NEV-DAMA a.s.

Kam do Chorvatska? Doporučíme vám destinace skvělé ke koupání i poznávání

Váháte, kam do Chorvatska vyrazit na dovolenou? Poradíme vám, kde najdete nejlepší koupání, nejkrásnější historické památky, nejmalebnější vesničky a přírodu i výbornou gastronomii.

Když letos k moři, tak do Chorvatska. Poradíme vám, kde najdete nejlepší koupání, nejkrásnější historické památky, nejmalebnější vesničky a přírodu i výbornou gastronomii. Inspirujte se, ať jste na léto připraveni!

Jižní Dalmácie: dovolená daleko od italských hranic

Jižní Dalmácie je pro letošní sezónu nejlepší volbou. Od českých hranic je sice daleko, nicméně od těch italských také, což je v současné situaci velká výhoda. Navíc je krajina Jižní Dalmácie nejenom velmi krásná, ale také rozmanitá. Rozkládá se mezi úrodnou deltou Neretvy, hornatým poloostrovem Pelješac a Dubrovnickou riviérou plnou zeleně. 

Dubrovník

V Jižní Dalmácii vám na letošní dovolenou doporučujeme pobřežní střediska Kremena a Klek s krásnou zátokou, oblázkovou pláží a průzračně čistým mořem, dále oblíbený ostrov Korčula s nádhernou přírodou, písečnými plážemi a starobylými památkami nebo středisko Orebić na poloostrově Pelješac, který je charakteristický malebnými městečky, zátokami s romantickými plážemi a lahodným červeným vínem.

Pokud máte rádi městskou turistiku, historii a architekturu, nesmíte rozhodně vynechat návštěvu Dubrovníku, kterému se díky jeho kráse přezdívá perla Jadranu.

Střední Dalmácie: dovolená v jedné z nejkrásnějších přímořských oblastí světa

Dalším skvělým tipem, kam v Chorvatsku na dovolenou, je Střední Dalmácie. Díky unikátní harmonii přírody a lidské činnosti je považována za jednu z nejkrásnějších přímořských oblastí světa. Členité pobřeží Střední Dalmácie s kouzelnými zátokami, siluetami blízkých ostrovů, pohořím Biokovo, borovými lesy a městečky plnými uměleckých památek činí z této oblasti opravdový klenot pro dovolenou v Chorvatsku. Oproti Istrii jsou letoviska Střední Dalmácie součástí zdejších vesnic a měst a kontakt s místními obyvateli a poznávání jejich stylu života i zvyků je nedocenitelnou přidanou hodnotou dovolené v této oblasti.

Letecký pohled na město Omiš, horu Omiška Dinara a řeku Cetinu

Fanoušci pobytů u moře si ve Střední Dalmácii přijdou na své na plážích pokrytých kombinací oblázků a hrubého písku, jež jsou příjemnější než kamenité istrijské pláže. Většina pláží je navíc díky pozvolnému vstupu ideální pro děti i neplavce. Doporučujeme vám letovisko Nemira, které se pyšní krásnou oblázkovou pláží a je vhodné pro klidnou rodinnou dovolenou v dosahu živého města Omiš. Podobné výhody skýtá také středisko Baško Polje na Makarské riviéře a skromné letovisko Brist, jež je vhodným výchozím místem pro horské túry. Drvenik na jihu Makarské riviéry vás zase okouzlí nádhernými výhledy na moře, skvělými specialitami z darů moře a možností výletů na ostrovy Hvar a Korčula. Pokud preferujete rušnější místo, vyberte si zájezd do letoviska Baška Voda, jež je jedním z nejživějších v oblasti.

Jestliže vás více než koupání v moři zajímá historie a architektura, doporučujeme vám výlet do Splitu nebo návštěvu města Omiš s krásnou katedrálou.

Severní Dalmácie: krásné koupání, jachtaření i příroda

Další oblastí, která je vhodná pro nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku, je Severní Dalmácie. Koupání v moři je zde jedno z nejlepších, jelikož moře je nejenom průzračné a vhodné ke šnorchlování, ale obvykle také příjemně vyhřáté a lemují ho krásné oblázkové pláže často obklopené piniovými háji. Letoviska jsou v Severní Dalmácii spíše klidnější a menší, ale najdou se zde i větší a rušná prázdninová střediska, která jsou díky svým jachetním přístavům oblíbená především u jachtařů. Severní Dalmácie nadchne hlavně milovníky přírody, jelikož se pyšní hned třemi národními parky (horské oblasti Paklenica a Krka a ostrovy Kornati) a dobrou dostupností do národních parků Severní Velebit a Plitvická jezera. Na své si zde přijdou také fanoušci historie a architektury.

Město Vodice

Ptáte se, kam v chorvatské Severní Dalmácii zamířit na dovolenou? Pokud toužíte po dovolené plné historických a kulturních památek, vydejte se do Zadaru nebo střediska Kaštel Štafilić mezi starobylými městy Trogir a Split. Pokud vás láká spíše pobyt v obklopení zelenou přírodou, vyberte si pro svoji dovolenou v Chorvatsku letovisko Vodice s četnými vinohrady, borovými lesy a malými zálivy, krásné oblázkové pláže vám nabídne např. středisko Seget Donji.

Istrie plná historických měst: nejbližší dovolená v Chorvatsku

Istrie – velký poloostrov v severní části Chorvatska je velice populárním místem pro dovolenou u Jaderského moře, kam se z ČR dostanete díky geografické blízkosti rychle a pohodlně autem. Prázdninová letoviska na Istrii nabízejí ubytování v mnoho příjemných hotelech a apartmánech s bazény a často i animační programy pro děti i dospělé. Kamenité istrijské pláže poblíž ubytování byly doplněny betonovými plošinami či terasami pro opalování nebo na ně byly navezeny oblázky či hrubý písek, takže nic nebrání pohodlné dovolené na istrijských plážích. Na Istrii je navíc spousta zábavních parků ideálních pro rodiny s dětmi.

Pokud očekáváte od dovolené především koupání, zamiřte na krásné oblázkové či kamenité pláže Lanterny nebo letovisek Rabac či Medulin, jestliže vás láká spíše místní historie a architektura, doporučujeme vám návštěvu největšího města Pula s římským amfiteátrem, překrásného městečka Rovinj s architektonickými klenoty benátské epochy, dále Poreče s římskými památkami nebo Umagu s působivým středověkým centrem. Večer se na Istrii těšte na procházky živými centry měst, restaurace s výbornými středomořskými specialitami i na bohaté možnosti kulturního vyžití.

Pohled na město Rovinj

Pojeďte s námi na Istrii, která se pyšní čistým mořem se zátokami ideálními ke koupání i šnorchlování, kvetoucími údolími, zelenými borovými lesy i kouzelnými vinicemi produkujícími lahodná vína. Na Istrii si užijete procházek přírodou s bujnou vegetací, návštěv malebných vesniček a měst i prohlídek historických památek.

Dovolená v Chorvatsku v létě 2020

Nevybrali jste si z našich tipů, kam v Chorvatsku? Prohlédněte si celkovou nabídku dovolené v Chorvatsku a vybírejte z pestré palety zájezdů k Jaderskému moři!

od 15 290

Hotel Narcis

****
Chorvatsko, Rabac
11.07. - 18.07, P2 standard
Využít nabídku
od 1 895

Vila Seka

***
Chorvatsko, Vodice
11.07. - 18.07, studio 2 eco
Využít nabídku
od 1 698

Vila Dana

***
Chorvatsko, Vodice
11.07. - 18.07, bilo 4 typ A
Využít nabídku
od 2 158

Vila Estella

***
Chorvatsko, Vodice
11.07. - 18.07, trilo 4/5
Využít nabídku
od 3 591

TN Margarita Maris

***
Chorvatsko, Sv. Filip i Jakov
15.08. - 18.08, studio 2/4
Využít nabídku
od 2 998

Vila Omiš

***
Chorvatsko, Omiš
29.08. - 05.09, bilo 4
Využít nabídku
od 2 028

Vila Marko - apartmány

***
Chorvatsko, Nemira
05.09. - 12.09, quadrilo 7/8
Využít nabídku
od 1 598

Pension Jerič - apartmány

***
Chorvatsko, Kaštel Štafilič
12.09. - 19.09, trilo 5
Využít nabídku
od 1 199

Vila Grmoja

***
Chorvatsko, Baška Voda
12.09. - 19.09, trilo 6
Využít nabídku
od 1 748

Vila Lovre

***
Chorvatsko, Baška Voda
12.09. - 19.09, bilo 4
Využít nabídku
od 1 078

Apartmány Bonaca

***
Chorvatsko, Klek
12.09. - 19.09, bungalov 4+1
Využít nabídku
od 14 090

Villa Vrgorac

***
Chorvatsko, Orebić
12.09. - 19.09, mono 2 park wiew
Využít nabídku
od 1 610

Apartmány Helena

***
Chorvatsko, Turanj
12.09. - 19.09, trilo 6/9
Využít nabídku
od 1 377

Apt. komplex Lanterna

**
Chorvatsko, Lanterna
13.09. - 20.09, trilo 6 Standard Plus
Využít nabídku
od 2 198

Bungalovy Oliva

***
Chorvatsko, Rabac
19.09. - 26.09, mobilhome 5
Využít nabídku
od 9 282

Hotel Funtana

***
Chorvatsko, Vrsar
20.09. - 27.09, P2
Využít nabídku
od 2 338

Resort Amarin apartmány

****
Chorvatsko, Rovinj
20.09. - 27.09, bilo 4
Využít nabídku
od 6 690

Rekr. areál Resnik

**
Chorvatsko, Kaštel Štafilič
26.09. - 03.10, P2 balkon
Využít nabídku
od 3 732

Residence Robinson

♣♣♣
Chorvatsko, Kremena
26.09. - 03.10, trilo 6
Využít nabídku
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?