NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 7

Sjezdové tratě: 15 km

  • 4,7 km
  • 10,3 km
  • 0 km

Běžecké tratě: 18 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1182 - 2996 m n. m.

Lyžování v Peju

  • jeden z tajných tipů na fantastické lyžování v dechberoucím prostředí
  • snadné, ale i značně náročné sjezdovky se značným převýšením
  • pro úplné začátečníky pozvolné svahy přímo u ubytování v Cogolu
  • v rámci konsorcia Skirama cenově velice vstřícné středisko
  • lákavá kombinace s lyžařskou nabídkou blízkého Tonale či Marillevy
  • jen něco přes 15 kilometrů upravovaných sjezdovek

Unikátní lyžařské středisko Pejo láká na třítisícovou kótu v Národním parku Stelvio

Novou kabinou z roku 2010 pro až 100 lyžařů atakoval do té doby spíše skromný skiareál Pejo magickou kótu 3.000 metrů nad hladinou moře. Před 7 lety tuto páteřní lanovku doplnila nová 4sedačka Saroden - Cima Vioz s panoramatickou sjezdovkou o délce 2 km, při které byla na části sjezdovky č. 8 vystavěna nová funslope. Před 3 lety byla rozšířena sjezdovka č. 4 Doss dei Gembri – Tarlenta a kompletně bylo dokončeno umělé zasněžování až do nejvyšších poloh. Od té doby musí Peju věnovat pozornost i ti náročnější lyžaři, kteří jej do té doby spíše přehlíželi.

8 kilometrů dlouhý sjezd do údolí jako ojedinělá výzva pro nejzdatnější

Až 8 kilometrů dlouhý sjezd od horní stanice kabiny do údolí je ojedinělou výzvou i pro lyžaře z nejzdatnějších. Celkově však jsou lyžařské tratě v Peju „namíchány“ v tom nejlepším možném poměru co do jejich obtížnosti. Úctyhodné převýšení hlavního areálu 1.600 metrů a nadmíra klidu, pohody i prostoru na sjezdovkách, jež jsou dosud na hony vzdáleny „chaosu“ masové zimní turistiky známému z lyžařských „továren“ v okolí, to jsou ty hlavní ingredience zdejšího skvěle chutnajícího koktejlu. Přidejme k tomu fakt, že v rámci hlavního skiareálu nenatrefíte ani na jediný vlek.

Skialpinismus v nedotčené vysokohorské přírodě

Abnormálně pestré a ideální jsou v Peju možnosti pro příznivce stále populárnějšího skialpinismu. Jeho vyznavače sem pochopitelně láká zejména nedotčená vysokohorská příroda v rámci Národního parku Stelvio a dechberoucí panoramata okolních třítisícovek horských skupin Adamello, Brenta a Ortles.

Zásadní novinkou loňské sezóny bylo otevření nového rifugia Pejo 3000 u horní stanice kabiny s restaurací a barem, které je pro tyto výpravy ideálním výchozím bodem.

Pejo se pyšní označením „celosvětově první plastic free skiresort“ – jde o skutečně kompletní nahrazení plastů recyklovatelnými materiály.

Lákavá kombinace s lyžařskou nabídkou blízkého Tonale či Marillevy

Ale lyžařskou klientelu do Peja především láká kombinace finančně zajímavého ubytování s výhodnou polohou vzhledem k pestré lyžařské nabídce v okolí. Třeba Tonale / Ponte di Legno, Marilleva / Folgarida či Madonna di Campiglio jsou dostupné během pár minut jízdy autem. Je zde tudíž víceméně „povinná“ volba některého z rozšířených skipasů nabízející protihodnotu v podobě lyžařských možností úplně jiného, o několik tříd vyššího, rozměru.

K již tak lákavé nabídce Peja přidejme do výčtu i upravované běžecké tratě, 2 ledové plochy na hokej i na bruslení či vyhlášené lázně Pejo Terme, jež poskytnou příjemnou relaxaci po náročném lyžařském dni.

V neposlední řadě pak duši pohladí též poklidná, uvolněným dojmem působící atmosféra údolí známého i díky výborné místní minerálce.

Za naši cestovní kancelář dodejme, že zde znovu opakujeme nabídku tolik úspěšného dětského programu Ski Funtazie klub, a že je také již příjemnou tradicí malá uvítací party na úvod pobytu s drinkem zdarma pro naše klienty.

Zřejmé atributy malého střediska

Je však nutno říci, že Pejo nabízí stále jen něco přes 15 kilometrů regulérních sjezdovek, ředí se tedy mezi italskou konkurencí spíše mezi trpaslíky. Navíc je zde ještě vzájemná nepropojenost skiareálu Pejo s výrazně menším v Cogolu „na lyžích“, jen skibusem.

Absenci halfpipe částečně kompenzuje snowboardistům přítomnost četných freeridových možností ve vyšších partiích skiareálu.

Snad až příliš vysoká ekonomická nákladnost celoplošného skipasu Super Skirama umožňujícího časově neomezené lyžování ve všech střediscích regionu poněkud limituje zájem klientů z Peja o tento typ jízdenky.

Celkově jen velmi slabá infrastruktura oblasti je pak zejména logickým důsledkem omezené rozlohy i lůžkové kapacity střediska.

Typy skipasů:

Pejo

platí pro skiareály Pejo a Cogolo

“combi“ skipasy se Super Skiramou

platí 3 až 5 dní jako Pejo a 1 až 3 dny též jako Super Skirama

Super Skirama

platí neomezeně ve všech 8 střediscích Skirama Dolomiti

Místní vzdálenosti:

Pejo

Cogolo: 3 km
Marilleva 900: 15 km
Tonale: 21 km
Madonna di Campiglio: 34 km
dálnice: 57 km

Místní skibus:

místní linka Pejo – Cogolo; „meziměstská“ linka Pejo – Cogolo – Marilleva 900

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Mezzana, Cogolo, Pejo

Důležité upozornění:

do údajů o sjezdovkách nejsou započteny freeridový svah (na mapě značen černě) o délce 2,7 km a modře značený dojezd do města bez návratové lanovky Collegamento Covel-Pejo o délce 300 metrů

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?