NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Lido di Savio – klidné středisko jižně od Ravenny s atraktivním okolím

Lido di Savio je lesem obklopené letovisko na jaderském pobřeží v kraji Emilia Romagna 3 km severně od Cervie a 20 km jižně od Ravenny, pod kterou administrativně náleží. Od severněji ležícího střediska Lido di Classe je odděleno říčkou Savio, jež mu dala jméno. Zejména rodiny s dětmi ocení krásné široké písečné a také oproti rušnému Milanu Marittima podstatně klidnější pláže.

Cervia / Milano Marittima – mimořádně prestižní adresy pro dovolenou

Bezprostředně sousedící letní středisko Cervia / Milano Marittima jež platí za jedno z nejprestižnějších míst na celé Jaderské riviéře.

Cervia je město starověkého původu s 28 tisíci obyvateli. Ve své Božské komedii ji zmiňuje již Dante Alighieri. Název města dle legendy pochází od arcibiskupa z Lodi, který při procházce zdejšími lesy narazil na jelena (italsky cervo), jenž před ním na znamení úcty poklekl. Historicky se zdejší obyvatelstvo zabývalo zemědělstvím, rybolovem a výrobou soli. A právě tzv. saliny, z nichž získávali sůl již staří Etruskové, a jež jsou díky své historické hodnotě chráněnou kulturní památkou, si můžeme u Cervie prohlédnout. V místním Solném muzeu se dozvíte vše o výrobě soli, nachází se zde i unikátní solný krystal vážící 15 kg.

Jemný písek pláží a noční život lákající i celebrity

Dnes vděčí Cervia svému věhlasu především písčitým plážím s jemným pískem a čistému moři. Nejznámější částí města, kde se koncentruje letní prázdninový život a též nejlepší hotely a restaurace, je Milano Marittima, tedy v překladu přímořský Milán. Jak název evokuje, vděčí tato městská část za své pojmenování Miláňanům, kteří sem již od počátku 20. století s oblibou jezdili a nadále jezdí trávit své dovolené, a to včetně celebrit, jako jsou dnes hráči milánských a turínských fotbalových velkoklubů. Ve městě tak naleznete krásné vily, parky a zahrady, které vytvářejí malebnou atmosféru letoviska. Turistické rezidence se bez problémů začlenily do okolní krásné přírody a Milano Marittima je dnes skutečným příkladem dokonalého zahradního města. Všudypřítomné borovice poskytují příjemný stín pro procházky po městečku. 30 hektarů lesa přiléhajícího k Cervii je chráněno jako přírodní park, kam se můžete vydat po naučné stezce za pozorováním typické pobřežní flóry a fauny. Zdejší čisté moře pak přímo vybízí ke koupání nebo k provozování vodních sportů. Milano Marittima však samozřejmě nabízí i bujarý noční život. Můžete navštívit jak četné bary a hospůdky, tak i diskotéky a herny, nebo si zajít na klidnou večeři do jedné z mnoha zdejších vyhlášených restaurací.

Nespočet možností zábavy, aktivit a poznání pro každého

Lido di Savio, ale pochopitelně i Cervia a Milano Marittima jsou též vynikajícími východisky pro zajímavé výlety do okolí. Velmi pohodlně je odtud dostupná apeninská hora Monte Titano s miniaturní republikou San Marino, snadno autem či vlakem do půlhodiny dojedete do Rimini, nejrušnějšího přímořského letoviska Adriatické riviéry, do Cesenatica s přístavem od Leonarda da Vinci, nebo na opačnou stranu, tedy na sever, do Ravenny či Classe, pokladnic byzantské kultury.

Vydat se však také můžete na procházku do historického centra Cervie. Zde se nacházejí četné kostely svědčící o bohaté historii města. Z množství zde konaných kulturních a společenských akcí je nutno zmínit ohňostroj, který se v Milano Marittima koná každoročně 10. srpna na počest sv. Vavřince (San Lorenzo).

Zdejší infrastruktura je nesmírně bohatá a rozvinutá - například nejvyhlášenější zábavní park Jaderského pobřeží, Mirabilandia, se nachází jen pár kilometrů od Lido di Savio. Bohaté možnosti sportu a zábavy skýtají i zdejší velmi dobře udržované soukromé pláže.

moře a pláže

Mnoho kilometrů dlouhá pláž je tvořena velmi jemným pískem a dosahuje šířky až 40 m. Zdejší pláže jsou též vyhlášeny pozvolným vstupem do moře, absolutně ideálním pro děti a neplavce. Plavat se dá zpravidla až ve vzdálenosti od 50 do 100 metrů od břehu. Voda zde bývá kvůli jemnému písku u břehu lehce zakalená, není však znečištěná. Zdejší moře není vhodné pro potápění a nežijí v něm nebezpeční živočichové. K dispozici jsou zde převážně pláže soukromé, ale tak i veřejné. Na každodenně udržovaných soukromých plážích si lze pronajmout plážový servis, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Volné pláže jsou zpravidla jen na okraji střediska, lze si na ně přinést cokoli včetně vlastních slunečníků, ale nejsou pravidelně udržovány a nemají sociální zařízení. Slunit se však zpravidla dá i mezi první řadou slunečníků pláží soukromých a hranicí moře, použití vlastních slunečníků je zde však zakázáno.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena, Bologna, dálnice A 14 směr Ancona, dálniční sjezd Cesena, Lido di Savio

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, dálnice A 14 směr Ancona, dálniční sjezd Cesena, Lido di Savio

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, dálnice A 14 směr Ancona, dálniční sjezd Cesena, Lido di Savio

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?