NEV-DAMA a.s.

Lyžování s dětmi v ČR

Dovolená na lyžích s dětmi
Zimní dovolenou na horách milují dospělí i děti bez rozdílu. Inspirujte se a dopřejte dovolenou na lyžích plnou zimních radovánek na zasněžených svazích celé rodině. 

Nejlepší střediska pro rodiny s dětmi v Čechách

Váháte, do jakého lyžařského střediska v České republice vyrazit s dětmi? Dáme vám tipy na skvělé skiareály pro rodiny, které nabízejí sjezdovky pro začátečníky, lyžařskou výuku, dětské parky, zábavu a aktivity pro nejmenší.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn lze bez nadsázky označit za nejlepší české lyžařské středisko. Díky různorodosti zdejších sjezdovek od turistických modrých až po sportovně laděné černé tratě si zde na své přijdou malí lyžaři i jejich pokročilejší rodiče. Pro začátečníky jsou vhodné především menší skiareály Mísečky, Dolská a Davidovy boudy. Ve Špindlu najdete nejlepší a největší českou lyžařskou i snowboardovou školu. Rodiny s dětmi ocení také místní dětské parky a bohaté možnosti polyžařské zábavy v podobě bobové a sáňkařské dráhy, aquaparku a různých sportovišť (např. squash, tenis). Celkem disponuje Špindlerův Mlýn 24 km sjezdovek, 92 km běžeckých tratí a 2 snowparky.

Harrachov

Také blízký Harrachov nabízí rodinám s dětmi perfektní zimní dovolenou díky sjezdovkám a vlekům pro lyžaře všech výkonností i věkových kategorií a bohaté nabídce kurzů v lyžařských školách. Nejen ti nejmenší návštěvníci Harrachova se mohou těšit na pestrou škálu polyžařské zábavy – bobová dráha s možností večerních jízd, každoroční stavba sněhového hradu, atraktivní trasy pro pěší turistiku (např. Mumlavský vodopád) a další zábavné aktivity (bowling, sklárna, skimuzeum apod.).

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou se pyšní mnoha skvělými skiareály. Rodinám s dětmi doporučujeme např. Studenov s mírnými a širokými svahy či Horní Domky se špičkovými sjezdovkami různých náročností a především s dětským Milka parkem. Milka park disponuje pojízdným pásem, vlastní lyžařskou školou a službou hlídání dětí, takže zde můžete nechat svoje ratolesti, které se zabaví s ostatními dětmi či při výuce lyžování, zatímco si budete užívat nerušené lyžařské dovolené. Středisko Rokytnice nad Jizerou má celkem 17 km sjezdovek, 57 km běžeckých tratí a jeden snowpark.

Klínovec

Lyžařské středisko Klínovec v Krušných horách je taktéž ideální pro rodiny s dětmi. Najdete zde necelých 30 km sjezdových tratí různých náročností, 2 snowparky, lyžařské školy i dětské parky s lyžařskými pásy. Navíc jde o zimní středisko se špičkovým zázemím, jež se řadí mezi největší a sněhově nejjistější v ČR.

Filipovice

Filipovice jsou malým rodinným skiareálem v Jeseníkách, který je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Zdejší rozmanitý terén je optimální jak pro dětské začátečníky, tak i pro jejich pokročilejší rodiče. Oblíbený dětský park a lyžařská výuka pro nejmenší navíc zajistí aktivní program pro děti a volné chvíle pro jejich rodiče. Celkem ve Filipovicích najdete téměř 3 km sjezdovek a 25 km krásných běžeckých tratí.

Bílá

V Beskydech rodinám s dětmi doporučujeme cenově příznivý skiareál Bílá disponující celkem 5,5 km sjezdovek, 79 km běžeckých tratí a jedním snowparkem. Našim nejmenším klientům se bude líbit především na jižních svazích s převážně lehkými sjezdovkami, cvičným svahem s pojízdnými koberci, moderní školičkou a dětským parkem se zábavnými prvky (např. slalomy, kolotoče, trampolíny).

Lipno

Rodinám s dětmi doporučujeme také lyžování na Šumavě ve skiareálu Lipno, který poskytuje více než 10 km sjezdovek, 3 pohodlné sedačkové lanovky, snowpark vhodný pro začátečníky i pokročilé a mnoho zábavných aktivit pro nejmenší. Každé dítě si jistě zamiluje lišáka Foxe, maskota areálu a jeho každodenní animační programy, bobování ve Fox parku, výuku lyžování na hřišti Fox parku se třemi pojízdnými koberci a zábavnou skicrossovou trať vhodnou pro malé i velké lyžaře.

Jaké lyžařské školky v ČR doporučujeme?

Na horách v České republice najdete mnoho lyžařských školek. Naši produktoví manažeři vám doporučují např. Ski klub Rokytnice v Rokytnici nad Jizerou, který se zabývá výukou lyžování nejmenších dětí, mladších žáků, starších žáků, juniorů i dospělých.

Jako další kvalitní lyžařskou školu můžeme doporučit lyžařskou a snowboardovou školu SKOL MAX ve Špindlerově Mlýně, jež je považována za místní jedničku. Její profesionální instruktoři naučí lyžovat jak děti, tak i dospělé. Během výuky lyžování těch nejmenších je kladen důraz na zapojení zábavných prvků, aby se lyžování stalo pro děti především radostí. Začínající lyžaři mohou vybírat z privátní či skupinové výuky.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?