Popis střediska

BENEFITY:

 • starobylý přístav a turistická metropole pobřeží Costa Dorada
 • písčité pláže patřící mezi nejhezčí nejen v celém Španělsku
 • pozvolný vstup do moře a velmi vysoký počet slunečných dnů
 • historické centrum s dominantní věží Torre Vella ze 16. století
 • všudypřítomná zeleň prostupující městem moderní architektury
 • vysoká kvalita místních hotelů, residencí i turistické infrastruktury
 • Salou katalánským centrem zábavy, řada klubů, barů a restaurací
 • komplex Port Aventura, nejrozsáhlejší zábavní park ve Španělsku
 • delfinárium, Yacht Club a velký aquapark Aquópolis v La Pinedě
 • Cap Salou, La Pineda a Cambrils jako klidnější blízká letoviska
 • nesmírně široká škála výletů do bližšího i vzdálenějšího okolí

Salou – starobylý přístav a turistická metropole pobřeží Costa Dorada

Salou v posledních letech zaujímá jedno z prvních míst co do návštěvnosti mezi španělskými rekreačními centry a je vyhledáváno zvláště zahraniční klientelou. Leží na Costa Dorada, neboli Zlatém pobřeží, v jižní oblasti Katalánska cca 100 km od jeho metropole Barcelony. Oblast je známa nádhernými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře a stálým počasím s velmi vysokým počtem slunečných dnů. Na pobřeží se nachází jak starobylé rybářské vesničky, tak i moderní turistická střediska s kvalitní infrastrukturou. Správním centrem oblasti je historicky cenná, jen 12 km vzdálená Tarragona s řadou antických památek, největším a nejluxusnějším letoviskem Costa Dorady je pak Salou, zvané též metropole Costa Dorady, přístav využívaný již starými Řeky a Římany.

Salou jako hlavní centrum zábavy v celém Katalánsku

Na historické centrum s dominantní strážní věží Torre Vella ze 16. století zde plynule navazují turistické rezidence, penziony a hotely. Hlavním hybatelem regionálního rozvoje je v posledních letech atrakce Costa Dorady par excellence: zábavní komplex Port Aventura, projekt filmových studií Universal, nejrozsáhlejší zábavní park ve Španělsku, který ze Salou učinil hlavní centrum zábavy a odpočinku v Katalánsku i celém španělském Středomoří.

K dalším turistickým atrakcím se řadí světelná fontána, starý rybářský přístav v nedalekém Cambrils, delfinárium, nový Yacht Club a velký aquapark Aquópolis v La Pinedě (6 km od Salou, umělé vlnobití, skluzavky "kamikaze", nejrůznější tobogány, vystoupení delfínů). Dříve samostatná střediska Cap Salou, La Pineda a Cambrils jsou dnes propojena městskou hromadnou dopravou se Salou. Na rozdíl od rušného Salou jsou daleko klidnější, a proto jsou vyhledávána především těmi, kteří touží po příjemném odpočinku spojeném s večerními procházkami či posezením v typickém baru či restauraci. Ve městě samotném je velké množství restaurací, obchodů, barů a diskoték, otevřených dlouho do noci. Využít lze půjčovny jízdních kol a „šlapacích čtyřkolek“, zkusit motokáry či golf (celkem 3 hřiště v blízkém okolí).

Vysoká kvalita ubytování i turistické infrastruktury

Salou získalo nezpochybnitelný status rekreační metropole Costa Dorady hlavně díky šíři své nabídky a kvalitou a množstvím turistických kapacit. Soustřeďuje většinu turistické infrastruktury celé provincie Tarragona a profituje z rozmanitosti zdejší nabídky zábavy a kultury. Celoročně příjemné podnebí, bezpečné a upravené pláže nabízející kompletní služby, přírodně cenné skryté zátoky s atraktivními sceneriemi a všudypřítomná zeleň prostupující městem moderní architektury a urbanismu spolu s historicky a architektonicky cennými památkami, to vše činí ze Salou skutečně špičkový resort. Salou si díky široké nabídce aktivit pro děti též vysloužilo nejvyšší rating v Katalánsku jako rodinná turistická destinace.

Život v Salou láká mnohé i natrvalo

Salou se díky své přívětivosti stává čím dál atraktivnější i jako residenční město. Stěhuje se sem řada obyvatel z okolí, ale vysoké je i procento přistěhovalců z jiných, severnějších států Evropské unie. Salou tak zažívá značný demografický růst. Možná se po dovolené zde strávené rozhodnete k nákupu místní nemovitosti i Vy.

moře a pláže

Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným jemným pískem. Moře je většinou klidné, vstup do něj je pozvolný, bezpečný pro všechny věkové kategorie i neplavce. V moři nežijí žádní nebezpeční živočichové.

Pláže patří mezi nejhezčí nejen v celém Španělsku, ale i ve Středozemním moři. Jsou převážně písčité a poměrně široké. Hlavní z nich, Platja Llevant, dlouhá 1.200 m, je v centrální části střediska lemována palmovou promenádou Avenida Jaume I. Severně od Salou, v oblasti Pinedy, je pobřeží místy přerušeno skalnatými útesy, mezi nimiž jsou malé a tiché písčité či oblázkové pláže. Všechny pláže jsou veřejné, plážový servis je zajišťován jen v blízkosti velkých hotelů a může jej využít kterýkoliv z návštěvníků za poplatek. Jsou tam k dispozici bary, sociální zařízení, sprchy, případně i restaurace, sportoviště (plážový volejbal, půjčovny vodních šlapadel, skútrů, kajaků, windsurfingů a vodních lyží, kitesurfing, parasailing) a dětská hřiště. Centrální pláž, tvořená jemným zlatým pískem, je vybavená sprchami a je každodenně upravována.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, dálnice A7 směr Barcelona, Tarragona, dálnice A7 směr Valencia, dálniční sjezd Salou, Salou

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?