NEV-DAMA a.s.

 • - , 6 nocí (so-pá)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastní doprava
 • Snídaně
41 380 Kč

TREK SAFARI PŘÍRODNÍ PARKY DOLOMIT

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termínu 15. 6. – 21. 6. 24
od 20 690 Kč

novinka loňské sezóny předkládající širokou nabídku individuálních tras po horách či až k moři  

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NE
Připojení k internetu ZDARMA
Lepek Ano

Výhody a nevýhody

 • novinka loňské sezóny předkládající širokou nabídku individuálních tras po horách či až k moři  
 • vhodné pro sportovně laděné klienty a trekingové nadšence  
 • zajištěný převoz zavazadel během celé trasy 
 • pečlivě připravený itinerář trasy na každý den

Popis ubytování

 • upřesnění

  Popis - Procházka po třech přírodních parcích Dolomit znamená zažít přírodu naplno: objevíte snové krajiny plné jezer, horských pastvin a neznečištěných lesů. Jedno z nekrásnějších horských jezer celých Alp, Lago di Braies, vás přivítá hned na začátku vaší cesty - bílé stěny masívu Croda del Becco se odrážejí v jeho křišťálově čisté vodě a vytvářejí nezapomenutelnou scenérii. Budete si možná myslet, že to nejlepší z celého itineráře jste už viděli, ale místo toho se vám další den otevře další nádherný výhled nad Cortinou d´Ampezzo, díky kterému budete moci obdivovat některé z nejkrásnějších vrcholů masívů Cristallo. Po shlédnutí vrcholů Tofane a Fanes bude následovat exkurze do Tre Cime di Lavaredo, slavný „trojzubec“, který slibuje nádherný pohled na oblast Dolomiti di Sesto.

  Technické charakteristiky - Trek se odehrává po dobře značených turistických a horských stezkách. Program je vhodný pro osoby v dobré fyzické kondici.

  Itinerář den za dnem - ITINERÁŘ
  1. den: příjezd do Villabassy / Dobbiaca)
  Individuální příjezd do Villabassy nebo Dobbiacca. Parkování zdarma na veřejném parkovišti v okolí hotelu, vzdálenost podle konkrétního hotelu.

  2. den: Villabassa / Dobbiaco - Valle di Braies – Prato Piazza (cca 6-7 hodin chůze, převýšení cca + 1.100 m / - 580 m; kratší varianta cca 4-5 hodin chůze, převýšení cca + 790 m / - 0 m)
  Dnešní trasa začíná u vyhlášeného jezera Lago di Braies, které vás ohromí kouzlem svých tyrkysových vod, zatímco v pozadí se vynoří nezapomenutelné panorama stejnojmenného údolí s tmavě zelenými jehličnatými lesy v plném kontrastu s bílou skalní stěnou. Mimo jiné se zde natáčel v Itálii velmi oblíbený seriál Na krok od nebe s Terencem Hillem, jako velitelem lesní stráže v hlavní roli. Po projití alpské pastviny Rossalm s chatou Malga Rossalm budete pokračovat na náhorní plošinu Prato Piazza, kde si můžete vychutnat výhled na okolní vrcholy: Cristallo, Tofane a slavné Tre Cime di Lavaredo. Pro ty, kteří dávají přednost volnějšímu tempu, je možné zkrátit itinerář vyžádáním transferu (jízdné není v ceně) do hotelu Tuscherhof a začít trasu z tohoto místa. Půjdete kolem potoka Stolla k chatě Malga Stolla a po cestě budete obdivovat skalní útvary, jež se zrodily z eroze, kterou neustálý tok vody způsobuje na různých částech skal, než se dostanete na náhorní plošinu Prato Piazza.

  3. den: Prato Piazza – Monte Specie / Picco di Vallandro (Monte Specie - cca 3-4 hodiny chůze, převýšení cca +/- 360 m; Picco di Vallandro – cca 4-5 hodin chůze, převýšení cca +/- 850 m)
  Výchozím bodem dnešní okružní etapy je Prato Piazza, která spolu s masívy Croda Rossa a Santa Croce tvoří jednu z nejcennějších místních turistických oblastí. Neobvyklá květena a kouzlo přírodních jezer uchvátí i toho nejnáročnějšího turistu. Zde je vše ještě zahaleno do atmosféry pohádek a legend, které se tradovaly z dob starověkých kmenů obývajících pohoří Fanes. Můžete si vybrat ze dvou variant okružních tras: kratší vás zavede na Monte Specie, delší vede na Picco di Vallandro; v obou případech si užijete nádherný výhled na vrcholy Croda Rossa, Tre Cime, Tofane a Monte Cristallo.

  4. den: Prato Piazza – Valle dei Canopi / Cimabianche – Cortina d´Ampezzo (cca 1-2 hodiny chůze, převýšení cca + 0 m / cca - 460 m; delší varianta – cca 6-7 hodin chůze, převýšení + 610 m / - 1.300 m)
  Z náhorní plošiny Prato Piazza sestoupíte údolím Valle dei Canopi do Cimabanche, místa, které tvoří hranici mezi regiony Jižní Tyrolsko a Benátsko. Zde budete mít dvě možnosti: buď pokračovat městskou hromadnou dopravou do Cortiny d'Ampezzo (jízdné není v ceně), nebo zvolit delší variantu, která vás zavede k horské chatě Rifugio Malga Ra Stua a poté pod masívem Col Rosa dojdete až do Cortiny d´Ampezzo. Dnešní cíl, olympijské město Cortina d´Ampezzo, na vás zapůsobí především díky své úchvatné poloze mezi nejznámějšími dolomitskými vrcholy, odtud také pochází jeho označení „Perla Dolomit“.

  5. den: Okružní trasy kolem Cortiny d´Ampezzo; lanová dráha Faloria (Forcella Faloria - cca 5 hodin chůze, převýšení cca + 0 m / - 460 m; Dolomieu Trail – cca 3-4 hodiny chůze, převýšení + 100 m / - 990 m, Okružní trasa Cortina - cca 4-5 hodin chůze, převýšení + 650 m / - 640 m, Okruží trasa Cinque Torri - cca 4 hodiny chůze, převýšení + 570 m / - 350 m)
  Panorama z výchozího bodu dnešní etapy je skutečně překvapivé: majestátní skalní masívy kolem Cortiny d´Ampezzo se jakoby dotýkají až nebe. Monte Cristallo, Tofane a skupina Fanes jsou skuteční protagonisté podívané, která nikdy nezevšední. I dnes si můžete vybrat z několika variant tras: delší vás povede směrem k Forcella Faloria, kratší trasa pak po panoramatické stezce Dolomieu. U obou těchto variant se nahoru svezete lanovkou Cortina - Faloria (jednosměrné jízdné v ceně). Obě trasy se pak vinou přes Passo Tre Croci a poté vedou zpět do údolí směrem do Cortiny. Pokud se vám nechce využít lanovku na Falorii, můžete si udělat pěknou okružní túru kolem Cortiny nebo kolem menšího skalního útvaru Cinque Torri.

  6. den: Cortina d´Ampezzo – Rifugio Auronzo – Tre Cime – Dobbiaco / Villabassa (cca 4-5 hodin chůze, převýšení cca + 120 m / - 1.000 m; krátká varianta: cca 3-4 hodiny chůze, převýšení +/- 350 m)
  Ráno pojedete autobusem (jízdné v ceně) až k horské chatě Rifugio Auronzo, výchozího bodu poslední etapy. Rifugio se nachází přímo na úpatí slavného skalního masivu Tre Cime di Lavaredo, pravděpodobně nejznámějšího skalního útvaru v Dolomitech a dějiště frontové linie mezi Itálií a Rakouskem Uherskem během první světové války. Odtud se vydáte pěšky údolím Valle del Rienza až k panoramatickému bodu na vrcholy Tre Cime a poté se vrátíte autobusem do Villabassy nebo Dobbiaca (jízdné není v ceně). Krátká varianta: transfer na Rifugio Auronzo z Cortiny, okružní trasa kolem vrcholů Tre Cime s návratem k horské chatě Rifugio Auronzo; odtud návrat autobusem do Villabassy nebo Dobbiaca (jízdné není v ceně).

  7. den: Villabassa / Dobbiaco, odjezd nebo případné prodloužení pobytu
  produktový list

  Cena zahrnuje: - • Přenocování ve 3* a/nebo příležitostně 4* hotelech
  • Snídaně
  • Video briefing v anglickém a německém jazyce
  • Převoz zavazadel z hotelu do hotelu
  • Privátní transfery nebo přesuny hromadnou dopravou podle programu
  • Jízdné lanovkou trasa Cortina - Faloria
  • Připravený itinerář trasy
  • Podrobné cestovní dokumenty (mapy, popis trasy, místa, důležitá telefonní čísla)
  • Navigační aplikaci
  • Telefonickou asistenční službu

  * služby za příplatek

  Cena nezahrnuje: - • Pobytové taxy a všechny příplatky obecně
  • Pojištění
  • Cokoli, co není výslovně uvedeno v části „Cena zahrnuje“

  Termíny 2024 - Každou sobotu od 15.06.2024 do 27.07.2024 a od 31.08.2024 do 21.09.2024
  Jiné termíny vyžádání (při minimálním počtu 5 účastníků).

 • Stravování

  snídaně - formou kontinentálního či mezinárodního bufetu včetně nápojů

 • popis pokojů

  Standard 2/3/4 - pokoj se 2 samostatnými lůžky či manželskou postelí a případně 3. a 4. lůžkem, či rozkládacím gaučem pro 1 či 2 osoby či palandou, sociální zařízení se sprchou či vanou, zřídka balkon

  Standard 1 - pokoj s 1 samostatným lůžkem, sociální zařízení se srpchou či vanou, zřídka balkon

 • vybavenost pokojů

  zpravidla TV sat., telefon, wi-fi připojení k internetu, fén

 • důležité upozornění

  dětská postýlka: zdarma (pouze na vyžádaní v CK; max. 1 nad rámec plného obsazení apartmánu; pro dítě do nedovršených 3 let)
  Parkování zdarma po celou dobu zájezdu na nehlídaném parkovišti poblíž hotelu
  povinné příplatky: pobytová taxa (platna v místě)

 • upozornění

  Vzhledem k rozsáhlému programu CK negarantuje předem konkrétní hotel v destinacích.
  V případě nevyhovujících meteorologických podmínek či jiných nepředvídatelných okolností si CK vyhrazuje možnost změny programu a trasy.

Popis ubytování

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogalerie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?