NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (so-so)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastní doprava
 • Snídaně
54 980 Kč

Bike Safari - Alpe Adria Salzburg - Grado

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Rakousko / Itálie / Bike

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termínu 27. 4. – 4. 5. 24
od 27 490 Kč

novinka loňské sezóny předkládající individuální cestování na kolech přes hory až k moři  

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NE
Připojení k internetu ZDARMA
Lepek Ano

Výhody a nevýhody

 • novinka loňské sezóny předkládající individuální cestování na kolech přes hory až k moři  
 • vhodné pro sportovně laděné klienty a cyklistické nadšence  
 • zajištěný převoz zavazadel během celé trasy 
 • za poplatek možnost na místě zapůjčení jízdních kol či elektrokol s 500 W baterií
 • závěrečný transfer mimo základní cenu

Popis ubytování

 • upřesnění

  Popis - Nádherná cesta, která překročí Alpy a během jednoho týdne dorazí až k Jaderskému moři. Díky perfektně značené trase cyklostezky Alpe Adria se i tato velká vzdálenost dá snadno překonat. Výstup na nejvyšší bod trasy je rozdělen do dvou dnů a poslední úsek absolvujete vlakem.
  .
  Během cesty se setkáte s idylickým údolím řeky Salzach, Gasteinertalem, působivou horskou krajinou Vysokých Taur, slunečným Drautalem a poklidnými Korutany. Na kole pojedete po známé cestě Via Augusta a za hranicemi Itálie objevíte region Friuli Venezia Giulia, setkáte se s krásnými a historickými městy Palmanova a Aquileia a nakonec dorazíte do Grada, známého přímořského letoviska.

  Technické charakteristiky - Trasa vede po cyklostezkách nebo klidných vedlejších silnicích, úsek průsmykem Pass Lueg lze překonat vlakem; vhodné pro děti od 14 let.

  Itinerář den za dnem - ITINERÁŘ
  1. den: příjezd do Salzburgu
  Individuální příjezd do Salzburgu. Možnost parkování za poplatek u hotelu nebo v okolí na veřejných parkovištích.

  2. den: Salzburg – Bischofshofen / St. Johann (cca 60 km)
  S výhledem na pevnost Hohensalzburg opustíte město a zahájíte první etapu na kole. V dálce už jsou vidět hory. První část trasy vede podél řeky Salzach, cestou projdete kolem bývalého letního sídla salcburských biskupů, zámku Hellbrunn, kde můžete navštívit jeho vyhlášené „Vodními hrátky“ pro dospělé i děti. Na kole pak pojedete po Tauernské cyklostezce směrem na Hallein, známou svými křivými domy a ještě více solnými doly, pravým bílým zlatem. Za další zastávku určitě stojí také vodopád Golling, ke kterému se dostanete pěšky po značené stezce.

  3. den: Bischofshofen / St. Johann – Bad Gastein (cca 55 km)Dnes bude cesta pokračovat směrem do poklidného údolí Val Gastein, které až do 20. století bylo přístupné pouze po horských stezkách a úzkých cestách. Poté pojedete podél řeky Gasteiner Ache, obklopené vrcholky Vysokých Taur. Kolem Dorfgasteinu a Bad Hofgasteinu se dostanete do známého lázeňského města Bad Gastein, „Monte Carlo v Alpách“, jak se toto lázeňské letovisko známé svými mnoha nádhernými hotely „Belle Époque“ často nazývá. Hlavní atrakcí je zde Gasteinský vodopád, který vždy přitahoval mnoho umělců a básníků.

  4. den: Bad Gastein - Villach (cca 80 km + vlak; trasa vede převážně z kopce)Dnešní trasa vede po cyklostezce do Böcksteinu a poté budete pokračovat vlakem po železniční trati Tauernschleuse do Mallnitzu (jízdné v ceně). Dále pojedete na kole krásnou horskou krajinou podél řeky Möll. Tento úsek cyklostezky je také známý jako Glocknerradweg - většinou vede mírně z kopce a protíná Národní park Vysoké Taury. Odtud pojedete po Drávské cyklostezce, která vede do Spittalu, známého renesančním zámkem Porcia. Trasa končí v druhém největším korutanském městě Villachu, známém nejen svým karnevalem (fasching), ale také folklórním festivalem Villacher Kirchtag. Pokud budete mít čas, doporučujeme navštívit nebo se i vykoupat v některém z jezer poblíž města.

  5. den: Villach – Venzone / okolí (cca 85 – 90 km; případně cca 40 – 60 km + vlak, jízdné není v ceně)Villach opustíte podél řeky Gail a po několika kilometrech překročíte italskou hranici. Zde se sbíhají italská, rakouská a slovinská území a údolí Val Canale se široce rozprostírá se svým centrem Tarvisiem, městem, kde se od pradávna setkávaly různé kultury charakterizující tyto národy. Město Tarvisio, obklopené širokými údolími a lesy, je jedním z hlavních horských měst ve Friuli Venezia Giulia a také nejznámějším lyžařským střediskem v regionu. Během přejezdu údolí Val Canale můžete obdivovat krásu Friulských Alp a nedotčené husté lesy. Etapu je možné zkrátit jízdou vlakem do Tarvisia nebo Ugovizzy (jízdné není v ceně).

  6. den: Venzone / okolí – Udine (cca 55 km)Dnešní itinerář vás brzy zavede do Gemony, jednoho z nejkrásnějších historických měst ve Friuli. Vzhled města výrazně charakterizuje majestátní katedrála Santa Maria Assunta, která rozhodně stojí za návštěvu. Základním tématem dnešní etapy bude místní produkce vína: cesta, po které pojedete, je ve skutečnosti lemována rozsáhlými vinicemi, které zvou k ochutnání vín u místních vinařů. Panoramatická cesta končí v Udine, v minulosti výrazně ovlivněném Benátkami a které dnes ukazuje svůj klidný a relaxační styl. Dejte si dobrou kávu nebo zmrzlinu na některém z místních náměstí, nebo se projděte historickým centrem, kde můžete obdivovat mistrovská díla z období pozdní gotiky a renesance.

  7. den: Udine – Grado (cca 55 km)Poslední etapa celé trasy vede charakteristickou krajinou až do Grada, města kdysi zasvěceného rybolovu, které je dnes jedním z nejznámějších přímořských letovisek na Jadranu. Grado je známé jako ostrov slunce, protože jeho tří kilometrová pláž orientovaná na jih není nikdy ve stínu. Během cesty vás čekají návštěvy Palmanovy, památky světového dědictví UNESCO a starověkého města Aquileia s rozsáhlými vykopávkami.

  8. den: Grado, odjezd nebo možnost prodloužení pobytu.

  Cena zahrnuje: - • Přenocování ve 3* a/nebo příležitostně 4* hotelech
  • Snídaně
  • Video briefing v anglickém a německém jazyce
  • Převoz zavazadel z hotelu do hotelu
  • Jízdné vlakem na trase Böckstein - Mallnitz
  • Dobře připravenou trasu
  • Podrobné cestovnídokumenty (mapy, popis trasy, místa, důležitá telefonní čísla)
  • Navigační aplikace
  • Telefonickou asistenční službu po celou dobu zájezdu

  * služby za příplatek

  V ceně NENÍ zahrnuto: - • Zpáteční cestu na konci trasy: transfer z Grada - na vyžádání ve čtvrtek či v pátek návrat kyvadlovým autobusem z Grada do Salzburgu, 5 050 Kč / osoba + 1 150 Kč vlastní kolo. Minimálně 2 osoby. Alternativně z Grada autobusem na železniční stanici Cervignano-Aquileia-Grado; pokračování vlakem do Udine a poté do Salzburgu.
  • Pobytové taxy a všechny příplatky obecně
  • Parkování v Salzburgu
  • Zapůjčení jízdních kol / elektrokol
  • Pojištění
  • Cokoli, co není výslovně uvedeno v části „Cena zahrnuje“

  Odjezdy 2024 - Každou sobotu od 27.04.2024 do 28.09.2024.
  Jiné termíny odjezdu možné na vyžádání při minimálním počtu 5 účastníků.

 • Stravování

  snídaně - formou kontinentálního či mezinárodního bufetu včetně nápojů

 • popis pokojů

  Standard 2/3/4 - pokoj se 2 samostatnými lůžky či manželskou postelí a případně 3. a 4. lůžkem, či rozkládacím gaučem pro 1 či 2 osoby či palandou, sociální zařízení se sprchou či vanou, zřídka balkon

  Standard 1 - pokoj s 1 samostatným lůžkem, sociální zařízení se srpchou či vanou, zřídka balkon

 • vybavenost pokojů

  zpravidla TV sat., telefon, wi-fi připojení k internetu, fén

 • důležité upozornění

  dětská postýlka: zdarma (pouze na vyžádaní v CK; max. 1 nad rámec plného obsazení pokoje; pro dítě do nedovršených 3 let)
  děti do nedovršených 3 let zdarma (bez nároku na lůžko a služby; max. 1 dítě nad rámec plného obsazení pokoje)
  Parkování za poplatek u hotelu nebo na veřejných parkovištích
  fakultativní příplatky:
  Zpětný transfer z Grada: v sobotu, na vyžádaní; bike shuttle bus, 5 050 Kč / os. + 1 150 Kč/ vlastní kolo, min. 2 osoby
  povinné příplatky:
  pobytová taxa (platba v místě)

 • upozornění

  Vzhledem k rozsáhlému programu CK negarantuje předem konkrétní hotel v destinacích.
  V případě nevyhovujících meteorologických podmínek či jiných nepředvídatelných okolností si CK vyhrazuje možnost změny programu a trasy.

Popis ubytování

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogalerie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?