NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

BENEFITY

  • Cattolica jako nejjižnější středisko rovinaté oblasti Riviera romagnola, hraničící s členitějším pobřežím regionu Marche
  • populární, živé a prestižní letovisko italské Jaderské riviéry
  • historie města sahající až do 2. století před naším letopočtem
  • turistický boom Cattoliky datující se již do 19. století
  • mondénní resort navštěvovaný mnoha známými osobnostmi
  • na náměstí Piazza Primo Maggio oblíbená „zpívající fontána“
  • vyhledávaný přístav s množstvím kotvících luxusních jachet
  • velmi vysoký standard služeb a nadmíru pestrá paleta aktivit
  • pro rodiny s dětmi velké množství atraktivních zábavních parků
  • excelentní poloha letoviska vzhledem k výletům do okolí

Cattolica – krásné letovisko italského Jadranu na pomezí nížiny a hor

Cattolica je oblíbené přímořské středisko italské adriatické riviéry. Cattollica leží v kraji Emilia Romagna v provincii Rimini a je nejjižnějším letoviskem oblasti zvané Riviera romagnola. Sousední Gabicce Mare je naopak nejsevernějším přímořským střediskem oblasti Marche (provincie Pesaro a Urbino).

Cattolicou též končí ploché pobřeží, tolik typické pro celý pás Jadranu 200 kilometrů jižně od Benátek. Místní část Gabicce, zvaná Gabicce Monte, leží, jak již název napovídá, na kopci nad mořem a předurčuje tak členitější pobřeží regionu Marche pokračující dále na jih k Pesaru. A právě na této pahorkatině se rozkládá chráněné přírodní území Parco naturale regionale del Monte San Bartolo, oblíbený cíl procházek z Cattoliky i Gabicce.

Poloha na pomezí krajů Emilia Romagna a Marche výhodou pro výlety do okolí

Velmi výhodná je poloha letoviska vzhledem výletům do okolí a zábavě. Jen 23 kilometrů severně leží Rimini, bezkonkurenčně nejrušnější přímořský resort italského Jadranu. Spolu s 9 km vzdáleným Riccione (s nímž Cattolicu spojuje pohodlná cyklostezka) a sousedním Misanem Adriaticem tak tvoří doslova prázdninovou aglomeraci, charakterizovanou přepestrou škálou aktivit a lákadel od delfinária, aquaparků a zábavních parků pro malé i velké třeba až po okruh Moto GP v Misanu.

Nákupní ráj jménem Republika San Marino na dosah

Poloha na úpatí Apenin pod vrcholem Monte Titano zase vyzývá k návštěvám nákupního ráje jménem Republika San Marino, bezcelní zóny a nejmenší republiky na světě. Bez problémů se tam autem dostanete za půl hodiny.

Více klidu než v tepajících sousedních střediscích Rimini a Riccione

Pro milovníky bujného života a aktivní dovolené je tak Cattolica velmi dobrou volbou, když však zároveň skýtá o něco více klidu a intimity než pulzující Rimini. Je zde méně diskoték a také noční automobilový provoz je o poznání méně rušný.

Atraktivní písečné pláže s vynikajícím zázemím

Charakter pláží se nijak neliší od Rimini, až na to, že kopce zvedající se od moře ke Gabicce Monte (tzv. promontorio di Fiorenzuola di Focara) tvoří atraktivnější kulisu než fádní ploché pobřeží od Benátek až po Riccione. I v Cattolice tedy najdeme velmi dobře udržované písečné pláže s perfektním zázemím.

Historie spojená s Rimini

První písemné zmínky o Cattolice pocházejí z 2. století před naším letopočtem, oblast však byla osídlena už daleko dříve. Ve středověku vládla Cattolice stejně jako Rimini rodina Malatesta.

Rozmach však zažila až v 19. století, kdy si zde bohatí Boloňané začali stavět letní sídla. Už ve 30. letech 20. století sem jezdilo okolo 20.000 turistů ročně. Po 2. světové válce se pak spolu se sousedním Riccione stala Cattolica mondénním letoviskem, jehož sláva neuvadá dodnes.

Pestré vyžití i mimo pláže

Na náměstí Piazza Primo Maggio najdete populární „zpívající fontánu“. Její představení probíhá v létě každý večer. Toto náměstí je srdcem Cattolicy a je plné obchůdků, restaurací, kaváren. Láká i návštěva přístavu, kde pravidelně kotví velké množství luxusních jachet.

Nejnovějším lákadlem Cattoliky je velké mořské akvárium „Le Navi“, nabízející návštěvníkům unikátní pohledy na podmořský život. Celkově nabízí Cattolica velmi rozumný mix mezi dostatkem zábavy i klidu a relaxace na dovolené.

Moře a pláže

Pláže Cattoliky jsou od letoviska Gabicce Mare odděleny jachetním přístavem. Charakteristikami se neliší od severněji položených středisek; jsou tvořeny jemným pískem, v průměru dosahují šířky kolem 50 m a od volného moře je dělí vlnolamy; skýtají pozvolný a bezpečný vstup do moře, ideálním pro malé děti a neplavce. Hladina u břehu je díky vlnolamům stále poklidná. Voda je zde nejčistší v rámci celé provincie Rimini. Místa vhodná pro potápění se nacházejí až v sousedním resortu Gabicce Mare. Ve zdejším moři nežijí nebezpeční živočichové. K dispozici jsou zde jak pláže veřejné, tak i soukromé. Na každodenně udržovaných soukromých plážích si lze pronajmout plážový servis, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Volných pláží je výrazně méně, najdete je zpravidla na okrajích každého střediska, lze si na ně přinést cokoli včetně vlastních slunečníků, ale nejsou pravidelně upravovány a nemají sociální zařízení. Oblíbená je malá pláž Vallugola pod kopci promontoria Fiorenzuola di Focara jižně od Gabicce – je zde malý přístav a několik výborných rybí restaurací.


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena, Bologna, dálniční sjezd Cattolica, Cattolica

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, dálniční sjezd Cattolica, Cattolica

Brno,, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, dálniční sjezd Cattolica, Cattolica

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?