NEV-DAMA a.s.

Kam v ČR na nejlepší dovolenou u vody?

Léto 2021 v Česku

Malebná krajina, půvabné hory, jezera a přehrady ideální ke koupání, bohaté vinice i vyhlášené lázně. Poznejte s námi to nejhezčí z Česka.

Lipno: nekonečné letní radovánky u „českého moře“

Naše největší vodní plocha s rozlohou 48,7 km² – Lipno – je jako stvořená pro perfektní dovolenou v Čechách s koupáním. Na Lipně vás čekají upravené pláže ideální ke slunění a relaxaci, čistá voda vhodná ke koupání a dalším vodním radovánkám i perfektní zázemí.

Po koupání navíc můžete využít nekonečných možností další zábavy. Je libo si dát do těla na in-linech nebo při cyklistice na upravených cyklostezkách? Nebo raději upřednostníte výlety do přírody? Doporučujeme např. oblíbenou Stezku korunami stromů či Království lesa. A pokud preferujete spíše kulturní a historické památky, budete mít také z čeho vybírat. Jedny z nejkrásnějších turistických cílů, jako např. Český Krumlov, hrad Rožmberk či malebná vesnička Holašovice, jsou od Lipna, co by kamenem dohodil.

Seč: největší přehrada Železných hor

Vodní nádrž Seč na řece Chrudimce je nejvyhledávanější rekreační oblastí v Pardubickém kraji. Kromě koupání v pěkné přírodě si na Seči můžete zarybařit, plavit se na loďce nebo jachtě, vyzkoušet surfování, potápět se či si užít sportovní aktivity na souši především v podobě cyklistiky a turistiky. Zdejší hluboké lesy můžete poznávat také z koňského hřbetu – kromě turistických a cyklistických tras nechybí ani koňské stezky.

Dovolená u Sečské přehrady přímo vybízí k výletům po okolí. Z nepřeberné nabídky historických památek, rozhleden, hradů a zámků (např. Lichnice, Oheb, Žleby) a muzeí v přírodě (skanzen Veselý Kopec) si určitě vyberete. Doporučujeme procházku kolem celé přehrady Seč – na přibližně 17 km dlouhém okruhu spatříte zříceniny hradů, památné stromy a hlavně krásnou přírodu.

Nové Mlýny: v obklopení krás Pálavy

Ať už preferujete vodní radovánky, jako je koupání, rybolov a windsurfing, nebo dáváte přednost pěším výletům a cykloturistice, bude se vám u Nových Mlýnů líbit. Ze tří Novomlýnských nádrží na řece Dyji je ideální k rekreaci Mušovská (Horní) nádrž poblíž Hustopečí.

Milovníci přírody ocení procházky po krásách CHKO Pálava, fanoušci relaxace zase návštěvu termálního aquaparku Aqualand Moravia, kulturní nadšenci výlet do Dolních Věstonic, Mikulova a Lednicko-valtického areálu a labužníci si jistě nenechají ujít degustaci lokálního vína.

Brněnská přehrada: největší koupací molo v ČR

Brněnská přehrada v obklopení klidných Podkomorských lesů je oblíbeným místem rekreace nejenom Brňanů, ale i mnoha turistů a cyklistů. Upravené pláže, obrovské koupací molo Rakovec, půjčovny loděk a šlapadel, vlek pro vodní lyžování, dětská hřiště, možnost rybaření, víceúčelová sportovní hřiště, místa na grilování – to všechno je tu připraveno pro parádní letní dovolenou s koupáním v ČR. A co zajímavého kromě vodních radovánek se dá u Brněnské přehrady podniknout? Doporučujeme např. návštěvu zrekonstruovaného hradu Veveří nebo brněnské zoologické zahrady pod hrází. Bezprostřední okolí Brněnské přehrady v podobě louček, lesů i nepřístupných skalnatých srázů také rozhodně stojí za prozkoumání.

Pojeďte s námi na dovolenou k vodě!

Stále váháte s nákupem dovolené? Neotálejte dlouho. Z důvodu velkého zájmu o dovolenou u v ČR budou nejlepší zájezdy rychle pryč!

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?