Kam za sněhem: na české hory nebo do Alp?

Kam za sněhem: na české hory nebo do Alp?

Láká vás zimní lyžařská dovolená na horách, ale váháte, zda za sněhem vyrazit na české hory nebo do zahraničí? Představíme vám výhody Alp i českých hor. Naše srovnání vám ulehčí rozhodování.

Maminka s dítětem

Za sněhem na české hory: hlavní výhody

Mnoho lidí jezdí lyžovat do Čech, přestože je obecně známo, že Alpy nabízejí nesrovnatelně lepší sněhové podmínky, modernější lyžařské areály i vyšší úroveň služeb. Jaké výhody táhnou lyžaře na české hory?

 • Krátká dojezdová vzdálenost
 • Relativně nižší ceny skipasů, ubytování a stravování
 • Neexistence jazykové bariéry
 • Není nutné zařizovat cestovní pojištění

Výhody lyžování v Alpách

Lyžování v Alpách je obecně považováno za lepší než lyžování v Čechách. Proč je tomu tak? Co Alpy oproti českým horám nabízejí navíc?

 • Velké moderní lyžařské areály s mnoha možnostmi
 • Více kilometrů sjezdových tratí
 • Prázdnější sjezdovky a kratší čekací doby na vleky i lanovky
 • Vyšší nadmořská výška a s tím spojené lepší sněhové podmínky
 • Vysokohorská panoramata
 • Široké možnosti freeridu (díky lyžování nad hranicí lesa lyžaři v Alpách neohrožují přírodu, což je v ČR často problém)
 • Vyšší úroveň služeb: ubytování a stravování
 • Skvělé doplňkové služby: dětské kluby (Funtazie klub, Ski Funtazie klub, Ski Funtazie Academy), česky mluvící instruktoři lyžování zdarma, zábavné animační programy na hotelech
 • Možnost lyžování téměř po celý rok (např. rakouský Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn)
 • Akce ve střediscích: vítání a loučení se zimní sezonou spolu s lyžařskými celebritami, zábavou atd.
Výhled se sjezdovky

Kam tedy za sněhem? Jednoznačně do Alp!

Počet výhod lyžování v Alpách je oproti lyžování v ČR více než dvojnásobný, takže jednoznačně doporučujeme vyrazit za sněhem do Alp. I přes zvyšující se úroveň lyžařských středisek v ČR stále platí to, že Alpy poskytují lyžařům nesrovnatelně lepší služby i sjezdovky. Navíc se každým rokem ceny na českých horách zvyšují, takže finanční náročnost lyžařské dovolené v ČR oproti Alpám již není tak významná. Lyžování v Čechách se tedy vyplatí spíše pro jednodenní nebo víkendové pobyty, kdežto na delší zimní dovolenou, týden či prodloužený víkend, je již vhodné vyrazit do Alp.

Tip: pokud chcete co nejvíce ušetřit, vyberte si lyžařský zájezd od cestovní kanceláře, která nakupuje ubytování v hotelech hromadně dlouho před začátkem sezony a díky tomu je schopna nabídnout lepší ceny. Navíc je často v ceně zájezdu i skipas, takže vás obvykle vyjde mnohem levněji, než kdybyste si ho kupovali sami.

Porovnání finanční náročnosti skipasů ČR vs. Alpy

Podívejte se s námi na porovnání nejlepšího českého lyžařského střediska Špindlerův Mlýn a oblíbeného italského střediska Aprica, které je pro Čechy jedním z nejprodávanějších italských středisek pro zimní dovolenou.

Špindl nabízí lyžařům celkem 25 kilometrů sjezdovek, zatímco Aprica 46 kilometrů, tedy téměř dvojnásobek. Cena za 6denní skipas ve Špindlu v hlavní sezoně 2017/2018 byla 4 460 Kč. Cena za 6denní skipas v Aprice v hlavní sezoně 2017/2018 byla v přepočtu cca 4 925 Kč. Rozdíl za téměř dvojnásobný počet sjezdových tratí je tedy pouhých 465 Kč! NEV-DAMA navíc nabízela svým klientům v daném období skipas v lyžařském středisku Aprica za krásné 3 000 Kč! Nevyplatí se vyrazit za sněhem do moderního italského střediska Aprica do Alp než do českého Špindlu levněji a se všemi výhodami, které Alpy lyžařům nabízejí? Určitě ano!

Lyžáky s lanovkou

Pojeďte s námi za sněhem do Alp!

Vyrazte s námi za lyžováním do Alp na prvotřídní zimní dovolenou! Pokud vás láká klasika na běžkách i sjezdovkách, doporučujeme vám Rakousko či Švýcarsko, jestli si chcete vychutnat zimní pohodu plnou slunečních paprsků a après-ski, zamiřte na italské svahy a za sportovním lyžováním se vydejte do Francie. Perfektní lyžařská dovolená v Alpách na vás již čeká!

Novinky
×
05. 04. 2019

V Alpách se stále lyžuje...

Přestože se nezadržitelně blíží závěr lyžařské sezóny, v Alpách se stále jezdí. Právě v těchto týdnech si užijete báječné jarní lyžování na krásně upravených, prakticky liduprázdných, svazích.

Je to k nevíře, ale 04.04. nasněžilo cca 1m nového sněhu v oblastech Alta Vallteliny a Tonale. Velikonoce je možné strávit na sněhu :)

22. 03. 2019

Odklon doporučené trasy do středisek LIVIGNO, BORMIO, SANTA CATERINA a MADESIMO

Vzhledem k sesuvu půdy ve Švýcarsku platí omezení trasy přes přechod Martina, který je do odvolání uzavřen. Posíláme tedy návrh objízdné trasy pro klienty, kteří jedou do Madesima a do oblasti Alta Valtellina (Livigno, Bormio a Santa Caterina).

 

NAUDERS, RESIA PASS, MALLES VENOSTA, TUBRE, SANTA MARIA, PASSO DEL FORNO a dále tunel Livigno a do Madesima pokračujte směr Zernez a následně dle odjezdových pokynů.
06. 02. 2019

SANTA CATERINA - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Od 8. 2.2019 je ukončen z technických důvodů provoz vleku č. 4 Gavia propojujícího centrum střediska s kabinkovou lanovkou. Nahrazuje jej nový travers zapojující vleky č. 6 a 7, a také nová linka místního skibusu pendlující každých 10 minut denně od 8,30 do 17,00 od sedačkové ke kabinkové lanovce v Santa Caterině.
Sleva 300 Kč