský vodopád) a další zábavné aktivity (bowling, sklárna, skimuzeum apod.).

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou se pyšní mnoha skvělými skiareály. Rodinám s dětmi doporučujeme např. Studenov s mírnými a širokými svahy či Horní Domky se špičkovými sjezdovkami různých náročností a především s dětským Milka parkem. Milka park disponuje pojízdným pásem, vlastní lyžařskou školou a službou hlídání dětí, takže zde můžete nechat svoje ratolesti, které se zabaví s ostatními dětmi či při výuce lyžování, zatímco si budete užívat nerušené lyžařské dovolené. Středisko Rokytnice nad Jizerou má celkem 17 km sjezdovek, 57 km běžeckých tratí a jeden snowpark.

Klínovec

Lyžařské středisko Klínovec v Krušných horách je taktéž ideální české středisko pro rodiny s dětmi. Najdete zde necelých 30 km sjezdových tratí různých náročností, 2 snowparky, lyžařské školy i dětské parky s lyžařskými pásy. Navíc jde o zimní středisko se špičkovým zázemím, jež se řadí mezi největší a sněhově nejjistější v ČR.

Filipovice

Filipovice jsou malým rodinným skiareálem v Jeseníkách, který je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Zdejší rozmanitý terén je optimální jak pro dětské začátečníky, tak i pro jejich pokročilejší rodiče. Oblíbený dětský park a lyžařská výuka pro nejmenší navíc zajistí aktivní program pro děti a volné chvíle pro jejich rodiče. Celkem ve Filipovicích najdete téměř 3 km sjezdovek a 25 km krásných běžeckých tratí.

Bílá

V Beskydech rodinám s dětmi doporučujeme cenově příznivý skiareál Bílá disponující celkem 5,5 km sjezdovek, 79 km běžeckých tratí a jedním snowparkem. Našim nejmenším klientům se bude líbit především na jižních svazích s převážně lehkými sjezdovkami, cvičným svahem s pojízdnými koberci, moderní školičkou a dětským parkem se zábavnými prvky (např. slalomy, kolotoče, trampolíny).

Lipno

Jako další příjemné středisko v ČR doporučujeme rodinám s dětmi také skiareál Lipno na Šumavě, který poskytuje více než 10 km sjezdovek, 3 pohodlné sedačkové lanovky, snowpark vhodný pro začátečníky i pokročilé a mnoho zábavných aktivit pro nejmenší. Každé dítě si jistě zamiluje lišáka Foxe, maskota areálu a jeho každodenní animační programy, bobování ve Fox parku, výuku lyžování na hřišti Fox parku se třemi pojízdnými koberci a zábavnou skicrossovou trať vhodnou pro malé i velké lyžaře.

Jaké lyžařské školky v ČR doporučujeme?

Na horách v České republice najdete mnoho lyžařských školek. Naši produktoví manažeři vám doporučují např. Ski klub Rokytnice v Rokytnici nad Jizerou, který se zabývá výukou lyžování nejmenších dětí, mladších žáků, starších žáků, juniorů i dospělých.

Jako další kvalitní lyžařskou školu pro děti v ČR můžeme doporučit lyžařskou a snowboardovou školu SKOL MAX ve Špindlerově Mlýně, jež je považována za místní jedničku. Její profesionální instruktoři naučí lyžovat jak děti, tak i dospělé. Během výuky lyžování těch nejmenších je kladen důraz na zapojení zábavných prvků, aby se lyžování stalo pro děti především radostí. Začínající lyžaři mohou vybírat z privátní či skupinové výuky.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?