NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Janów Podlaski je město s 2700 obyvateli v Lublinském vojvodství ve východním Polsku 115 km severovýchodně od Lublinu nedaleko hranice s Běloruskem. Nachází se zde nejstarší polský hřebčín z roku 1817, jenž je díky chovu plnokrevných arabských koní známý po celém světě. Vstupní branou z roku 1840 se sem sjíždějí chovatelé a vystavovatelé na každoroční aukce koní Pride of Poland. Za zhlédnutí stojí klasicistní budova hřebčince z roku 1841, druhá stáj z roku 1848 má novogotickou hodinovou věž. Ve stejném roce byla postavena Závodní stáj, v roce 1885 stáj Woroncowská. 

Navštivte nejstarší polský hřebčín

Historický hřebčín nabízí kromě krásných arabských koní také mnoho památek. Park je obklopen stájovým komplexem z devatenáctého století, z nichž dva navrhl slavný architekt Henryk Marconi. Zařízení je otevřeno návštěvníkům. S průvodcem můžete navštívit stáje a dozvědět se více o historii chovu koní. Prohlídka s průvodcem trvá asi půl hodiny. V hřebčíně funguje i restaurace. Nabízí se zde také jízda na koni a hipoterapie a čas od času můžete sledovat jezdeckou soutěž. V současné době zde žije asi 300 koní. Od roku 1928 se koně z Janowa účastní mezinárodních výstav a závodů a získávají řadu ocenění.

Zajímavosti městečka Janów Podlaski

Starou slávu města připomíná barokní trojlodní kostel Svaté Trojice z roku 1735, jehož průčelí zdobí dvě věže. Bohatý interiér skrývá dvanáct obrazů ve tvaru osmiúhelníku školy Franciszka Smuglewicze. Poblíž stojí zvonice z roku 1745 a budova kněžského semináře z poloviny 18. století. V parku umístěném severozápadně od kostela Svaté Trojice najdete pozůstatky pozdně barokního biskupského paláce z let 1770–1780. Starý rynek asi 1 km východně odtud se může pyšnit netradiční stavbou nejstarší polské benzinové stanice z roku 1928. Ruční pumpy firmy Temper Extakt fungovaly do konce 70. let 20. století. Rozhodně si prohlédněte vnitřek staré pumpy s pětilitrovou skleněnou nádrží ve tvaru válce.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?