NEV-DAMA a.s.

Kam za sněhem: na české hory nebo do Alp?

Láká vás zimní lyžařská dovolená na horách, ale váháte, zda za sněhem vyrazit na české hory nebo do zahraničí? Představíme vám výhody Alp i českých hor. Naše srovnání vám ulehčí rozhodování.

Za sněhem na české hory: hlavní výhody

Mnoho lidí jezdí lyžovat do ČR, přestože je obecně známo, že Alpy nabízejí nesrovnatelně lepší sněhové podmínky, modernější lyžařské areály i vyšší úroveň služeb. Jaké výhody táhnou lyžaře na české hory?

 • Krátká dojezdová vzdálenost
 • Relativně nižší ceny skipasů, ubytování a stravování
 • Neexistence jazykové bariéry
 • Není nutné zařizovat cestovní pojištění
Maminka s dítětem

Výhody lyžování v Alpách

Lyžování v Alpách je obecně považováno za lepší než lyžování v Čechách. Proč je tomu tak? Co Alpy oproti českým horám nabízejí navíc?

 • Velké moderní lyžařské areály s mnoha možnostmi
 • Více kilometrů sjezdových tratí
 • Prázdnější sjezdovky a kratší čekací doby na vleky i lanovky
 • Vyšší nadmořskou polohu a s tím spojené lepší sněhové podmínky
 • Vysokohorská panoramata
 • Široké možnosti freeridu (díky lyžování nad hranicí lesa lyžaři v Alpách neohrožují přírodu, což je v ČR často problém)
 • Vyšší úroveň služeb (ubytování, stravování i polyžařská zábava)
 • Skvělé doplňkové služby: dětské kluby (Ski Funtazie klub, Ski Funtazie Academy), česky mluvící instruktoři lyžování zdarma, zábavné animační programy na hotelech
 • Možnost lyžování téměř po celý rok (např. rakouský Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn)
 • Akce ve střediscích: vítání a loučení se zimní sezónou spolu s lyžařskými celebritami, zábavou atd.
Výhled se sjezdovky

Kam tedy za sněhem? Jednoznačně do Alp!

Počet výhod lyžování v Alpách je oproti lyžování v ČR více než dvojnásobný, takže jednoznačně doporučujeme vyrazit za sněhem do Alp. I přes zvyšující se úroveň lyžařských středisek v ČR stále platí to, že Alpy poskytují lyžařům nesrovnatelně lepší služby i sjezdovky. Navíc se každým rokem ceny na českých horách zvyšují, takže finanční náročnost lyžařské dovolené v ČR oproti Alpám již není tak významná. Lyžování v Čechách se tedy vyplatí spíše pro jednodenní nebo víkendové pobyty, kdežto na delší zimní dovolenou, týden či prodloužený víkend, je již vhodné vyrazit do Alp.

Tip: pokud chcete co nejvíce ušetřit, vyberte si lyžařský zájezd od cestovní kanceláře, která nakupuje ubytování v hotelech hromadně dlouho před začátkem sezóny a díky tomu je schopna nabídnout lepší ceny. Navíc je často v ceně zájezdu i skipas, takže vás obvykle vyjde mnohem levněji, než kdybyste si ho kupovali sami.

Porovnání finanční náročnosti skipasů ČR vs. Alpy

Podívejte se s námi na porovnání nejlepšího českého lyžařského střediska Špindlerův Mlýn a oblíbeného italského střediska Aprica, které je pro Čechy jedním z nejprodávanějších italských středisek pro zimní dovolenou.

Špindl nabízí lyžařům necelých 25 kilometrů sjezdovek, zatímco Aprica 46 kilometrů, tedy téměř dvojnásobek. Cena za 6denní skipas ve Špindlu v hlavní sezoně 2020/2021 byla 6 130 Kč. Cena za 6denní skipas v Aprice v hlavní sezoně 2020/2021 byla v přepočtu cca 5 386 Kč. Nevyplatí se vyrazit za sněhem do moderního italského střediska Aprica do Alp než do českého Špindlu levněji a se všemi výhodami, které Alpy lyžařům nabízejí? Určitě ano!

Lyžáky s lanovkou

Pojeďte s námi za sněhem do Alp!

Vyrazte s námi za lyžováním do Alp na prvotřídní zimní dovolenou! Pokud vás láká klasika na běžkách i sjezdovkách, doporučujeme vám Rakousko či Švýcarsko, jestli si chcete vychutnat zimní pohodu plnou slunečních paprsků a après-ski, zamiřte na italské svahy a za sportovním lyžováním se vydejte do Francie. Perfektní lyžařská dovolená v Alpách na vás již čeká!

Co by vás mohlo zajímat

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?