NEV-DAMA a.s.

Naše tipy na aktivity během letní dovolené u moře ve Francii

Vodní radovánky v aquaparcích, pěší turistika za krásami přírody či výlety do nejkrásnějších měst plných památek. Inspirujte se našimi tipy, co dělat na aktivní letní dovolené ve Francii.

Aquaparky ve Francii

Až vás omrzí koupání v moři, vyrazte do jednoho z francouzských aquaparků, které kromě plavání a osvěžení v bazénech nabízejí také spoustu legrace a adrenalinu na vodních atrakcích. Doporučíme vám skvělé aquaparky poblíž přímořských letovisek z naší nabídky. Vybírat můžete z rodiny oblíbených Aqualandů i z dalších aquaparků.

Mapa Aqualandů ve Francii

Zdroj: Aqualand France [online]. [cit. 2022-06-08]. Dostupné z: https://www.aqualand.fr

Aqualand v Saint Cyr sur Mer

Aktivní dovolené chtivým návštěvníkům Azurového pobřeží doporučujeme Aqualand v Saint Cyr sur Mer nedaleko Marseille s dětským rájem s klouzačkami, tobogány a vodními proudy, které můžete sjíždět na nafukovacích kruzích, bazénem s vlnobitím, vířivkami a mnohým dalším.

Aquasplash v Antibes

Naším dalším tipem na aquapark na Azurovém pobřeží je Aquasplash v Antibes, jenž je součástí slavného zábavního vodního parku Marineland. Až si dosyta užijete zdejších tobogánů a skvělých vodních atrakcí, doporučujeme vám navštívit úžasná představení delfínů, kosatek a lachtanů v Marinelandu, která opravdu stojí za vidění. Aktivní dovolená plná zábavy nejen pro děti je ve francouzském Antibes zaručena.

Aqualand ve Fréjus

Dalším ze sítě francouzských Aqualandů je Aqulanad Fréjus ve stejnojmenném městečku nedaleko Cannes na Azurovém pobřeží. Čekají v něm na vás neuvěřitelné tobogány, jejichž názvy jako „Kobra královská“ nebo „Volný pád“ mluví za vše.

V Aqualandu Fréjus zažijete skutečný adrenalin. Strádat nebudou ani ty nejmenší děti, které se perfektně pobaví ve zdejším mini parku nebo dětském ráji.

Doporučené ubytování poblíž Aqualandu ve Fréjus

Residence Calanques du Parc

Aqualand Sainte-Maxime

Naším posledním tipem na aquapark na Azurovém pobřeží je Aqualand Sainte-Maxime nedaleko Saint-Tropez s 13 skvělými vodními atrakcemi, které se budou líbit aktivním dospělým i jejich dětem. Tady si užijete jízdu na různých typech tobogánů od těch mírnějších, které můžete sjíždět na gumových duších, až po prudké uzavřené padáky.

Ubytování nedaleko Aqualandu Sainte-Maxime

Aqualand v Saint Cyprien

Aqualand Saint Cyprien se nachází poblíž známého přímořského letoviska Argèles-sur-Mer v oblasti Languedoc-Roussillon u hranic se Španělskem. Je vhodný pro děti, kterým nabízí mini park a dobrodružnou zónu s dětskými klouzačkami, i pro dospělé díky adrenalinovým tobogánům a relaxační zóně s vířivkami.

 

Aqualand v Cap d'Agde

Aquapark Cap d'Agde ve stejnojmenném lázeňském letovisku najdete v oblasti Languedoc-Roussillon na jihu Francie. Jde o velký vodní svět s mnoha skvělými atrakcemi pro celou rodinu. Děti si přijdou na své v tzv. „Dětském ráji“ v havajském stylu s klouzačkami a hrami, zatímco dospělé potěší velkolepé tobogány, divoká řeka a vířivky.

Doporučené ubytování hned u aquaparku Cap d'Agde

Aqualand Arcachon Basin

Pokud míříte na dovolenou k moři k jihozápadnímu pobřeží Francie, vyzkoušejte např. Aqualand v Arcachonu. Zažijete zde přímo záplavu adrenalinu na vodních atrakcích Bumerang, Černá díra či Tornádo. Děti si užijí legraci na klouzačkách v tzv. „Dětském ráji“.

Atlantic Park v Seignosse

Dalším skvělým aquaparkem při jihozápadním pobřeží Francie je Atlantic Park v Seignosse. Bazény, tobogány různých délek a sklonů, relaxační areál, piknikové zóny a mnohem víc vás čeká ve zdejším aquaparku. Vyzkoušejte vodní adrenalinové lahůdky, jako je např. „Super Kamikaze“ nebo „Turbulence“.

Western Park na Korsice

Pokud chcete prožít vaši aktivní dovolenou na francouzském ostrově Korsika, i pro vás máme tip na aquapark. Western Park leží na severovýchodě Korsiky, cca 20 km východně od letoviska Saint-Florent a 30 km severně od letoviska Costa Verde. Najdete zde řadu skluzavek různých tvarů, brouzdaliště pro děti, bazén s vlnobitím na ploše 600 m² a 2 obrovské vzrušující tobogany.

Doporučené ubytování poblíž Western Parku

Pěší turistika za krásami francouzské krajiny

Aktivní dovolená u moře ve Francii nemusí být pouze ve znamení vodních radovánek. Vydejte se poznávat krásy místní krajiny po turistických trasách. Dáme vám tipy na pěší turistiku v přírodě v okolí francouzských přímořských letovisek z naší nabídky.

Azurové pobřeží láká na turistiku plnou romantiky

Azurové pobřeží je jedním z nejoblíbenějších míst pro aktivní dovolenou u moře ve Francii. Můžete zde objevovat rozmanitou krajinu charakteristickou skalnatým pobřežím s romantickými zátočinami.

Doporučujeme vám výlet do vnitrozemí k jezeru Sainte Croix, kde najdete nejhlubší kaňon v Evropě (Grand canyon du Verdon) a poté se osvěžíte v jezeře. Nebo zavítejte do národního parku Calanques s bělostnými útesy u obce Cassis.

Jezero Sainte Croix
Camargští koně

Tipy na „přírodní“ výlety v oblasti Languedoc-Roussillon

V oblasti Languedoc-Roussillon vybízí k pěší turistice např. přírodní park Camargue s bílými camargskými koňmi a rozsáhlými mokřinami s hnízdícími plameňáky či národní park Cévennes s bohatou faunou a flórou.

Pěšky nebo na kole můžete poznávat také zdejší rozsáhlé vinice, zalesněné kopce, spanilá údolí a vesničky s kamennými domy ve vnitrozemí. Nabízí se např. trasa podél Canal du Midi – vodního díla, které je významnou spojnicí mezi Středozemním mořem a Atlantikem.

Za krásami západní Francie

Bretaň, nejzápadnější z 13 francouzských regionů, a její okolí nabízejí fascinující krajinu plnou rozeklaných útesů. Vydejte se ji objevovat po stezkách mezi vřesovišti a panoramatickými výhledy na Atlantik.

Jako výchozí místo vaší aktivní dovolené ve Francii doporučujeme třeba obec Trégastel se skalními útvary z růžové žuly a krásnými písečnými plážemi, která je vhodná k pěším i cyklistickým výletům po značených pobřežních i vnitrozemských stezkách.

Úchvatné scenérie divokého pobřeží a krásy přírody se táhnou také od poloostrova Crozon až k letovisku Batz-sur-Mer, kde se nachází mnoho značených stezek pro turisty a cyklisty.

Skalní útvary u Trégastel
Písečná duna Pilat u Arcachonu

Region Nová Akvitánie při pobřeží Biskajského zálivu se taktéž pyšní zajímavými možnostmi turistiky. Můžete zde např. zdolat nejvyšší písečnou dunu Evropy (u města Arcachon) nebo se vydat do nedalekých Pyrenejí nabízejících nepřeberné bohatství značených turistických tras.

Pokud se budete pohybovat spíše při pobřeží v severní části Nové Akvitánie, doporučujeme vám návštěvu ostrova Île de Ré poblíž La Rochelle. Z důvodu jeho nízké nadmořské výšky (do 20 m n. m.) je tento plochý ostrov přímo ideální volbou pro odpočinkovou pěší turistiku nebo cyklistiku. Dostanete se na něj 3 km dlouhým mostem, který ho spojuje s pevninou. Poté už se budete moci kochat krásnou krajinou plnou bílých domků se zelenými okenicemi, spanilými plážemi, malebnými rybářskými vesničkami i solnými poli.

Korsika láká turisty na výšlapy

Korsika je jako stvořená pro horskou turistiku. Ne nadarmo se tomuto ostrovu přezdívá „Hora v moři“ – vnitrozemí Korsiky je tvořeno žulovým pohořím dosahujícím až 2 170 m n. m.

Na jihu Korsiky se nacházejí měkké miocénské křídové útesy, zatímco na severu rozeklaná břidlicová skaliska. Bohatství turistických tras vás může přivést na stopu muflona nebo divokého koně v horských kotlinách, k jednomu z krásných místních jezer i na vrchol korsických velikánů s úchvatnými výhledy.

Poloostrov Cap Corse

Poznávání nejzajímavějších francouzských měst

Hlavní, nejslavnější a nejkrásnější město Paříž je od francouzských přímořských letovisek velmi vzdálené, proto vám dáme jiné zajímavé tipy na nejslavnější francouzská města, která navštívit během aktivní dovolené ve Francii. Kdyby se vám přece jen poštěstilo Paříž navštívit, nenechte si ujít slavnou Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, katedrálu Notre-Dame, baziliku Sacré-Coeur, galerii Louvre a další skvosty hlavního francouzského města.

Výletní města Azurového pobřeží

Města Azurového pobřeží jsou častým cílem výletů během aktivní dovolené u moře ve Francii.

Navštivte slavné přístavní město Marseille, luxusní St. Tropez známé díky proslulým četnickým filmům, Cannes – dějiště věhlasného filmového festivalu, starobylé Antibes s historickým centrem a zbytky hradeb, které bývalo svého času sídlem mnoha umělců (např. Hemingway, Monet nebo Picasso) nebo Nice s přepychovými hotelovými komplexy a palmovými promenádami, které přímo vybízejí k procházkám.

Pevnost Saint Jean a katedrála La Major, Marseilles
Carcassonne

Tipy na TOP města jižní Francie

Také jižní a jihozápadní Francie, oblast Languedoc-Roussillon a její okolí, se pyšní hned několika zajímavými městy.

Nenechte si ujít především návštěvu Toulouse s rušnými uličkami, starobylým centrem a obrovským palácem Capitole, blízké středověké městečko Carcassonne s nejlépe dochovaným opevněním daného typu v celé Evropě, Perpignan s krásným palácem Mallorských králů a katedrálou sv. Jana Křtitele, Béziers se zachovalým středověkým mostem, Nîmes s dodnes funkční římskou bojovou arénou a zbytky antického opevnění či slavný Avignon s Papežským palácem.

Kam na městský výlet v západní Francii?

Pokud jste si pro vaši aktivní dovolenou u moře vybrali oblast Bretaně při severozápadním pobřeží Francie, naším tipem na výlet jsou města Lorient, historické Vannes, Carnac se slavnými neolitickými menhiry či přístavní město Saint-Nazaire.

Starověké město a zahrady Vannes
Bordeaux

Návštěvníkům jižních letovisek západní Francie doporučujeme výlet do Bordeaux, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kromě několika set historických budov, velkolepé gotické katedrály a množství uměleckých galerií vás v Bordeaux čeká výtečné víno, jímž je zdejší oblast proslulá po celém světě.

Mohlo by vás zajímat

Pojeďte s námi na aktivní dovolenou k moři do FrancieŽádné zájezdy nevyhovují vyhledávaným parametrům

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?