NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (ne-ne)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastní doprava
 • Snídaně
40 980 Kč

Bike Safari Dolomiti Tour

***

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Itálie / Bike

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termínu 5. 5. – 12. 5. 24
od 20 490 Kč

novinka této sezóny předkládající individuální cestování na kolech přes hory až k moři

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NE
Připojení k internetu ZDARMA
Lepek Ano

Výhody a nevýhody

 • novinka této sezóny předkládající individuální cestování na kolech přes hory až k moři
 • vhodné pro sportovně laděné klienty a cyklistické nadšence
 • zajištěný převoz zavazadel během celé trasy
 • za poplatek možnost na místě zapůjčení jízdních kol či elektrokol s 500 W baterií

Popis ubytování

 • upřesnění

  Popis - Během tohoto atraktivního itineráře budou Dolomity vaším stálým cestovním společníkem. Před vámi se bude profilovat řada velkolepých vrcholů protkaných náhorními plošinami, údolími a malými jezírky s průzračnou modrozelenou vodou.

  Tour začíná v údolí Alta Pusteria, na severní hranici Dolomit, poté pokračuje údolími řek Isarco a Adige, která vyznačují západní hranici tohoto pohoří; po projetí Bolzanem se dostanete do Trenta a následně údolím Valsugana do Feltre. Bývalá dolomitská železnice vás pak povede směrem k olympijskému městu Cortina d'Ampezzo. Než zakončíte tento vzrušující okruh návratem do Alta Pusterie, vychutnáte si výhledy na slavný „trojzubec“ Tre Cime di Lavaredo.

  Technické charakteristiky - Trasa vede po starých lesních nebo vojenských cestách a po širokých horských cestách. Tour je vhodná pro dobře trénované cyklisty nebo pro cyklisty s elektrokoly.

  Itinerář den za dnem -
  ITINERÁŘ
  1. den: příjezd do oblasti Alta Pusteria (Villabassa/Dobbiaco)
  Individuální příjezd do oblasti Alta Pusteria (Villabassa/Dobbiaco). Parkování zdarma po celou dobu pobytu u hotelu nebo v okolí.

  2. den: Alta Pusteria (Villabassa/Dobbiaco) – Rio di Pusteria (cca 55 km)
  První část dne vás povede oblíbená cyklostezka Pusteria. Pojedete podél řeky Rienza až do Brunica, města, které zve na procházku do živého pěšího centra. Zpět v sedle kola poté narazíte na zříceninu Chiusa di Rio Pusteria (Mühlbacher Klause), bývalý hrad, který sloužil jako obranná hráz a celnice při vstupu do údolí Pusteria.

  3. den: Rio di Pusteria – Bolzano (cca 55 km)
  Krátce před Bressanone (Brixen) minete klášterní komplex Neustift nebo pevnost Fortezza (Franzensfeste), obě stavby stojí určitě za návštěvu. V Bressanone nevynechte procházku historickým centrem s podloubími a katedrálou. Po další cestě na kole vás z dálky přivítá klášter Säben, který se tyčí nad Chiusou. Poté budete pokračovat podél řeky Isarco s výhledem na hrad Trostburg. Údolí vás pak zavede do hlavního města regionu Jižní Tyrolsko Bolzana – město rozdělené do pěti čtvrtí spojuje tyrolskou tradici a kulturní bohatství pocházející z Itálie a germánských zemí. Budete mít na výběr z vícero možností, jak strávit odpoledne – příjemnou procházku pod arkádami v centru města nebo mezi loukami v údolí, návštěvu „Ötziho“, „nejstaršího Tyroláka“ v archeologickém muzeu, nebo si jednoduše můžete dát aperitiv v jedné z četných kaváren na náměstí Waltherplatz.

  4. den: Bolzano – Trento (cca 65 km)
  Dnes pojedete podél řeky Adige. Nejdříve opustíte region Alto Adige (Jižní Tyrolsko) v soutěsce Chiusa di Salorno u městečka Salorno, která tvoří hranici mezi německy mluvícím regionem Alto Adige a italsky mluvícím Trentinem. Ovocné stromy a vinice vám budou dělat společnost na cestě do starobylého biskupského města Trenta. Budete překvapeni nejen jeho živým historickém centrem, ale také například hradem Buonconsiglio.

  5. den: Trento – Feltre (cca 95 km / cca 70 km + vlak)Během dne pojedete k jezeru Caldonazzo a poté dále údolím do Feltre. První část etapy směrem k jezeru bude poměrně strmá (možnost zkrácení si cesty vlakem, jízdné není v ceně). Přes impozantní údolí Valsugana vede poté cesta do Feltre, malého městečka ležícího na někdejší cestě "Via Claudia Augusta", starověké římské cestě, která spojovala Pádskou nížinu přes Alpy s dnešním Bavorskem.

  6. den: Feltre – Pieve di Cadore (cca 75 km)
  Dnes pojedete na kole malebnými vesničkami a listnatými lesy, než dojedete do Belluna, menšího provinčního tichého a klidného města, zatímco Dolomity vás budou i nadále doprovázet podél cesty. Tato etapa představuje začátek návratu směrem k oblasti Alta Pusteria a pokračuje směrem na sever přes Longarone, město kompletně přestavěné po strašlivém sesuvu půdy, který se v roce 1963 oddělil od hory Monte Toc do horské přehrady Vajont a způsobil obrovskou vlnu, jež se převalila přes přehradu a oblast pod hrází zcela zničila. Po nové cyklostezce pak dojedete až do Pieve di Cadore, Tizianova rodiště.

  7. den: Pieve di Cadore – Cortina d’Ampezzo – Alta Pusteria (cca 65 km)
  Příroda bude základním tématem poslední cyklistické etapy, která začne podél bývalé dolomitské železnice a jejíž nejvýznamnější stanicí byla bezpochyby Cortina d'Ampezzo. Toto vyhlášené horské středisko je obklopené některými z nejznámějších vrcholů Dolomit, pořádaly se zde zimní olympijské hry v roce 1956 a nyní se sem olympijské hry vrátí také roce 2026. Po trase bývalé železnice překročíte hranici Benátska a vrátíte se do regionu Alto Adige. Během vaší cesty na kole budete mít po pravé straně přírodní park Tre Cime a po levé straně přírodní park Fanes Sennes Braies. Budete si tak moci vychutnat jedny z nejkrásnějších výhledů na Tre Cime di Lavaredo.

  8. den: Villabassa/Dobbiaco, odjezd nebo možnost prodloužení pobytu

  Cena zahrnuje: - • Přenocování ve 3* hotelech
  • Snídaně
  • Video briefing v anglickém a německém jazyce
  • Převoz zavazadel z hotelu do hotelu
  • Připravený itinerář trasy
  • Podrobné cestovní dokumenty (mapy, popis trasy, místa, důležitá telefonní čísla)
  • Navigační aplikaci
  • Telefonickou asistenční službu po celou dobu zájezdu

  * služby za příplatek

  Cena nezahrnuje: - • Pobytové taxy a všechny příplatky obecně
  • Zapůjčení jízdních kol / elektrokol
  • Pojištění
  • Cokoli, co není výslovně uvedeno v části „Cena zahrnuje“

  Termíny 2024 - Každou neděli od 05.05.2024 do 29.09.2024.
  Jiné termíny na vyžádání (při minimálním počtu 5 účastníků).

 • Stravování

  snídaně - formou kontinentálního či mezinárodního bufetu včetně nápojů

 • popis pokojů

  Standard 1/2/3/4 - pokoj s 1 či 2 samostatnými pokoji či manželskou postelí a případně 3. a 4. lůžkem, či rozkládacím gaučem pro 1 či 2 osoby či palandou, sociální zařízení se sprchou či vanou, zřídka balkon

 • vybavenost pokojů

  zpravidla TV sat., telefon, fén, wi-fi připojení k internetu

 • upozornění

  Vzhledem k rozsáhlému programu CK negarantuje předem konkrétní hotel v destinacích.
  V případě nevyhovujících meteorologických podmínek či jiných nepředvídatelných okolností si CK vyhrazuje možnost změny programu a trasy.

  děti do nedovršených 3 let zdarma (bez nároku na lůžko a služby; max. 1 dítě nad rámec plného obsazení pokoje)
  parkování: zdarma po celou dobu pobytu na veřejném parkovišti v blízkosti hotelu

  povinný příplatek: pobytová taxa (platba v místě)

Popis ubytování

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogalerie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?