NEV-DAMA a.s.

Ať už dáte přednost blízké Istrii s romantickými zátokami nebo vzdálenější Dalmácii s živými letovisky, v Chorvatsku si užijete dovolenou u moře, jak se patří.

Vyhledat další zájezdy

Rady a tipy

Toužíte objevovat kouzla Jadranu? Inspirujte se našimi články a budete mít jasno, kam vyrazit do Chorvatska na dovolenou, kde si užijete nejlepší koupání nebo výlety a mnoho dalšího.

Autem do Chorvatska

Léto 2020 v Chorvatsku

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska autem? Poradíme vám, kudy jet, čemu se po cestě vyhnout a představíme vám nutné výdaje včetně cen PHM.

Autem do Chorvatska

Kam do Chorvatska?

Léto 2020 v Chorvatsku

Váháte, kam do Chorvatska vyrazit na dovolenou? Doporučíme vám destinace skvělé ke koupání i poznávání. Inspirujte se, ať jste na léto připraveni!

Kam do Chorvatska?

Prožijte dovolenou v Chorvatsku aktivně

Léto 2020 v Chorvatsku

Všeho s mírou. To se týká i lenošení na pláži. Nepropásněte na dovolené to nejlepší, co Chorvatsko nabízí. Máme pro vás tipy na nejlepší aquaparky, výlety do přírody i měst. Inspirujte se a proložte lenošení na pláži aktivním programem.

Prožijte dovolenou v Chorvatsku aktivně

Chcete se dozvědět ještě více?

Napište nám

Často kladené dotazy

Nevíte si rady s výběrem vaší dovolené v Chorvatsku nebo máte jinou otázku? Podívejte se na často kladené dotazy našich klientů a najděte svoji odpověď.

Nabízíte kromě týdenních zájezdů také kratší pobyty v Chorvatsku?

V některých hotelech či resortech tyto možnosti jsou, jedná se především o střediska na Istrii. Libovolné délky pobytu jsou včetně cen vypsány na našich stránkách u jednotlivých ubytovacích kapacit. V některých případech lze na vyžádání zakoupit zájezd na méně než 7 dnů nebo se změnou nástupního dne, přestože tato možnost není na našich stránkách uvedena. V případě zájmu o kratší než týdenní pobyt nás neváhejte kontaktovat.

Jaké jsou nástupní dny pro dovolenou v Chorvatsku?

Ve většině případů (pobyty na 7 nocí) je nástupním dnem sobota. U některých zájezdů lze změnit nástupní den nebo počet nocí. Dotazy pro jednotlivé ubytovací kapacity prosím směřujte na naše pracovníky.

Existuje nějaký váhový limit zavazadel pro autobusové zájezdy?

Ano. Vzhledem k limitovanému zavazadlovému prostoru autobusů je horní hranice hmotnosti přepravovaných zavazadel 20 kg pro hlavní zavazadlo a 5 kg pro příruční zavazadlo. Další zavazadla je možné přepravovat pouze po předchozí dohodě a za příplatek.

Potřebuje dítě, které cestuje na dovolenou do Chorvatska bez rodičů jejich písemný souhlas?

Pro krátkodobé výjezdy v rámci EU není písemný souhlas s vycestováním dítěte do zahraničí bez rodičů zpravidla vyžadován.

Potřebuje dítě pro cestu do Chorvatska vlastní cestovní doklad i v případě, že cestuje s rodiči?

Platný cestovní doklad musí mít při cestách do zahraničí také děti – už není možné zapisování dětí do cestovních dokladů jejich rodičů. Podrobné informace týkající se cestovních dokladů lze nalézt na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

Nabízíte k zájezdům cestovní pojištění?

Ve spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou poskytujeme našim klientům zvýhodněné cestovní pojištění, a to jak jednorázové, tak i celoroční. V základní ceně zájezdů není cestovní pojištění zahrnuto.

Je v ceně zájezdu zahrnut denní a závěrečný úklid?

U hotelů a privátních pokojů je úklid již zahrnut v ceně zájezdu. U apartmánů je nutné tuto informaci ověřit v detailu zájezdu. V některých případech je již úklid zahrnut v ceně, v jiných je za příplatek (povinný či fakultativní), nebo je nutné, aby klienti úklid provedli sami.

Je v případě vlastní dopravy zajištěno parkování?

Informace o parkování je nutné ověřit v detailu zájezdu. U některých ubytovacích kapacit je parkování poskytováno zdarma, u některých za poplatek. V případě omezené kapacity nelze parkování rezervovat předem (pokud není v detailu zájezdu uvedeno jinak).

Je v ceně zájezdu zahrnuta pobytová taxa?

Informace o pobytové taxe je nutné ověřit v detailu zájezdu. V některých případech je pobytová taxa zahrnuta v ceně, v jiných je potřeba zaplatit taxu při příjezdu ubytovateli/na recepci v místní měně či eurech.

Je v ceně zájezdu zahrnut plážový servis?

Plážový servis není standardně zahrnut v ceně zájezdu (pokud není v detailu ubytování uvedeno jinak). Ve většině případů je plážový servis poskytován místními podnikateli, nikoli našimi smluvními partnery, proto není možné klientům sdělit přesné ceny plážového servisu, ani plážový servis předem rezervovat.

Orientační cena lehátek se pohybuje v rozmezí 50-80 HRK / lehátko / den.

Kdy od CK dostaneme potřebné informace na cestu?

Veškeré informace zasíláme přibližně týden před odjezdem na dovolenou (dokument „odbavení na cestu“). Zde jsou uvedeny ceny dálničních známek, základní silniční předpisy, informace o potřebných cestovních dokladech, doporučené cestovní trasy, důležitá telefonní čísla a kontaktní údaje na ubytování.

Jaké jsou v Chorvatsku ceny v supermarketech a restauracích?

V Chorvatsku jsou ceny srovnatelné s cenami u nás, v letní sezoně bývají zpravidla o něco vyšší.

Jsou v Chorvatsku nějaké nuda pláže? A nabízíte ubytování u nuda pláží?

V Chorvatsku jsou oficiální (FKK) i neoficiální nuda pláže (jedná se především o malé zátoky, kde je velmi málo lidí). V naší nabídce nemáme resorty přímo u nudistických pláží, ale z některých resortů jsou nudistické pláže v docházkové vzdálenosti (případně v dojezdové vzdálenosti autem), tyto informace naleznete v detailu ubytování.

Vyberte si zájezd

Když letos k moři, tak jedině do Chorvatska. Vyberte si z našich zájezdů dřív, než budou vyprodané!

Co říkají klienti

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších lokalit našich klientů pro dovolenou u moře. Přesvědčte se sami.

Klára A.

Rádi s vámi pojedeme zase

Každý rok jezdíme s celou rodinou už tradičně do Poreče. Toto léto jsme byli poprvé s vámi a moc se nám líbilo. Oceňuji přístup vašich zaměstnanců, byli na nás moc milí a to samé se týkalo i řidičů autobusu a slečny delegátky. Apartmán byl skromnější, ale čistý a to je hlavní. Dovolenou jsme si užili a rádi s vámi pojedeme zase.

Léto 2020 v Chorvatsku

Filip M.

Víc od dovolené nečekám

Byli jsme s dětmi v rekre areálu Resnik,protože jsme si chtěli u moře s manželkou taky užít sami sebe a v klidu si zaplavat,aniž bysme museli pořád kontrolovat prcky.Animátoři se o ně perfektně postarali a my měli jednou božský klid.Víc od dovolené nečekám,bez hlídání dětí to totiž není dovolená.

Léto 2020 v Chorvatsku

Aleš T.

Nejlepší moře!

Právě jsme se vrátili z Istrie a šlo o nejlepší dovču u moře! Oproti Bibione krásně čistá voda, takže jsme mohli i šnorchlovat. Paráda. Po tomhle do Itálie už nikdy, to moře je v Chorvatsku nesrovnatelně lepší!

Léto 2020 v Chorvatsku
Napište nám svoji recenzi

Podělte se o zážitky

Ukažte ostatním to nejkrásnější z vaší dovolené v Chorvatsku. Sdílejte s námi fotky, videa či komentáře prostřednictvím sociálních sítí nebo e-mailem.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?