Jaká lyžařská střediska ve Švýcarsku doporučujeme pro zimní dovolenou?

Jaká střediska ve Švýcarsku doporučujeme?

Švýcarsko patří mezi top lyžařské destinace. Nejvíce čtyřtisícovek a nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě, umístění sjezdovek ve vysokých nadmořských polohách a skvělý systém umělého zasněžování zajišťují perfektní podmínky pro lyžařskou dovolenou v úchvatném prostředí švýcarských Alp po celou zimní sezónu. Samozřejmostí je vysoký standard služeb, komfortní ubytování a kvalitní lyžařské zázemí. Do jakého lyžařského střediska ve Švýcarsku se však vydat? Poradíme vám.

Matterhorn, Zermatt, Switzerland_328872512.jpg

4-Vallées

Lyžařská oblast 4-Vallées neboli Čtyři údolí je vůbec nejrozsáhlejší oblastí vzájemně propojených lanovek a sjezdových tratí ve Švýcarsku. Díky propojení středisek Veysonnaz, Thyon, Nendaz, Siviez, La Tzoumaz, Verbier a Bruson se oblast 4-Vallées pyšní celkem 412 kilometry sjezdovek různých náročností včetně těch s pečetí nejvyšší kvality, 64 kilometry běžeckých tratí, 3 snowparky a 67 přepravními zařízeními, z nichž některé jsou technicky zcela unikátní. Freeridery nadchne sjezd severní stěny Bec des Rosses a snowboardisty nově designovaný snowpark v Nendaz.

Kromě bohatých možností v rámci lyžování najdete ve 4-Vallées také pestré možnosti polyžařské zábavy, např. paragliding, zimní golf, wellness apod. Pokud vás lákají bohaté možnosti lyžování ve Švýcarsku v rámci jednoho skipasu s fascinujícími výhledy na alpské velikány, jako je Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa a Jungfrau, zvolte pro svůj lyžařský zájezd právě 4-Vallées.

Tip: ubytujte se v cenově příznivých privátních apartmánech ve Veysonnaz se vstupem do městského bazénu zdarma.

Winter landscape, snow-covered trees in Thyon, 4 Valleys, Switzerland_342644693.jpg

Davos / Klosters

Davos / Klosters je legendou nejen švýcarského, ale i světového zimního sportu. V Davosu se každoročně pořádá Světový pohár v běhu na lyžích i hokejový Spenglerův pohár. Jde o zimní středisko oblíbené mezi švýcarskou i zahraniční smetánkou, jež nabízí ubytování v hotelech té nejvyšší kategorie. Davos / Klosters nadchne i ty nejnáročnější lyžaře. Necelých 240 kilometrů sjezdovek různých náročností, 151 kilometrů běžeckých tratí, bohatá nabídka lyžování ve volném terénu, extrémní černá sjezdovka Weissfluhgipfel a další náročné sjezdy, 4 prvotřídní snowparky, síť technicky dokonalých lanovek a vysoká nadmořská poloha střediska zaručují perfektní zimní dovolenou.

Samozřejmostí jsou pestré možnosti polyžařské zábavy. Sáňkařské dráhy, iglú vesničky, indoor golf, lezecké stěny, curling, paragliding i park Madrisa Land vhodný pro rodiny s dětmi vám zaručí, že se ani po odepnutí lyží nebudete v lyžařském středisku Davos / Klosters nudit. Pokud preferujete relativně poklidnou horskou vesnici, vydejte se do Klosters, rušnější městskou atmosféru naopak nabízí Davos. Velkou výhodou je dobrá dostupnost z ČR, cesta z Prahy zabere jen přibližně 7 hodin.

Tip: doporučujeme vám hotel Bad Serneus v klidné lokalitě poblíž střediska Klosters s bazénem s termální vodou. Děti do 9 let zde mají navíc ubytování zdarma.

Scenery of winter and summer resort Davos, Switzerland_491452720.jpg

Zermatt / Cervinia

Lyžařské středisko Zermatt láká kromě jedinečného panoramata Matterhornu a atmosféry typické švýcarské horské vesnice na špičkovou lyžařskou nabídku. Možnost celoročního lyžování na ledovci v nejvýše položeném skiareálu Evropy, více než 350 kilometrů sjezdovek, 25,5 kilometrů běžeckých tratí, množství volných terénů, dokonalé snowparky, moderní přepravní zařízení, fascinující rozloha zdejšího skiareálu a jeho provázanost s italským střediskem Cervinia uspokojí i ty nejnáročnější milovníky zimních sportů.

V Zermattu vás navíc kromě zimních radovánek čeká mnoho dalšího. Jízda zubačkou, nákupy v luxusních obchodech a procházky romantickým městečkem, které je uzavřeno pro motorovou přepravu, učiní z vašeho lyžování ve Švýcarsku naprosto kouzelný zážitek.

Tip: ubytování v hotelu řetězce Best Western nabízí opravdovou kvalitu, těsnou blízkost centra střediska, rozsáhlé wellness, vybrané pokoje s výhledem na Matterhorn a pobyt pro děti do 10 let zdarma.

Zermatt & Matterhorn Mountain_1176449773.jpg

Saastal

Lyžařské středisko Saastal je jedním z nejmódnějších alpských středisek, které je vhodné pro rodiny s dětmi, středně pokročilé i nejnáročnější lyžaře a snowboardisty. Saastal sestává z velkého skiareálu Saas-Fee, jenž je obklopen nejvyššími štíty švýcarských Alp (Monte Rosa, Dom, Täschhorn, Matterhorn), dále ze skiareálů Saas-Grund, Saas-Almagell a Saas-Balen. Celkem se Saastal pyšní 292 kilometry sjezdovek všech náročností, 26 kilometry běžeckých tratí, 2 snowparky a 38 vesměs velmi kvalitními přepravními zařízeními. Perfektní podmínky pro lyžování i v okrajových termínech zimní sezóny zajišťuje v Saastalu možnost lyžování na ledovci.

Lyžařské středisko Saastal nabízí také pestré možnosti zážitků a zábavy. Ať už vás láká posezení v unikátní otáčivé restauraci Mekka Allalin s vytesanou jeskyní v ledovci, jízda tzv. Alpským metrem na Allalin, heliskiing, nákupy v luxusních obchodech nebo procházky na čistém vzduchu po Saas-Fee, kde je vyloučena motorová přeprava, v Saastalu si přijdete na své.

Tip: doporučujeme vám cenově příznivé ubytování v hotelu Bergheimat und Moonlight vzdáleném pouhých 100 metrů od dolní stanice lanovky Kreuzboden. Hotel nabízí možnost pobytu dětí do 13 let zdarma a bezplatné využití bazénu a wellness ve vedlejším hotelu Etoile.

Lift in snow-capped mountains of Ski resort of Saas-Fee in Switzerland_1091072129.jpg

Láká vás lyžování ve Švýcarsku?

Novinky
×
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
13. 06. 2019

Až 10% sleva na lyžařský zájezd!

V případě uzavření smlouvy o zájezdu do 31. října rozdáváme až 10% slevy za včasný nákup. Neváhejte a objednejte si zimní dovolenou na horách co nejdříve – nejlepší termíny a ubytovací kapacity rychle mizí.
01. 06. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!