NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Josefův Důl je horská obec položená v malebné přírodě v centru Jizerských hor cca 15 km od Jablonce nad Nisou v nadmořské výšce 620 až 720 metrů. Josefův Důl je ideálním nástupním místem turistů na stezky vedoucí do nejatraktivnějších partií Jizerských hor. Po náročném dni pak můžete jet relaxovat do aquacentra v Jablonci nad Nisou či Liberci. V blízkém Jablonci je možnost zahrát si squash, tenis, bowling apod.

Josefodolská přehrada, oblíbený cíl in-line bruslařů

Josefodolská přehrada je největší a zároveň nejmladší přehradou v Jizerských horách. Sestává se ze dvou sypaných hrází s výškou 43 m a délkou okolo 720 m. Obě hráze poskytují ideální podmínky in-line bruslařům. Stavba pochází z let 1976-1982. Má dvě sypané hráze, které zadržují 23 milionů m3 vody. Nádrž je zásobárnou pitné vody pro Jablonec, Liberec a Českolipsko. Voda proudí štolou do úpravny v Bedřichově. Kousek od hráze stojí 60 metrů vysoká věž, na jejímž vrcholu jsou strojovny. Přístup do horní strojovny je po ocelové lávce dlouhé 150 m. Větší část věže je ukryta pod hladinou přehrady. Od této věže také vede podzemní štola v délce 2 440 metrů, která se táhne až 130 metrů pod horským hřbetem a ústí v úpravně vody v Bedřichově. Do bezprostředního okolí přehrady turisté přístup nemají, přesto je jejich vítaným cílem, a to hlavně díky nádhernému okolí a dobře upraveným přístupovým cestám, které často vyhledávají i cyklisté. Nejblíž se k přehradě dostanete pouze na hráze. V okolí nádrže vede několik turistických a cyklistických tras, které stojí za to projít či projet. Pohled na tak velké vodní dílo je nezapomenutelný.

Pěší turistika v Jizerských horách

Z Josefova Dolu můžete vyrazit na nespočet kratších i delších horských túr. Mezi tipy, kam se v okolí Josefova Dolu podívat, patří např. přírodní rezervace Jedlový důl, Kristiánov, Šámalova chata na Nové Louce, chráněné rašeliniště Na Čihadle nebo Mariánskohorské boudy. Turisty velmi vyhledávaná „protržená" přehrada leží na řece Bílé Desné u obce Desná, v nadmořské výšce 806 m n. m. Její stavba byla dokončena v roce 1915, ale hned v září následujícího roku došlo k jejímu protržení. To mělo katastrofické následky, jelikož povodňová vlna způsobila nejen obrovské materiální škody, ale vyžádala si i 65 lidských životů.

Cykloturistika všech úrovní usnadněná cyklobusem

Od jara do podzimu můžete v sedle kol urazit desítky kilometrů po půvabných lesních stezkách různé náročnosti. Většina cyklovýletů v Jizerských horách je více či méně kopcovitá. Povrch cest je místy asfaltový, jinde je zpevněn panely nebo zhutněný. Většinu tras lze absolvovat na všech typech kol. U některých tras se vyplatí použít cyklobus na trase Jablonec n. N. – Bedřichov – Josefův Důl – Tanvald – Desná – Kořenov a zpět. Pokud trávíte čas v Jizerských horách, ale nemáte vlastní kolo, můžete využít služeb nejbližší cyklopůjčovny ve skiareálu Lucifer v Josefově Dole. Tamní půjčovna lyží přes léto nabízí možnost zapůjčení horských kol.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?