Paganella aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Zobrazit kompletní nabídku zájezdů do střediska Paganella.

Webkamery

Reporty ze střediska

14. 1. 2019

autor: Martina Lišková

Aktuální sněhové podmínky

Kvalita lyžování na Paganelle je perfektní. Sněhová pokrývka dosahuje 5-60 cm dle nadmořské polohy. V posledních dnech napadlo 5 cm čerstvého sněhu. Sjezdové tratě jsou zasněženy převážně technickým sněhem, který je pevný. Při vyšším počtu lyžařů se občas vyskytují ledové plotny. Průměrné teploty se pohybují kolem -6 °C.

Předpověď počasí

Tento týden se bude na Paganelle střídat slunečné počasí se sněžením. Od úterý až do čtvrtka očekáváme krásné slunečné dny, v pátek sněžení a od soboty se znovu dočkáme slunce. Teplotní minima se budou pohybovat okolo -13 °C, maxima kolem -4 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Při špatném počasí doporučujeme našim klientům návštěvu sportoviště AcquaIN, kde se v přízemní části nachází plavecký a relaxační bazén. Držitelé karty Andalo Card mají zvýhodněné vstupné za 4,50 euro. V horní části sportoviště je wellness centrum. V úterý a pátek od 19:30 do 22:30 se v rámci vícedenního skipasu mohou návštěvníci střediska Paganella zúčastnit nočního lyžování. Lyžuje se z mezizastávky hlavní kabinky Dosson až do Andala. Tratě jsou po denním lyžování znovu upravovány.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

7. 1. 2019

autor: Martina Lišková

Aktuální sněhové podmínky

Na Paganelle jsou momentálně otevřeny všechny sjezdové tratě a lanovky. Sjezdovky jsou perfektně upraveny. Lyžuje se na technickém sněhu, který dosahuje výšky 5-60 cm. V odpoledních hodinách bývá sníh mírně rozježděný. Sněhová pokrývka je však přemrzlá, takže sníh není těžký. Na některých místech se tvoří ledové plotny, proto doporučujeme nezanedbat servis lyží. Aktuální teploty se pohybují kolem -5 °C na vrcholu a okolo 5 °C při dojezdech.

Předpověď počasí na následující dny

V úterý a ve středu očekáváme mírnou oblačnost, místy slunečno. Následující dny bude panovat krásné slunečné počasí. Sněžení je hlášeno pouze na neděli 13. 1. Teplotní minima se na vrcholu Paganelly budou pohybovat okolo -15 °C, maxima okolo -2 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Každé pondělí v 11 hodin zveme naše klienty na welcome drink na chatě Albi de Mez. Doporučujeme noční lyžování, které probíhá každé úterý a pátek od 19:30 do 22:30 z Dossonu dojezdovou tratí do Andala a v rámci šestidenního skipasu je zdarma.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

23. 12. 2018

autor: Martina Lišková

Aktuální sněhové podmínky

K 23. 12. 2018 hlásí lyžařské středisko Paganella sněhovou pokrývku o výšce 45 cm na zasněžených sjezdovkách. Sníh je krásně upravený. Otevřeny jsou všechny lanovky, 10 z 11 modrých sjezdových tratí, 13 z 15 červených, 1 černá a v provozu je také snowpark.

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme na Paganelle denní teploty od -6 do 5 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Během vánočních svátků se na náměstí v Andalu koná “Paese nel Bosco“ s muzikou.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

17. 12. 2018

autor: Nev-Dama

Aktuální sněhové podmínky

Díky velmi kvalitní zasněžovací technice byly na Paganelle v sobotu otevřeny další sjezdové tratě včetně dojezdu do Andala. Aktuálně je zde v provozu celkem 9 z 11 modrých sjezdovek a 17 z 23 červených tratí. Černá sjezdová trať Olimpionica 2 je prozatím uzavřena kvůli probíhajícím závodům. Funkční je také pás pro děti (tapis roulant) v lokalitě Dosson. Kvalitní úprava sjezdovek v horních i dolních částech střediska vydrží díky teplotám pod bodem mrazu obvykle i přes den. Sněhová pokrývka na sjezdových tratích dosahuje 5-35 centimetrů. Teploty se aktuálně pohybují od -11 do -3 °C.

Předpověď počasí na následující dny

Tento týden očekáváme proměnlivé počasí. Na pondělí hlásí předpověď oblačno, zatímco na úterý jasnou oblohu se sluncem a teplotami od -7 do -3 °C a od středy do pátku místy sněžení. Teploty se koncem týdne budou pohybovat okolo -4 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Klienty NEV-DAMY zveme každé pondělí v 11 hodin na welcome drink na chatu Albi de Mez (chata se nachází 200 metrů od konečné zastávky hlavní kabinky). V pondělí a v úterý, 17. a 18. 12. 2018, zde můžete být svědky mužského šampionátu ve sjezdu.


Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

10. 12. 2018

autor: Nev-Dama

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Paganella jsou momentálně v provozu 4 modré a 6 červených sjezdových tratí - Panoramica (D), Olimpionica 3 (G), Seletta (E), Traliccio (F), Cacciatori 2 (M), S. Antonio 1 (P), Salare (W), Skiweg (X), Dosso Larici (C), scuola Dosson, dolní část Nuvola Rossa. Tyto tratě jsou perfektně upravené, sníh je tuhý a nikde se nehromadí. V některých přejezdových částech se však nachází kamení. Doporučujeme nezanedbat servis lyží a nabroušení hran. V pracovních dnech se na tratích velmi dlouho drží čerstvě upravený manšestr a u lanovek se netvoří zástupy lyžařů. Zasněžené sjezdovky pokrývá přibližně 5-35 centimetrů sněhu.

Předpověď počasí na následující dny

Předpověď počasí na následující dny hlásí mírné sněhové přeháňky. V průběhu týdne se budou střídat slunečné dny s občasným sněžením. Teploty se budou držet pod nulou, na vrcholech naměříme kolem -15 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Každé pondělí v 11 hodin zveme všechny klienty CK NEV-DAMA na welcome drink na chatu Albi de Mez. V předvánočním čase je pro návštěvníky Paganelly připraven bohatý program:

  • 12. 12. - bezplatný Acquagym v městském bazénu pod záštitou místních animátorů (hradí se pouze vstup do bazénu),

  • 13. 12. - 14. 12. - Evropský ženský šampionát ve sjezdu (sjezdovka Olimpionica 2),

  • 13. 12. - 16. 12. - Eurochocolate Christmas na náměstí od 10 do 19 hodin (bohatý program se spoustou čokolády od pravých mistrů svého řemesla).


Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

26. 3. 2018

autor: Martina Lišková

Aktuální sněhové podmínky

Na Paganelle na lyžaře čeká 100 % otevřených sjezdových tratí. Sněhové podmínky jsou perfektní. Sníh ve středisku dosahuje výšky až 175 cm. Noční teploty klesají pod bod mrazu, takže každé ráno se lyžuje na krásně upraveném manšestru. Přes den za svitu slunce sníh povoluje, není však extrémně těžký a nehromadí se. Při nižších polohách se občas tvoří ledové plotny. Podél sjezdových tratí již vykukuje příjemná jarní příroda.

Předpověď počasí na tento týden

Tento týden nás čeká proměnlivé počasí. V pondělí bude slunečno, ve zbytku týdne střídavě slunečno a zataženo. V pátek a v sobotu očekáváme sněhové přeháňky. Teploty budou o něco vyšší než v minulém týdnu, stále se však budou držet pod bodem mrazu. Teplotní minimum očekáváme -5 °C, maximum 0 °C.

Zajímavosti a akce

Po dni na svahu doporučujeme après-skizábavu v následujících podnicích:

  • Après Ski Bar Tre3 při dojezdu do Santelu, směr Fai della Paganella (možnost využít klientskou kartu CK NEV-DAMA)

  • Après Ski Bar v centru Andalo – koncem týdne zde probíhá diskotéka

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

19. 3. 2018

autor: Martina Lišková

Lyžařské středisko Paganella hlásí bohatou nadílku čerstvého sněhu – až 50 cm. Celkově pokrývá sjezdové tratě 25-180 cm sněhu v závislosti na nadmořské výšce. Ve vyšších polohách je sníh přemrzlejší, zatímco v nižších polohách a na dojezdových tratích je sníh těžší a mokrý. Místy se objevují kameny.

Předpověď počasí na tento týden je příznivá. V pondělí bude zataženo, od úterý až do soboty očekáváme slunečno. Teploty klesnou na -13 až -4 °C.

V úterý a v pátek doporučujeme noční lyžování, které se na Paganelle koná od 19:30 do 22:30. V ceně vašeho šestidenního skipasu můžete využít návštěvy dvou dalších středisek, Folgaria a Monte Bondone, jakýkoliv den, který si zvolíte.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

12. 3. 2018

autor: Martina Lišková

Svahy střediska Paganella pokrývá 39-150 centimetrů sněhu. Během uplynulého víkendu bylo na Paganelle v nižších polohách deštivo, sněžilo v nadmořských výškách od 1900 m n. m. Sníh je nyní těžký, ale není výrazně rozježděný. Sjezdové tratě stále drží a i nadále je pokrývá souvislá vrstva sněhu. Hůře jsou na tom běžkařské tratě, které se nachází v Andalu (1050 m n. m.), kde v neděli přetrvával déšť v průběhu celého dne. Ve vyšších polohách se drží hustá mlha.

Na začátku týdne se budou teploty pohybovat okolo bodu mrazu. V nižších polohách očekáváme déšť, zatímco ve vyšších polohách sněhové přeháňky. Ve středu bude slunečno s teplotami od -8 do 0 °C. Na čtvrtek hlásí předpověď proměnlivé počasí. Bude se nám střídat slunečno, zataženo i sněhové přeháňky. V pátek a o víkendu očekáváme opět slunečno.

Držitelům šestidenního skipasu doporučujeme navštívit také střediska Monte Bondone a Folgaria, v nichž mají lyžování v ceně skipasu. V případě špatného počasí zavítejte do sportovního centra Acqua In v Andalu s plaveckým bazénem. Otevřeno je každý den v čase 14:00 až 22:00. Ve středu navíc i od 10 do 12 hod.


5. 3. 2018

autor: Martina Lišková

Lyžařské středisko Paganella hlásí bohatou nadílku čerstvého sněhu. V minulém týdnu ho zde napadlo 20 cm. Na sjezdových tratích nyní leží celkem 40-150 cm sněhu. Z důvodu vysokých víkendových teplot sníh tál a hromadil se. Nyní očekáváme jeho přemrznutí díky nízkým nočním teplotám, což by nám v průběhu týdne mělo zajistit skvělé lyžařské podmínky.

Na začátku týdne bude na Paganelle zataženo s ojedinělým sněžením ve výšce nad 1900 m n. m. Mělo by napadnout zhruba 7 cm čerstvého sněhu. V nižších polohách je možný déšť. Teplotní minima budou od -6 do -3 °C. Čtvrtek a pátek přinesou příjemné slunečné počasí. Od soboty očekáváme další sněžení.

Pro nové návštěvníky pořádáme uvítací party s welcome drinkem každé pondělí od 11:00 na chatě Dosso Larici (sjezdovka C). Doporučujeme noční lyžování, jež probíhá v úterý a v pátek od 19:30 do 22:30 na dojezdové sjezdovce Cacciatori 1, které je v rámci skipasu zdarma.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

26. 2. 2018

autor: Martina Lišková

Sněhová pokrývka v lyžařském středisku Paganella je vysoká 40-155 cm. V neděli napadlo 15 cm nového sněhu. Díky velmi nízkým teplotám sníh přemrzne a v následujících dnech se pevně zafixuje. V nižších polohách sjezdovek a na dojezdových tratích se vyskytují ledové plotny.

V příštím týdnu nás čekají mrazivé teploty. Nejchladněji bude v úterý, kdy teploměr klesne až na -24 °C. Začátkem týdne očekáváme slunečno, od čtvrtka až do neděle zataženo se sněžením a postupným oteplováním.

Návštěvníci střediska se mohou těšit na čtvrteční závody ve slalomu, které bude pořádat Česká lyžařská škola. Zúčastnit se může každý zájemce. Zápis probíhá ve 13:00 u restaurace Meriz. Zápisné činí 10 euro. Také pro ty nejmenší je připraven zábavný program - na svahu v oblasti Prati di Gaggia v dětském koutku „Biblioigloo“ každý den mezi 11. a 12. hodinou a mezi 14. a 15. hodinou. Vstupné činí 6 euro, je nutné se předem objednat.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

19. 2. 2018

autor: Martina Lišková

Lyžařská oblast Paganella hlásí aktuálně 37-155 cm sněhové pokrývky. Sníh na sjezdovkách je přemrzlý a krásně drží až do zavíracích hodin i při vyšším počtu lyžařů. Na dojezdových svazích se místy tvoří ledové plochy, ale sněhu je stále dostatek. Povrch netaje ani na přímém slunci. Doporučujeme nezanedbat servis lyží a nabroušení hran. Teploty se pohybují od -10 do -3 °C.

Počasí v následujících dnech bude proměnlivé. V pondělí očekáváme zataženou oblohu, v úterý a ve středu minimální oblačnost, ve čtvrtek se opět zatáhne a v pátek bude ojediněle sněžit. Na sobotu hlásí jasno a slunečno, zatímco na neděli další sněžení. Teploty se budou po celý týden držet pod bodem mrazu.

Návštěvníci Paganelly se mohou těšit na čtvrteční závody ve slalomu, které bude pořádat česká lyžařská škola. Zúčastnit se může každý zájemce. Zápis probíhá ve 13:00 u restaurace Meriz. Zápisné činí 10 euro. Soutěží se o věcné ceny. Ve čtvrtek večer se uskuteční také Memorial Spellini na skialpech. Start je v 19:00 ze Santelu, cíl je na chatě Dosso Larici.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

12. 2. 2018

autor: Martina Lišková

Na sjezdových tratích lyžařského střediska Paganella leží zhruba 40-150 cm sněhu. Během posledních dnů napadlo 40 cm čerstvého sněhu. Ve vyšších polohách sjezdovek jsou skvělé lyžařské podmínky. Na dojezdových svazích se ojediněle nacházejí ledové plotny. Teploty se pohybují od -11 do 4 °C. Díky nízkým teplotám sníh přemrzl a nehromadí se.

Na pondělí hlásí předpověď počasí ojedinělé sněžení a zataženou oblohu. Od úterý se vyjasní a až do soboty nás čekají krásné slunečné dny. Začátkem týdne se teploty budou držet pod bodem mrazu. V noci očekáváme přibližně -12 °C a přes den kolem -8 °C. Od čtvrtka budou denní teploty růst nad nulu. V pátek se již budou pohybovat okolo 4 °C.

Středisko Paganella chystá pro své návštěvníky zábavný valentýnský program. Ve středu se uskuteční závod dvojic se sněžnicemi či na skialpech. Dvojice k sobě budou přivázány lanem. Závod začíná v 19:45 v Piazza Dolomiti. Zápis je možný do 19:00. Zápisné činí 30 euro za dvojici (cena zahrnuje večeři a lanovku).


5. 2. 2018

autor: Martina Lišková

Lyžařské středisko Paganella hlásí perfektní podmínky pro lyžování. Svahy pokrývá 28-100 cm sněhu a během posledních dnů přibylo 15 cm čerstvého sněhu. Teploty pod nulou od -11 do -2 °C zapříčinily přemrznutí nového sněhu. Sníh drží až do zavíracích hodin, netvoří se sněhové muldy a na manšestru se lyžuje až do odpoledne.

Od pondělí do pátku očekáváme zataženou oblohu. Ve středu a v pátek by mělo ojediněle sněžit. Teplota se i nadále bude pohybovat pod bodem mrazu. Kvalita lyžování se tedy bude stále zlepšovat. O víkendu očekáváme slunečno.                                                                 

Návštěvníci střediska se mohou zúčastnit závodu ve slalomu, který je pořádán českou lyžařskou školou CZECH SKI School tento víkend. Startovné je 10 euro. Závodí se o věcné ceny. Sobota a neděle bude v lokalitě Dosson ve znamení hudby. Zahrají nám zde známí DJs z italského rádia RDS.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

29. 1. 2018

autor: Martina Lišková

Sněhová pokrývka ve středisku Paganella dosahuje výšky 36-100 cm. Během posledních dnů přibylo zhruba 5 cm čerstvého sněhu. Aktuálně je zde slunečno s teplotami od -3 do 4 °C. Kvůli silnému slunci sníh rozměkl a v odpoledních hodinách se na některých místech nepatrně hromadí. Místy se objevují ledové plotny. Kvalita lyžování je však stále dobrá, a to až do zavíracích hodin sjezdovek. Sníh i přes vyšší teploty krásně drží.

Slunečné počasí je hlášeno na celý týden. Výjimkou bude čtvrtek, kdy očekáváme sněžení. Teploty se budou pohybovat okolo nuly a přes den lehce nad nulou. V pátek a v sobotu teploty klesnou až na -12 °C.

Našim klientům doporučujeme pro zpestření dovolené návštěvu centra AcquaIN, kde mohou využít plavecký bazén, wellness centrum i zimní kluziště s možností zapůjčení bruslí. Bazén i wellness centrum jsou otevřeny každý den v čase 14:00-22:00 (ve středu také 10:00-12:00). Noční lyžování probíhá každé úterý a pátek v čase 19:30-22:30 z Dossonu na modré dojezdové sjezdovce do Andala.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

22. 1. 2018

autor: Martina Lišková

Svahy střediska Paganella pokrývá přibližně 40-140 cm sněhu. V posledních dnech přibylo zhruba 10 cm čerstvého sněhu. Kvalita lyžování je skvělá. Na sjezdových tratích se nevyskytují žádné kameny, pouze malé množství ledových ploch, které odhalil silný nedělní vítr. Doporučujeme se ve slunečných dnech dopoledne pohybovat na svahu směřujícím do Fai della Paganella a odpoledne směrem do Andala, kde sluneční paprsky způsobují změkčení sněhu na přemrzlých místech. Teploty se pohybují od -8 °C do 2 °C.

V následujících dnech nás čeká proměnlivé počasí. Začátkem týdne očekáváme ojedinělé sněžení a teploty pod bodem mrazu. Úterý a středa budou slunečné, ve čtvrtek se však vrátí sněžení. Přibyde zhruba 34 cm nového sněhu. Koncem týdne bude oblačnost ustupovat.

Ve čtvrtek se koná „Meriz Open Cup“, závod ve slalomu, který je pořádaný českou lyžařskou školou a mohou se ho zúčastnit všichni zájemci. Startovné činí 10 euro za osobu. Součástí startovného je občerstvení a věcné ceny. 27. ledna od 9:30 mohou návštěvníci střediska Paganella změřit své síly s Bode Millerem, olympijským vítězem a čtyřnásobným mistrem světa na černé sjezdovce Olimpionica 2.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

15. 1. 2018

autor: Martina Lišková

Na sjezdových tratích ve středisku Paganella leží přibližně 36-100 cm sněhu. Během posledních dnů napadlo zhruba 5 cm nového sněhu. Teploty ve středisku se rapidně snížily na -8 °C až-3 °C.Sníh tedy přemrzl a začínají se tvořit ledové plotny. Doporučujeme lyžařům věnovat zvýšenou pozornost servisu lyží. Buďte obezřetní na svahu La Rocca při sjezdu směrem do Fai della Paganella, kde se kvůli nedávné rekonstrukci sjezdovky objevují kameny.

V průběhu tohoto týdne očekáváme teploty stále pod bodem mrazu. Obloha bude na začátku týdne spíše oblačná. Oblačnost však bude den ode dne ustupovat a bude ji nahrazovat slunce. Ve čtvrtek již očekáváme jasnou oblohu a slunečno. V pátek má přibýt zhruba 10 cm nového sněhu. O víkendu bude opět jasno a slunečno.

Pro naše klienty je každé pondělí od 11 hod. přichystán uvítací drink na české chatě Dosso Larici (sjezdovka C). Těšíme se na Vás!

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

8. 1. 2018

autor: Martina Lišková

Ve středisku Paganella leží na svazích od 30 do 80 cm sněhu. V posledních dnech napadlo zhruba 5 cm nového sněhu. Díky letošním perfektním sněhovým podmínkám na Paganelle funguje 100 % sjezdových tratí. Teploty se pohybují od -8 °C do 2 °C a sníh je trochu těžší. Občas se objevují ledové plotny a ke konci provozní doby také nerovnosti na sjezdovkách.

Teploty se budou postupně snižovat, sníh přes noc přemrzne, díky čemuž budou podmínky pro lyžování stabilnější. Od pondělí očekáváme sněžení a teploty od -4 °C do 0 °C. Napadne přibližně 40 cm nového sněhu. Od středy mají panovat slunečné dny. Naši klienti mají možnost zúčastnit se nočního lyžování, které je zahrnuto v ceně skipasu, na sjezdovce Cacciatori 1 z mezizastávky Dosson, a to každé úterý a pátek v čase 19:30–22:30 h. Od 10. do 14. ledna se můžete těšit na Festival lyžování a lyžařských klubů. Program začne ve čtvrtek v lokalitě Dosson. Od 18 h proběhne na náměstí v Andalu oficiální přivítání s ochutnávkou svařeného vína.


Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

18. 12. 2017

autor: Martina Lišková

Sjezdové tratě jsou skvěle upravené. Celá Paganella je pokryta sněhem, proto se nikde neobjevují kameny. V průběhu týdne očekáváme velmi chladné, ale krásně slunečné dny.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

11. 12. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle jsou perfektní lyžařské podmínky. Aktuálně je pro Vás připraveno 32 z 35 km sjezdových tratí. V neděli napadlo okolo 25 cm nového sněhu a v průběhu týdne očekáváme další. Na vrcholu je okolo -14°C. Letos se na Paganelle můžete těšit na novinky jako ,,Agility Dog´´-zábavný park pro Vaše čtyřnohé mazlíčky v lokalitě Prati di Gaggia. Ve čtvrtek 14.12. a  v pátek 15.12. se na Paganelle uskuteční Evropský ženský šampionát ve slalomu.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

27. 3. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle leží vrstva sněhu od 0 do 50 cm. V nejvyšších polohách během víkendu přibyly 4 cm. Na Paganellu už přišlo jaro. V minulém týdnu bylo proměnlivé počasí s teplotami nad nulou. Některé dny pršelo, místy se také objevila modrá obloha. To vše se projevilo na kvalitě sjezdových tratí. Byl uzavřen dojezd do Santelu, sjezdovka La Rocca a zóna Laghetto v Andalu. Podle situace se ukončuje provoz i na spodní části sjezdovky Dosso Larici. Sníh je velmi těžký a místy se tvoří kaluže. V Andalu byla uzavřena také běžkařská dráha okolo jezera. Stále ale fungujeme naplno, otevřeno je 95 % sjezdových tratí.

Aktuální teploty se pohybují od 0 do 12 °C. Po většinou propršeném týdnu se nám od pondělí začne vyjasňovat. Teploty se budou pohybovat okolo nuly. Od středy se oteplí až na 8 °C. Každé pondělí pořádáme pro naše klienty pravidelný přivítací drink na chatě Dosso Larici u sjezdovky C, tentokrát si připijeme i na závěr sezóny.

Paganella aktuálně

13. 3. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle leží sněhová vrstva od 10 do 90 cm. Během víkendu v oblasti nesněžilo. Ve čtvrtek a v pátek foukal velmi silný vítr a odnesl spousty sněhu ze sjezdových tratí. Jejich povrch je nyní proto spíše zledovatělý. Na dojezdové trati do Andala bývá v odpoledních hodinách těžký mokrý sníh. Lepší povrchy jsou na straně do Santelu - Fai della Paganella. V polohách nad 1 200 m je však stále vysoká sněhová vrstva umožňující velmi pěkné lyžování. Teploty se pohybují mezi -5 a 6 °C.

V následujících dnech se těšíme na slunečné počasí s občasnou velmi nízkou oblačností. Noční teploty se budou pohybovat pod nulou, během dne budou dosahovat až 7 °C. Každé pondělí pořádáme pro naše klienty pravidelný přivítací drink na chatě Dosso Larici u sjezdovky C.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

7. 3. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle leží sněhová vrstva od 10 do 80 cm. Během víkendu v oblasti připadlo ve vyšších polohách zhruba 20 cm nového sněhu, při dojezdových tratích a v přilehlých městečkách pršelo. Sníh je tedy mokřejší a těžší. Ve vyšších polohách je napadaný čerstvý prašan. Teploty se pohybují mezi -7 a 4 °C. V následujících dnech bude pokračovat proměnlivé počasí. Zataženou oblohu místy vystřídá slunce, ojediněle může i sněžit. V úterý převládne nízká oblačnost a poté až do pátku očekáváme slunečné počasí. V sobotu by mělo znovu slabě sněžit. V pondělí pořádáme pro naše klienty pravidelný přivítací drink na chatě Dosso Larici, sjezdovka C. Ve středu 8. března se celá Paganella zahalí do růžové barvy na oslavu mezinárodního dne žen. V restauracích se budou podávat „růžové chody“. 

Paganella aktuálně 

2. 3. 2017

autor: Martina Lišková

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

27. 2. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle je maximální sněhová vrstva 55 cm, ve spodních partiích leží asi 5 cm sněhu. Během posledního týdne nám tu nesněžilo. V polohách nad 1 400 m jsou sjezdové tratě velmi kvalitní.  V pátek se však oteplilo a bohužel pršelo. V nižších polohách a na dojezdech se tak zhoršila kvalitu lyžování. Díky nočním mrazům se ale povrchy intenzivně dosněžují. Teploty se pohybují mezi -8 a 2 °C.

V pondělí očekáváme oblačnost, která v úterý přejde v ojedinělé sněžení. Uprostřed týdne bude jasná obloha a od pátku se znovu začne tvořit oblačnost, která o víkendu přinese sníh. Každé pondělí pořádáme na chatě Dosso Larici, sjezdovka C uvítací drink pro naše klienty. V úterý 28. února vrcholí v Andalu tradiční karneval závěrečným maškarním průvodem s následným programem v Palacongressi. V Paese nel bosco se na náměstí denně konají animační programy pro děti.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

20. 2. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle leží sněhová vrstva od 20 do 60 cm. V posledním týdnu v oblasti nepřipadl žádný nový sníh. Pokrývka ležící na svazích v noci přemrzá, což zaručuje kvalitní lyžařské podmínky. Sjezdové tratě drží celý den až do zavíracích hodin. Při dojezdech se občas objevují ledové plotny. Teploty se pohybují mezi -8 a 4 °C.

V následujících dnech se těšíme na slunečné počasí, občas se vyskytne trocha oparu a velmi nízká oblačnost. V pátek se zatáhne s ojedinělým sněžením a od soboty se vrátí jasné slunečné dny. Tento týden v Itálii vrcholí karnevalové oslavy. V sobotu 25. února se uskuteční karneval pro děti ve městečku Fai della Paganella a v úterý 28. února jsou plánované velké karnevalové oslavy v Andalu. Jako každé pondělí pořádáme na chatě Dosso Larici, sjezdovka C uvítací drink pro naše klienty.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

13. 2. 2017

autor: Martina Lišková

V oblasti Paganella leží sněhová vrstva od 5 do 50 cm. V posledních dnech přibylo kolem 20 cm nového sněhu. V uplynulém týdnu se oteplilo, což mělo za následek tání v přilehlých městečkách. V pátek pak připadlo dalších 20 cm prašanu. Ve vyšších polohách je velmi kvalitní lyžování na přemrzlém sněhu, v polohách kolem 1 300 m se místy tvoří muldy. Aktuálně jsou otevřené všechny trati včetně free ride zóny Tre-Tre. Nově jsou k dispozici také trasy Dosson – Meriz o délce 5 700 m pro pěší, bežkaře a skialpinisty a Il Pinguino měřící 750 m.

V následujících dnech bude oblačnost ustupovat. Po celý týden očekáváme převážně slunečné dny. Teploty se budou pohybovat od -7 do 3 °C. Každé pondělí v 11 hodin se na chatě Dosso Larici u sjezdovky C koná přivítací drink pro klienty a ve čtvrtek se přijďte pobavit na česko-italskou párty pořádanou v rámci karnevalových oslav. V úterý 14. února jste srdečně zváni k účasti na noční valentýnské soutěži dvojic na skialpech.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

7. 2. 2017

autor: Martina Lišková

V oblasti Paganella leží na různých místech 15 až 60 cm sněhu. V posledních dnech tu vydatně sněžilo, v městečkách a střediscích přibylo kolem 30 cm nového sněhu, v poloze nad 1 450 m to však bylo až 60 cm. Na dojezdových tratích leží těžší sníh. V polohách okolo 1 800 m je hlubší prašan. Díky nízkému počtu lyžařů se netvoří muldy. Kvůli silnému větru a mlze byla horní část Paganelly uzavřena. Teploty se pohybují od -2 do 1 °C.

V úterý očekáváme vyjasnění oblohy a nízkou oblačnost. Noční teploty budou klesat až k -8 °C. Upravené sjezdovky v noci přemrznou a v dalších dnech se můžeme těšit na lepší kvalitu lyžování. Od středy bude zataženo s možností sněžení a v sobotu se na Paganellu vrátí slunečné počasí.

Každé pondělí v 11 hodin se na chatě Dosso Larici u sjezdovky C koná přivítací drink pro klienty. Ve středu 8. února pořádá česká lyžařská škola závody. Přijďte si zasoutěžit a pobavit se na akci v češtině. Ve čtvrtek 9. února můžete sledovat západ slunce na vrcholu Paganelly. Sraz je na La Roda, návrat dolů po čerstvě upravených sjezdovkách. V sobotu 11. února se na Paganelle uskuteční 2. telemarková soutěž.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

30. 1. 2017

autor: Martina Lišková

Na Paganelle leží vrstva sněhu od 5 do 20 cm a stále čekáme na sněhovou nadílku. V provozu jsou všechny sjezdové tratě. Přestože správci stále zasněžují, občas se v odpoledních hodinách vytvářejí ledové plochy. Náledí se objevuje především na prudších svazích jako je černá sjezdovka Olimpionica 2, na menší části Nuvola Rossa a při dojezdové části směr Santel - Fai della Paganella.  

Od minulého týdne se ochladilo, teploty se pohybují od -5 do 1 °C. Stejné teploty očekáváme i v dalších dnech. Během týdne se pomalu začne tvořit oblačnost. Ve čtvrtek a zejména v pátek očekáváme sněžení. Začátkem nového týdne by se opět mělo vyjasnit. Každé pondělí v 11 hodin se na chatě Dosso Larici u sjezdovky C koná přivítací drink pro klienty. V úterý a v pátek se můžete zúčastnit nočního lyžování od 19.30 do 22.30, které je zahrnuto v ceně vícedenních skipasů. Ve čtvrtek se na chatě Dosso Larici uskuteční Czech Party. Přijeďte na české pivo točené přímo na svahu.


27. 1. 2017

autor: Alena King

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

23. 1. 2017

autor: Martina Lišková

V Paganelle leží na různých místech 5 až 20 cm sněhu. V posledních dnech nesněžilo. Sjezdovky jsou velmi dobře upravené. O víkendech, kdy se na svazích pohybuje více návštěvníků, se mohou objevit ledové plotny. Na straně do Santelu - Fai della Paganella bývá po 12. hodině menší počet lyžařů.

Teploty se pohybují od nuly do 7 °C. Také v následujících dnech se budou držet okolo bodu mrazu nebo mírně pod nulou. Krásné slunečné dny vydrží prakticky celý týden.

Každé pondělí v 11 hodin se na na chatě Dosso Larici u sjezdovky C koná přivítací drink pro klienty. V úterý pořádá česká lyžařská škola slalomové závody. Přijďte si zasoutěžit a pobavit se na akci v češtině. V centru AcquaIN je na úterý 24. ledna vyhlášena speciální nabídka pro děti od 2 do 14 let. Při zakoupení 1 vstupu do bazénu získáváte další vstup zdarma k využití do pátku téhož týdne.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

16. 1. 2017

autor: Martina Lišková

V Paganelle během víkendu napadlo 5 až 10 cm čerstvého sněhu. Výška sněhové pokrývky se nyní na různých místech pohybuje mezi 5 a 20 cm. Otevřené jsou všechny sjezdové trati, lyžování je kvalitní. Nově napadaný sníh je díky nízkým teplotám přemrzlý a dobře upravený, proto se na svazích nevyskytují muldy. Nejnižší teploty klesají k -17 °C.

Celý další týden očekáváme slunečné mrazivé počasí s teplotami od -17 do -1 °C, a to i v nižších polohách. Každé pondělí pořádáme welcome drink na chatě Dosso Larici u sjezdovky C. Vyzkoušejte také noční lyžování každé úterý a pátek od 19,30 do 22,30 na sjezdovce L. Na náměstí v Andalu se denně konají programy pro děti i dospělé.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

9. 1. 2017

autor: Martina Lišková

V zimním centru Paganella leží do 20 cm umělého sněhu. Je mrazivo, nejnižší teploty klesají k -18 °C. Sjezdovky jsou nepřetržitě zasněžované a pečlivě udržované. Celý den proto drží ve výborném stavu. Otevřené jsou všechny sjezdové tratě kromě přejezdu mezi sjezdovkami Dosso Larici a Nuvola Rossa a free ride trati Tre3. Od soboty je již otevřený dojezd směr na Fai della Paganella - Santel. Zasněžený je i dojezd k hlavní kabince v Andalu, který je perfektně upravený. V odpoledních hodinách se díky velmi nízkým teplotám sem tam tvoří ledové plotny, proto doporučujeme nezanedbávat servis lyží a mít dobře nabroušené hrany.

 Krásné slunečné dny přetrvávají od loňského roku a vydržet mají minimálně do pátku, kdy očekáváme slabé sněžení. Teploty se budou stále držet pod bodem mrazu mezi -13 a 1 °C. Každé pondělí vás zveme na welcome drink na chatě Dosso Larici u sjezdovky C. Ve středu 11. ledna pořádá česká lyžařská škola závod v slalomu. Přijďte změřit síly a pobavit se mezi 9. a 10. hodinou na Meritz. Startovné je 10 Euro, akce je česky moderována a na výherce čekají věcné ceny. V rámci skipasu můžete vyzkoušet také noční lyžování každé úterý a pátek od 19,30 do 22,30 na sjezdovce L, lokalita Dosson, mezizastávka hlavní kabinkové lanovky.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

19. 12. 2016

autor: Martina Lišková

Paganella hlásí do 20 cm umělého sněhu. Na sjezdových tratích leží prozatím pouze technický sníh, díky nízkým teplotám jedou ale sněhová děla po celý den i noc. Místy povrch namrzá, proto je potřeba mít nabroušené hrany lyží. Kvalitně si zalyžujeme na všech otevřených sjezdovkách až do zavíracích hodin. Manšestr drží dlouho, především na svahu směrem do Santelu - Fai della Paganella. Do 21. prosince ve středisku trénuje norská reprezentace, a tak černá sjezdovka Olimpionica 2 bývá otevřena pro veřejnost až po 11. hodině. Aktuální teploty se pohybují od -9 do -3 °C.

V následujících dnech se mají teploty držet stále pod bodem mrazu. Po dlouhé sérii krásných slunečných dnů se obloha nad Paganellou v pondělí zatáhne. Stejně bude i v úterý a v noci na středu očekáváme ojedinělé sněžení v polohách od 1500 m. Ve čtvrtek se opět vyjasní a slunce pravděpodobně vydrží až do konce roku.

Až do 8. ledna každý den od 16,30 pořádají místní animátoři na náměstí v Andalu různorodé zábavné programy Paese nel bosco. Například v pondělí 19. prosince to bude organizovaná procházka do Pian di Sarnacli, v úterý 20. prosince se pak uskuteční hra na hledání pokladů ukrytých po celém Andalu. Ve městečku Fai della Paganella nově působí čeští lyžařští instruktoři, k dispozici je také testování, zapůjčení nebo servis lyží.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

12. 12. 2016

autor: Martina Lišková

V zimním centru Paganella leží do 20 cm umělého sněhu. Aktuální teploty se pohybují okolo -3 °C. Lyžuje se na technickém sněhu, který dobře drží celý cen. Všechny tratě jsou pečlivě udržované a na manšestru si zalyžujete i v odpoledních hodinách. Zasněžený je i dojezd k hlavní kabince v Andalu, který je perfektně upravený.

V nadcházejících dnech si budeme užívat krásného jasného počasí a dojde k rapidnímu poklesu teplot. Takže správci budou pokračovat v zasněžování sjezdovek i dětských parků. Na Paganelle bude od 11. do 21. prosince trénovat norská reprezentace. Počítejte proto s občasnými uzavírkami části svahu, především černé sjezdovky Olimpionica 2. Ve čtvrtek a v pátek se na Olimpionica 2 navíc jede evropský ženský šampionát. V Andalu na náměstí místní animátoři pořádají zábavné programy Paese nel bosco. Ve městečku Fai della Paganella nově působí čeští lyžařští instruktoři, k dispozici je také testování, zapůjčení nebo servis lyží.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

9. 11. 2016

autor: Michaela Kořánová

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

29. 3. 2016

autor: Martina Lišková

Sněhová maxima na Paganelle dosahují 200 cm. V centru pak leží 20 cm sněhu. V posledních dnech nesněžilo. Momentálně tu vládne jarní počasí. Přes den jsou teploty vyšší, a tak v odpoledních hodinách začíná sníh těžknout. V ranních hodinách jsou svahy perfektně upravené. V provozu jsou všechny sjezdovky. Doporučuji ošetřit lyže speciálními vosky.

Ve vyšších polohách Paganelly je -3 °C, při úpatí dosahují teploty až 11 °C. Krásné počasí vydrží až do středy, kdy se obloha zatáhne a ochladí se. Je možné čekat i občasné sněžení. Od čtvrtka se ale teploty vyšplhají nad nulu a vrátí se krásné slunečné počasí. Zájemce zveme do české školy lyžování k vyzkoušení nejnovějších modelů lyží.

Paganella aktuálně

21. 3. 2016

autor: Martina Lišková

V Paganelle nyní leží mezi 20 do 220 cm sněhu. I přes jarní počasí v posledních dnech jsou na Paganelle perfektní lyžařské podmínky. Lyžuje se na všech sjezdovkách a na vrcholu je sněhová pokrývka více než dostatečná. Díky vyšším teplotám a přímému slunci bývá odpoledne sníh na dojezdech těžší a mírně rozježděný. Po poledni je kvalitnější lyžování na severním svahu směrem do Santelu. V noci teploty klesají pod nulu a tak čerstvě upravený sníh přemrzne. Ráno pak na lyžaře znovu čeká nadstandartní lyžařský terén.

Celý následující týden nás čeká slunečné počasí, které vydrží až do příštího pondělí. Teploty na vrcholu Paganelly se budou pohybovat mezi -6 až 1 °C. V 1 000 m pak budou šplhat na 4 až 11 °C. V pondělí jsou hosté zváni na uvítací drink na chatu Dosso Larici. Odpoledne můžete s dětmi využít zvýhodněné ceny vstupenek do místního Winter Parku. Zájemci dle dohody jsou doprovázeni na ochutnávku místních trentinských produktů. V pátek pořádá zdejší česká lyžařská škola slalomové závody pro děti i dospělé.
Paganella aktuálněPaganella aktuálně

15. 3. 2016

autor: Martina Lišková

V Paganelle je sněhová vrstva vysoká od 60 do 220 cm sněhu. V sobotu připadlo 20 cm nového prašanu. Podmínky pro lyžování jsou výborné. Nový sníh z minulého týdne přemrzl, takže manšestr na některých částech svahu drží až do poledne. Perfektní podmínky jsou i pro skialpinismus na vrchol Paganelly.

Teploty jsou mezi 0 a -7 °C. Prosluněný začátek týdne v úterý vystřídá oblačnost s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ve středu by mělo připadnout do 5 cm nového sněhu. Od čtvrtka mají přijít slunečné dny, které vydrží až do příštího pondělí.

V úterý a v pátek se můžete zúčastnit nočního lyžování, které je v součástí vašeho skipasu. Lyžuje se na osvícené modro-červené sjezdovce Cacciatori 1. Ve čtvrtek Vás doprovodím na degustaci trentinských produktů. Zájemci o nejnovější modely lyží si je mohou vyzkoušet u zdejší české lyžařské školy.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

8. 3. 2016

autor: Martina Lišková

V zimním středisku Paganella leží od 30 do 190 cm sněhu. V sobotu na vrcholu připadlo až 90 cm a sníh napadl také ve všech městečkách na úpatí Paganelly. Ráno jsou sjezdovky upravené, v pozdnějších odpoledních hodinách je sníh rozježděný.

V nadcházejících dnech sníh díky nízkým teplotám namrzne a podmínky pro lyžování budou kvalitní. Teploty jsou mezi 2 a -8 °C. V pondělí odpoledne bude ještě sněžit a v úterý bude zataženo. Ve středu se ojediněle vyskytnou sněhové přeháňky a bude se vyjasňovat. Slunečné počasí pak vydrží až do příštího pondělí. Teploty se budou držet většinou pod nulou mezi 0 a -10 °C.

 V pondělí v 11 hodin se v Rifuggio Dosso Larici na sjezdovce C pořádá uvítací drink pro nové hosty. Také dětský Winter Park v Andalu má v pondělí zvýhodněné vstupné. V úterý se na sjezdovce Cacciatori 1 z lokality Dosson pořádá noční lyžování. Ve středu jste zváni se ochutnávku typických trentinských produktů. Ve čtvrtek se můžeme vydat na procházku na sněžnicích a v pátek je na programu opět noční lyžování. Na Paganelle je k dispozici také česká lyžařská školička, kde zkušení čeští instruktoři zabaví vaše děti a naučí je lyžovat.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

29. 2. 2016

autor: Martina Lišková

V Paganelle leží v různých polohách sněhová pokrývka od 15 a 130 cm. O víkendu sněžilo a přibylo celkem 15 cm nového sněhu. Na sjezdovkách proto nemáme nouzi o sníh, který je díky denním teplotám trochu těžší. Teploty se nyní pohybují mezi 0 a -8 °C.

Čeká nás další proměnlivý týden. V pondělí bude ještě sněžit, ale v úterý už bude slunečno. Denní teploty se budou držet pod nulou. Ve středu večer očekáváme sněhové přeháňky a poté se vrátí slunečné počasí, které vydrží jak ve čtvrtek, tak v pátek. Od soboty bude opět sněžit.

V pondělí má dětský Winter Park v Andalu zvýhodněné vstupné. V nově otevřené české lyžařské škole si vyzkoušíte nejnovější modely lyží a v úterý a pátek si můžete zpestřit program večerním lyžováním. Ve středu doprovázím zájemce na ochutnávku místních produktů u náměstí v Andalu.

Paganella aktuálně

22. 2. 2016

autor: Martina Lišková

Ve středisku Paganella leží v různých polohách od 15 a 130 cm sněhu. Během uplynulého týdne napadlo v oblasti kolem 25 cm nového sněhu a díky tomu si užíváme perfektní sněhové podmínky. Odpoledne si velmi dobře zajezdíte na sjezdovkách Panoramica, Dosso Larici i Nuvola Rossa, kde sníh výborně drží až do páté hodiny odpoledne. V perfektním stavu jsou i skialpové trasy vedoucí až na samý vrchol Paganelly.

Teploty se jsou mezi 0 a -10 °C. Bude proměnlivo. Na pondělí večer a noc jsou hlášeny deštivé přeháňky, které budou ve vyšších polohách přecházet ve sněžení. Ve středu se můžeme těšit na slunečné počasí a ve čtvrtek se zatáhne. V pátek a v sobotu bude opět slunečno a v neděli by mělo sněžit. V pondělí má dětský Winter Park v Andalu zvýhodněné vstupné. V úterý si děti na náměstí Dolomiti vyrobí svůj lesní talisman a na středu je pro dospělé připravena ochutnávka místních produktů u náměstí v Andalu. Doporučujeme také úterní a páteční noční lyžování, které je v ceně skipasu.
Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně


19. 2. 2016

autor: Martina Lišková

V Paganelle v různých nadmořských výškách nyní leží mezi 10 a 110 cm sněhu. V celé oblasti připadlo až 1 m nového sněhu. Všechny svahy Paganelly i okolí sjezdovek jsou krásně zasněžené. Teploty se drží pod nulou jak v noci i přes den a sněžení pokračuje. Viditelně se zlepšily lyžařské podmínky, i když díky většímu počtu lyžařů je na sjezdovkách terén rozježděný, především o víkendech. Odpoledne je kvalitnější ježdění na severním svahu směrem na Santel-Fai della Paganella. Ve vyšších polohách sněžení zhoršuje viditelnost. Sjezdovky bývají dobře připravené, i na noční lyžování.

Aktuální teploty se pohybují mezi -10 do -4 °C. Sněžit by mělo celé pondělí, v úterý a ve středu pak bude převážně zataženo. Od čtvrtka ubývání oblačnosti a v odpoledních hodinách slunečno. Koncem týdne budou sněhové přeháňky. U místní české školy lyžování nabízíme možnost vyzkoušet nové modely lyží. V pondělí vás očekáváme na welcome drinku u sjezdovky C Dosso Larici. Odpoledne má pak dětský Winter Park v Andalu zvýhodněné vstupné. Ve středu doprovázím klienty na ochutnávku místních specialit u náměstí v Andalu. K dispozici i jednoduché zážitkové výlety na sněžnicích se zkušenými instruktory.
Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

8. 2. 2016

autor: Martina Lišková

V Paganelle v tuto chvíli leží od 9 do 45 cm sněhu. Ve středu přibylo 10 cm a sněžilo i včera. Sníh napadl i v zimním středisku Andalo. Během minulého týdne teploty šplhaly nad nulu a tak jsme na sjezdovkách při dojezdech mohli místy vidět i kameny. Sníh byl měkčí a rozježděný. Koncem týdne se naštěstí ochladilo a správci mohli opět zapnout sněhová děla, což rozhodně přispělo ke kvalitě sjezdovek. Teploty se nyní pohybují od -10 do -4 °C.

Sněžení by mělo pokračovat až do úterý a teploty by se i přes den měly udržet pod nulou. Ve středu si užijeme sluníčko. Ve čtvrtek a pátek nás čeká opět zataženo s ojedinělým sněžením, v sobotu pak polojasno a v neděli se můžeme těšit na další nadílku přírodního sněhu. V pondělí odpoledne má dětský Winter Park v Andalu zvýhodněné vstupné. V úterý 9. února odpoledne vychází z náměstí Dolomiti dětský karnevalový průvod, který dojde do Palacongressi, kde bude pokračovat zábavným programem. Přidat se můžou i vaše ratolesti. Každou středu doprovázím zájemce do centra Andala na ochutnávku místních produktů. Ve čtvrtek a v pátek bude na náměstí v info stánku Země lesa připravený animační program pro děti i dospělé. V místě působí i Česká škola lyžování, která nabízí půjčovnu lyží a skupinovou i individuální výuku pro děti i dospělé začátečníky.
Paganella aktuálně

1. 2. 2016

autor: Martina Lišková

V zimním centru Paganella je výše sněhové pokrývky od 5 do 35 cm. Stále nenapadl žádný přírodní sníh a kvůli vyšším teplotám v posledních dnech nebylo ani možné spustit sněhová děla. Díky stabilním základům z posledních týdnů se ale nemusíme obávat špatných lyžařských podmínek. Sjezdovky jsou otevřené všechny, tedy celých 50 km. Náledí se stále tvoří ojediněle a na prudších svazích, proto nadále doporučujeme ostře nabroušené hrany. Sníh bývá odpoledne místy rozježděný a tvoří muldy především v dojezdových částech tratí.

Aktuální teplota se pohybuje mezi 2 až 8 °C. Po předchozích teplých dnech by se mělo od středy výrazněji ochladit s možností sněžení, napadnout by mělo až 8 cm sněhu. Ve čtvrtek a v pátek se bude vyjasňovat a o víkendu očekáváme větší nadílku nového sněhu. V pondělí od 15 do 17 hodin má dětský Winter Park v Andalu zvýhodněné vstupné a v městském bazénu je s Andalo Card k dispozici lekce Aqua gymnastiky zdarma, při zaplacení vstupu do bazénu. Ve čtvrtek 4. února odpoledne pořádá La Gazerada, dětský karnevalový koncert s průvodem. Děti si s sebou nosí vlastní hudební nástroj nebo předměty pro vytvoření vlastní, co nejhlasitější hudební produkce. Jako památku si každé z nich pak odnese symbolický dárek - trumpetku.

Paganella aktuálně

27. 1. 2016

autor: Martina Lišková

Výška sněhové pokrývky se v zimním centru Paganella pohybuje od 10 cm do 40 cm. V městečkách pod vrcholem Paganelly stále neleží žádný přírodní sníh. Sjezdovky jsou velmi dobře upravené, ale kvůli vyšším teplotám není možné je zasněžovat. Proto se už v dopoledních hodinách objevují ledové plotny i ve vyšších polohách, především na prudších sjezdovkách jako Panoramica a na černé Olimpionice. Díky předchozímu dostatečnému zasněžování ale na tratích nenajdete žádné kamení.

V poloze 1000 m se teplota drží na 5 °C, na vrcholu je to až -17 °C. V následujících dnech se v ranních hodinách budou teploty pohybovat okolo nuly a během dne budou stoupat do 5 °C. Počasí by i nadále mělo vydržet slunečné s mírnou oblačností v odpoledních hodinách. V neděli ráno by mělo ojediněle sněžit. Každé pondělí se v centru Acqua In pořádá lesní wellness, kdy jsou sauny a parní lázně obohaceny o lesní vůně. V úterý si můžete vyzkoušet horolezectví na ledopádech. Ve středu si s horskými průvodci můžete vyzkoušet skialpinismus a odpoledne s dětmi navštívit zdarma Family day v Palacongressi v Andalu. Ve čtvrtek se koná Nordic Walking okolo jezera v Molvenu. K dispozici je také noční lyžování v úterý a v pátek na sjezdovce Cacciatori 1. Nově byla otevřena česká školička lyžování.
Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně


18. 1. 2016

autor: Martina Lišková

V zimním centru Paganella se výše sněhové pokrývky pohybuje od 10 cm do 40 cm. Od pátku tu rapidně poklesly teploty, ve vyšších polohách až k -15 °C. V 1000 m se ranní teploty pohybují okolo -5 °C, proto správci zasněžují sjezdovky i dětské zábavní parky ve městech. Kvalita sněhu je dobrá. Manšestr na některých svazích drží i do desáté hodiny, kolem poledne je sníh už mírně rozježděný. Od soboty má otevřeno i poslední dojezdová sjezdovka Santel-Meritz. Na zprovoznění tak čekají už jen hřebenové cesty pro běžkaře a sněžnicové túry.

Nízké teploty a slunečné dny by nám měly vydržet až do příštího pondělí. Je potřeba počítat jen s občasnou oblačností či mírnou mlhou. Od pátku se teplota opět začne zvedat směrem k nule. Dnes se koná otevřený den Winter parku v Andalu pro děti od 2 do 14 let. Za výhodnou cenu 3 Eura mohou navštívit 4 zóny: Andalo Life Park, sjezdovky na gumových kruzích, nafukovací hrady Bimbolandia, zimní stadion a Maso Effo Miniclub. Od 16 do 19 hodin se navíc na náměstí otevírá Země lesa. Ve středu 20. ledna jsou od 16 hodin připravené animační programy pro děti. V neděli 24. ledna se od 20,30 uskuteční v lokalitě Dosson Ski Night Show, kde se představí školy lyžování a k vidění budou ukázky manévrovaní sněžných pluhů, přistání padákem za tmy, světelná show a závěrečný ohňostroj. Nezapomeňte, že Vás každé pondělí v 11 hodin čekáme na welcome drink v chatě Dosso Larici, sjezdovka C.

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

15. 1. 2016

autor: Martina Lišková

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

11. 1. 2016

autor: Martina Lišková

V Paganelle leží od 10 cm do 40 cm sněhu. Po mrazivých dnech se oteplilo na 1 až -3 °C a o víkendu pršelo. Déšť v noci přecházel v občasné sněžení, proto ve vyšší poloze připadlo asi 15 cm nového přírodního sněhu. Od soboty tu převládá horší viditelnost. Tento týden je hlášeno opět ochlazení a přísun dalších asi 30 cm sněhu. V nižších polohách bude ale deštivo. Sníh je těžší a občas se vyskytuje i náledí. Dnes je navíc z důvodu nepříznivých podmínek, tedy silného sněžení a větru uzavřena celá horní část Paganelly. Jinak je k dispozici 42 z 50 km otevřených sjezdovek.  Od zítřka se těšíme na jasné počasí, které by mělo vydržet až do příštího týdne. Výjimkou bude čtvrtek, kdy má sněžit.

Od příštího týdne se klienti mohou zúčastnit testování nejnovějších typů lyží z top nabídky nové české půjčovny lyží, která také pořádá dětské lyžařské kurzy. Od 13. do 17. ledna se koná Festival lyžování a lyžařských klubů. I tady bude možné v lokalitě Dosson vyzkoušet různé lyžařské vybavení. V sobotu 16. ledna se v Dossonu otevírá lanovka už v 6 hodin ráno. Přinese tak ojedinělou příležitost zažít rozednění na vrcholu Paganelly a spatřit úžasnou podívanou na Dolomiti di Brenta.


21. 12. 2015

autor: Martina Lišková

Paganella aktuálněPaganella aktuálněPaganella aktuálně

31. 12. 2014

autor: Daniel Steidler

Oblíbené středisko nad městem Trento hlásí stále hodnotu převážně umělé sněhové pokrývky 50 cm. Je oblačno, takřka bezvětří.

20. 3. 2014

autor: Daniel Steidler

hlásí stále vysoké hodnoty sněhové pokrývky - 480 cm sněhu na vrcholu. Všechny sjezdovky, lanovky i snowpark jsou v plném provozu. Je slunečno, bezvětří. V sobotu a zejména v neděli je očekáváno silné sněžení.

12. 3. 2014

autor: Daniel Steidler

oblíbené středisko nad městem Trento hlásí po posledním sněžení nový rekordní údaj - 565 cm sněhu na vrcholu (a 54 cm na úpatí sjezdovek v 1000 m n. m.). Všechny sjezdovky, lanovky, snowpark i běžecké tratě jsou v plném provozu. Je slunečno, na vrcholu ve 2125 metrech je teplota -2°C, v údolí +3°C, vane mírný západní vítr o rychlosti 1 m/s.

24. 2. 2014

autor: Jarmila Labská

sníh ve středisku: 560 cm v nadmořské výšce 2 125 mnm, 30 cm v nadmořské výšce 1050 mnm
nový sníh: 0 cm, dnes konečně jasno
teplota: 0 st v 1050m a -3 v 2125 mnm
kvalita lyžování: ráno manšestr, ledový podklad, odp měkké dojezdy
předpověď počasí: Úterý jasno, středa sněžení pak do konce týdne polojasno až oblačno
zajímavosti: 26.2.2014 lokalita Laghet Andalo, SKI NIGHT SHOW

19. 2. 2014

autor: Daniel Steidler

mimořádně oblíbené středisko přímo nad městem Trento dosud nikdy v historii naší vzájemné spolupráce nehlásilo tak impozantní údaje – překonávání rekordů pokračuje a po pondělním sněžení (20 cm nového sněhu) zde leží již 540 cm prachového sněhu na vrcholu a 87 cm kompaktního sněhu na úpatí sjezdovek v 1000 m. n. m. Všechny sjezdovky, lanovky, snowpark i běžecké tratě jsou v plném provozu.

10. 2. 2014

autor: Daniel Steidler

toto populární středisko přímo nad městem Trento dosud nikdy v mnohaleté historii naší vzájemné spolupráce nehlásilo tak impozantní údaj jako nyní – 467 cm prachového sněhu na vrcholu (a 81 cm kompaktního sněhu na úpatí sjezdovek). Dnes zde nasněžilo 15 cm, slabší sněžení je očekáváno i zítra… Všechny sjezdovky, lanovky i snowpark jsou v plném provozu.

5. 2. 2014

autor: Daniel Steidler

toto populární středisko přímo nad městem Trento dosud nikdy v mnohaleté historii naší vzájemné spolupráce nehlásilo tak impozantní údaj jako nyní – 400 cm prachového sněhu na vrcholu (a 75 cm na úpatí sjezdovek). V pondělí 3. 2. zde nasněžilo 60 cm, dnes opět, slabší sněžení je očekáváni i zítra… Všechny sjezdovky, lanovky i snowpark jsou v plném provozu.

21. 1. 2014

autor: Nev-Dama

Paganella aktuálně

10. 1. 2014

autor: Daniel Steidler

toto populární středisko přímo nad městem Trento si neoblíbil jen nejlepší sjezdař současnost, Nor Aksel Lund Svindal, který zde právě v těchto dnech trénuje: i v dolních pasážích, většinou závislých na umělém zasněžování, je nyní po silném sněžení posledních dnů 25 centimetrů přírodního sněhu, ovšem na vrcholcích leží neuvěřitelných 200 cm. A pozor – jde o sníh dosud vesměs prachový (naposledy zde sněžilo 5. 1.).

17. 12. 2013

autor: Nev-Dama

aktuálně z Alp

26. 11. 2013

autor: Nev-Dama

Spuštění střediska od 30.11.2013, v tuto chvíli panuje ve středisku slunečné počasí s 40 cm vrstvou přírodního sněhu a intenzivně se zasněžuje.

aktuálně z Alp aktuálně z Alp

19. 11. 2013

autor: Nev-Dama

aktuálně z Alp

Zobrazit archivní reporty

Novinky
×
09. 01. 2019 NOVÉ

RAKOUSKO - SILNICE - AKTUÁLNĚ!

Aktuální počasí skutečně může cestu do některých středisek zkomplikovat nebo prodloužit.
Hlavní tahy jsou nicméně stále sjízdné, uzavírky se týkají spíše menších silnic.
Uzavírky a omezení se mění podle aktuální situace, doporučujeme tedy klientům, aby před cestou sledovali tyto stránky s aktuálními informacemi:  https://www.oeamtc.at/verkehrsservice/
Rozhodně by měli mít klienti veškerou zimní výbavu včetně sněhových řetězů.
09. 01. 2019 NOVÉ

RAKOUSKO - LAVINY - AKTUÁLNĚ!

Ve velké části Rakouska hrozí akutní lavinové nebezpečí!
Klienti by se tedy měli více než kdy jindy vyvarovat ježdění mimo vyznačené sjezdovky.
Aktuální situaci je možné sledovat na těchto webových stránkách:
http://www.lawinen.at/
https://wetter.orf.at/
http://warnungen.zamg.at/html/en/today/all/at/
06. 01. 2019 NOVÉ

Zimní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na zimní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do alpských středisek za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
25. 11. 2018

Sněhové zpravodajství

Aktuální sněhové zpravodajství naleznete zde.