• Úvod
 • Střediska aktuálně hlásí

Střediska aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.
Aktuální stav provozu lyžařských středisek naleznete zde

Aktuality z lyžařských středisek

Naposledy aktualizováno: 18. 3. 2019

Bormio / San Colombano

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařských areálech Bormio a San Colombano jsou otevřeny všechny sjezdové tratě. Svahy pokrývá souvislá vrstva upraveného přemrzlého nového prašanu, v nižších polohách pod 2 000 m n. m. a při krásném slunečném počasí začíná jarní firn (zejména v odpoledních hodinách). Výška sněhové pokrývky dosahuje 40–190 cm, teploměry v závislosti na nadmořské výšce ukazují od -18 do 15 °C.

Předpověď počasí

Počasí bude v průběhu týdne perfektní, očekává se jasno až do konce víkendu. Během týdne se ochladí, předpokládané teploty v 1 200 m od 0 do 15 °C, ve 2 000 m od -11 do 10 °C, nejvyšší místa okolo 3 000 m od -18 do -5 °C. V závěru týdne teploty opět porostou.

Zajímavosti a akce ve středisku

Uvítací párty na náměstí v Bormiu - každé pondělí je pro klienty Nev-Dama od 21:15 připraveno svařené víno, degustace likérů a drobné občerstvení zdarma.

 • Welcome drink na sjezdovce v Bormiu 2000 - každé úterý.

 • Klientům poskytujeme vstupné do lázeňského komplexu Bormio Terme s výraznou slevou.

Bormio / San Colombano aktuálně Bormio / San Colombano aktuálně Bormio / San Colombano aktuálně Bormio / San Colombano aktuálně

Naposledy aktualizováno: 18. 3. 2019

Risoul / Vars

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Vars leží aktuálně 55-90 cm sněhu v závislosti na nadmořské poloze. Na sjezdovkách je sněhová vrstva již slabší, ale pro lyžování plně dostačující. Stále se jezdí také na červené spodní Olympijské sjezdovce vedoucí k rezidenci Pra Sainte Marie v části Vars Sainte Marie. Tratě jsou upravené a neobjevují se žádné vydřené plochy ani kameny. Vzhledem k proměnlivému počasí se mění také kvalita sněhu. Zpravidla dopoledne je sníh na dobré úrovni, odpoledne už se tvoří firn (jarní sníh).

Ve středisku aktuálně vládne slunečné počasí s teplotami od -8 °C do 4 °C. Středisko aktuálně hlasí 2. stupeň lavinového nebezpečí.

Předpověď počasí

Na začátek týdne je předpověď příznivá, očekává se návrat jarního počasí a teploty od -4 °C do 4 °C. V úterý dopoledne bude jasno, odpoledne již oblačno. Také středa bude ve znamení větší oblačnosti. Do konce týdne je pravděpodobnost sněžení minimální.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • Tradiční provensálské trhy - každé úterý ve Vars les Claux

 • 21. 3.-23. 3. Vars - mistrovství světa v rychlostním lyžování na letmém kilometru KL; ve čtvrtek 21. 3. slavnostní zahájení s ohňostrojem, v pátek a v sobotu od 9:30 závody, v sobotu odpoledne slavnostní vyhlášení výsledků a rozdání cen.

Naposledy aktualizováno: 18. 3. 2019

Folgaria / Lavarone

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria/Lavarone je aktuálně sníh pouze na sjezdovkách, oficiální čísla udávají sílu od 35 do 80 cm. Ačkoliv připadlo 10 cm nového sněhu, bohužel rychle taje. Kvalita lyžování se zhoršuje s vyššími teplotami a slunečným počasím. Ke konci minulého týdne byl sníh převážně těžký a mokrý, nicméně jsou dosud všechny sjezdovky otevřeny. Uzavřeno je propojení z Fondo Grande na Passo Coe. V sobotu 23. 3. bude uzavřena Costa a Serrada. Teploty v noci klesají lehce pod nulu, přes den dosahují k 6 až 12 °C.

Předpověď počasí

Výhled na tento týden je vyloženě jarní, denní teploty mají být až 18 °C. V noci po celý týden teploty neklesnou bod mrazu a budou se držet plusových hodnot.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • 20.-24. 3. - Mistrovství Evropy v krasobruslení UISP v Palasportu

 • 23.-.24. 3.Millegrobbe závod v běžkování

Naposledy aktualizováno: 18. 3. 2019

Obertilliach

Aktuální sněhové podmínky

Ve středisku Obertilliach dosahuje výška sněhu 35-90 cm. Lyžuje se na upraveném prašanu. V provozu je všech pět vleků. Teploty se pohybují okolo -3 °C.

Předpověď počasí

Pondělí - během dne dešťové a sněhové srážky, zataženo. Maximální teploty 3-8 °C.

Úterý - převážně zataženo, místy slunečno. Nejnižší teploty -5-1 °C, maximální 5-10 °C.

Středa - jasno, místy mlhy. Nejnižší teploty -7 až -2 °C, maximální 10-15 °C.

Čtvrtek - jasno. Nejnižší teploty -5-0 °C, maximální 10-15 °C.

Pátek - jasno. Teploty se budou pohybovat mezi -2-7 °C.

Sobota - jasno. Teploty -2-12 °C.

Neděle - polojasno. Teploty -6-6°C.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • Večerní lyžování ve středu 20. 3. od 20:00 do 21:00
 • Návštěvníkům střediska Obertilliach doporučujeme „Laternenwanderung“ - pochod s lucernami ke stadionu biatlonu, který probíhá každé úterý od 19:30. Cena činí 10 € za dospělou osobu, 6 € za dítě. V ceně je klobása na grilu, horký jablečný džus s alkoholem či bez a taxi zpět k hotelu. Dětem se podává klobása, nealko teplý džus a sladkost v iglů. Rezervace je nutná do 17 hodin v infocentru (odkud se vychází).

Naposledy aktualizováno: 12. 3. 2019

Bormio / San Colombano

Naposledy aktualizováno: 12. 3. 2019

Folgaria / Lavarone

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria/ Lavarone je aktuálně sníh pouze na sjezdovkách v síle od 35 do 80 cm. Kvalita lyžování se zhoršuje s vyššími teplotami – dopoledne jsou sjezdovky upraveny, místy se ale objevují ledové plotny a sníh taje. Aktuálně je nejméně příznivá situace na Costě, kde se sjezdovky zužují a na dojezdech se tvoří kaluže a sněhová břečka. Obdobně je tomu v Lavarone, nicméně kromě jedné sjezdovky u Passo Coe jsou všechny sjezdovky otevřené. Teploty v noci klesají k nule, přes den šplhají k 6 až k 10 °C.

Předpověď počasí

Tento týden přijde ochlazení, v noci klesnou teploty pod nulu, přes den se budou pohybovat kolem 4 až 8 °C. Očekáváme polojasno až zataženo, na víkend se předpokládají dešťové, nebo sněhové přeháňky.

Zajímavosti a akce ve středisku

FIS Children Cup – 13.-16. 3. 2019 - 4denní závod ve sjezdovém lyžování, kde se představí mladí závodníci z celého světa. Závod bude probíhat na Fondo Grande a v Costě.

Naposledy aktualizováno: 12. 3. 2019

Paganella

Aktuální sněhové podmínky

Sněhová pokrývka na Paganelle dosahuje 20 cm až jednoho metru, během minulého týdne napadlo 10 cm čerstvého sněhu. Otevřeny jsou všechny sjezdové tratě. V nižších polohách a při dojezdech je sníh těžší a taje, ve vyšších polohách bývá trochu „písčitý“. Muldy se netvoří, pouze v některých místech můžete narazit na ledové plotny. Lyžování je i přesto na stále vysoké úrovni.

Předpověď počasí

Tento týden se můžete na Paganelle těšit na slunečné a mrazivé počasí. Teploty klesnou až k -11 °C, na kopcích by se i přes den měly stále držet pod nulou. V pátek bude oblačno a místy ojedinělé sněžení.

Zajímavosti a akce ve středisku

Na co se můžete ve středisku Paganella tento týden těšit?

 • Úterní noční lyžování - v ceně vašeho skipasu. Otevírací doba 19:30-22:30. Otevřena je i restaurace Dosson.

 • Středa „Lasagna party“- pro klienty Nev-Dama na chatě Malga Zambana (sjezd ze sjezdovky Tre-Tre). Restaurace otevře v 11:30. Rezervace předem podmínkou.

 • Čtvrtek – degustace a ochutnávka trentinských specialit a grappy v příjemném obchůdku Tito Speck. Sraz v 18:00 u Caffé centrale. Cena 6 € na osobu.

 • Pátek- noční lyžování!

Naposledy aktualizováno: 12. 3. 2019

Livigno

Aktuální sněhové podmínky

V Livignu dosahuje sněhová pokrývka 78-187 cm. Teploty se přes den drží nad bodem mrazu, v noci klesají k -8 až -2 °C. Při vyšších teplotách a slunečných dnech doporučujeme si přivstat - po ránu jsou sjezdovky v perfektním stavu, po poledni už může být sníh v nižších dojezdech rozměklý. Přesto je ve středisku skvělé lyžování.

Předpověď počasí

Tento týden bude ve znamení aprílového počasí. Pondělí přineslo silný vítr a sníh, úterý a středa by měly být nejhezčími dny tohoto týdne. Ve čtvrtek a v pátek můžete čekat déšť se sněhem. Od začátku dalšího týdne očekáváme příjemné jarní teploty okolo 7 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • Show instruktorů lyžování – probíhá každé úterý večer na Campo Scuola (začátek je vždy ve 21 hodin, vlek č.23). Těšit se můžete na přehlídku různých lyžařských stylů, závody, skoky a jízdy v kostýmech. Program vrcholí ohňovou show na lyžích a ohňostrojem. Během představení je pro návštěvníky připraveno svaření víno.

Naposledy aktualizováno: 12. 3. 2019

Madesimo

Aktuální sněhové podmínky

Sněhová pokrývka v Madesimu si drží sílu - na kvótách dosahuje 280 cm, přímo v Madesimu je okolo 80 cm. Za poslední týden nasněžilo 40 cm čerstvého prašanu. Každé ráno jsou sjezdovky upraveny na manšestr, odpoledne se stoupajícími teplotami povrchová vrstva lehce bředne. V provozu jsou všechny lanovky i sjezdové tratě. Teploty se na vrcholcích pohybují okolo -4 °C, ve městě okolo 0 °C.

Předpověď počasí

Začátek týdne bude slunečný, po poledni se ale zatáhne a přijde sněžení. Teploty se udrží maximálně do 3°C. Středa a čtvrtek počítá s polojasným, místy oblačným počasím. Po celý týden bude proměnlivý vítr a průměrné denní teploty kolem 0 °C. V noci na pátek bude opět sněžit a na víkend stoupnou teploty až k 6 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • Uvítací párty – v pondělí od 11:00 do 12:00, na svahu v restauraci Larici

 • Degustační talíř – v pondělí a v úterý od 12:00 do 13:00

 • Exkurze na sněžných skútrech – ve středu, čtvrtek a pátek dopoledne, na trasách: Passo dello Spluga, lom Cava a Montespluga

Naposledy aktualizováno: 12. 3. 2019

Santa Caterina

Novinky
×
06. 02. 2019

SANTA CATERINA - DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Od 8. 2.2019 je ukončen z technických důvodů provoz vleku č. 4 Gavia propojujícího centrum střediska s kabinkovou lanovkou. Nahrazuje jej nový travers zapojující vleky č. 6 a 7, a také nová linka místního skibusu pendlující každých 10 minut denně od 8,30 do 17,00 od sedačkové ke kabinkové lanovce v Santa Caterině.
03. 02. 2019

Zimní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na zimní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do alpských středisek za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
Sleva 300 Kč