• Úvod
 • Střediska aktuálně hlásí

Střediska aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.
Aktuální stav provozu lyžařských středisek naleznete zde

Aktuality z lyžařských středisek

Naposledy aktualizováno: 14. 1. 2019

Paganella

Aktuální sněhové podmínky

Kvalita lyžování na Paganelle je perfektní. Sněhová pokrývka dosahuje 5-60 cm dle nadmořské polohy. V posledních dnech napadlo 5 cm čerstvého sněhu. Sjezdové tratě jsou zasněženy převážně technickým sněhem, který je pevný. Při vyšším počtu lyžařů se občas vyskytují ledové plotny. Průměrné teploty se pohybují kolem -6 °C.

Předpověď počasí

Tento týden se bude na Paganelle střídat slunečné počasí se sněžením. Od úterý až do čtvrtka očekáváme krásné slunečné dny, v pátek sněžení a od soboty se znovu dočkáme slunce. Teplotní minima se budou pohybovat okolo -13 °C, maxima kolem -4 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Při špatném počasí doporučujeme našim klientům návštěvu sportoviště AcquaIN, kde se v přízemní části nachází plavecký a relaxační bazén. Držitelé karty Andalo Card mají zvýhodněné vstupné za 4,50 euro. V horní části sportoviště je wellness centrum. V úterý a pátek od 19:30 do 22:30 se v rámci vícedenního skipasu mohou návštěvníci střediska Paganella zúčastnit nočního lyžování. Lyžuje se z mezizastávky hlavní kabinky Dosson až do Andala. Tratě jsou po denním lyžování znovu upravovány.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

Naposledy aktualizováno: 14. 1. 2019

Monte Bondone

Aktuální sněhové podmínky

Sněhové podmínky v lyžařském středisku Monte Bondone jsou velmi příznivé. Sjezdové tratě pokrývá 30-60 cm sněhu v závislosti na nadmořské poloze. Sjezdovka z Palonu má tvrdší povrch a v jejích horních částech se místy tvoří ledové plotny. Aktuální denní teploty se pohybují v rozmezí od -3 do 1 °C, noční teploty od -14 do -5 °C.

Předpověď počasí

Dle předpovědi počasí očekáváme ve čtvrtek, v pátek a v sobotu sněhové přeháňky. Ostatní dny tohoto týdne bude jasno až polojasno.

Monte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálně

Naposledy aktualizováno: 14. 1. 2019

Val di Fassa e Carezza

Aktuální sněhové podmínky

Sjezdové tratě střediska Val di Fassa jsou perfektně upravené (i v odpoledních hodinách), přestože sníh na sjezdovkách je převážně umělý. Sněhová pokrývka dosahuje 5-50 cm v závislosti na nadmořské poloze, v neděli navíc napadl čerstvý prašan. Místy se tvoří ledové plotny. Otevřeno je zde 102 km z celkového počtu 110 km sjezdových tratí a 54 z 57 lanovek.

Lyžařské středisko Alpe Lusia / San Pellegrino hlásí 30 cm sněhu ve vyšších polohách střediska, přičemž v neděli napadl čerstvý sníh a provoz 91 km sjezdových tratí z celkového počtu 100 km a 22 lanovek z 23.

Sella Ronda je otevřena v obou směrech (možné dočasné uzavírky některých částí kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám).

Předpověď počasí

V tomto týdnu očekáváme pokles nočních teplot až k -12 °C, denní teploty se budou držet kolem bodu mrazu. Předpověď počasí hlásí převážně slunečno, v závěru týdne by mělo sněžit.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • 14.-19. 1. šampionát v alpském a klasickém lyžování – soutěží přes 1 000 hasičů z celé Itálie, Sèn Jan di Fassa
 • 15. 1. Sci Gourmet! – lyžování s doprovodem, na trase degustace typických produktů údolí Ladina (svačina, oběd, aperitiv), Canazei
 • 15. 1. organizovaná celodenní exkurze na sněžnicích na Val Duron, začátek v Campitellu
 • 16. 1. organizovaná večerní exkurze na sněžnicích na Pian Trevisan (pod Marmoládou) s aperitivem, začátek v Canazei
 • 17. 1. organizovaná celodenní exkurze na sněžnicích do Val Salei
 • 18. 1. organizovaná noční exkurze na sněžnicích s výjezdem na skútru/rolbou, na sněžnicích oblastí Fuciade, sraz v Canazei nebo na Passo S. Pellegrino
 • 19. 1. organizovaná dopolední exkurze na sněžnicích, výjezd na „střechu Dolomit“ Passo Pordoi, sraz v Canazei
 • 15.-18. 1. Evropský pohár v alpském lyžování San Pellegrino (Moena) – sjezd ženy 2300 m
 • 18. 1. + 25. 1. východ slunce na Marmoladě v 3265 m n. m., sjezd po nedotčené sjezdovce La Bellunese, snídaně (Serauta)
 • 25. 1. Moena – Neve Notte – amatérský noční závod v běhu na lyžích na trase Marcialongy
 • 25. 1. Pozza – Trentino Ski Sunrise (Buffaure) – východ slunce s tradiční snídaní v rifugiu Al Zedron, sjezd po nedotčené sjezdovce
 • 27. 1. Marcialonga – 70 km z Moeny do Canazei, každoroční slavný závod v běhu na lyžích
Val di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálně

Naposledy aktualizováno: 14. 1. 2019

Val di Fiemme / Obereggen

Romantický východ slunce nad Val di Fiemme

Všem návštěvníkům lyžařského střediska Val di Fiemme doporučujeme nezapomenutelný zážitek Trentino Ski Sunrise - Alpe Cermis - pozorování východu slunce na lyžích ve výšce cca 2250 m n. m. Akce se koná 17. ledna 2019. V případě zájmu se objednejte u delegáta. Odjezd lanovkou z Fondovalle, jež vás vyveze až k restauraci PAION - Alpe Cermis, je ráno v 6 hodin (cesta lanovkou v rámci skipasu zdarma). Zde si kromě pozorování východu slunce můžete užít také romantickou snídani (15 euro dospělý, 10 euro dítě).

Naposledy aktualizováno: 14. 1. 2019

Bormio / San Colombano

Aktuální sněhové podmínky

Bormio aktuálně hlásí bohatou nadílku prašanu (Ciuk – 15 cm, Bormio 2000 m n. m. – 20 cm, Cimino - 30 cm, Bormio 3000 m n. m. – 40 cm). Celkem pokrývá sjezdové tratě střediska 40-170 cm sněhu dle nadmořské výšky. Teploty se pohybují od -17 do 3 °C. Otevřeny jsou všechny sjezdové tratě z Bormio 3000 až do Bormio-město. Ve výšce 3000 m n. m. je pouze přírodní sníh, v nižších polohách se mísí se sněhem technickým.

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme proměnlivé počasí – bude se střídat slunečno se sněhovými přeháňkami (čtvrtek-pátek). Teploty se budou pohybovat od -6 do 3 °C v 1200 m n. m., od -13 do -3 °C ve 2000 m n. m. a v rozmezí -17 až -10 °C ve 3000 m n. m.

Zajímavosti a akce ve středisku

Každé pondělí od 21 hodin zveme klienty NEV-DAMY na uvítací párty na náměstí v Bormiu (svařené víno, degustace likérů a drobné občerstvení zdarma). V sobotu 19. 1. se můžete těšit na We Glow – noční lyžování doprovázené světelnou show. Doporučujeme taktéž návštěvu Bormio Terme – našim klientům poskytujeme vstupné s výraznou slevou.

Bormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálně

Naposledy aktualizováno: 14. 1. 2019

Santa Caterina

Aktuální sněhové podmínky

Santa Caterina hlásí nadílku 30 cm čerstvého prašanu. Celkem svahy střediska pokrývá přibližně 50-150 cm sněhu v závislosti na nadmořské poloze. Denní teploty se pohybují kolem -4 °C, noční klesají k -6 °C.

Předpověď počasí

V úterý a ve středu očekáváme jasno až polojasno, ve čtvrtek polojasno až zataženo a v pátek zataženo se sněžením (max. 6 cm čerstvého sněhu). Ranní teploty se budou pohybovat od -12 do -7 °C, denní teploty od -4 do 3 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Každý den je otevřeno přírodní kluziště. Večerní bruslení probíhá ve středu a v sobotu.


Santa Caterina aktuálněSanta Caterina aktuálně

Naposledy aktualizováno: 9. 1. 2019

Val di Fiemme / Obereggen


Val di Fiemme / Obereggen aktuálněVal di Fiemme / Obereggen aktuálně

Naposledy aktualizováno: 7. 1. 2019

Val di Fassa e Carezza

Aktuální sněhové podmínky

Val di Fassa aktuálně hlásí provoz 102 km sjezdových tratí z celkového počtu 110 km a 54 z 57 lanovek. Kvůli silnému větru jsou bohužel dočasné uzavírky (Sella Ronda momentálně uzavřena v obou směrech). Svahy pokrývá 5-50 cm sněhu. Sníh je většinou umělý a ledový, ráno manšestr, tvoří se ledové plotny. Aktuální teploty v Canazei se pohybují od -4 do -2 °C.

Předpověď počasí na následující dny

V tomto týdnu očekáváme ochlazení až k -16 °C a silný vítr (cca 39 km/h). Na středu a čtvrtek hlásí předpověď počasí sněžení.

Zajímavosti a akce ve středisku

V následujících dnech se můžete těšit na tyto akce:

 • 9. 1. 2019: organizované lyžování a snídaně při východu slunce – Canazei, Belvedere,
 • 14.-19. 1. 2019: šampionát v alpském a klasickém lyžování – soutěží přes 1 000 hasičů z celé Itálie, místo konání: Sen Jan di Fassa,
 • 15.-18. 1. 2019: Evropský pohár, San Pellegrino (Moena).

Val di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálně

Naposledy aktualizováno: 7. 1. 2019

Livigno

Aktuální sněhové podmínky

Svahy lyžařského střediska Livigno pokrývá 42-135 centimetrů sněhu v závislosti na nadmořské poloze. Kvůli chladnému a vlhkému počasí začínají být některé sjezdové tratě zledovatělé. Očekáváme však silné sněžení a následné zlepšení situace. Aktuální teploty se pohybují kolem -11 °C na vrcholech a -6 °C v údolí.

Předpověď počasí na následující dny

Na úterý a středu hlásí předpověď počasí vydatné sněžení. Mělo by napadnout téměř 30 centimetrů nového sněhu.

Livigno aktuálněLivigno aktuálně

Naposledy aktualizováno: 7. 1. 2019

Monte Bondone

Aktuální sněhové podmínky

Sjezdové tratě lyžařského střediska Monte Bondone jsou ve velmi dobrém stavu. Pokrývá je 30-60 cm sněhu. Pouze sjezdovka na Palon je poněkud tvrdšího charakteru, na vrcholu se kvůli silnému větru vyskytuje hodně kamenů a ledových ploten. Aktuální denní teploty se pohybují od -2 do 2 °C, noční teploty v rozmezí -6 až -2 °C.

Předpověď počasí na následující dny

Počasí si bude v následujících dnech držet stále stejný charakter, bohužel bez sněhových srážek.

Novinky
×
09. 01. 2019 NOVÉ

RAKOUSKO - SILNICE - AKTUÁLNĚ!

Aktuální počasí skutečně může cestu do některých středisek zkomplikovat nebo prodloužit.
Hlavní tahy jsou nicméně stále sjízdné, uzavírky se týkají spíše menších silnic.
Uzavírky a omezení se mění podle aktuální situace, doporučujeme tedy klientům, aby před cestou sledovali tyto stránky s aktuálními informacemi:  https://www.oeamtc.at/verkehrsservice/
Rozhodně by měli mít klienti veškerou zimní výbavu včetně sněhových řetězů.
09. 01. 2019 NOVÉ

RAKOUSKO - LAVINY - AKTUÁLNĚ!

Ve velké části Rakouska hrozí akutní lavinové nebezpečí!
Klienti by se tedy měli více než kdy jindy vyvarovat ježdění mimo vyznačené sjezdovky.
Aktuální situaci je možné sledovat na těchto webových stránkách:
http://www.lawinen.at/
https://wetter.orf.at/
http://warnungen.zamg.at/html/en/today/all/at/
06. 01. 2019

Zimní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na zimní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do alpských středisek za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
25. 11. 2018

Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství naleznete zde.