NEV-DAMA a.s.

Kam v Česku na aktivní dovolenou v přírodě?

Kam vyrazit

Jizerské hory

Jizerské hory se svými smrkovými lesy, rašeliništi a horskými loukami jsou ideálním místem pro aktivní letní dovolenou v přírodě. V Jizerkách najdete perfektní podmínky pro pěší i cyklistické výlety po značených turistických trasách nebo cyklostezkách. Jizerské hory nabízejí nespočet zajímavých výletních cílů, jako jsou rozhledny (např. Císařský kámen, Štěpánka, Královka, Smrk), hrady (např. Frýdlant), vodní nádrže (např. Bedřichov, Souš, Josefův Důl), rašeliniště nebo stezky pro děti (např. HUP – HOP v Bílém Potoce).

Zobrazit zájezdy

Šumava

Nedotčenou přírodu, hluboké lesy, ledovcová jezera, rašeliniště, potůčky a bystřiny i pramen řeky Vltavy – to všechno najdete v Národním parku Šumava. Jde o skvělé místo pro aktivní dovolenou v přírodě spojenou s pěší turistikou či cykloturistikou, ať už preferujete letní dovolenou v jihočeské nebo západočeské části Šumavy. Na Šumavě se bude líbit protřelým turistům i rodinám s dětmi, které ocení méně náročné turistické trasy.

Zobrazit zájezdy

Krkonoše

Krkonoše jsou jediné hory v Česku, které mají vysokohorský ráz. Kromě toho se pyšní i dalšími „nej“. Jsou nejvyšší a nejnavštěvovanější a nabízejí nejenom nejlepší zimní, ale i letní dovolenou plnou aktivit. Pestrá příroda, rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny, malebná údolíčka s roubenými domky, hučící vodopády, rašelinová jezírka a hlavně královna českých hor Sněžka – to všechno můžete obdivovat během letní dovolené v Krkonoších, ať už vás láká turistika nebo raději jezdíte na kole.

Zobrazit zájezdy

Krušné hory

Věděli jste, že Krušné hory se dříve nazývaly Rudohoří? Kromě pěších procházek vonícími lesy a výletů na kole po upravených cyklotrasách zde tedy můžete navštívit pozůstatky těžby rud (např. štolu Lehnschafter, Vlčí a Ledovou jámu nebo okolí dolu Svornost) i lázeňská střediska s léčivými prameny (např. Jáchymov, Teplice, Klášterec nad Ohří). Milovníci aktivní dovolené však nejvíc ocení překrásnou krušnohorskou přírodu (např. Božídarské rašeliniště, přírodní park Přebuz, Novodomské rašeliniště apod.) s mnoha vyhlídkami a hlavně 242 km dlouhou Krušnohorskou magistrálu.

Zobrazit zájezdy

Beskydy

Beskydy lákají na aktivní letní dovolenou v nádherné horské přírodě plné lesů. Fanouškům pěší turistiky se budou líbit krásné naučné stezky (např. Prašivá, Gruň Bílý Kříž, Lysá hora), milovníkům cykloturistiky pěkné beskydské cyklostezky, vodákům možnost sjíždění řeky Ostravice a kulturním nadšencům výlety do Kopřivnice, Štramberku, na hrad Hukvaldy nebo k soše boha Radegasta na Radhošť.

Zobrazit zájezdy

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?