NEV-DAMA a.s.

Termální prameny

Lázně a wellnes na horách
Není nic příjemnějšího než se po fyzicky náročných hodinách na svahu ponořit do horké vody a dopřát si uvolnění svalů a relaxaci. Posuňte vaši zimní dovolenou na vyšší úroveň díky lázním a wellness.

Termální prameny jsou horké prameny o různých teplotách, které vystupují ze země a jsou bohaté na léčivé látky (především minerály). Voda z těchto pramenů působí blahodárně na lidské tělo a využívá se k léčbě různých onemocnění. V okolí termálních pramenů vznikají lázeňská zařízení, jež nabízejí různé lázeňské procedury a možnost koupání v léčivé vodě. Termální prameny se vyskytují také v okolí mnoha lyžařských středisek. Pokud vás láká spojit vaši dovolenou na horách s návštěvou termálních lázní, doporučujeme vám následující zimní střediska.

Termální lázně v rakouských lyžařských střediscích

Bad Kleinkirchheim

V zimním středisku Bad Kleinkirchheim se nacházejí hned dvě velká a architektonicky zajímavá lázeňská zařízení - Římské lázně a Lázně Svaté Kateřiny. Jejich termální bazény jsou napájeny léčivým pramenem o teplotě 36 °C s obsahem radonu. Lázeňská zařízení disponují vnitřními i venkovními bazény, možností lázeňských procedur i výběrem různých léčebných programů. Držitelé skipasu si zde každý den do 16 hodin mohou místo lyžování užít parádní relaxaci zdarma.

Gasteinertal – Grossarltal

V lyžařské oblasti Gasteinertal-Grossarltal si milovníci lázeňských procedur přijdou na své. V Bad Gasteinu doporučujeme po náročném dni na svahu navštívit nově zrekonstruované termální lázně s několika bazény s teplotou vody až 34 °C, saunami, soláriem, bylinkovými koupelemi a především léčivými radonovými proudy o teplotě 40-50 °C. Nedaleké moderní lázně Alpen Therme v centru Bad Hofgasteinu okouzlí fanoušky lázeňského života díky noblesním kavárnám, podnikům vysoké společenské úrovně a především pravou lázeňskou atmosférou. 

Loser

Po zimních radovánkách v rakouském středisku Loser si můžete užít relaxaci v termálních lázních Bad Aussee nebo v novém komplexu Grimming Therme v Bad Mitterndorfu, který se pyšní vnitřními i venkovními termálními bazény, dětským světem, bohatými relaxačními prostory, wellness & beauty centrem, saunovým světem a impozantním výhledem na masív Grimming.

Kaprun - Zell am See

Návštěvníci rakouského střediska Kaprun – Zell am See by si po lyžování neměli nechat ujít možnost načerpat nové síly a prohřát zmrzlé tělo v termálních lázní Tauern Spa, které disponují 11 bazény, 10 různými saunami a párami, dětskými lázněmi Kidstein SPA, různorodými aktivními a relaxačními lázeňskými programy a vynikající restaurací.

Termální lázně v Německu

Berchtesgaden

Lyžařské středisko Berchtesgaden nabízí možnost příjemné relaxace v termálních lázních Watzmann Therme (zvýhodněné vstupné pro držitele celoplošného skipasu). Najdete zde vodní, saunový a wellness areál vhodný pro dospělé i děti. Dále doporučujeme nedaleké termální lázně Rupertus Therme v Bad Reichenhall s bazény se slanou vodou z Alp. Zdejší léčivá voda je bohatá na minerály a vyživuje kůži, uvolňuje svaly a posiluje imunitní systém. Dopřejte si návštěvu místních termálních lázní po dni plném lyžování a udělejte něco pro svoje zdraví.

Termální lázně v italských zimních střediscích

Bormio

Pokud toužíte po kombinace dovolené na lyžích a lázeňského pobytu, vyrazte do italského Bormia. Po zimních radovánkách na svahu se můžete ohřát ve starších římských lázních Bormio Bagni Vecchi či v novějších a modernějších Bormio Bagni Nuovi. Jejich bazény jsou napájeny termálními prameny o teplotě do 38 °C. Do obou areálů vám nabízíme zvýhodněné vstupné (k dostání u našeho delegáta). V městských lázních Bormio Terme s velkým plaveckým bazénem a soustavou termálních vnitřních i venkovních bazénů si užijete nejenom koupání, ale i pestrou nabídku různých vodních atrakcí pro děti a samozřejmě také sauny, páry, masáže apod. (ceny vstupného jsou při nákupu u našeho delegáta opět velmi příznivé).

Val di Fassa

Dalším z italských středisek disponujících termálními lázněmi je Val di Fassa. V Pozza di Fassa se nacházejí termální lázně QC Terme Dolomiti podobné lázním v Bormiu. Zdejší lázeňské centrum poskytuje dokonalou kombinaci pohody a harmonie pro všechny smysly. Místní balneoterapie má skvělé účinky v léčbě zaměřené na obnovu fyzické a duchovní rovnováhy. K dispozici jsou zde bazény, sauny, solné komory, relaxační pokoje, masáže atd.

Pejo

Menší, ale vyhlášené termální lázně Pejo Terme poskytují příjemnou relaxaci po náročném lyžařském dni návštěvníkům střediska Pejo. Zdejší minerální voda, která pochází z horského masivu Ortles-Cevedale, pomáhá s léčbou kloubních, kožních, dýchacích, žilních a dalších onemocnění. Kromě lázeňských procedur si v Pejo Terme můžete dopřát také relaxaci ve wellness, masáže, koupání v bazénech nebo si zacvičit ve fitness.

Courmayeur / La Thuile

Nedaleko italských zimních středisek Courmayeur a La Thuile se nacházejí známé termální lázně Terme di Pré Saint Didier, jejichž historie sahá až do dob starého Říma. Současná lázeňská budova v luxusním prostředí kouzelného zámku v Alpách pochází z roku 1834, lázně jsou však nádherně zrekonstruované. Najdete v nich vnitřní i venkovní bazény, sauny, páry, menší termální bazény, vířivky a tematické relaxační místnosti.

Termální lázně ve Švýcarsku

Davos / Klosters

Pokud chcete mít termální lázně přímo na dosah ruky kdykoliv, když se vrátíte ze svahu, ubytujte se v hotelu Bad Serneus ve středisku Davos / Klosters. Hotelový bazén je napájen termální vodou a disponuje také pitným pramenem sirné minerální vody. Jde o ideální volbu pro klienty s pohybovými, kožními či jinými onemocněními. Kromě toho navíc hotel nabízí relaxaci při masážích, v sauně, páře, infrakabině, Kneippův chodník atd.

Lázně na českých horách

Jáchymov (Klínovec)

Ani na lyžařské dovolené v Čechách nebudete ochuzeni o pobyt v termálních lázních. Vydejte se např. na Klínovec a dopřejte si relaxaci v léčebných lázních Jáchymov s radonovou vodou. Pobyt zde ocení především klienti s pohybovými, kožními či oběhovými onemocněními, dále s cukrovkou, dnou nebo Bechtěrevovou chorobou. Také zdraví klienti si zde přijdou na své v Aquacentru Agricola s bazény, saunami a wellness.

Termální lázně ve francouzských Alpách

Serre Chevalier

Lyžařům ve francouzských Alpách doporučujeme termální lázně s přírodními prameny v Le Monêtier-les-Bains u střediska Serre Chevalier. Venkovní a vnitřní bazény na ploše 4 500 m² jsou plněny termálními prameny o teplotě 37 °C. V lázních si užijete dokonalého uvolnění a prospějete svým svalům a kloubům. Najdete zde i jedinečnou jeskyni, která kombinuje relaxaci v teplé vodě s poslechem hudby. Dále je k dispozici wellness centrum, venkovní bazén s horkou vodou a další služby.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?