NEV-DAMA a.s.

  • Alpská jezera

Alpská jezera

Alpská jezera jsou ideálním místem pro letní dovolenou. Jejich křišťálově čistá voda je jako stvořená ke koupání a krásná horská krajina přímo vybízí k pěší turistice, cyklistice a dalším letním radovánkám. Poradíme vám, u jakých alpských a předalpských jezer v Rakousku, Itálii, Slovinsku a Francii prožijete nejlepší letní pobyt a co u nich stojí za to vidět a zažít.

Alpská jezera v Rakousku

Achensee

Achensee je největším přírodním ledovcovým jezerem v Tyrolsku. Jeho délka dosahuje úctyhodných 9,4 kilometrů, šířka 1 kilometru a hloubka až 133 metrů. Poloha Achensee je skvělá pro milovníky turistiky, cyklistiky, horolezce i dovolenkáře vyhledávající relaxaci u vody. Masiv hory Rofan z východní strany jezera, chráněný přírodní park Karwendel z jeho západní strany i panorama vápencových štítů zajišťuje pobyt plný pohledů na fascinující alpskou krajinu. Achensee je vhodné ke koupání, rybaření a nabízí pestrou škálu vodních sportů (jachting, kitesurfing, windsurfing, plavby lodí, kanoistika apod.). Adrenalinovým nadšencům mířícím k Achensee doporučujeme vyzkoušet paragliding či sjezd v závěsu na laně (Air Rofan). Rodiny s dětmi ocení koupání v křišťálové vodě jezera, místní dětská hřiště či vyhlídkovou jízdu historickou parní lokomotivou po ozubnicové úzkokolejce.

Thiersee

Tyrolské jezero Thiersee se nachází u stejnojmenné obce poblíž německých hranic v obklopení krásné alpské krajiny. Jezero zaujímá plochu 26 hektarů. Jeho voda je velmi kvalitní a v létě se vyhřeje až na 24 °C, takže je ideální ke koupání. Zdejší oblast je rájem pro milovníky přírody. Klidné jezero, okolní hory, kvetoucí pastviny, rozhlehlé lesy i alpská flóra a fauna činí z Thiersee perfektní místo pro dovolenou plnou letních radovánek. Můžete se zde věnovat koupání, procházkám po desítkách kilometrech krásných turistických stezek, horolezectví, jízdě na koni či cyklistice. Jako tip na výlet doporučujeme Ackernalm s nejvýše položenou výrobnou sýru v Tyrolsku, výšlap k Hintere Sonnwendjoch nebo návštěvu jeskyně Buchacker Eishöhle.

Hallstätter See

Hallstätter See se nachází v Horním Rakousku v oblasti Solné Komory. Jezero je 5,9 kilometrů dlouhé, 2,3 kilometry široké a až 125 metrů hluboké. Jde o ideální místo pro strávení relaxační dovolené u vody i poznávání rakouských přírodních a kulturních krás. Městečko Hallstatt na břehu jezera se starými zpřístupněnými solnými doly patří k jedněm z nejoblíbenějších výletních míst v Rakousku. K návštěvě vybízejí také blízké lázně Bad Goisern. Milovníky přírody nadchne výstup na horu Krippenstein či obří jeskyně (Ledová a Mamutí). Tím však výčet výletních míst a aktivit u Hallstätter See zdaleka nekončí. Dále se zde nabízí aktivní program v podobě golfu, rybaření, vodních sportů, již zmíněné turistiky, cykloturistiky, horolezectví a v neposlední řadě koupání. Voda v jezeře je průzračná a vhodná i k potápění.

Wolgangsee

Dalším alpským jezerem v oblasti Solné komory je jezero Wolfgangsee. Jde o největší jezero v Salcbursku, které zasahuje až do Horního Rakouska. Rozloha jezera je 12,84 km2. Wolfgangsee je poloostrovem rozděleno na dvě části, které spojuje cca 200 metrů široký průliv. Pokud váháte, kam se vydat na dovolenou k jezeru, vězte, že u Wolfgangsee se vám bude líbit. Křišťálově čistá voda, která se v létě vyhřeje až na 24 °C je ideální ke koupání i provozování vodních sportů. Okolní krajina navíc přímo vybízí k pěší turistice a cyklistice. Najdete zde hluboké lesy, rozkvetlé louky a poklidné vrcholy s fascinujícími výhledy. Wolfgangsee je zkrátka vhodným místem na dovolenou pro milovníky koupání, rybáře, cyklisty, vyznavače nordic walkingu, horolezce, sportovce i golfisty.

Zell am See

Zellské jezero leží na úpatí hory Schmittenhöhe v regionu Pinzgau v Salcbursku. Jde o jedno z nejoblíbenějších míst českých turistů v Rakousku pro dovolenou u jezera. Voda v Zellském jezeře je vhodná ke koupání a zdejší nabídka vodních sportů je velmi bohatá. Kromě vodních radovánek nabízí dovolená v Zell am See také pestré možnosti pěší turistiky (promenádní okruh okolo jezera), cykloturistiky (proslulá cyklostezka Tauernradweg), golfu (dvě špičková 18jamková golfová hřiště mezi Kaprunem a Zell am See), relaxace (lázně Tauernspa a Freizetzentrum s bazény, saunami, parními lázněmi a masážemi), možnostmi adrenalinové zábavy (paragliding, vyhlídkové lety), sportovních aktivit (kuželny, tenis, squash, lyžování na ledovci Kitzsteinhorn až do konce května) a výletů (historické centrum města Zell am See s památkami).

Klopeiner See

Klopeiner See je nejteplejším jezerem celých Korutan. Nachází se u městečka Völkermarkt poblíž slovinských hranic. Klopeiner See je dlouhé 1,8 kilometrů, široké 800 metrů a hluboké až 48 metrů. Voda v jezeře je tyrkysová a úžasně čistá. V letních měsících se vyhřeje až na 28 °C, takže je velmi vhodná ke koupání a provozování vodních sportů. Na své si u jezera Klopeiner See přijdou také vyznavači pěší turistiky a cyklistiky. Okolní krajina nabízí fascinující výhledy, překrásné cyklostezky, turistické trasy i atraktivní výletní cíle (středověké hrady, kláštery, kostely či krápníkové jeskyně Obir). Na dovolené u Klopeiner See se nebudou nudit ani milovníci golfu (výborné 18jamkové hřiště), kultury (galerie ve Völkermarktu nebo Bleiburgu, divadelní představení na letním festivalu Südkärntner Sommerspiele), rybaření, sportu či jízdy na koních.

Maltschacher See

Maltschacher See je dalším korutanským jezerem. Leží poblíž městečka Feldkirchen in Kärnten nedaleko Klagenfurtu. Maltschacher See přímo vybízí k letní dovolené u alpského jezera v dosahu vrcholků Gurktalských Alp. Jeho voda je díky malé hloubce jezera (max. 6,5 metru) v letních měsících příjemně vyhřátá. Okolí Maltschacher See je jako stvořené pro romantické procházky po horských lesích a lukách ať už na kole, na koni nebo pěšky. Když vás poklidné koupání v Maltschacher See omrzí, můžete se vydat k jednomu z blízkých jezer v okolí, jako je např. Ossiacher See, Wörthersee atd. Oblast je díky krásným turistickým trasám vhodná pro milovníky pěší turistiky, cyklistiky i výletů. Doporučujeme zavítat např. do historického Villachu nebo světoznámých termálních lázní Bad Kleinkirchheim. V blízkosti Maltschacher See si na své přijdou také golfoví nadšenci – najdou zde hned sedm skvělých golfových hřišť.

Wörthersee

Wörthersee je dalším alpským jezerem ledovcového původu v Korutanech. Jde o největší jezero celých Korutan. Nachází se nedaleko Klagenfurtu. Voda v jezeře je průzračná a její teplota v letních měsících dosahuje díky spodním termálním pramenům až 27 °C. Vzhledem k čisté vodě a příjemné teplotě si na dovolené u Wörthersee budete připadat jako u moře. Až vás omrzí koupání, doporučujeme procházky nebo projížďky na kole v krásném okolí jezera či návštěvu slavné rozhledny Pyramidenkogel nebo sportovního areálu Wörtherseearena.

Alpské jezero ve Slovinsku

Bohinj

Jezero Bohinj leží v Julských Alpách pod majestátní horou Triglav. Jde o největší přírodní jezero celého Slovinska, kterému v kráse konkuruje jen blízké Bledské jezero. Jezero Bohinj je 4,1 kilometrů dlouhé, až 1,2 kilometru široké a max. 45 metrů hluboké. V letních měsících se voda v jezeře vyhřeje na 22 °C, takže se zde můžete oddávat osvěžujícímu koupání i vodním sportům (windsurfing, potápění, kanoistika apod.). Také okolí jezera Bohinj nabízí mnoho možností. Poklidné Julské Alpy jsou přímo balzámem pro duši městského člověka. V úchvatné alpské krajině Triglavského národního parku se můžete věnovat pěší i vysokohorské turistice, horolezectví, cyklistice a přitom se kochat krásou zdejší flóry a fauny. Okolí jezera Bohinj je bohaté taktéž na výletní cíle (středověké hrady, památky bojů 1. světové války, metropole Lublaň, termální lázně).

Italská jezera

Lago di Garda

Lago di Garda je největším a zároveň nejpopulárnějším z italských podalpských jezer. Je dlouhé úctyhodných 52 kilometrů, široké 17 kilometrů a hluboké až 346 metrů. Rozkládá se v regionech Trentino, Veneto a Lombardie. Dovolená u Lago di Garda je skvělou alternativou k pobytu u moře. Vysoké letní teploty, vyhřátá voda až na 25 °C, krásné pláže i břehy lemované palmami a olivovníky zajišťují perfektní iluzi dovolené u moře, na které se však díky poloze jezera nemusíte obávat nesnesitelných veder. Domyslete si k tomu navíc nádherné scenérie velehor v severní části jezera, skvělé podmínky pro vodní sporty (windsurfing, kitesurfing) a kvalitní čistou vodu vhodnou ke koupání, potápění i plavby po jezeře.

Lago di Garda je perfektním místem na dovolenou také pro cyklisty – ať už silniční cyklisty pro cesty kolem jezera nebo bikery, kteří si užijí stoupání do strmých úbočí především v severní polovině Lago di Garda. Milovníci horské turistiky si přijdou na své např. na Monte Baldo, výletníky potěší středověké hrady (např. v Malcesine, Sirmione), krásná letoviska (Riva del Garda, Limone) nebo návštěvy atraktivních blízkých měst (Verona, Vicenza, Padova, Mantova apod.).

Lago di Como

Lago di Como se rozkládá v provinciích Como (na západě) a Lecco (na východě) v Lombardii. Jde o 51 kilometrů dlouhé a 4,5 kilometru široké jezero, jehož hloubka dosahuje až 410 metrů, což z něj činí jedno z nejhlubších evropských jezer. Jde o oblíbené letní dovolenkové místo nejen mezi Italy. Lago di Como se pyšní tyrkysovou vodou, úchvatnými panoramaty horských scenérií a příjemným podnebím.

Pro oblast Lago di Como jsou typické velké rozdíly nadmořských výšek, jelikož břehy jezera jsou převážně strmé a hornaté, takže zde najdete mnoho míst s dech beroucími výhledy na třpytící se hladinu jezera. Kromě koupání nabízí Lago di Como také vodní sporty a romantické plavby po jezeře. Pohledy na horské vrcholky na severu nebo dvě dlouhá ramena jezera na jihu přímo z jezerní hladiny, jsou skutečně úchvatné. Mezi tipy na výlety za památkami lze zařadit město Como na jihu, Pognana Lario na svahu nad východním pobřežím západního ramene, blízké Bellagio nebo oblast Tremezzina s malebnými historickými městečky na západním břehu.

Lago di Idro

Ledovcové předalpské jezero Lago di Idro se nachází v údolí Val Sabbia na hranicích Lombardie a Trentina západně od Lago di Garda. Jeho rozloha je 11,4 km². Jezero je vhodné ke koupání a díky konstantnímu větru také k windsurfingu, kitesurfingu a plachtění. Skály údolí Val Sabbia lákají freeclimbery a horolezce a zajištěné cesty (via ferrate) zase milovníky horské turistiky. Na své si v okolí Lago di Idro přijdou také cyklisté, přestože východní břeh jezera nelemuje silnice a nelze ho tedy pohodlně objet. Fanoušky adrenalinu potěší možnost zip line nebo paraglidingu (Monte Alpo, Monte Stino).

Lago di Molveno

Lago di Molveno je alpské jezero rozkládající se u stejnojmenného městečka na úpatí horského masivu Dolomiti di Brenta severně od Lago di Garda. Přestože do této oblasti míří nejvíce českých turistů v zimním období (blízké lyžařské středisko Paganella) i letní pobyt u jezera Molveno nabízí skvělé možnosti. Ať už vás láká koupání v křišťálově čisté vodě jezera, turistika v přírodním parku Adamello Brenta plná scenérií horských štítů a úchvatných výhledů, horská cyklistika nebo procházky historickým městečkem Molveno či Trento, dovolená u Lago di Molveno vás jistě nadchne.

Lago d´Iseo

Lago d´Iseo je podalpským jezerem ledovcového původu ležícím na hranicích provincií Brescia a Bergamo v Lombardii. S rozlohou 65,3 km² jde o šesté největší jezero v Itálii. Na jezeře se nachází několik ostrovů v čele s největším jezerním ostrovem v jižní Evropě – Monte Isola (12,8 km²). Břehy jezera lemují skalní stěny. Přestože Isejské jezero není příliš známé, pyšní se několika pěknými plážemi s kvalitním turistickým zázemím a díky stabilnímu příznivému větru je rájem plachtařů. Kromě koupání, vodních sportů a plaveb na lodi je oblast Isejského jezera vhodná k pěší turistice, cyklistice, výletům ke středověkým pevnostem a jiným památkám i etnoturistice (prvotřídní šumivá vína Franciacorta pocházející ze stejnojmenného teritoria nad jezerem).

Lago Maggiore

Lago Magggiore je se svou délkou 66 kilometrů a max. šířkou 10 kilometrů druhým největším jezerem v Itálii. Nachází se částečně v italských regionech Piemont a Lombardie a ve švýcarském kantonu Ticino. Lago Maggiore je ledovcového původu a ohraničují ho strmé svahy se silnicemi lákající motorkáře a cyklisty. Jde o oblíbené rekreační místo s příjemným podnebím, čistou vodou a krásnými horskými scenériemi. Jezero je vhodné ke koupání, rybaření i vodním sportům (windsurfing, kitesurfing, jachting, kanoistika, veslování, vodní lyže, plavby lodí atd.). Jeho okolí nabízí nepřeberné možnosti trekkingu, horolezectví i cyklistiky. Poblíž Lago Maggiore se nachází spousta výletních cílů (např. lázeňské město Stresa, skalní klášter Santa Caterina del Sasso, malebné městečko Meina s množstvím památek, kolosální socha sv. Karla Boromejského v Aroně, zahrady plné kamélií v Oggebbio atd.).

Alpská jezera ve Francii

Lac Annecy

Francouzské jezero Annecy se nachází v Horním Savojsku. Je považováno za jedno z nejčistších jezer v Alpách i v celé Evropě. Jeho průzračná voda je jako stvořená ke koupání nebo objevování jezerních krás z vodní hladiny (k dispozici jsou půjčovny šlapadel, kajaků či paddleboardů). Krásné pláže u Lac Annecy přímo vybízejí ke slunění a odpočinku. Kolem jezera se táhne upravená cyklostezka, která vede až do Albertville. Okolí nabízí i další cyklistické lahůdky, jako např. výjezd do sedla Forclaz, kde si na své přijdou nejen milovníci fascinujících výhledů, ale i adrenalinu (paragliding, seskok v tandemu). K večeru se nabízí výlet do městečka Annecy protkaného vodními kanály a úzkými uličkami, kterému se přezdívá „francouzské Benátky“.

Lac de Serre-Ponçon

Lac de Serre-Ponçon leží v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Jde o jednu z největších přehradních nádrží v západní Evropě, která vznikla po katastrofálních povodních v polovině 19. století. Díky velikosti jezera se Lac de Serre-Ponçon přezdívá „moře v horách“. Najdete zde krásné pláže (Embrun, Crots, Savines-le-Lac, Chorges či Rousset), ideální podmínky pro koupání, rybaření, vodní sporty (windsurfing, kitesurfing apod.) i bohaté možnosti pěší turistiky v okolní přírodě. Zajímavostí je ostrůvek s kaplí Saint-Michel, který leží přímo na jezeře.

Aktuality
×
28. 02. 2020 NOVÉ

Situace ohledně koronaviru

VÁŽENÉ KLIENTKY, VÁŽENÍ KLIENTI,

situaci ohledně výskytu koronaviru v některých oblastech Itálie bedlivě sledujeme. Jsme v kontaktu s tamními úřady, Ministerstvem zahraničích věcí ČR i s našimi spolupracovníky přímo na místě.

Nejčastější dotazy a další užitečné informace naleznete zde.

28. 02. 2020 NOVÉ

Náhrada výdělku v případě karantény

V případě, že skončíte v karanténě (ať už v cizině nebo po návratu do ČR), máte nárok na náhradu výdělku. Dle zákoníku práce a dalších norem vyplácí prvních 14 dní zaměstnavatel jako u pracovní neschopnosti pro nemoc a náhrada se rovná 60 % průměrné mzdy či platu. Zaměstnavatel musí vaši nepřítomnost v práci omluvit.

28. 02. 2020 NOVÉ

Storno zájezdu

Zimní střediska v Itálii fungují naprosto bez omezení. Podmínky pro bezplatné stornování zájezdů tedy nebyly naplněny a storno dál podléhá všeobecným obchodním podmínkám CK (výši odstupného najdete na smlouvě o zájezdu). Klientům, kteří přesto chtějí zájezd do Itálie stornovat, nabízíme vrácení peněz za nevyužité skipasy, v takovém případě je pak stornopoplatek 100 %. Na bezplatné storno zájezdu je dle prohlášení Ministerstva pro místní rozvoj nárok pouze v případě cest do oblastí, které byly přímo uvaleny do karantény.

28. 02. 2020 NOVÉ

Situace ve Valle d'Aosta

Dle oficiálního vyjádření tiskové kanceláře regionu Valle d'Aosta byly testy všech osob s podezřením na koronavirus negativní. V regionu byla zřízena krizová jednotka a pokračují monitorovací a preventivní opatření. Do této oblasti spadají lyžařská střediska Cervinia / Zermatt, Courmayeur, Monterosa Ski a La Thuile.

28. 02. 2020 NOVÉ

Aktuálně z oblasti 3 Zinnen

Jižní Tyrolsko není z hlediska výskytu koronaviru dle oficiálních informací v současnosti klasifikováno jako riziková oblast. Situace je klidná. Příjezd a odjezd do destinace probíhá běžným způsobem, veřejná doprava funguje zcela normálně. Všechny skiareály jsou v provozu a není důvod rušit lyžařskou dovolenou.

Do této oblasti spadají střediska: Alta Badia, Kronplatz / Plan de Corones, Reinswald, Sextner Dolomiten - Alta Pusteria, Speikboden / Klausberg, Val Gardena / Alpe di Siusi, Val Senales a Valle Isarco.

27. 02. 2020 NOVÉ

Situace v oblasti Trentina

Dle oficiálních zpráv není oblast Trentino ohroženou destinací, na jejím území se nenacházejí žádné osoby infikované koronavirem. Veškeré služby jsou zde v provozu (lyžařské areály, ubytovací kapacity, restaurace, bary i zábavná zařízení). Problém není ani s příjezdem či odjezdem, není přerušována doprava a nejsou rušeny spoje.

Do této oblasti spadají lyžařská střediska Alpe Lusia / San Pellegrino, Folgaria / Lavarone, Madonna di Campiglio - Pinzolo, Marilleva / Folgarida, Monte Bondone, Paganella, Pejo, San Martino di Castrozza / Passo Rolle, Val di Fassa e Carezza a Val di Fiemme / Obereggen.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách Trentina.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?