NEV-DAMA a.s.

Nejlepší lyžování ve Francii

Francouzské svahy: to nejlepší, co v Evropě na lyžích můžete zažít

Francouzské Alpy patří mezi nejoblíbenější destinace lyžařských fajnšmekrů. Existují 4 hlavní důvody, proč na lyžování ve Francii nedají dopustit:

  • ubytování přímo na sjezdovkách umožňující obout lyže hned u dveří residence či chaty,
  • propojenost lyžařských areálů, díky níž lze na lyžích objet stovky kilometrů bez nutnosti využití skibusů,
  • vysoká nadmořská výška a výkonné zasněžování garantující dostatek kvalitního sněhu od prosince až do dubna,
  • francouzská gastronomie, jejíž lahodné speciality podávají i v restauracích na sjezdovce.

Naše tipy na TOP střediska francouzských Alp

Tignes

Jedno z nejkrásnějších lyžování na světě – to podle mnohých zažijete na zimní dovolené v Tignes, moderním sportovním francouzském středisku ležícím v nadmořské výšce 2 100 m n. m. Obrovská lyžařská oblast Tignes / Val d’Isère nabízí 300 km sjezdovek pro lyžaře všech úrovní od úplných začátečníků až po experty.

Kromě lyžování zde můžete vyzkoušet zábavné après-ski aktivity pro rodiny (bungee trampolíny, snowtubing, projížďky se psím spřežením) i pro milovníky adrenalinu (potápění v jezeře pod ledem, Bun J Ride, paragliding, 3km bobová dráha). Nechybí ani animace a sportovní akce a festivaly.

Fotogalerie Tignes

Les Menuires

Středisko Les Menuires se nachází v srdci Les Trois Vallées, největší lyžařské oblasti na světě.

Les Menuires ve výšce 1 850 m n. m. je příjemné rodinné středisko se skvělou dostupností 600 km sjezdovek obrovské lyžařské oblasti Tři údolí. Ať už je váš rozpočet jakýkoliv, najdete zde rozmanité možnosti ubytování od jednoduchých apartmánů až po pětihvězdičkové hotely. Drtivá většina ubytování leží přímo na prahu sjezdovek. V Les Menuires si přijdou na své všechny generace. Na rodiny s dětmi, páry i seniory zde čekají malé radosti i velké zážitky.

Fotogalerie Les Menuires

Les Arcs

Středisko Les Arcs skýtá nekonečné možnosti zimních radovánek v krásném prostředí. Rodiny s dětmi, skupiny přátel, zamilované páry a hlavně milovníci lyžování budou nadšeni nádhernými scenériemi a kvalitou sněhu ve všech částech střediska Les Arcs a Peisey Vallandry. Středisko je součástí lyžařské oblasti Paradiski se 425 km sjezdovek.

Les Arcs nabízí mnoho zajímavostí, třeba zipline v Arc 2000, kabinkovou lanovku Vallandry, na jejíž horní stanici naleznete unikátní muzeum horské fauny a flóry nebo vyhlídkovou terasu nad Arc 1800, která je skvělým místem pro pořízení krásných fotografií. Les Arcs zároveň podporuje udržitelný rozvoj (nové projekty na ochranu životního prostředí, snížení spotřeby energetických zdrojů a zvýšení ekologického povědomí mezi návštěvníky střediska).

Fotogalerie Les Arcs

La Plagne

Středisko La Plagne v Savojsku, to je možnost lyžovat na neskutečných 425 km sjezdovek lyžařské oblasti Paradiski ve výšce 1 250–3 250 m n. m. v národním parku Vanoise. La Plagne je považováno za jedno z nejpopulárnějších středisek na světě - je vhodné pro začátečníky i velmi zkušené lyžaře. 70 % sjezdovek se nachází v polohách nad 2 000 m n. m.

La Plagne zahrnuje vesničky, údolí a vysoko položené svahy – celkem 12 míst, které tvoří různé tváře střediska. Najdete tu tradiční horské chaty i architekturu 20. století a hlavně nepřeberné množství aktivit. Jen tady mají ledovou umělou věž, která nemá v Evropě obdoby, a jedinou závodní bobovou dráhu ve Francii.

Fotogalerie La Plagne

Val Thorens

Val Thorens je bezesporu nejznámějším střediskem obří skioblasti Tří údolí. Jde o nejvýše položené lyžařské středisko Evropy (ubytování ve 2 300 m n. m.), přímo v srdci hor na konci údolí Vallée des Belleville. Val Thorens je obklopeno horskými velikány, které vytvářejí fascinující amfiteátr s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet (3 562 m n. m.).

Příznivé klimatické podmínky, přítomnost okolních ledovců, velmi dobrý systém umělého zasněžování a vysokohorská poloha Val Thorens zaručují téměř ideální sněhové podmínky pro lyžování již od konce listopadu až do půlky května.

Visutá kabinová lanovka s kapacitou až 150 osob vedoucí na Cime de Caron (3 195 m n. m.) skýtá jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama Alp.
Krom lyžování zabaví i osvětlená 6 km dlouhá sáňkařská dráha či závěsná dráha Tyrolienne.

Fotogalerie Val Thorens

Další informace a tipy na cestování do Francie najdete na oficiálních stránkách France.fr×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?