NEV-DAMA a.s.

Slovenská jezera

Kam vyrazit

Láká vás dovolená u jezera v krásném prostředí? Doporučíme vám nádherná slovenská jezera vhodná pro letní dovolenou, u nichž najdete spoustu možností letních radovánek od koupání přes vodní sporty až po turistiku.

Slnečné jazerá

Slnečné jazerá jsou jedním z nejnavštěvovanějších rekreačních středisek na Slovensku. Nacházejí se ve městečku SenecPodunajské nížině nedaleko Bratislavy. Jde o uměle vytvořené jezero (sloučené z původně pěti umělých jezer), jehož současná rozloha je více než 100 hektarů a hloubka dosahuje až 12 metrů. Skvělé zázemí v podobě různých možností ubytování, restaurací, půjčoven potřeb pro vodní sporty, dětských i sportovních hřišť (např. plážový volejbal, tenis, fotbal, minigolf apod.), čistá přírodní voda a příznivé podnebí zaručuje perfektní letní dovolenou plnou vodních radovánek. Na své si zde přijdou také nadšenci do rybaření. Na jezeře je možné udělat si vyjížďku na šlapadle, kajaku nebo člunu. Při nepřízni počasí doporučujeme návštěvu místního Aquaparku Senec s mnoha vnitřními i venkovními bazény a wellness centrem.

Liptovská Mara

Prázdniny u moře na Slovensku? Na dovolené u vodní nádrže Liptovská Mara si budete připadat skoro jako u moře. Ne nadarmo se této objemem vody (360 mil. m³) největší vodní nádrži na Slovensku na řece Váh přezdívá „Liptovské moře“. K impozantní velikosti Liptovské Mary si představte ještě pestré možnosti koupání, rybaření, surfování, jachting, vodní lyžování, jízdu na vodním skútru, parasailing, flyboarding a další vodní atrakce a po moři se vám ani nezasteskne. To všechno navíc s možností výletů a turistiky v krásné a čisté přírodě Nízkých Tater. Stačí vyrazit k našim slovenským sousedům. Liptovskou Maru najdete mezi Liptovským Mikulášem a Bešeňovou.

Liptovská Mara

Štrbské pleso

Štrbské pleso je ledovcové jezero na jižní straně Vysokých Tater. Je 640 metrů dlouhé, 600 metrů široké a 20 metrů hluboké. Na březích jezera se nachází stejnojmenná osada, která je vyhlášenými klimatickými lázněmi. Štrbské pleso se pyšní průzračnou vodou, koupat se v něm však nesmí. Nedaleko Štrbského plesa se ale nacházejí skvělé vodní parky AquaCity Poprad, Aqua Park Zakopane a Aquapark Tatralandia, kde si milovníci vodních radovánek a plavání přijdou na své. Štrbské pleso je skvělým výchozím místem pro túry do přírody (Furkotská, Mlynická a Mengusovská dolina).

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?