NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Atraktivní městečko Lofer leží v údolí Saalachtal v regionu Pinzgau v Salcbursku, blízko hranic s Tyrolskem a Bavorskem. Dvoutisícový městys s klikatými uličkami je položen uprostřed majestátních hor Loferer Steinbergen. Jde o velmi malebný region sluncem zalitých horských pastvin. Na náhorní plošinu Loferer Alm se pohodlně dostanete lanovkou. Místní hospodářství je založené především na zemědělství a turistice. V zimě sem láká hlavně 58 kilometrů upravovaných sjezdovek areálu Almenwelt Lofer. Řeka Saalach je pak díky atraktivní divoké vodě tím nejpopulárnějším cílem v letní sezóně. Na kajacích zde zdolávají sportovci jedny z nejnáročnějších peřejí na světě, zatímco rodiny si mohou užít vzrušující výlet na kánoi kousek dále proti proudu řeky a poté se ponořit do křišťálově čisté vody v soutěsce Vorderkaserklamm.

Okolí Loferu je klenotem alpské radosti ze života uprostřed nedotčené přírody, místo, kde lidé mohou vypnout, zapomenout na každodenní starosti a načerpat novou energii. Úchvatná alpská panoramata objevují návštěvníci pěšky či ze sedla svých (často elektrických) horských kol. Saalachtal nabízí cyklistům ideální podmínky. Téměř 100 elektrokol k zapůjčení a 24 nabíjecích stanic je distribuováno po celém regionu. Snadná přeprava kol vzhůru je možná na lanovce Almenwelt Lofer a především 480 km značených cyklistických stezek vytváří vynikající zázemí. Proto si tu každý najde něco – od hobby cyklistů až po ty nejambicióznější. S elektrickým kolem se mohou i průměrně zdatní dostat na místa v horách, kam se v minulosti mohli vyšplhat pouze vrcholoví sportovci.

Osvěžující koupání nabízí v létě jezero Roter Marmorsee. Z pěších tras zaujme romantická cesta podél vodopádů (Wasserfallweg) nebo cesty v Naturparku Weißbach, v idylickém Heutalu a na náhorní plošině Almenwelt Lofer. 

Mnoho dalších atrakcí pak nabídne sousední bavorský region Berchtesgaden v krásném prostředí Chiemgauerských Alp se třetí nejvyšší horou Německa Watzmann (2.713 m n. m.), hlubokým ledovcovým jezerem Königsee a Berchtesgadenským národním parkem.

Po náročné túře přijdou vhod atraktivní lázně Rupertus Spa v bavorském Bad Reichenhallu.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?