NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Mezi dvěma nejvyššími beskydskými horami, Lysou horou a Smrkem, v obci Ostravice se nachází čtyřhvězdičkový Golf & Ski Resort Ostravice, unikátní sportovně-rekreační komplex v srdci krásného horského údolí Moravskoslezských Beskyd. Golfové hřiště Golf Club Ostravice, projektované Chrisem Johnsonem, který již projektoval řadu hřišť v Evropě a Africe, má délku 6.500 metrů. Jedná se o mistrovské osmnáctijamkové golfové hřiště s parem 72, typu parkland. Prvních pět jamek je velmi otevřených a hned tři z nich se hrají kolem vody, která je často strategicky umístěna a otestuje i psychické kvality golfistů. V dalších jamkách hřiště víc uzavírá nádherných zákoutí listnatých lesů, které vám dají požitek nejen ze hry, ale i z krás okolní krajiny. V zimě je hřiště využíváno jako běžecký lyžařský areál.

Ostravice – ideální východiště tras na Lysou horu

Kdysi malá beskydská podhorská osada Ostravice lemující tok stejnojmenné říčky na úpatí hory Žár je dnes hojně navštěvovaným rekreačním střediskem. Nedaleko proti proudu řeky Ostravice leží přehradní nádrž Šance. V okolí najdete množství dobře značených turistických tras na horské hřebeny, z Ostravice mj. často začínají výlety na Lysou horu (1.324 m n. m.), nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, poskytující neopakovatelný rozhled na hřebeny Beskyd, Jeseníků, Vysokých a Západních Tater. Krom často poněkud přelidněné Lysé hory Beskydy nabízejí celou řadu zajímavých míst masovou turistikou téměř nedotčených. V obci Ostravice se nachází malý pivovar a srub Petra Bezruče, autentická památka i se zařízením interiéru, který si básník sám navrhl. Milovníky bezpečného adrenalinu láká lanové bludiště Opičárna.

Koryto řeky Ostravice – ostravické peřeje

Vodopád, kaskády a peřeje Ostravice byly vyhlášeny geologickou přírodní památkou pod názvem Koryto řeky Ostravice. Předmětem ochrany jsou vrstvy různých tvrdých lavic pískovců a slepenců, které vytvořily překážky na řece Ostravici a zapříčinily vznik soustavy peřejí a kaskád. Ostravické peřeje se nacházejí na řece Ostravici, která protéká stejnojmennou obcí v horní horské části toku řeky. Koryto řeky Ostravice tvoří obnažené skalní prahy s peřejemi, které byly roku 1966 vyhlášeny přírodní památkou. Poslední stupeň v pravé části koryta má charakter vodopádu, jehož výška dosahuje 2 metrů. Maximální průtok vody je 3.400 litrů za sekundu. Na informačních tabulích na začátku oblasti i na jejím konci jsou podrobně vysvětleny geologické souvislosti a také přehled flóry a fauny v nejbližším okolí. Cesta k peřejím vede po levém břehu řeky Ostravice. Ostravické peřeje jsou místem nejen poznání, ale i k rekreaci a koupání. Podle stavu množství vody se jejich podoba mění a v případě velkého průtoku může být oblast i nebezpečná.

Ráj dřevěných soch Ostravice

Návštěvníci Beskyd mohou obdivovat v centru obce Ostravice desítky dřevěných soch od místního řezbáře Luďka Vančury. Nejen dětem se budou líbit věrně zpodobněná zvířata i různé pohádkové postavy. Galerii pod širým nebem v Biskupské zahradě řezbář nadále rozšiřuje. Prostory v Biskupské zahradě vedle obecního úřadu v Ostravici se proměnily v "Ráj dřevěných soch". Návštěvníci zde uvidí nejrůznější druhy zvířat, skřítka Dobbyho, vodníky a ježibaby. U hlavní cesty stojí vyřezávaný medvěd s cedulí, která láká k prohlídce. Vstupné je dobrovolné, Ráj dřevěných soch je otevřený celoročně.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?