NEV-DAMA a.s.

Z hotelu na ledovec a další novinky a tipy na lyžování v Kaprunu

Jedno z nejpopulárnějších rakouských lyžařských středisek Kaprun má vše, co očekáváte od ideální zimní dovolené. Najdete zde ledovcový areál ve výšce přes 3 000 m, kde lyžaři a snowboardisté jezdí už od začátku října, moderní lanovky, fantastické trasy pro lyžařské túry, snowparky i propojení s dalšími resorty. Podívejte se na 10 tipů a zajímavostí na lyžování v Kaprunu v letošní sezóně.

Společný skipas Ski Alpin Card

I v sezóně 2021/22 můžete využít společný skipas pro tři klíčové areály Salcburska: Skicircus (Saalbach, Hinterglemm, Leogang), Schmittenhöhe nad Zell am See a Kaprun (Kitzsteinhorn a Maiskogel). K dispozici je 408 km sjezdovek a 121 lanovek a vleků. Celodenní skipas pro dospělého v hlavní sezóně (18. 12. – 1. 4.) vyjde na 60,50 € (odpolední od 11:30 h na 49 €). Noční lyžování a skibus jsou v ceně.

Ledovcový areál Kitzsteinhorn, Kaprun, Rakousko
Lanovka 3K K-onnection, Kaprun, © Zell am See-Kaprun Tourismus

3K K-onnection: z hotelu přímo na ledovec do 3 029 m

S otevřením „3K“ ultramoderní gondoly (Maiskogel–Langwied) se splnil dlouholetý sen o propojení centra Kaprunu s horou Maiskogel a ledovcem na Kitzsteinhornu. K vrcholové stanici Top of Salzburg ve výšce 3 029 m se teď díky 3K K-onnection dostanete prakticky pěšky od hotelu. Řada čtyř lanovek se táhne 12 km přes čtyři klimatické zóny a drží hned dva rekordy – je to nejdelší spojnice s největším výškovým převýšením ve východních Alpách. Zpátky do údolí se svezete luxusní sjezdovkou o délce 3 km.

Náš tip: Pojeďte s námi otevřít lyžařskou sezónu do rakouských Alp! Užijete si perfektní lyžování na ledovci Kitzsteinhorn ve středisku Kaprun – Zell am See, jízdu na svahu se známou osobností, testování lyží a další zábavný program. Termíny pro letošní Ski opening jsou 13.–17. 11. a 17.–21. 11. 2021.

Explorer Tour

Díky speciální panoramatické kabině EXPLORER na lanovce 3K K-onnection si pohled z orlí perspektivy na panorama Vysokých Taur od Zellského jezera až po Grossglockner mohou dopřát i nelyžaři. Tematický výlet s průvodcem Explorer Tour z centra Kaprunu k vrcholové budově Gipfelwelt 3000 na Kitzsteinhornu zahrnuje mj. prohlídky Galerie národního parku, Cinema 3000 a výhled z panoramatické platformy "Top of Salzburg" na více než 30 rakouských třítisícovek. Probíhá od 28. prosince 2021 každé úterý v 9:30.

Top of Salzburg, Kaprun, Rakousko, © Gletscherbahnen Kaprun AG
Tauern spa, Kaprun, Rakousko, © Zell am See-Kaprun Tourismus

Après-ski: v bazénu, na bowlingu i u baru

Po celodenní „dřině“ na sjezdovkách přijde vhod relaxace a zábava. V Kaprunu ji dlouho hledat nemusíte – z mnoha možností doporučujeme:

  • Tauern Spa v Kaprunu: wellness centrum a termální lázně o úctyhodné ploše 20 000 m², kde můžete vyzkoušet 12 bazénů, 10 saun a parních lázní, masáže a další lázeňské procedury.
  • Freizeitzentrum v Zell am See: užijte si bazén, saunu, bowlingovou dráhu a krytou halu pro bruslení, curling i lední hokej.

Zábava pro děti v Kaprunu

Kromě zábavných lyžařských školek a klubů najdou v Kaprunu děti i své „après-ski“. Dětské SPA Kidstein v areálu Tauern Spa je spolehlivě zabaví díky venkovním a vnitřním bazénům, skluzavkám, tobogánu o délce 127 m, dobrodružné jeskyni, dešťové sprše, lezecké stěně a animačním programům včetně malování, karaoke apod.

Děti na sněhu, Kaprun, Rakousko
Freeride na Kitzsteinhornu, Kaprun, © Gletscherbahnen Kaprun AG

Lyžařské školy v Kaprunu aneb nikdo není dokonalý

Chcete si vylepšit styl a lépe ovládat lyže nebo snowboard? Neostýchejte se zaklepat na dveře některé z 11 lyžařských, běžkařských a snowboardových škol v Kaprunu i Zell am See a zdokonalit své schopnosti se špičkovými instruktory. V nabídce jsou soukromé lekce i skupinové kurzy pro všechny úrovně dovedností od začátečníků po pokročilé, pro děti i pro osoby se zdravotním postižením.

Na běžky ve dne i v noci!

I běžkařská komunita najde v Kaprunu – Zell am See skvělé podmínky: 107 km sportovních běžkařských tratí i pohodových okruhů pro klasický i bruslařský styl, tratě na ledovci Kitzsteinhorn i kolem Zellského jezera či hradu v Kaprunu. Mimochodem, v Kaprunu můžete vyběhnout na lyžích i v noci, všechny místní tratě jsou osvětlené.

Zamrzlé Zellské jezero s Kitzsteinhornem v pozadí

Zimní jóga v Zell am See

V Zell am See si můžete jako zajímavou alternativu k obvyklým zimním radovánkám zacvičit jógu venku na svěžím alpském vzduchu uprostřed nádherné scenérie. Lekce vedené fyzioterapeutkou probíhají od 22. 11. 2021 do 28. 3. 2022 každé pondělí od 16:30 do 17:30 v Elisabethparku u Zellského jezera. Vstup je volný, podložka na cvičení a čaj jsou k dispozici, vyžaduje se pouze nadšení a odpovídající oblečení.

Zimní jóga, Zell am See, Rakousko, © Zell am See-Kaprun Tourismus
Sáňkování v Kaprunu, Rakousko, © Zell am See-Kaprun Tourismus

Sáňkování pro celou rodinu

Proč si nezpestřit dovolenou v Kaprunu a Zell am See sáňkováním? Na výběr máte z několika sáňkařských drah:

  • Köhlergraben na Schmittenhöhe, 2 km dlouhá osvětlená dráha vhodná pro děti,
  • Guggenbichl v Kaprunu s nočními jízdami až do 23 hodin,
  • Kohlschnait v Griesu, krásná přírodní sáňkařská dráha,
  • Bramberg, 14 km dlouhá dráha,
  • Maisi Flitzer, sáňkařská „horská dráha“ a celoroční atrakce na Maiskogelu, kde 1,3 km dlouhou trať prosvištíte rychlostí až 40 km/h.

Snowparky v Kaprunu

Užijte si zábavu ve třech snowparcích a superpipe v ledovcovém areálu na Kitzsteinhornu! Dlouhá freestylová sezóna od října do května, zkušený shapingový tým a prvotřídní, denně upravované terény sem lákají všechny fanoušky freestylu. Glacier Park, Easy Park a Central Park s nejrůznějšími překážkami nabízejí „pro každého něco“, Superpipe se stěnami přes šest metrů je výzvou pro špičkové freestylery. Děti a úplní začátečníci se budou dobře bavit v Maisi Parku v Maiskogelu.

Snowpark, Kaprun, © Rohrbach
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?