Tipy na parádní lyžařská střediska v Německu

Láká vás zimní dovolená na horách v zahraničí, ale nemáte čas, možnost nebo chuť jet stovky kilometrů daleko do italských, rakouských, švýcarských nebo francouzských Alp? Vyzkoušejte lyžování v Německu! Doporučíme vám parádní německé lyžařské středisko, které leží jen kousek od českých hranic i oblast v Bavorských Alpách s mnoha sjezdovkami a bohatým polyžařským vyžitím. Nechte se inspirovat našimi tipy na lyžování v Německu.
Bavorsko, Německo

Sankt Englmar

Sankt Englmar je populární lyžařské středisko v Bavorském lese, které se nachází jen 50 km od českých hranic. Zdejší sjezdovky převážně nižších obtížností lákají především začínající lyžaře a rodiny s dětmi, jež ocení nízké ceny ubytování i skipasů. Sankt Englmar je však rájem také pro milovníky běžek. 110 km perfektně upravených bílých stop v polohách až 1050 m n. m. i centrum běžeckého lyžování St. Englmar - Hirschenstein se 74 km tratí certifikovaných německým lyžařským svazem DSV jsou pro běžkaře opravdovým lákadlem. Na své si zde přijdou také snowboardisté ve dvou kvalitních snowparcích. Lyžování v německém středisku Sankt Englmar doporučujeme i z důvodu zajímavého polyžařského vyžití – v Maibrunnu se nachází celoročně přístupná stezka v korunách stromů Waldwipfelweg.
Sankt Englmar, Bavorský les, Německo

Tip: rodinám s dětmi doporučujeme výhodný Aparthotel Predigtstuhl Resort s perfektně vybavenou dětskou hernou, all inclusive stravováním, vstupenkou do „Family Worldu“ v ceně a skvělou dostupností hned několika menších skiareálů vhodných pro začínající lyžaře. Hotel disponuje prostornými apartmány a poskytuje pobyty až pro 3 děti do 12 let zdarma.

Berchtesgaden

Oblast Berchtesgaden v Bavorských Alpách sestává z několika skiareálů převážně rodinného charakteru, které jsou díky svým nenáročným sjezdovkám, dětským parkům, cvičným vlekům a nízkým cenám ideální pro rodiny s dětmi (např. Rossfeld, Obersalzberg, Hochschwarzeck s oblíbenou sáňkařskou dráhou). Berchtesgaden je však vhodným cílem také pro milovníky freeridu (nejvýše položené středisko Jenner) a náročnější lyžaře (Götschen - Bischofswiesen s dlouhým sjezdem do údolí, Obersalzberg se svahem s homologací FIS). Na necelých 43 km sjezdovek a 100 km běžeckých tratí si na své zkrátka přijde každý. Po lyžování doporučujeme odpočinek v termálních lázních Watzmann Therme, sáňkování nebo vycházku na sněžnicích.
Berchtesgaden, Bavorské Alpy, Německo

Tip: ubytujte se v tradičně zařízeném Alpensporthotelu Seimler s nově zrekonstruovaným bazénem a saunou. Hotel nabízí pobyty za skvělé ceny a navíc pro děti do 6 let zdarma.

Dopřejte si lyžování v Německu

Novinky
×
15. 11. 2019 NOVÉ

LIVIGNO zahajuje lyžařskou sezónu!

Carosello - Sitas zahájilo zimní sezónu o víkendu 9.-10. 11. a pokračuje víkendem 16.-17. 11. Oficiálně středisko informuje o realném předpokladu otevření kompletně celého skiareálu od 30. 11. 2019. Neváhejte a vybírejte z naší nabídky lyžařských zájezdů do Livigna.

01. 11. 2019

Prodej zájezdů na LÉTO 2020 zahájen!

Zahájili jsme prodej letních zájezdů! Nabídka je každým dnem rozšiřována a můžete si ji prohlédnout na našich webových stránkách. Tak neváhejte a pořiďte si letní dovolenou za nejvýhodnější first minute cenu už nyní.
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
01. 09. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!