NEV-DAMA a.s.

Nejlepší lyžování ve Francii

Francouzské svahy: to nejlepší, co v Evropě na lyžích můžete zažít

Francouzské Alpy patří mezi nejoblíbenější destinace lyžařských fajnšmekrů. Existují 4 hlavní důvody, proč na lyžování ve Francii nedají dopustit:

  • ubytování přímo na sjezdovkách umožňující obout lyže hned u dveří residence či chaty,
  • propojenost lyžařských areálů, díky níž lze na lyžích objet stovky kilometrů bez nutnosti využití skibusů,
  • vysoká nadmořská výška a výkonné zasněžování garantující dostatek kvalitního sněhu od prosince až do dubna,
  • francouzská gastronomie, jejíž lahodné speciality podávají i v restauracích na sjezdovce.

Naše tipy na TOP střediska francouzských Alp

Tignes

Jedno z nejkrásnějších lyžování na světě – to podle mnohých zažijete na zimní dovolené v Tignes, moderním sportovním francouzském středisku ležícím v nadmořské výšce 2 100 m n. m. Obrovský lyžařský areál Tignes / Val d’Isère nabízí 300 km sjezdovek pro lyžaře všech úrovní od úplných začátečníků až po experty.

Kromě lyžování zde můžete vyzkoušet zábavné après-ski aktivity pro rodiny (bungee trampolíny, snowtubing, projížďky se psím spřežením) i pro milovníky adrenalinu (potápění v jezeře pod ledem, Bun J Ride, paragliding, 3km bobová dráha). Nechybí ani animace a sportovní akce a festivaly. Letošní lyžařská sezóna v Tignes odstartovala už 16. října lyžováním na ledovci Grande Motte a potrvá až do 8. května 2022.

Fotogalerie Tignes

Les Menuires a Saint Martin de Belleville

Střediska Les Menuires a Saint Martin de Belleville se nacházejí v srdci Les Trois Vallées, největší lyžařské oblasti na světě.

Les Menuires ve výšce 1 850 m n. m. je příjemné středisko se skvělou dostupností obrovských lyžařských oblastí, kde se každý cítí vítán.  Ať už je váš rozpočet jakýkoliv, najdete zde rozmanité možnosti ubytování od jednoduchých apartmánů přes hotely až po luxusní chalety. Drtivá většina ubytování leží přímo na prahu sjezdovek. V Les Menuires si přijdou na své všechny generace. Na rodiny s dětmi, páry i seniory zde čekají malé radosti i velké zážitky.

Jen kousek od Les Menuires leží původní horská vesnička Saint Martin de Belleville, v níž se místním podařilo zachovat autentickou atmosféru a kde si můžete dopřát lyžování a luxusní zimní zážitky ve francouzském stylu daleko od davů turistů.

Fotogalerie Les Menuires

Les Arcs

Středisko Les Arcs skýtá nekonečné možnosti zimních radovánek v krásném prostředí. Rodiny s dětmi, skupiny přátel, zamilované páry a hlavně milovníci lyžování budou nadšeni nádhernými scenériemi a kvalitou sněhu ve všech částech střediska Les Arcs a Peisey Vallandry. Středisko je součástí lyžařského areálu Paradiski se 425 km sjezdovek, v rámci něhož má ideální polohu.

Letošní zimu nabízí Les Arcs mnoho novinek, třeba zážitkovou zip-line v Arc 2000, novou kabinkovou lanovku Vallandry, na jejímž vrcholu najdete první Muzeum horských živočichů nebo vyhlídkovou terasu nad Arc 1800, která je skvělým místem pro pořízení krásných fotek na Instagram. Les Arcs zároveň podporuje udržitelný rozvoj (nové projekty na ochranu životního prostředí, snížení spotřeby energetických zdrojů a zvýšení povědomí mezi návštěvníky střediska).

Fotogalerie Les Arcs

La Plagne

Středisko La Plagne v Savojsku, to je možnost lyžovat na neskutečných 425 km sjezdovek lyžařského areálu Paradiski ve výšce 1 250–3 250 m n. m. v národním parku Vanoise. La Plagne je považováno za jedno z nejpopulárnějších středisek na světě vhodné pro začátečníky i velmi zkušené lyžaře. 70 % sjezdovek se nachází v polohách nad 2 000 m n. m.

La Plagne zahrnuje vesničky, údolí a vysoko položené svahy – celkem 12 míst, které tvoří různé tváře střediska. Najdete tu tradiční horské chaty i architekturu 20. století a hlavně nepřeberné množství aktivit. Jen tady mají ledovou umělou stěnu, která nemá v Evropě obdoby, a jedinou závodní bobovou dráhu ve Francii.

Fotogalerie La Plagne

Serre Chevalier

Lyžařský areál Serre Chevalier v blízkosti národního parku Ecrins je jeden z největších v Evropě. Spojuje 3 horské vesnice Chantemerle, Villeneuve, Monêtier-les-Bains a město Briançon, jehož opevnění je zapsáno na seznamu památek UNESCO.

Serre Chevalier nabízí rozmanité lyžařské terény a příjemnou vysokohorskou krajinu v obklopení modřínových lesů. Díky tomu, že 410 ha zdejších upravovaných sjezdovek je převážně orientováno na sever a 80 % sjezdovek navíc leží ve výšce nad 2 000 m n. m., jsou tu výborné sněhové podmínky po celou sezónu. Údolí Serre Chevalier má výjimečné klima, které kombinuje čistý vzduch a dostatek sněhu i slunce. Najdete zde mnoho doplňkových aktivit jako obří zip-line, vyjížďky se psím spřežením, bobové dráhy, běžecké trasy, ledový okruh, paragliding atd.

Fotogalerie Serre Chevalier

Další informace a tipy na cestování do Francie najdete na oficiálních stránkách France.fr

Ve francouzských Alpách se lyžuje

Jak se dotknou hygienická opatření lyžařů ve Francii? Na lanovkách, ve frontách, uzavřených veřejných místech a hromadné dopravě jsou povinné roušky. Covid pas je vyžadován pro využití lanovek a zároveň je třeba ho předložit při nástupu na ubytování ve většině kapacit, při vstupu do restaurací, bazénů atd. V závislosti na vývoji situace se opatření mohou změnit.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?