NEV-DAMA a.s.

Sledujte s námi pohádkový sportovní příběh Kristýny

Cestovní kancelář NEV-DAMA s hrdostí podporuje šikovné sportovce. Jedním z nich je i Kristýna Houžvičková, úspěšná česká reprezentantka ve snowboardingu. Nechme ji o její zajímavé cestě k závodění na „prknu“ vyprávět jejími vlastními slovy.

Můj příběh: z antukových kurtů na zasněžené sjezdovky

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu trávit život na sjezdovce a trénovat na světové závody v paralelním snowboardingu, asi bych se od srdce zasmála. Ale není to vtip, opravdu žiji svůj sen, ke kterému mě přivedla souhra náhod.

Tenis, volejbal a co dál?

K vrcholovému sportu jsem měla vždy blízko. Od malička jsem hrála tenis a já i celá rodina jsme tomu obětovali hodně času, peněz a nervů. Jenže ve čtrnácti letech mě přibrzdilo několik zranění, vrtochy dospívání a bylo po kariéře. Pár let jsem se věnovala také plážovému volejbalu, ale na závodní hraní mi chyběla dostatečná výška. Ve dvaceti jsem se s vidinou života profesionálního sportovce rozloučila a soustředila se na školu a na práci v gastronomii.

A pak to přišlo.

V italských Dolomitech, kde jsem pracovala v jednom horském hotelu, jsem si objednala lekci snowboardingu. Po pěti minutách se na mě trenér podíval a nechápavě pronesl, že jezdím stejně dobře jako on a nemá mě tedy co nového naučit. Dokonce nechtěl ani zaplatit a tak jsme se domluvili, že další den mi přinese snowboard na alpine styl a zkusím si něco nového.

Šok v Itálii

Byla jsem skeptická, přece jen tvrdé lyžáky mi nebyly vůbec příjemné, ale obula jsem se do nich, nasadila zvláštně vypadající prkno a vrhla se dolů po sjezdovce. Trenér vytřeštil oči: nikdy prý nic takového neviděl a už volal vedoucímu místního týmu paralelního snowboardingu, že potkal neskutečný talent a že mě musí vidět.

Takhle nevinně začal můj příběh závodní snowboardistky. Vyhrála jsem Český pohár, jsem republiková vicemistryně ve slalomu a druhá vicemistryně v obřím slalomu. Reprezentovala jsem Českou republiku na 29. zimní univerziádě v Krasnojarsku a umístila se osmá na italském národním mistrovství.

Bez dřiny nejsou koláče

Nyní, o pět let později, se s italským týmem připravuji na další sezónu. Mým cílem je dobré umístění ve světovém poháru a samozřejmě účast na zimních olympijských hrách. Zní to jako pohádka a pro mne to také pohádka je – byť fyzicky, psychicky i finančně mimořádně náročná.

Kde letos můžete Kristýnu vidět závodit

14. – 15. ledna, Alleghe (evropský pohár)

28. – 29. ledna, Simonhöhe (evropský pohár)

4. – 5. února, Lenzerheide (evropský pohár)

11. – 12. února, Val di Funes (FIS)

4. – 5. března, Špindlerův Mlýn (FIS)

11. – 12. března, Davos (evropský pohár)

16. – 17. března, Tarvisio (evropský pohár)

Podívejte se na Kristýnu na sociálních sítích„Ráda bych touto cestou poděkovala svým sponzorům včetně cestovní kanceláře NEV-DAMA za podporu a důvěru, kterou ve mě vkládají.“

- Kristýna Houžvičková

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?