NEV-DAMA a.s.

Vyzkoušejte lyžování v Bulharsku!

Doporučíme vám skvělá zimní střediska.

Plánujete zimní dovolenou na lyžích, ale rádi byste vyzkoušeli novou lokalitu? Představujeme vám žhavou novinku v naší nabídce – lyžařské zájezdy do Bulharska. „Téměř alpské“ lyžování si zde můžete dopřát za skvělé ceny. Objevte s námi parádní bulharská střediska a užijte si lyžování „v bulharském stylu“.

Bansko: nejlepší bulharský skiresort

Pro lyžování v Bulharsku nelze na prvním místě doporučit jiný skiareál než Bansko. Tahle špička mezi bulharskými středisky, ležící v pohoří Pirin, byla oceněna organizací World Ski Awards jako nejlepší skiresort Bulharska. Disponuje 75 km perfektně udržovaných sjezdovek, atraktivním Fun Parkem pro snowboardisty, výbornými podmínkami pro běžecké lyžování, pestrou nabídkou freeridu, vysokým počtem instruktorů pro lyžařský výcvik i moderním systémem umělého zasněžování. Zdejší „lyžařskou lahůdkou“ je zejména náročná pista „Tomba“, dějiště závodů Světového poháru FIS, kterou nenavrhl nikdo jiný než Alberto Tomba. Kromě úžasného lyžování láká Bansko také na bohaté kulturní možnosti v podobě procházek historickým městečkem nebo ochutnávek lokální kuchyně ve zdejších početných vinárnách a restauracích.
Skiresort Bansko, BulharskoSkiresort Bansko, Bulharsko

Doporučené ubytování v Bansku

Hotel Strazhite **** 

Hotel Strazhite
Pár kroků od sjezdovky i centra
Vhodný pro náročné lyžaře

Aparthotel St. George Palace ****

Aparthotel St. George

Ideální pro rodiny s dětmi

Hotel Mura ***

Hotel Mura

Výhodné ceny

Borovec: lyžování v nejkrásnějších bulharských horách

Borovec je dalším favoritem mezi bulharskými lyžařskými středisky. Rozkládá se na severním svahu pohoří Rila pod vrcholem hory Musala v nádherné krajině. Vysoká nadmořská poloha střediska zajišťuje nadprůměrné příděly sněhu od prosince až do dubna. V Borovci najdete 58 km špičkových sjezdovek, skvělé běžecké a biatlonové tratě, bohaté možnosti freeridu a mnoho dalšího. Jde o jedno z největších a nejznámějších lyžařských středisek v Bulharsku, které je zároveň geograficky nejblíže k České republice i k bulharskému hlavnímu městu Sofie s letištěm.
Středisko Borovec, BulharskoLyžařské středisko Borovec, Bulharsko

Náš tip na ubytování ve středisku Borovec

Hotel Bor ***

Hotel Bor
 Výhodné ceny

Pamporovo: lyžování v úžasných horských scenériích

Pamporovo se nachází v panenské přírodě malebného pohoří Rodopy a pyšní se přímo úchvatnými horskými scenériemi, čistým vzduchem a bohatými příděly přírodního sněhu od prosince až do konce března. Jde o jedno z nejrychleji se rozvíjejících středisek zimních sportů na Balkáně, které je oproti zmíněnému Bansku ideální pro méně zdatné lyžaře. Začátečníci a rodiny s dětmi zde najdou dostatek méně náročných sjezdovek a také věhlasnou lyžařskou školu a dětskou zónu s pojízdným pásem. Kromě nich si však v Pamporovu přijdou na své i pokročilí lyžaři, freerideři, snowboardisté a především běžkaři na bezkonkurenčních běžeckých tratích o délce 38 km. Od roku 2016 je navíc Pamporovo propojeno jedním skipasem a bezplatnými skibusy s lyžařskou oblastí Mechi Chal. I po odepnutí lyží nabízí středisko Pamporovo bohaté možnosti vyžití – užijete si zde výlety na saních, sněžných skútrech, sněžnicích, se psím spřežením či snowtubing.

Skiresort Pamporovo, BulharskoSkiresort Pamporovo, Bulharsko

V Pamporovu vám doporučujeme tyto hotely

Hotel Orpheus ****

Hotel OrpheusJen pár kroků na svah
Vhodný pro náročné lyžaře

Hotel Mursalitsa ***

Hotel MursalitsaVýhodné ceny
Ideální pro rodiny

Dopřejte si lyžování v Bulharsku!

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?