NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 20

 • 13×

Sjezdové tratě: 58,7 km

 • 29,8 km
 • 21,4 km
 • 7,5 km

Běžecké tratě: 13 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1513 - 2504 m n. m.

Lyžování v Madonně di Campiglio / Pinzolu

 • pravidelně 22. prosince v Madonně pořádán noční Světový pohár ve slalomu mužů
 • čtyři propojená střediska – na Madonnu di Campiglio a Pinzolo navazuje Marilleva a Folgarida
 • 85,7 km sjezdovek a 31 moderních lanovek a vleků, s Marillevou a Folgaridou však přes 142 km pist
 • výkonná sněžná děla pokrývající 94 % plochy na lyžování
 • špičkový snowpark Ursus pod Passo Grosté  
 • účelné využití rozšířeného skipasu Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta
 • letos nová 10místná kabinka Prà Rodont - Doss del Sabion v Pinzolu
 • podprůměrná kvalita některých apartmánových kapacit v Madonně d. C.

Madonna di Campiglio / Pinzolo – nedávno spojené zajímavé skiareály v Trentinu

Máme-li v Itálii hovořit o střediscích, jež je možno zařadit mezi evropskou extratřídu, logickým vodítkem nám při takovémto výběru bude pořadatelství Světového poháru, které je samo o sobě zaručenou pečetí kvality. Dalším kritériem výběru může být zkoumání jednotlivých lyžařských regionů země. Pokud máme hovořit o oblasti, která je doslova zaslíbena lyžařským sportům ve všech jeho podobách, pak to bude dozajista Trentino. A které je nejslavnější středisko Trentina? Zde je rozluštění tajenky nadmíru snadné. Žádné jiné středisko zde nemůže soupeřit s prestiží Madonny di Campiglio, která je nejen absolutní špičkou mezi lyžařskou nabídkou tohoto nám geograficky i historicky blízkého regionu, ale i pojmem celoevropským, v lyžařských kruzích pak bezpochyby i celosvětovým.

„Madonnu“ a nedávno s ní propojené Pinzolo obklopují sjezdové tratě všech náročností v celkové délce 85,7 km (12,5 km černých, 38,4 km červených a 34,8 km modrých) a nástupní místa lanovek jsou z velké části umístěna přímo v centru obou měst. Tím, že se lyžařské svahy rozprostírají prakticky kolem celé Madonny, je zde zaručeno, že tak v každou denní hodinu naleznete část tratí zalitou slunečními paprsky.

Dlouhé skitoury přes celkem čtyři propojená střediska

Po nedávném historickém propojení se lyžařům ubytovaným v Madonně pohodlně zpřístupnil 12 km vzdálený a celou sezonu doslova poloprázdný areál Pinzolo s 27 kilometry především širokých červených sjezdovek, spojený nyní panoramatickou kabinovou lanovkou. Další sousední skiareál Marilleva – Folgarida byl přitom s Madonnou propojen už před mnoha lety, dohromady zde tedy nyní můžete absolvovat „s lyžemi na nohou“ již závratných více než 142 kilometrů sjezdovek…

Které pisty se Vám nejspíše nejhlouběji vryjí do paměti? Nenapodobitelné zážitky poskytne zejména 3 km dlouhá sjezdovka Amazzonia, černou barvou značená trať doslova padající do Madonny ze skalního výběžku Pradalago, a samozřejmě i závodní svah homologovaný pro závody FIS s názvem 3-Tre („tre gare nel Trentino“, jedna z nejstarších lyžařských soutěží v Evropě, založená roku 1949), kde můžete (přesněji na jeho dolní části zvané Canalone Miramonti) okusit pocity slalomářů nočního závodu Světového poháru mužů, který sem letos opět zavítá 22. prosince.

Madonna di Campiglio je klenotem lyžařské oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta, jež sdružuje 8 středisek od Folgarie až po Passo Tonale. Rozšířený skipas Superskirama, umožňující neomezené lyžování ve všech 8 areálech si lze zakoupit i v Madonně, ale nutno říci, že možnost lyžování v jiných střediscích zde využívá málokdo. Vždyť lze s určitostí říci, že žádné není schopno poskytnout srovnatelnou kvalitu. Funguje to však zejména naopak – téměř každý lyžař, jenž pobývá v některém ze 7 zbývajících středisek a kupuje si rozšířený skipas, tak činí právě kvůli možnosti okusit lyžování ve slavné Madonně. Proto je vždy na zdejších sjezdovkách více lidí, než by odpovídalo počtu ubytovaných. Hlavní příliv sem směřuje z propojeného výrazně levnějšího skiareálu Marilleva – Folgarida. Zejména v tzv. „Free Ski“ týdnech, kdy v celé oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta jednotně platí celoplošný skipas, zažívá Madonna doslova invazi. Naopak tradiční italská dobře situovaná klientela se v těchto promo týdnech naučila Madonně vyhýbat, díky „Free Ski“ pobyt zde dozajista ztrácí na výlučnosti.

Dokonalá upravenost a přehledné značení tratí, ale i odkaz císaře Františka Josefa I.

Proč je Madonna s Pinzolem lyžaři tak oceňovaná? Může za to dokonalá upravenost i přehledné značení tratí srovnatelné jen s nemnoha dalšími areály, nejmodernější přepravní zařízení garantující maximální pohodlí při přepravě „vzhůru“ (9 kabin, 19 sedaček a jen 3 vleky, celkové převýšení 1717 m, nejvyšší bod skiareálu 2504 m n. m.), nadstandardní nabídka 13 km kvalitně preparovaných tratí pro běžkaře na Campo Carlo Magno, výtečné noční lyžování, špičkový snowpark Ursus pod Passo Grosté i nepřeberné možnosti další zábavy. Tím hlavním důvodem však nejspíše budou úchvatné přírodní scenérie okolního pohoří Dolomiti di Brenta, které z Madonny učinily jedno z prvních alpských turistických středisek vůbec. Rád zde odpočíval i rakouský císař František Josef I. se svou manželkou Sissi a tímto historickým faktem se Madonna di Campiglio honosí dodnes. V Campigliu se každoročně v polovině února koná veřejná kulturní a turistická slavnost Carnevale Asburgico – Habsburský karneval. Je zde možné spatřit lidi v kostýmech doby habsburských panovníků, a navštívit různé konference a kulturní setkání, jež mají za cíl prohloubit povědomí o životě v Campigliu v době panování císaře Františka Josefa. V létě, vždy 18. srpna, se koná „compleanno dell'imperatore“ (císařovy narozeniny) s ukázkou nádherných kostýmů tehdejší epochy.

V Itálii se Madonna spolu s Cortinou d’Ampezzo řadí mezi dvojici zdaleka nejprestižnějších a nejznámějších zimních středisek. Logickým důsledkem VIP statutu oblasti je častý "výskyt" celé řady známých osobností italského mediálního světa, na promenádě a náměstí Madonny přitahují pozornost kolemjdoucích drahé značkové obchody. Centrum Madonny je velmi příjemné i díky tomu, že je celé uzavřené pro dopravu. Na náměstí se pak v sezoně prakticky denně odehrávají různé kulturní programy, koncerty apod. Dříve se zde každoročně konala i tradiční přehlídka italského luxusu, tzv. Wroom, mezinárodní sraz pilotů Ferrari a Ducati.

Neutuchající investice, letos zejména v Pinzolu

Často neprávem opomíjený skiareál Pinzolo letos představil celou škálu velice zajímavých investic. Potěší zejména výměna 4sedačkové lanovky z roku 1988 Prà Rodont – Doss del Sabion, jež byla pomalá a nekrytá, za moderní 10místnou kabinku. Zásadně přestavěny budou i obě její stanice a rekonstrukci podstoupilo i Rifugio Doss del Sabion. Jde o dostavbu velké nové části bar/lounge a restaurace gourmet v moderním stylu.

Tyto poměrně rozsáhlé změny jsou však jen první část plánu dlouhodobého rozvoje – v příštích letech je v plánu mj. výstavba tunelu a obchvatu centra města, podzemní parkoviště atd. Již v minulých letech došlo k výraznému posílení potenciálu umělého zasněžování celého sektoru Pinzolo díky nové akumulační nádrži „lago Grual“.

Vylepšování sjezdovek se ovšem týká i Madonny, letos tam proběhlo rozšíření pisty Graffer. Posílení umělého zasněžování se tam letos dotklo hlavně sektoru Campo Scuola. Zapomenout nesmíme ani na novou panoramatickou terasu u horní stanice lanovky Pradalago a nových 10 nabíjecích stanic pro elektroauta na parkovišti u lanovky Spinale. Z investic do lanovek stojí za zmínku naposledy výměna 4sedačkové lanovky Fortini – Pradalago za moderní 10místnou kabinku Doppelmayr překlenující nově silnici a navazující tak přímo na lanovku ve směru Grosté. Před 4 roky byla zprovozněna vyhřívaná 6sedačková lanovka Nube d’Oro, nová modrá sjezdovka Montagnoli a rozšířeny byly sjezdovky Nube d’Argento a Nube d’Argento – Gendarme.

Vyšší ceny daní za exkluzivitu místa

Přes všechnu chválu a pozitiva: byť se Madonna di Campiglio stále drží mezi širší italskou špičkou a její pověst v Itálii zůstává neohrožena, v posledních desetiletích poněkud ztratila krok se zahraniční konkurencí mezi top resorty a je cítit lehkým nádechem zašlé slávy. Hotely částečně zanedbaly investice do modernizace a většina apartmánů ve městě je doslova stará. Přesto však stále v hlavní sezóně ceny dosahují závratných výšin – je to logické, tyto termíny bývají už dlouho dopředu vyprodány.

Typy skipasů:

Pinzolo

platí pro skiareál Pinzolo

Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta

platí neomezeně pro skiareály Madonna di Campiglio, Pinzolo a Marilleva / Folgarida

Super Skirama

platí neomezeně ve všech 8 střediscích Skirama Dolomiti

Místní vzdálenosti:

Madonna di Campiglio

Pinzolo: 12 km

Folgarida: 11 km

Tonale: 39 km

dálnice: 58 km

Místní skibus:

skibus po Madonně di Campiglio; „meziměstská“ linka Madonna di Campiglio – Pinzolo

Důležité upozornění:

skiareálu Madonna di Campiglio / Pinzolo již nepříslušejí přepravní zařízení č. 6 vedoucí na Monte Vigo, které již spadá do skiareálu Marilleva / Folgarida, ani 2 vleky u Campo Carlo Magno; tratě zakreslené tečkovanou červenou čarou představují doporučené volné terény a v údajích viz výše nejsou zahrnuty

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále                       

Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Cles, Malé, Dimaro, Folgarida, Madonna di Campiglio, Pinzolo

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?