NEV-DAMA a.s.

Novinky ze světa lyžování aneb kam vyrazit na hory v sezóně 2019/2020

Zimní sezóna už je skoro tady! I letos jsme si pro vás připravili spoustu novinek, které se budou líbit nejen zapáleným lyžařům. Co takhle vyrazit na hory 2019/2020 netradičně do Bulharska, vyzkoušet Ski Safari v Itálii nebo spojit lyžování se zábavným programem v rámci námi připravených událostí a eventů v Alpách? Kromě novinek v naší nabídce vám představíme také trendy v lyžování, které se projeví právě v nadcházející zimní sezóně 2019/2020.

Bulharsko: lyžování alpských kvalit za výhodné ceny

Rádi poznáváte nové destinace? Pak jsme právě pro vás nově zařadili do naší nabídky zimní dovolenu v Bulharsku. Vyzkoušejte si lyžování na svazích pohoří Pirin či Rodopy. Doporučujeme oceněný skiresort Bansko, který opakovaně hostil závody Světového poháru v lyžování i snowboardingu. Na své si zde přijdou milovníci sjezdového lyžování, běžkaření, freeridu i snowboardingu. Užijte si „téměř alpské“ lyžování za výhodné „slovenské“ ceny.
Skiresort Bansko, BulharskoSkiresort Bansko, Bulharsko

Ski Safari: to nejlepší z italských Dolomit

Představujeme vám nejžhavější novinku v naší nabídce – Ski Safari – týdenní pobyt s lyžováním v nejlepších střediscích Dolomit pro opravdové lyžařské fajnšmekry. Pokud s námi vyrazíte na hory 2019/2020 právě v rámci Ski Safari, garantujeme vám, že vaší jedinou starostí bude sjíždění svahů. O všechno ostatní se postaráme – zajistíme převoz zavazadel s osobními věcmi, horského průvodce, dopravu i atraktivní ubytování na horských chatách přímo u sjezdovek.
Val Gardena, ItálieVal Gardena, Itálie

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

Chcete si zimní dovolenou užít opravdu naplno? Vyrazte do Alp v rámci našich událostí zimní sezóny 2019/2020. Připravili jsme pro vás společné zahájení lyžařské sezóny, testování lyží po boku nejen sportovních hvězd, turnaje ve snow volleyballu, koncerty na svahu, zábavný program pro rodiny s dětmi, párty, soutěže a mnoho dalšího. S námi se na horách rozhodně nudit nebudete!
Snow volleyball s Nev-Damou, hory 2019, Santa CaterinaSnow volleyball s Nev-Damou, hory 2019, Santa Caterina

Nové trendy ze světa lyžování

Spojování skiareálů

Spojování skiareálů je jedním z hlavních témat mnoha posledních sezón. Především v Rakousku dochází k velkým změnám. První příčku v celkovém součtu kilometrů pist vystřídala v posledních letech hned tři střediska. Letošní nejvýznamnější investicí je určitě nová lanovka 3K z Kaprunu na ledovec Kitzsteinhorn. Po dokončení tohoto projektu už nebude nutné pod ledovec zajíždět z Kaprunu skibusem. Otevření lanovky oslavíme v rámci naší události Ski Opening na přelomu listopadu a prosince.

V oblasti Kaprun – Zell am See stojí za zmínku také nový skipas Ski ALPIN CARD pokrývající více než 400 km sjezdovek, jehož zavedení souvisí s dokončením propojení skiareálu Schmittenhöhe nad Zell am See s Viehhofenem v sousedním údolí Glemmtal. Ve směru ze Schmittenhöhe pro přejezd do lyžařské oblasti Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn je zatím ještě nutné použít skibus, v opačném směru si už lze nové propojení užít i na lyžích.
Kaprun – Zell am See, RakouskoKaprun – Zell am See, Rakousko

Rozšiřování platnosti skipasů o mimolyžařské aktivity

Také rozšiřování platnosti skipasů o mimolyžařské aktivity je trendem poslední doby. Např. nový skipas Ski Plus City Pass láká ke spojení lyžařské dovolené v Tyrolsku a okolí k mnoha aktivitám. Ski Plus City Pass platí od 2 dnů hned ve 13 skiareálech: Stubaier Gletscher, Axamer Lizum, Schlick 2000, Kühtai, Hochötz, Muttereralm, Bergeralm, Nordkette, Serles/Mieders, Elfer, Patscherkofel, Rangger Köpfl a Glungezer. V ceně máte mimo jiné volné využívání sítě skibusů, návštěvu bazénu v Neustiftu, jednorázový čtyřhodinový vstup do wellness střediska Freizeitbad StuBay v Telfes, návštěvu bazénu v Axams a řadu bezplatných služeb v Innsbrucku a okolí (např. volný vstup na skokanský můstek Bergisel, do Alpenzoo, do Hofburgu či do muzea Swarovski Kristallwelten ve Wattens).
Termální bazén

Útěk od technologických novinek k autentické atmosféře hor

Nezamýšleným důsledkem honby mnoha středisek o co největší zapojení různých technologických novinek je sílící proud lyžařů tíhnoucích k místům, která i v dnešní době nabízejí autentickou atmosféru hor bez davů turistů a hi-tech vymožeností. Ve Švýcarsku můžeme za reprezentanta této kategorie středisek označit Val d’Anniviers, u nás nepříliš známé a přitom velmi zajímavé údolí s pohostinnými obyvateli. Mezi hlavní výhody střediska Val d’Anniviers patří poklidná atmosféra nezasažená masovým turismem, různorodé lyžařské terény včetně nekonečných freeridových možností i relativní cenová dostupnost. Překrásné údolí ukrývá několik vesnic, které si zachovaly původní ráz, například centrum údolí Vissoie, nádherný Grimentz či Zinal.
Horské chaty v Zinal, ŠvýcarskoHorské chaty v Zinal, Švýcarsko

Stále více možností zábavy

Pokud má nějaká novinka úspěch, netrvá dlouho a rozšíří se ke konkurenci. Např. celoročně provozované bobové dráhy dobře známe z českých hor i sousedního Rakouska, zatímco Itálie dlouho odolávala. Od ledna 2020 však bude nově v provozu bobová dráha v oblasti Bormio / San Colombano, konkrétně ve skiareálu San Colombano v horské vesničce Isolaccia. Můžete ji navštívit v rámci skipasu.

Livigno přichází s obnovenou premiérou ranního lyžování při východu slunce s luxusní snídaní, což je již zavedenou praxí v mnoha střediscích Rakouska či Dolomit. Siareál Carosello 3000 nově nabízí každodenní tandemové lety paraglidem s lyžemi na nohou.
Paragliding na sněhu

Pohyblivé ceny skipasů: nově ve Špindlu

Ne všechny novinky přicházejí z Alp. Tato se zrodila na Slovensku v Tatrách a přes mateřskou slovenskou společnost TMR se letos objeví v českém skiareálu Špindlerův Mlýn. Ten bude od letošní sezóny prodávat denní skipasy v systému flexibilních cen, kde se ceny průběžně mění dle vyprodanosti. Kdo nakoupí s předstihem, ušetří. Nový systém by měl lépe rozdělit návštěvníky během celé sezóny. Na méně atraktivní termíny mají lyžaře nalákat nižší ceny, naopak ve špičkách se budou skipasy prodávat dráž. Ceny skipasů se mají dynamicky měnit podle počtu prodaných lístků a vytíženosti střediska, ale i podle počasí a dalších externích faktorů.
Stoh, Špindlerův MlýnStoh, Špindlerův Mlýn

Dokonalejší lanovky a zasněžování

Stále dokonalejší lanovky jsou každoroční realitou, která je tak samozřejmá, že ji snad ani nelze nazvat novinkou. Před pár lety se hlavně v Rakousku objevily různé VIP kabinky, např. v designu Porsche. Ve středisku Zermatt / Cervinia je nová zajímavá lanovka 3S s průhlednou podlahou na švýcarské straně v úseku Trockener Steg – Klein Matterhorn. Převratnou novinkou zde bude v oblasti Plateau Rosà propojení (opět na švýcarské straně) úseku Klein Matterhorn – italská hranice lanovkou o kapacitě 140 osob.

Další samozřejmou realitou naší zimní současnosti je neustálé posilování kapacity a zkvalitňování systémů umělého zasněžování. Jen stěží najdeme středisko, které do tohoto klíčového sektoru neinvestuje, a to i v těch nejvyšších polohách. Je to bohužel nezbytný předpoklad samé existence lyžování jako sportu v dnešní době globálního oteplování a tání ledovců.
Sněžné dělo

Mohlo by vás zajímat

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?