NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 7

Sjezdové tratě: 23,7 km

  • 6,2 km
  • 12,5 km
  • 5 km

Běžecké tratě: 70 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1400 - 2683 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nejsou aktualizované. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně sezóny 2024/2025, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování ve středisku St. Jakob im Defereggental

  • tajný tip v krásném klidném východotyrolském údolí Defereggental
  • kompaktní středisko vyhledávané především rodinami
  • pisty v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
  • široké sjezdovky pro carving, velký počet slunečných dní
  • dobré sněhové podmínky, k tomu na 95 % sjezdovek s umělým zasněžováním
  • fun park a dětský park se cvičnými vleky a kouzelnými koberci
  • až příliš poklidná atmosféra, kompenzovaná však prázdnými sjezdovkami

St. Jakob im Defereggental – tajný lyžařský tip v krásném klidném východotyrolském údolí

Horská vesnice St. Jakob leží v krásném klidném zapadlém východotyrolském údolí Defereggental poblíž italských hranic. Polohu „na konci světa“ předurčuje i zimní uzavírka průsmyku Staller Sattel, přes který se dá přejet do Anterselvy a dále na Kronplatz v italském Jižním Tyrolsku. Proto je údolí Defereggental i dopravně velmi klidné.

Jedná se o méně známé středisko, zdejší skiareál Brunnalm v St. Jakobu znají především jeho stálí návštěvníci, proto je právem označováno za tajný tip. Je tu jen jeden kopec, ovšem s plnohodnotnými sjezdovkami, navíc kompaktně pospojovanými. V údolí Defereggental si odpočinete bez negativních vlivů masového turismu, proto je toto středisko vyhledáváno především rodinami.

Široké sjezdovky pro carving a velmi dobré sněhové podmínky

St. Jakob im Defereggental, to jsou široké sjezdovky pro carving a velmi dobré sněhové podmínky podpořené navíc umělým zasněžováním na 95 % sjezdovek. Za zmínku stojí i velký počet slunečných dní, blízkost italských hranic se nezapře.

Černé sjezdovky hledají experti především v horní části skiareálu podél nejnovější (od sezóny 2022/23) 6sedačky Leppleskofelbahn. Bezlesá pláň pod vrcholem Weisspitz se zprvu sklání jen mírně, postupně však sklon roste a pod hranicí lesa už je velmi strmý. Nejoblíbenější jsou široké červené carvingové sjezdovky podél 6sedačky Weisspitz (2 005–2 460 m n. m.), členitější jsou pisty podél 3sedačky Mooserberg (2 055–2 373 m n. m.). Snadná modrá sjezdovka pak obíhá 3sedačku obloukem. Při obou sjezdech do údolí se budete potýkat se strmým svahem, přičemž černá varianta potěší „závodníky“ dvěma výtečnými přímými pasážemi, červená pak krotí sklon několika zatáčkami. Obě tratě se nakonec spojují do nenáročného traverzu a posléze splynou s cvičnou loukou na okraji vesnice.

St. Jakob má obvykle zdaleka nejlepší sněhové podmínky v širokém okolí, za což vděčí severnímu svahu v sevřeném, vysoko položeném údolí, zároveň sněhově bohatším oproti sousedům – suššímu Lienzu nebo větrnějšímu Matrei.

Kabinka, moderní šestisedačky, freeride a milá atmosféra zasněžené vesničky

Na 6místnou kabinku Brunnalmbahn z údolí přímo navazuje pomalá 3sedačka Mooserberg bez nástupního koberce, hlavní lanovkou „horního patra“ byla donedávna pohodlná krytá 6sedačka Weisspitz, od sezóny 2022/2023 ji doplnila krytá rychlá vyhřívaná 6sedačka Leppleskofelbahn, jež zvýšila maximální kótu skiareálu na úctyhodných 2 683 m n. m. Zároveň pak zpřístupnila další terény pro freeridery.

Součástí nabídky střediska je i vyhledávaný fun park u lanovky Mooserberg a dětský park v areálu lyžařské školy se cvičnými vleky a kouzelnými koberci. Zmínit musíme i velký skidepot a lyžařský servis v dolní stanici kabinkové lanovky.

Soutěživé lyžaře potěší měřený úsek „WISBI“, nelyžaře pak nový vycházkový vysokohorský okruh s vyhlídkovou platformou u jezera Ochsenlacke.

Za vysokým podílem stálých návštěvníků stojí krom příjemného skiareálu též milá atmosféra po celou zimu zasněžené vesničky St. Jakob s malými rodinnými hotýlky a běžeckými stopami přímo v místě. Oblíbenou zábavou je sáňkování od útulné horské chaty Alpe Stalle, odkud vede osvětlená nenáročná dráha s minimem zatáček.

Možnosti výletů do okolí s celoplošnými skipasy

Místní skipas Ski Hit neplatí jen ve skiareálu St. Jakob im Defereggental / Brunnalm, ale také na území celého Východního Tyrolska, tedy například v propojených skiareálech Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, dále ve skiareálech Sillian – Hochpustertal, Lienzer Dolomiten, Obertilliach a Kartitsch, a navíc i v korutanských skiareálech Mölltaler Gletscher a Ankogel.

Celoplošný Top Ski Pass Gold pak platí ve všech střediscích Východního Tyrolska a Korutan, tedy pro výše uvedené skiareály, a navíc též například pro Heiligenblut, Bad Kleinkirchheim nebo Nassfeld.

U skipasů SkiHit je příjemné, že děti do nedovršených 6 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma a děti od 6 až do nedovršených 19 let za polovinu ceny dospělého skipasu.

Skibusy však fungují pouze v údolí Defereggental, nikoliv však mezi ním a dalšími středisky.

Typy skipasů:

Ski Hit

platí pro skiareál St. Jakob im Defereggental a také na území celého Východního Tyrolska, tedy např. v propojených skiareálech Matreier Goldried a Kals am Grossglockner, dále ve skiareálech Sillian – Hochpustertal, Lienzer Dolomiten, Obertilliach a Kartitsch, a navíc i v korutanských skiareálech Mölltaler Gletscher a Ankogel; platnost od 1,5 dne

Top Ski Pass Gold

platí ve všech střediscích Východního Tyrolska a Korutan, tedy pro výše uvedené skiareály a navíc též například pro Heiligenblut, Bad Kleinkirchheim nebo Nassfeld; platnost od 1,5 dne

Místní vzdálenosti:

Sankt Jakob im Defereggental

Matrei in Osttirol: 29 km
Kals am Grossglockner: 34 km
Lienz: 41 km
Mallnitz / Mölltaler Gletscher: 96 km
Spittal a. d. D. / dálnice: 110 km
Kufstein / dálnice: 131 km
Bischofshofen / dálnice: 137 km

Místní skibus:

skibus údolím Defereggental v obou směrech, tedy Staller Sattel – Maria Hilf – St. Jakob – Skizentrum St. Jakob i Hopfgarten – St. Veit – Bruggen – Feistritz – Skizentrum St. Jakob; ostatní „meziměstské“ autobusové linky za poplatek

Důležité upozornění:

do výše uvedených údajů o sjezdovkách nejsou započteny tzv. skirouty o celkové délce 1,6 km

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, dálniční sjezd Kufstein Süd, St. Johann, Kitzbühel, Pass Thurn, Mittersill, tunel Felbertauern, Matrei in Osttirol, Sankt Jakob im Defereggental

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, dálnice směr Villach, dálniční sjezd Bischofshofen, St. Johann im Pongau, Mittersill, tunel Felbertauern, Matrei in Osttirol, Sankt Jakob im Defereggental

Bratislava / Brno, Wien, Graz, Klagenfurt, Villach, dálnice směr Salzburg, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz, Sankt Jakob im Defereggental

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?