NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Pohoří Schwarzwald – nejen domov kukačkových hodin

Schwarzwald (francouzsky Forêt-Noire, česky Černý les) je zalesněné pohoří v jihozápadním Německu, ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Nejvyšší horou tohoto pohoří je Feldberg (1 493 metrů). Pramení zde Dunaj. Ze severu k jihu má pohoří délku 160 km a z východu na západ šířku 60 km, pokrývá celkem 11 100 kilometrů čtverečních. Západní svahy pohoří jsou příkré a stupňovité, východní jsou naopak pozvolné. Jižní část pohoří je vyšší, nazývá se Hochschwarzwald – je jedním ze šestnácti národních parků v Německu. Tam je soustředěn i turistický ruch. Na okraji pohoří se nacházejí lázně, například populární Baden-Baden nebo menší Bad Peterstal. Charakterem připomíná Černý les naši Šumavu. Tento kraj je největším a zároveň nejstarším přírodně chráněným územím v Německu. Do světového povědomí dostaly Černý les tradiční podomácku vyráběné dřevěné nástěnné kukačkové hodiny "švarcvaldky", poprvé zmíněné již v 17. století. Do světa se odtud rozšířily v období romantismu počátkem 19. století.

Mnohotvárná krajina Schwarzwaldu

Schwarzwald nabízí různé podoby přírodní krajiny, pozvolné zalesněné hory na severu, široká luční údolí a pastviny v centrální oblasti a jižní část s vrcholky hor nad hranicí lesa. Najdete zde i několik křišťálově čistých ledovcových jezer. Tento celoroční ráj pro pěší turisty zaujme též výhledy přes nížiny do dálky až třeba k hradbě Alp na jihu. Zdolávání zdejších vrcholů usnadní i lanovky v letním provozu.

Mnoho vzrušujících aktivit pro děti i dospělé

Černý les nabízí mnoho vzrušujících aktivit pro děti všech věkových skupin. Návštěva zajímavého muzea, stezka v korunách stromů, dobrodružná jízda na letní sáňkařské dráze, Europa-Park v Rustu (největší zábavní park v Německu a po Disneylandu v Paříži druhý nejoblíbenější zábavní park v Evropě) nebo Badeparadies Schwarzwald, karibská bazénová oáza v Titisee-Neustadtu, to je jen pár tipů, jak pro své ratolesti učinit dovolenou ve Schwarzwaldu vskutku nezapomenutelnou.

Cyklostezka Schwarzwald Panorama-Radweg

Severojižně orientovaná cyklostezka Schwarzwald Panorama-Radweg vede celým Černým lesem a jak již její název napovídá, skýtá řadu skutečně úchvatných výhledů. Terén je mírný, převýšení nikterak výrazné, převážná většina trasy vede po asfaltovém povrchu, proto se tato trasa hodí i pro rekreační cyklisty. Celková délka činí 282 km, stezka začíná v Pforzheimu a končí ve Waldshut-Tiengenu. Během jízdy lze spatřit Černý les v celé jeho kráse – hustý stromový porost, rašeliniště, říčky a potoky, malebná údolí. Na trase je řada vyhlídek do údolí Rýna.

Poklidné túry i adrenalinové atrakce

Černý les je bezpochyby ideálním místem dovolené pro všechny, kdo dávají přednost aktivnímu trávení volného času. Paleta možností je zde natolik široká, že si z ní nelze nevybrat. Ať už jde o nenáročné výlety po okolí, celodenní túry, návštěvu vinic na rýnském úpatí Schwarzwaldu s ochutnávkou krále vín – rýnského ryzlinku, výlety na kole po cyklostezkách, singltreky pro horská kola, adrenalin při sjezdu divoké řeky na raftu či na terénních trojkolkách z vrchu Mehliskopf.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?