NEV-DAMA a.s.

Jaká lyžařská střediska v Itálii doporučujeme pro zimní dovolenou?

Stovky kilometrů upravených sjezdových tratí různých náročností, moderní přepravní zařízení pro rychlé cesty na svah, překrásná příroda zimních Alp, převažující slunečné počasí, ekonomická dostupnost, lahodná italská kuchyně i kvalitní ubytování – to vše činí z italských Alp skvělé místo pro lyžování. Láká vás zimní dovolená v Itálii, ale nevíte, kam přesně vyrazit? Nechte si od nás poradit, doporučíme vám skvělá lyžařská střediska italských Alp!

Livigno, Alta Valtellina

Jedním z nejlepších lyžařských středisek v Itálii i v celé Evropě je Livigno v oblasti Alta Valtellina. Toto středisko se skládá ze skiareálů Carosello a Mottolino. Díky poloze Livigna v 1 8092 798 m n. m. je zde zajištěn bohatý příděl sněhové nadílky i v okrajových měsících zimní sezóny. Lyžařské středisko Livigno se pyšní:

 • 77 kilometry abnormálně širokých sjezdovek různých náročností,
 • 40 kilometry perfektně udržovaných běžeckých tratí,
 • 3 rozsáhlými snowparky, které patří k nejlepším v italských Alpách,
 • 32 nejmodernějšími přepravními zařízeními.

Na své si v Livignu přijdou freerideři (volné terény a specializovaná freeride zóna), zkušení lyžaři (luxusní černé „padáky“ na severním úbočí Mottolina), středně pokročilí lyžaři (množství červených sjezdovek ve vyšších částích Carosella a středu Mottolina) i začátečníci (cvičné svahy ve spodní části Carosella) a rodiny s dětmi (dětský park na vrcholu Mottolina). Lyžařské středisko Livigno disponuje také bohatými možnostmi polyžařské zábavy, jako např. skvělým bazénovým a wellness světem Aqua Granda i unikátní možností laciných nákupů v poslední bezcelní zóně v rámci EU.

Resort Livigno

Doporučené ubytování v Livignu

Jen se snídaní

Pro náročné

Pro rodinu ze dobrý peníz

Pro menší skupinu

Rio Pusteria / Bressanone - Valle Isarco, Dolomiti Superski

Lyžařské středisko Rio Pusteria / Bressanone - Valle Isarco v oblasti Dolomiti Superski je jedním z nejdostupnějších italských lyžařských středisek z hlediska vzdálenosti z ČR i příznivých cen. Tři zdejší skiareály  Plose, Gitschberg a Jochtal, z nichž poslední dva jmenované jsou již několik let vzájemně propojené nabízejí skvělý poměr všech typů sjezdovek. Pečlivá úprava tratí a rozsáhlý systém umělého zasněžování garantují perfektní sněhové podmínky i na začátku a na konci zimní sezóny. Valle Isarco disponuje celkem:

 • 100 kilometry sjezdových tratí včetně nejdelší černé sjezdovky Jižních Tyrol Trametsch na hoře Plose s převýšením 1 400 metrů a délkou 9 kilometrů, která nadchne i ty nejnáročnější lyžaře,
 • 30 kilometry upravených běžeckých tratí,
 • snowparkem, familyparkem s funslope ve Valles v Jochtalu,
 • 25 moderními přepravními zařízeními v čele s 10místnou kabinkou od Parkhotelu Plose až po vrchol hory Monte Fana.

Ve středisku si kromě lyžování užijete také bruslení, sáňkování na dráze v Maranze, curling, koupání v bazénech, jízdu na koni, různé sportovní aktivity i mnoho kulturních a společenských akcí.

Doporučené ubytování v Rio Pusteria / Bressanone - Valle Isarco

Pro náročné

Pro rodiny za dobrý peníz

Pár kroků na svah

Val di Fiemme / Obereggen, Dolomiti Superski

Dalším z kvalitních lyžařských středisek v Itálii je Val di Fiemme/Obereggen v oblasti Dolomiti Superski. Bohatá nabídka komfortního ubytování za příznivé ceny a skvělý poměr lyžařských terénů všech náročností činí z Val di Fiemme českými turisty nejnavštěvovanější italské lyžařské středisko. Díky úzkostlivé péči o upravenost sjezdovek i kompletnímu pokrytí lyžařských terénů systémem umělého zasněžování, je kvalitní lyžování garantováno i v okrajových termínech lyžařské sezóny. Ve středisku Val di Fiemme/Obereggen si na zimní dovolené užijete:

 • přes 116 kilometrů sjezdovek s mnoha náročnými černými „padáky“, luxusní červenou tratí na úbočí Alpe Cermis, pohádkovou „modrou“ do Bellamonte a dalšími,
 • neuvěřitelných 150 kilometrů běžeckých tratí, kde si milovníci bílé stopy mohou vyzkoušet závodní okruhy Mistroství světa v klasickém lyžování 2013 i část trasy legendární 70 kilometrů dlouhé Marcialongy,
 • 6 perfektních snowparků,
 • 43 moderních přepravních zařízení včetně řady novinek.

Po lyžování zimní radovánky ve Val di Fiemme/Obereggenu rozhodně nekončí. Nabízí se zde možnost koupání v bazénech, bruslení, sáňkování na sáňkařských drahách, bobování na dráze Alpine Coaster, večerní lyžování i bohatá après ski zábava. Díky skvělé poloze střediska navíc můžete využít kombinovaných skipasů s Dolomiti Superski a užít si lyžování na ještě více tratích nebo legendárním okruhu Sella Ronda.

Doporučené ubytování ve Val di Fiemme / Obereggen

Pro náročné

Pro rodinu za dobrý peníz

Pro velké skupiny

Za málo peněz

Madesimo, Valtellina

Italské lyžařské středisko Madesimo v oblasti Valtellina nadchne lyžaře svými fantastickými terény, kvalitními sjezdovkami s různorodou náročností, pestrou paletou volného terénu i liduprázdnými svahy ve všední dny. Nadmořská poloha střediska, dokonalá úprava sjezdovek i téměř stoprocentní pokrytí systémem umělého zasněžování navíc zajišťuje vynikající sněhové podmínky i v jarních měsících a před Vánocemi. Ve středisku Madesimo se můžete těšit na:

 • 43 kilometrů upravených sjezdovek (převážně luxusních červených i mnohakilometrových modrých),
 • téměř 26 kilometrů skvělých běžeckých tratí,
 • rozsáhlý snowpark s halfpipe,
 • 12 přepravních zařízení, z nichž vysoké procento patří mezi ty nejmodernější, především vysokokapacitní sedačky.

Doporučené ubytování v Madesimu

Tonale / Ponte di Legno, Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Vzájemně propojené italské skiareály Tonale a Ponte di Legno v oblasti Skirama Dolomiti Adamello Brenta se skvěle doplňují díky své různorodosti. Zdejší sjezdové tratě jsou zpravidla dennodenně pokryty perfektním „manšestrem“ a příznivé sněhové podmínky po celou sezónu jsou podpořeny 100% systémem umělého zasněžování. Ledovec Presena s nadmořskou výškou 3 000 metrů navíc zajišťuje kvalitní sněhovou pokrývku i na jaře. Celkem lyžařské středisko Tonale/Ponte di Legno disponuje:

 • 62 kilometry sjezdovek včetně fantastické černé sjezdovky z Passo Paradiso do Tonale, kvalitními červenými sjezdovkami obtékajícími Monte Serodine i středně a méně náročnými tratěmi na jižním svahu Tonale skvělými pro začátečníky,
 • 43 kilometry pěkných běžeckých tratí,
 • snowparkem vysoké úrovně,
 • nadstandardní paletou volného terénu pro adrenalinové lyžování,
 • 29 přepravními zařízeními včetně kabinkové lanovky s mezistanicí na ledovci.

Po lyžování ve středisku Tonale/Ponte di Legno doporučujeme návštěvu romantického centra malebného Ponte di Legna nebo živou večerní zábavu na Tonale. Zajímavá je také multimediální expozice věnovaná 1. světové válce na Passo Paradiso nad Passo Tonale.

Lyžař sledující Alpy

Doporučené ubytování v Tonale / Ponte di Legno

Pro náročné

Pro rodinu za dobrý peníz

S bazénem a přímo na svahu

Za málo peněz

Bude se vám líbit

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?