Nejlepší skiareály v ČR pro zimní dovolenou

Nejlepší skiareály v ČR pro zimní dovolenou

Letos jsme pro vás do naší nabídky zimní dovolené zahrnuli nově pobyty na českých horách. Přestože lyžování v Alpách zůstává vrcholem zimní sezony, české skiareály toho mají lyžařům také hodně co nabídnout. Finanční i časová dostupnost, neustále se zvyšující kvalita poskytovaných služeb a lyžařského zázemí láká na české svahy stále více lyžařů. Pokud se ani vám nechce cestovat až do Alp, inspirujte se našimi tipy na jedny z nejlepších skiareálů v ČR a poznejte krásu českých hor.

People on mountain in Czech ski resort Spindleruv Mlyn, Czech Rupublic_553034629.jpg

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn v Krkonoších je bezesporu vůbec nejlepším českým lyžařským střediskem. Za lyžováním do Špindlu míří kromě Čechů každým rokem také čím dál tím více lyžařů ze západní a severní Evropy. V jednom z nejznámějších skiareálů Špindlerova Mlýna, Svatém Petru, se pořádají významné sportovní akce (tuto zimní sezónu 8. a 9. března 2019 Světový pohár ve slalomu a obřím slalomu žen).

Dalšími oblíbenými skiareály Špindlerova Mlýna jsou rozsáhlý Mědvědín s jižními svahy, dále Horní Mísečky ideální pro začátečníky, Hromovka s možností nočního lyžování atd. – velkou výhodou je, že mezi nimi lyžaře přepravuje bezplatný skibus. Celkem se Špindlerův Mlýn pyšní necelými 25 km sjezdovek různých náročností, které jsou z převážné části uměle zasněžovány a umožňují lyžování obvykle až do pozdních jarních měsíců, dále nejlepším českým snowparkem Burton Snowpark na Svatém Petru, funtrackem na Hromovce a menším snowparkem na Horních Mísečkách.

Slope on the skiing resort Spindleruv Mlyn, Krkonose, Czech Republic_514611157.jpg

Kde se ve Špindlu ubytovat?

Klínovec

Klínovec je největším lyžařským areálem v Krušných horách a jedním z největších a nejoblíbenějších v Čechách. Hlavní skiareál nabízí celkem 18 km sjezdových tratí, které jsou uměle zasněžovány a každodenně upravovány, 4 lanovky a 5 vleků. Vyznavače freestylu potěší příjemný funpark, milovníky freeridu 2 km neupravovaných sjezdovek a fanoušky bílé stopy 170 km běžeckých tratí včetně slavné Krušnohorské lyžařské magistrály. Za zmínku stojí nová sjezdovka do Jáchymova, jež patří k nejdelším a zároveň nejširším sjezdovkám v ČR (2 950 m dlouhá a 50-100 m široká).

Klínovec byl letos propojen se střediskem Neklid, které nabízí dalších 6 sjezdovek různých náročností. Velkým plusem je jejich relativní nezaplněnost lyžaři. Vícedenní skipasy navíc platí i pro sousední skiareál Fichtelberg nad německým Oberwiesenthalem (dostupný bezplatným skibusem), takže celková nabídka se rozšiřuje na více než 44 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 7 sedačkových lanovek a 17 vleků.

Skiing, Ski Areal Klinovec, Czech Republic_1091433209.jpg

Doporučené hotely na Klínovci

Rokytnice nad Jizerou

Lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou se nachází v západní části Krkonoš a jde o nejznámější ze seskupení skiareálů na rozmezí Krkonoš a Jizerských hor (Skiregion.cz – největší lyžařská oblast v ČR). Největším skiareálem Rokytnice nad Jizerou jsou oblíbené Horní Domky, které se svojí rozlohou, skvělými sjezdovkami, různorodostí a vybaveností řadí mezi nejlepší v Čechách. Rokytnice nad Jizerou se pyšní sjezdovkami různých náročností, u nichž je technické zasněžování zajištěno až do 90 %, pestrou nabídkou běžeckých tratí, snowparkem, nejdelší sedačkovou lanovkou v ČR, novým dětským Milka parkem s vlastní lyžařskou školou a hlídáním dětí a kvalitními bezplatnými skibusovými službami.

View of Czech mountain town - Rokytnice nad Jizerou_787017196.jpg

Kde se ubytovat v Rokytnici nad Jizerou?

Filipovice

Filipovice sice nepatří mezi nejoblíbenější skiareály v ČR, ale jsou naším tajným tipem na klidný rodinný lyžařský areál v srdci krásné chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Zdejší rozmanitý terén zaručuje skvělé podmínky pro méně zkušené i zdatné lyžaře, milovníky snowboardingu a bílé stopy, o čemž vypovídá i motto areálu, které zní: „lyžování pro každého v každém věku za výhodné ceny“. Pro nejmenší lyžaře zde funguje populární dětský park s pojízdným pásem i lyžařská výuka. Ani se západem slunce zimní radovánky ve Filipovicích nekončí, jelikož nastává čas na atraktivní večerní lyžování.

Winter in Jeseniky Mountains. Fresh snow makes great atmosphere_769463749.jpg

Tip: ubytujte se v hotelu Stará Pošta, který se nachází na klidném místě a zároveň v blízkosti lyžařského areálu. Hotel s příjemným rodinným zázemím disponuje velmi praktickými pokoji, dětským koutkem, malým bazénem, saunou a možností masáží.

Láká vás lyžování v ČR?

Novinky
×
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
13. 06. 2019

2% sleva na lyžařský zájezd!

Od 1. listopadu rozdáváme slevy na lyžařské zájezdy ve výši 2 %! Neváhejte a objednejte si zimní dovolenou na horách co nejdříve – nejlepší termíny a ubytovací kapacity rychle mizí.
01. 06. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!