NEV-DAMA a.s.

Novinky ze světa lyžování aneb kam vyrazit na hory v sezóně 2022/23

Zimní sezóna už je tady! I letos jsme si pro vás připravili spoustu novinek, které se budou líbit nejen zapáleným lyžařům. Představíme vám lyžařské novinky pro nadcházející zimní sezónu 2022/23.

Události zimní sezóny 2022/23 v Alpách

Chcete si zimní dovolenou užít opravdu naplno? Vyrazte do Alp v rámci našich událostí zimní sezóny 2022/23. Můžete se s námi vydat na společné zahájení lyžařské sezóny, testování lyží po boku nejen sportovních hvězd, oblíbenou akci pro rodiny - family week, turnaj ve snow volleyballu a další eventy. Připravili jsme pro vás koncerty na svahu, párty, soutěže a mnoho dalšího. S námi se na horách rozhodně nudit nebudete.

Snow volleyball s Nev-Damou, hory 2019, Santa Caterina

Snow volleyball s Nev-Damou, Santa Caterina

Ski Opening s Evou Samkovou

Ski Opening s Evou Samkovou

Novinky v italských Alpách

Dolomiti Superski: nové lanovky i sjezdovky

Nejrozsáhlejší lyžařská oblast nejen Itálie, ale i celé Evropy, Dolomiti Superski, hlásí hned několik novinek. Jednou z nich je nová černá sjezdovka na Kronplatzu poblíž pisty Erta v San Vigiliu o délce 1 600 m s převýšením 435 m. Dále stojí za zmínku nová 4sedačková lanovka Cima Tognola od firmy Leitner nahrazující starou 2sedačku ve středisku San Martino / Passo Rolle a zbrusu nová červená sjezdovka Fantasia 2000 z vrcholu Cima Tognola (2 348 m n. m.) ke kabinové lanovce Tognola (1 411 m n. m.) tamtéž. Líbit se vám bude také nová krytá 6sedačka Campanil nad Obereggenem ve středisku Val di Fiemme či nová krytá a vyhřívaná 6sedačka Spitzbühl na Alpe di Siusi. Přehled všech nových lanovek v oblasti je tradičně zveřejněn zde (ale pozor, třeba novinka avizovaná v Arabbě realizovaná nebyla).

Skirama Dolomiti: novinky minulých sezón

Přestože letošní sezóna není na lyžařské novinky v rozsáhlé lyžařské oblasti Skirama Dolomiti, táhnoucí se od hranic Trentina s Benátskem až do Lombardie, právě bohatá, v uplynulých několika letech zde vzniklo mnoho novot, které stojí za vyzkoušení. Sepsali jsme je pro vás v samostatném článku.

Valle Aurina: nová sedačka na Speikbodenu

Významnou novinkou oblasti Valle Aurina je nová krytá vyhřívaná 8sedačka "Seenock" s velmi vysokou přepravní kapacitou 3 400 osob za hodinu nahrazující 30 let starou 4sdedačku na Speikbodenu a poblíž též měřený slalomový svah gratis.

Lombardie: lanovky, parkoviště i umělé jezero

Jako zástupce novinek v oblasti Alty Valtelliny zmíníme středisko Livigno, které po dokončení nové nástupní stanice Mottolino plánuje dokončit výstavbu nového podzemního parkoviště pod Mottolinem s kapacitou 500 míst na auta a 20 míst pro autobusy.

V oblasti Valtelliny stojí za zmínku 
Aprica s novou 4sedačkou nahrazující 2sedačku Piana Galli (Magnolta), která je o něco málo delší a její nový nástup je konečně umístěn na dosah slunečních paprsků. Středisko Madesimo zase posílí zasněžování, mj. díky výstavbě nového umělého jezera.

Novinky v Rakousku

Asi nejvíce lyžařských novinek v rakouských Alpách hlásí střediska v Tyrolsku a Štýrsku. Přehled nových lanovek v Rakousku (v poslední době např. Flying Mozart ve Wagrainu, Kreischberg 10er v Murtalu či supermoderní 3K K-onnection v Kaprunu) najdete zde.

Zillertal Arena

Tyrolská Zillertal Arena nejen, že má super lyžařskou novinku pro sezónu 2022/23, kterou je moderní 8místná sedačková lanovka Kapauns s „bublinami“ a vyhříváním nahrazující původní kratší dvousedačku, ale zároveň chystá další pecku na nadcházející zimu, a to zcela novou 10místnou kabinovou lanovku Krimml-X-Press pro rychlé a pohodlné spojení mezi Zell am Ziller a Gerlosem.

Innsbruck

Innsbruck a jeho okolí (skioblast sestávající z celkem 13 středisek a více než 300 km sjezdových tratí v blízkosti hlavního města Tyrolska) letos láká na novou 10místnou kabinkovou lanovkou Hoadlbahn přepravující návštěvníky od parkoviště až k vrcholu ve výšce 2 340 m během 6 minut a nahrazující hned 3 starší sedačkové lanovky.

Ski Juwel

S další novinkou v podobě lanovky letos přišlo také středisko Ski Juwel - Alpbachtal / Wildschönau. Řeč je o Hornbahn 2000, nové 6místné sedačkové lanovce, jež nahradí původní 4sedačku.

Náš tip: abychom se neomezovali pouze na technické novinky, zmíníme také velikonoční akci střediska pro tuto sezónu, která bude zajímat hlavně rodiny s dětmi. Od 19. 3. 2023 do konce sezóny lyžují děti do 15 let (narozené v roce 2006 a mladší) v doprovodu rodičů zdarma (platí pro skipas s platností alespoň 3 dny zakoupený na místě).

Schladming - Dachstein

Žhavou novinkou štýrského střediska Schladming - Dachstein pro sezónu 2022/23 je kombinovaná lanovka TMX 6-10 na Rittsbergu v Ramsau, mix 6sedaček a 10místných kabin (celková investice ve výši 8 mil. EUR).

Náš tip: také rozsáhlá lyžařská oblast Ski amadé nabízí v této zimní sezóně rodinám dětský skipas (pro děti do nedovršených 16 let) zdarma ke každému nákupu 6denního skipasu pro dospělou osobu, a to od 18. 3. 2023 až do konce sezóny.

Francouzské Alpy

Francouzská lyžařská střediska nehlásí pro sezónu 2022/23 žádné zásadní novinky. Lyžaře mířící do střediska Risoul / Vars potěší nová 6sedačka Vars Speed Master. Další novinky v přepravních zařízeních najdete zde

Mohlo by vás zajímat

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?